Şimdi Ara

GeForce GTX 480,4'lü SLI mı destekliyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
4.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

790FX yonga setiyle 4'lü Crossfire desteği sunan yani dört adet ekran kartının aynı sistemde çalışmasına olanak tanıyan AMD'nin aksine Nvidia'nın 3'lü SLI kurulumuyla yola devam ettiği yani destek veren sistemlerde resmi olarak üç adet ekran kartıyla SLI kurulumuna olanak tanıdığı biliniyor. Ancak EVGA tarafından yayınlanna bazı yeni görseller, referans tasarımlı GeForce GTX 480'nin 4'lü SLI kurulumuna olanak tanıyabileceğini işaret ediyor.

X58 Classified ve Classified SR-2 anakartlarıyla 4'lü SLI konnektörleri sağlayan EVGA, Fermi için  4'lü SLI kurulumuna olanak tanıyan ilk anakart üreticisi  olacak gibi görünüyor ancak Nvidia'nın sergileyeceği tutum GeForce GTX 480'nin 4'lü SLI konfigürasyonu için asıl belirleyeci olacak.  Herhangi bir test sonucunun yayınlanmadığı GeForce GTX 480 4-Way SLI'da GPU'ların ne derece ölçeklenebildiği şimdiden merak konusu zira Nvidia yaptığı bir açıklamada GeForce GTX 480'nin, SLI teknolojisi için ideal çözüm olduğunu zira ikinci kart ile linear olarak iki kata yakın performans sağlandığını belirtmişti.

• 1500 watt power yeterli olur sanırım ???
  • bu sistemi çalıştıracak güç kaynağı piyasada varmı acaba?
  • ortadaki kartların sıcaklığını merak ediyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeLihhTripp

1500 watt power yeterli olur sanırım ???

Evet 2 si için yeterli olur
  • gtx480 zaten çok ısınıyor bide öyle dip dibe sıcaklıklar 100 e dayanırsa şaşırmam.
  • Yazın kesinlikle çalışmaz ortadakiler patlar.
  • su soğutma ile bir şey olmaz sıcaklıklara da kim niye 4 tane 480 takar bilgisayarına o belli değil işte :)
  • Furmarkta 4 GF 100 çekirdeğinin birleşerek alfa tanecikleri yayınlamasıyla oluşan nükleer tepkimeler sonucu meydana gelen patlama üzerine nvidia " kartları yüksek ısıda çalışmak üzere tasarladık ancak birinin 4 way SLI yapabileceğini tahmin etmemiştik. Yaşanan talihsiz olaylar nedeniyle çok üzgünüz. Meydana gelen hasarı en kısa zamanda karşılamaya çalışaccağız. Bizi izlemeye devam edin" açıklamasında bulundu.
  • emi çalıştıracak güç kaynağı piyasada varmı acaba?
    MÇKR_06
    08.04.2010 Saat: 19:42
    ortadaki kartların sıcaklığını merak ediyorum?

bende ve yazın 30 derecede özellikle
    klima şart :)
  • Benchmark rekorunu alırlar kesin.

http://forum.donanimhaber.com/m_38628593/mpage_1/f_/key_//tm.htm#38628593

Bu 480e bir santral bağlamak şart...
  • bilin bakalım hangisi yandı

(soğuk şaka)
  • Kartlar nerdeyse 5000 lira ediyor
  • bunlar kasada çalısmaz ama adamlar 4 way ile 3d mark felan tanımaz buna özel program yapar:D bunların her biri 350 w çekse 350 x4 : 1400 mauahah
  • O değilde daha önce de söyledim pcb deki delik sli işinde baya işe yarar yoksa kartların sıcaklığı kaç olur bilemem

Bu sistemin performansından çok ısısını ve çektiği gücü merak ediyorum
  • O değil de fotoğraftaki sli köprüsü tek parça mı yoksa bana mı öyle geliyor? İlk defa görüyorum.

Düzeltme: Haberde geçiyormuş zaten gözümden kaçmış. Evga'nın parçasıymış o. Yinede tek parça olması ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kimkim -- 8 Nisan 2010; 21:41:32 >
  • odanın sıcaklıgını merka ediyorum bildğin ufo görevini görür dördü
    95x4=380C birde oda sıcaklıgını ekle buna 25C daha etti 405C ufoyuda geçti :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_alien89 -- 8 Nisan 2010; 22:03:26 >
  • kafanız mı güzel sizin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnsectboy

kafanız mı güzel sizin?

?
  • o kartlardan teki 95 derecede çalışıyor yük altında... orda dört tane kart oldguuna göre sadece kartların ısısının toplamı 380 drece yapar.. aksini idaa eden
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.