Şimdi Ara

iPhone 50 milyon, AppStore ise 4 milyar sınırını aştı; iPad yarım milyona yaklaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 Nisan'da iPad'i satışa sunan Apple, bugün düzenlemekte olduğu iPhone OS 4.0 etkinliğinde iPad ve iPhone'la ilgili son sayısal verileri açıkladı. Steve Jobs'un açıklamalarına göre Apple'ın yaptığı satışlar şu şekilde;

• 5 günde 450,000 iPad satışı yapıldı.

• İlk gün 250,000 kitabın satıldığı iBook Store'da bugün itibariyle 600,000.kitap satıldı.

• iPad uygulamalarının yüklenme sayısı 3,5 milyonu aştı. İlk gün bu sayı 1 milyondu.

• 2008 yılından bu yana AppStore'dan 4 milyardan fazla uygulama satıldı. 185,000 uygulamaya sahip olan AppStore'da 3500 tane iPad uygulaması bulunuyor.

• Neredeyse 3 sene içersinde 50 milyondan fazla iPhone satışı yapıldı. iPhone'la birlikte iPod Touch'ı da değerlendirmeye alırsak bu sayı 85 milyonu yükseliyor.

• Steve jobs bir pazarlama dahisi. Nasıl kutsal bir şey dağıtılıyomuş gibi insanlara malları kapışıyor.
  • oha felan oldum yani :) 50 milyon yuhaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

50 milyon bir telefon için korkunç bir rakam

Katılıyorum.Maşallah
  • Mutlaka pazarlamanın payıda çok önemli ama dünyada hiçbirşey haketmiyorsa 50 milyon adet satmaz satamaz. iPhone ile telefon konsepti değiştirdiler bundan sonra olay budur dedirttiler. iPad çıkarttılar piyasa dağıldı resmen hisseleri inanılmaz değer kazandı ve artık hergün tablet reklamı görür olduk. 50 milyar küsür ciro farkı vardı microsoft ile adamlar bu ürünlerle(iphone4G,iPad ve bunalrın yeni satılacak uygulamaları) mutlaka çok yaklaşacaklardır geçebilirlerde bu yıl için tabi, önümüzdeki senelerde yüksek ihtimalle geçerler zaten daha TV çıkartacaklar. Çünkü adamlarda 2 tane işletim sistemi var macosx ve iphoneOS diye en hızlı 2 sistem ve bunlar için yaratılmış teknolojisi ve kalitesi üst seviye cihazlar mobil ve bilgisayar platformunda inanılmaz sağlam AR-GE, yatırım ve adımlarla ilerliyorlar.
  • hiç şaşırmadım iphone telefon dünyasında bir dönüm noktası oldu.. bunu kimse inkar edemez
  • bence appleın son yıllardaki başarısı iyice araştırılıp analiz edilip ders kitabı olarak insanlara okutulmalı.muazzam bir başarı.
  • Ürünler kaliteli ve güzel ama bu başarının %90'nının pazarlama olduğunu düşünüyorum. Elma logosu o beyaz renkler öyle bir duygu uyandırıyorki insanlar her fırsatta bunu gösterme gibi sonradan görmeliğin içine düşüyor. Bir haberde okumuştum ingilterede ipod gibi cihazlara sahip olamayan gençler sıradan cihazlara beyaz kulaklık takıp kullanıyorlarmış. Onun dışşında insanlar iphoneleriyle, macleriyle fotoğraf çektiriyolar. Hatta öyleki firmadan pek hazzetmeme rağmen benim facebook avatarımda bile bir G5 bilgisayarla resmim var:). Hemen kaldıracağım onu:)

Cihazın şıklığı ve fiyatından dolayı ulaşılmazlığı görüntüsünden kaynaklandığını düşünüyorum bunun. Çok acaip bir psikoloji. Örneğin Mac book air laptopunu ele alalım makinada ne cd ne dvd rom var en basit parçasına bile yüklü mevla ödemek zorundasınız. Hatta gerekli aksamını yanınızda taşıdığınızda normal bir laptoptan daha ağır ve taşınamaz bir hale geliyor. Ama delicesine satılıyor ülkemizde bile.

Aynı ürün yine kaliteli cihazlar ürünler üreten HP, sony gibi markalarda olsa aynı şekilde satılamayacağını düşünüyorum.

• %90 pazarlama hakikaten çok uçuk bir yüzde. Bir cihaz %10 kullanışlı ve iyi bir cihaz olup, %90 oranında bir pazarlamayla asla bu satış rakamlarına ulaşamaz. Çok ütopik bir değerlendirme. Bana sorarsanız tam tersi. %90 oranında başarılı bir ürün, %10 oranında pazarlama. Bana sorarsanız çok yanlış bir değerlendirme sizinki.

