Şimdi Ara

LPG ve BUJİ seçimi (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
997
Cevap
30
Favori
376.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • haaa doğru pardon kusura bakma aslında okumuşdum 1 hafta önçe... tamam bakınça hatırladım

ben zaten yazmadan önçe 20 dak okurum ama bukez birazdalmışım... eyvallah kardeşim ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuneXXX -- 8 Ocak 2012; 9:49:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuneXXX

haaa doğru pardon kusura bakma aslında okumuşdum 1 hafta önçe... tamam bakınça hatırladım

ben zaten yazmadan önçe 20 dak okurum ama bukez birazdalmışım... eyvallah kardeşim ;)

sana da eyvallah kardeşim ;)
  • ecotec motorlu astrama bosch kataloğundaki ....666 kodlu lpg bujisini taktırdım. farkın bu kadar olacağını tahmın etmıyordum. lpg bujısı taktırmamdakı amac lpg sıstemının çok elektrık cekmesınden dolayı bobının bozulmasını engellemektı, başkada bir şey beklemıyordum. taktırınca farkettımkı aracın ozellıkle dusuk devırlerdekı cekısı arttı ve soguk motorun calısması kolaylastı. bujıyı gecen persembe taktırdım bu yuzden yakıt tuketımı hakkında bır fıkrım yok fakat cekıs arttıgına gore buyuk ıhtımalle yakıtta dusecektır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mscsi

quote:

Orijinalden alıntı: mscsi

Merhaba, arkadaşım 1000-1500 km civarı bir sürede tükatiminin artmasına istinaden söküp resimleri ile durumu bana bildirdi. Ben 5000 km gibi kullanmıştım ve söktüğümde durumu normaldi, test etmesi çıkan bujileri arkadaşıma veredim ve orjinal bujilere döndüm. Tespitlerim;

Tüketim olarak bir fark tespit edemedim (Genelde uzun yol yapıyorum, tasarrufu olsaydı farkederdim),
    Sadece soğuk motorda lpg'ye geçişte vuruntunun çok azaldığı,
    Benzin ile kullanımda ciddi güç düşüşü ve artan yakıt tüketimi,
    Yükselen avans süresi (avansın çok yükselmesi egzoz sübaplarına zarar verebiliyor)

Arkadaşımdan benden çıkan bujilere ait son durumu alınca yine bilgi olarak yazarım.

Bunu okudunuz mu?

zaten ben vuruntu yaşamıyorum

diğer konularda da bir faydası olmayacaksa geçmeninde anlamı yok sanıyorum.

• arkadaşlar mondeo v6 için ankarada nerede buji bulurum
  • arkadaslar konu hakkinda.hic.bilgim.yok aracim reno 21 manager 1.7 motor

sikintim dusuk.devirlerde kalkarken bogulma bilhassa dik rampalarda gaz takildiktan sonra bujilere bakmadim tabi. bana oneriniz nedir cift.basli dort basli. bujilermi bazen cig.gaz.kokusuda.aliyorum bu araca uygun gaz icin buji nedir cok.tesekkurler iyi.forumlar
  • ben sitede arama yapamıyorum yardımcı olur musunuz:

2006 colt 1.3 motor araç için buji kodları ve fiyatlarını merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

ben sitede arama yapamıyorum yardımcı olur musunuz:

2006 colt 1.3 motor araç için buji kodları ve fiyatlarını merak ediyorum.

http://www.bosch-automotive-catalog.com/public/catalog/products;jsessionid=KcjBlkwAjJMSV0rcCjimVy-?lgRedirect=true

buradan arayabilirsiniz.
  • beylr buji bozulurmu yaa kablolari degistirdim 4. su calismiyor yaglanma filan yok temizpeyip taktim elektirikte geliyor. kabloya:s
  • kimisi faydasını kimisi zararını görmüş. araçtan araca değişiyor galiba.
  • Benim 25 bin km oldu sanırım değişim için 30 bini beklemeyeceğim.
    Vaktim yok değiştiremiyorum vakit bulunca aynısından taktıracağım,çıkanların fotoğrafını atarım buraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Benim 25 bin km oldu sanırım değişim için 30 bini beklemeyeceğim.
    Vaktim yok değiştiremiyorum vakit bulunca aynısından taktıracağım,çıkanların fotoğrafını atarım buraya.

benimkiler 30 bin oldu, belki de geçmiştir. sıkıntı yok, 5 bin km sonra bakımda bakarım, duruma göre değiştiririm. yine aynısını alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: idemo

quote:

benimkiler 30 bin oldu, belki de geçmiştir. sıkıntı yok, 5 bin km sonra bakımda bakarım, duruma göre değiştiririm. yine aynısını alacağım.

Bende alt devirlerde hafif kesilme var,ondan olduğu kesin değil tabi ama yine de bujiden olabileceğini düşünüyorum
    Bakalım artık değiştirince sonucu göreceğiz birlikte.
  • quote:

quote:

quote:

Bende alt devirlerde hafif kesilme var,ondan olduğu kesin değil tabi ama yine de bujiden olabileceğini düşünüyorum
    Bakalım artık değiştirince sonucu göreceğiz birlikte.

doğrudur ama başka şeyler de olabilir. ben de sonbaharda öyle düşünüyordum, bu arada lpg filtremi söktüm. İlk defa filtrenin yağlandığını gördüm. Lpg'yi ucuz diye organize tarafında bir total bayisinden alıyordum, hemen değiştirdim, evin oraya yeni açılan shell'den almaya başladım. filtreyi de değiştim. Tekrar eskisi gibi oldu.
    Bu arada lpg filtresini kendim değişiyorum. Tanesi 3-5 lira olan filtreye serviste 50 lira alıyorlar, zoruma gidiyor. Dışarıdan 5 tane filtreyi kargo dahil 24 liraya aldım, her on binde kendim değişiyorum. Tavsiye ederim, faydası oluyor.

