Şimdi Ara

''SINIRLI BAĞLANTI VEYA BAĞLANTI YOK'' UYARISI ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    4 portlu GEEK modemime 2 adet pc bağlı. Bazen bir PC açıkken diğerini açtığım zaman ''Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok'' uyarısı alıyor ve uyarıyı aldığım PC'den internete giremiyorum.
    Bu sorunu nasıl ortadan kaldırabilirim?

• benimde pc ağa bağlı bazen oluo öle sağ alt köşedeki ağ simgesinin yanında ünlem işareti oluyor komşuya gidiyorum diyorum böle olduğunu modemi resetliolar düzelio modem zoom x4
  • ip ve dns leri otomatik al
    seçeneğini seçip denediniz mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ubyz

ip ve dns leri otomatik al

Zaten otomatikte bu sorunu veriyor.
  • aynı sorunu yaşadim. panda ant. programindan kaynaklanmişti bende. 2 antivirüs programinin çakışmasi sonucu da olabilen bir sorun.
  • el ile ip ver
  • Kullandığınız virüs programı uyada firewall dan kaynaklanıyo emin olun bide programları kapayıp deneyin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: LeoNaS

Kullandığınız virüs programı uyada firewall dan kaynaklanıyo emin olun bide programları kapayıp deneyin..

+1
  • bendede var ya bazen adls sinyali gelmeyince oluyor bende geek modem var turuncu ışık yanınca düzeliyor bazende bağlantı simgesine sağ tıklayıp repair diyorum o zaman düzeliyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: LeoNaS

Kullandığınız virüs programı uyada firewall dan kaynaklanıyo emin olun bide programları kapayıp deneyin..

yok böyle bişey ben düz windows XP de yani korumasız XP dede o uyarıyı almıştım el ile ip verdim düzeldi
  • adsl in ayarlarini nasli yaptiysan ip ayarlarini ona gore ayarla.
    otomatik ip alsin diye ayarladiysan ag baglantilarida otomatik yap
    el ile belirlenmis ip almasini istiyorsan ag baglantilarinda ip ayarlarini el ile vermelisin.
    bu sekilde sorunu cozebilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ubyz

ip ve dns leri otomatik al

Bu hatayı zaten ip ler otomatik ken verir
    ip adreslerini elle verirseniz sorununuz hallolur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.