MacBook Air örneğine gelince, cd ve dvd yani optik medya zaten dünyanın yavaş yavaş terk ettiği bir teknoloji. MacBook Air zaten wireless için yapılmış kağıt kadar ince bir cihaz. DVD koyduğunuz zaman kalınlaşacak, macbook yada macbook pro tarzı bir makina olacak. E hal böyleyken bu makinanın piyasaya sürülmesi için bir neden kalmayacak.
    Zaten DVD ve CD ye ihtiyaç duyan ve bu makinayı alıp o kadar techizatı yanında taşıyan biri zekasızdır bence.

Size ek bir bilgi. MacBook Air'in rakiplerine göre en büyük artısı içinde düşük voltajla çalışmayan minyatürleştirilmiş, özel üretim gerçek bir laptop işlemcisi var. Şu anda o sınıftaki en güçlü laptop. Sony dediğiniz firma bu sınıftaki makinalarına ya düşük voltaj ve GHZ düşük işlemciler takıyor, yada intel atom kullanıp ultra kompakt dizüstü yapıyor. MacBook Air ise bu kadar ince bir kasa içinde gerçek 2.13 GHZ Core 2 Duo işlemci barındırıyor.
    Ve Macbook Air'e göre performans fakiri bu cihazları 3000-4000 liraya satıyor Sony. MacBook Air pahalı değil, rakiplerine göre çok çok iyi olmasının yanında çok ucuz aksine.

Önce araştırın sonra yazın lütfen...

• quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

%90 pazarlama hakikaten çok uçuk bir yüzde. Bir cihaz %10 kullanışlı ve iyi bir cihaz olup, %90 oranında bir pazarlamayla asla bu satış rakamlarına ulaşamaz. Çok ütopik bir değerlendirme. Bana sorarsanız tam tersi. %90 oranında başarılı bir ürün, %10 oranında pazarlama. Bana sorarsanız çok yanlış bir değerlendirme sizinki.

MacBook Air örneğine gelince, cd ve dvd yani optik medya zaten dünyanın yavaş yavaş terk ettiği bir teknoloji. MacBook Air zaten wireless için yapılmış kağıt kadar ince bir cihaz. DVD koyduğunuz zaman kalınlaşacak, macbook yada macbook pro tarzı bir makina olacak. E hal böyleyken bu makinanın piyasaya sürülmesi için bir neden kalmayacak.
    Zaten DVD ve CD ye ihtiyaç duyan ve bu makinayı alıp o kadar techizatı yanında taşıyan biri zekasızdır bence.

Size ek bir bilgi. MacBook Air'in rakiplerine göre en büyük artısı içinde düşük voltajla çalışmayan minyatürleştirilmiş, özel üretim gerçek bir laptop işlemcisi var. Şu anda o sınıftaki en güçlü laptop. Sony dediğiniz firma bu sınıftaki makinalarına ya düşük voltaj ve GHZ düşük işlemciler takıyor, yada intel atom kullanıp ultra kompakt dizüstü yapıyor. MacBook Air ise bu kadar ince bir kasa içinde gerçek 2.13 GHZ Core 2 Duo işlemci barındırıyor.
    Ve Macbook Air'e göre performans fakiri bu cihazları 3000-4000 liraya satıyor Sony. MacBook Air pahalı değil, rakiplerine göre çok çok iyi olmasının yanında çok ucuz aksine.

MacBooklar ile ilgili olarak herşeyi yazmışsın arkadaşım eline sağlık +olarak söylenebilecek pek bir şey yok.
    Sony yada diğer üreticiler Ar-Ge konusunda Apple kadar başarılı değiller, bir Notebook un en önemli özelliği taşınabilirliği, hafif olması, pil ve performans gücünün yeterli olmasıdır.
    Macbook Air sadec 1,28 Kg dır.
    Kendini Air için en yakın gören Sony P serisi cihaz ise 1,16 kg dır ancak Macbook un 13,3" Wide Screen ekranına karşılı Sonyde 10,1" ekran vardır, performans konusunda karşılaştırmak saçmalık ötesi olur çünkü Apleda Apple mühendislerince geliştirlen özel Core2Duo işlemcisi vardır.

Sony Vaio P serisi 2Gb ram olan model fiyatı 2.224,46 TL
    Appleın artık yetersiz gördüğü ancak sınıfındaki tüm cihazlardan kat kat iyi olan Macbook Air Z0ERQ fiyatı 2.440,64 TL

Aradaki fiyat farkı 200 TL ama karşılığında aldığınız okadar çok şey varki =)

Onun içindirki bu başarı Steve Jobs ın sadece pazarlama başarısı değildir, aynı zamanda üstün performanslı, teknolojisi ilk olan cihazları piyasaya sürmelerinden ileri gelir.