• Ben de 4-5 depodan beri totalden alıyorum öncesinde Aygaz kullaniyordum yaklaşık 17 bin km boyunca. Po'dan falan da aldım durum değişmedi filtre de temiz, bir gaz kelebeği temizliğiyle birlikte hazır girmişken bujileri yeniliyeyim dedim ama ev taşıma vs. Durmu çıkınca birkaç hafta erteledim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben de 4-5 depodan beri totalden alıyorum öncesinde Aygaz kullaniyordum yaklaşık 17 bin km boyunca. Po'dan falan da aldım durum değişmedi filtre de temiz, bir gaz kelebeği temizliğiyle birlikte hazır girmişken bujileri yeniliyeyim dedim ama ev taşıma vs. Durmu çıkınca birkaç hafta erteledim.

ben 55 bin kmdir lpg kullanıyorum, aygaz iki kere aldım. ikisinde de deneme amaçlı aldım ve memnun kalmadım. ayrıca ya sürekli katkılı gaz kullan ya da hiç kullanma diyorlar.
    konuya dönersek lpg bujisi benim işime çok yaradı. ben çevremdekilere tavsiye ediyorum.
  • quote:

quote:

Ben de 4-5 depodan beri totalden alıyorum öncesinde Aygaz kullaniyordum yaklaşık 17 bin km boyunca. Po'dan falan da aldım durum değişmedi filtre de temiz, bir gaz kelebeği temizliğiyle birlikte hazır girmişken bujileri yeniliyeyim dedim ama ev taşıma vs. Durmu çıkınca birkaç hafta erteledim.

ben 55 bin kmdir lpg kullanıyorum, aygaz iki kere aldım. ikisinde de deneme amaçlı aldım ve memnun kalmadım. ayrıca ya sürekli katkılı gaz kullan ya da hiç kullanma diyorlar.
    konuya dönersek lpg bujisi benim işime çok yaradı. ben çevremdekilere tavsiye ediyorum.

Evet biraz konuyu dağıttık ama ben Aygaz'ı sürekli kullandım o dönem,tüketim olarak fark yoktu diğerlerine göre ve performansta hissedilir derecede iyiydi.Fakat bir takım problemler yaşamaya başladım,filtre tıkanması falan değil ama LPG'ye geçişte inanılmaz zorluk çekmeye başladım.Şimdi Total'de de aynı sorun var fakat daha az.Katkılı gazın gaz kelebeği kirlenmesi ve bujinin çabuk kurumlanması gibi durumlara yol açabileceğini duydum bu yüzden temizlik ve buji değişimini erkene aldım zaten,sonuç belli olduktan sonra eğer Aygaz ile ilgili bir problem varsa zaten onunla birlikte paylaşacağım bunu,o yüzden kısmen buji konusuyla ilgili yazdıklarım

• quote:

quote:

quote:

Evet biraz konuyu dağıttık ama ben Aygaz'ı sürekli kullandım o dönem,tüketim olarak fark yoktu diğerlerine göre ve performansta hissedilir derecede iyiydi.Fakat bir takım problemler yaşamaya başladım,filtre tıkanması falan değil ama LPG'ye geçişte inanılmaz zorluk çekmeye başladım.Şimdi Total'de de aynı sorun var fakat daha az.Katkılı gazın gaz kelebeği kirlenmesi ve bujinin çabuk kurumlanması gibi durumlara yol açabileceğini duydum bu yüzden temizlik ve buji değişimini erkene aldım zaten,sonuç belli olduktan sonra eğer Aygaz ile ilgili bir problem varsa zaten onunla birlikte paylaşacağım bunu,o yüzden kısmen buji konusuyla ilgili yazdıklarım

yok size dağıttınız demek istemedim yanlış anlamayın.
    bir de bu bujiyj pahalı bulanlar var. doğru pahalı ama uzun vadede bakınca kendini kısa sürede amorti ediyor. bu bujiden önce aracımda takımı 20 lira olan ve focusta da kullanılan bujiler vardı. lpg bujisi ile birlikte yaklaşık 2 bin km'de bujiye verdiğim parayı yakıttan tasarruf olarak geri aldım. şu an havalar soğuk tam yorum yapamıyorum ama havalar ısınınca duruma göre yeni buji de alabilirim, bunlarla da devam edebilirim.

• Öyle demek istemedim hocam beraber dağıtmış gibi olduk biraz
    Ben yakıt tasarrufu olarak ciddi bir değişim hissettiğimi söyleyemem açıkcası.
    Benim için oradan gelecek yüzde 1-2 lik farktan ziyade aracın alt devirde toparlaması olayı önemliydi büyük ölçüde de olumlu etkisi oldu zaten :)
  • Ben hesaplamıştım %4,5 gibi bir fark olmuştu.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.