• İnsanlar uzun zamandır özledikleri kullnım kolaylığına Apple ürünleri ile kavuştular. Bu anlayış devam ettikçe apple ürünleri her zaman revaçta olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

%90 pazarlama hakikaten çok uçuk bir yüzde. Bir cihaz %10 kullanışlı ve iyi bir cihaz olup, %90 oranında bir pazarlamayla asla bu satış rakamlarına ulaşamaz. Çok ütopik bir değerlendirme. Bana sorarsanız tam tersi. %90 oranında başarılı bir ürün, %10 oranında pazarlama. Bana sorarsanız çok yanlış bir değerlendirme sizinki.

önce sen araştır ... araştırmayada Lenovo X301 den başla... youtube daki videoları ve sarı zarf örneği bile air in ne kadar işlevsiz olduğunun kanıtıdır...

• Sith; sadece sataşma amacıyla macbook air'in yanından bile geçemiycek bir makinayı bana örnek diye gösteriyorsun. Düşük voltaj 1.4 GHZ işlemci kullanıyor, ekranı LED değil, Intel'in paylaşımlı ekran kartını kullanıyor, Alüminyum kasaya sahip değil, Macbook air kadar ince değil, Macbook Air'in pil ömrünün yanından geçemez. Fiyatı 4500-5000 Lira civarında. Ama CD sürücüsü var şimdi haksızlık etmeyelim.

Boş konuşmakta hakikaten üzerinize yok, sana tek tek yazmıycam, aç MacBook Air ile özelliklerini kıyasla, ondan sonra gel bu makinayı örnek ver. Ne tasarımıyla ne de donanımıyla gecekondu gibi kalıyo Macbook Air'in yanında.

Unutmadan, bu makinayı kullanan insanların yorumlarını oku internetten. Bak bakalım ne kadar memnunlarmış bu makinadan.

Yine aynı şeyi söyliycem. Önce araştır, bi karşılaştır, ondan sonra önüme örnek diye koy bu makinayı. MacBook Air bedava sayılır bu bilgisayarın yanında...

• Senin için bu saydığın özelliler önemli olabilir. Çünkü sende işlev için değil boş özelliklere göre notebook kıyaslıyorsun. Airbook ta kablolu bağlantı şansın yok, daha fazla usb takabiliyorsun x300 e , pil değişebiliyor ( evet ne kadar komik değilmi bir notebookta pil değişemiyor bravo apple a ) , ekran çözünürlüğü daha yüksek , dvd romu var vs vs .. İşte bunlardır "esas özellik" . Bir notebook u kullanım alanı içinde değerlendirdiğinde özellik olarak bunlar konuşur.

Ayrıca fiyat olarakta kandırmışlar seni :
    http://themacsucks.com/2008/09/lenovo-x301-versus-macbook-air/

• Yazdığım fiyat Türkiye fiyatı, yurtdışı fiyatı değil. Beni kimse kandıramaz sen rahat ol.

Ayrıca örnek verdiğin makinanın işlemcisi yani en önemli parçası zaten işe yaramaz. Daha neyin örneğini veriyosun.
    1.4 GHZ Düşük voltajlı işlemci, 2.16 GHZ gerçek Core 2 Duo işlemci. Arada dağlar kadar fark var. Hala usb kapıdan, pilden bahsediyosun.

Kablosuz kullanım için tasarlanmış bir cihaz ve ethernet portu.

Bu tartışma burda bitmiştir...
  • sonuçta iyiler mutlaka kazanıyorlar,ve bir örneği bence
  • Bir arkadaş i
    phone'suz gecen ömrüme yazıklar olsun diyordu.

Ben iPhone'umu sattıktan sonra Nokia'ya(N95 8Gb) en fazla,ki zorlaya zorlaya 1.5 ay dayanabildim.
    Tebrikler, hakikaten Apple tebrik edilmeye değer bir firma olduğunu bu son ataklarıyla da kanıtladı. Adamlar hiçbir şey çıkarmasa App Store gelirleri yeter bundan sonra:)
  • Ben Yalnızca iphone a güvenerek daha test etmeden ipad aldım .
    Ve gerçekten beklediğimden çok fazlasına ulaştım hayret içinde kaldım os 3.2 inanılmaz bir deneyim . Hic kullanmayacağım pc de hic bir zaman yüklemiyeceğim tür uygulamaların bağımlısı oldum .
    Çevremde inanılmaz bir apple düşmanlığı var ama bu rakamlar ne kadar güzel gerçekleri öne seriyor .
    İşletim sistemi bence çok önemli . i os u gerçek anlamda kullanmamış kimseler ne kadar boş eleştiriler yapıyor .
    Sanırım ipad mac book un en büyük rakibi olucak .
    Markaya güven çok önemli . Bence Apple bunu çoktan yakaladı .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.