Şimdi Ara

Rüzgar türbünü yapıyorum (514. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.310
Cevap
109
Favori
2.447.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 512513514515516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali_cetinkaya

Abi sizin şu ürettiğini tüketimden düşürme olayı başka bir forumda tartışmaya neden oluyor :)

Siz çift yönlü sayaç ve şebeke bağlantılı inverter mı kullanıyorsunuz? Öyleyse başvuruları nasıl yaptınız?

Ali bey bahsettiğiniz piyasada bolca dolaşan ucuz Çin malları On Grid inverterler ise Bunların hiçbirinin dağıtım şirketlerince devletçe onayı ve kabulü yok. Bunları genellikle satan hayal tacirlerinin uçurduğu balondur Analog sayaç geri dönermiş , Dijital sayaç geri sayarmış .. Yok böyle birşey bizzat kendim gittim ilgili makamlarından bilgi aldım İzinsiz ve onaysız olarak Şebekeye bu tür aletler bağlanmasının yakalanması durumunda 20.000 TL direk cezası yazılıp mahkemeye veriyorlarmış.. Türkiyede kullanılan elektrik sayaçları eski analog olanlarda , Yeni dijital olanlarda hiçbir şekilde geri dönme yada sayma yapması mümkün değilmiş Teknik olarak engellenmiş.. Bu hayali laflar dolanıp duruyor , insanların kafası karışıyor fakat nedense hiç kimse bunu bağlayıp onay almış sayaçlarını geri yazarken yasal bir biçimde kullanıyorum diye ne bir belge nede bir Video eklemiyor .. Hiç dikkatinizi çekmiyormu bu konu ? Hayal tacirlerine aldanmadan Referans sorun , Belge sorun , Nerede kim yapmış , Faturası nerde , kabulü ve Onayının belgelerini sorun. Bir hayaldir millet peşinden gidiyor her sitede yazılanlar internette nerdeyse aynı sorular binlerceyi bulmuş.. Satıcılar oluyor diyor fakat , Kullanıcı 1 tane onay alabilen halen yok ne ilginç değilmi. ? Birara Forumdan biriside Almanyada bitpazarlarında 130 € satılan bu çakma aletleri Burda Millete 500 € satmaya uğraşıyordu sonra Uzaklaştırdılar siteden..Bende uyarmıştım.Birkaç Şarlatan daha var.Afrikadanmı nerden bulmuşsa TR de olmayan dijital sayaçı geri saydırıyor işte oluyor diye kafa karıştırıyor. Aldınız Geri saymazsa Geri alacakmı ? Bu garantiyi veriyorlarmı.Bu işlerin pek gelişmediği ülkemizde zayıf denetimlerinde etkisiyle Yalanla millete satan Şarlatanlar usta geçiniyor böyle insanların aklı karışıyor.
    Bu tür aletler şebekeden elektrik kesildiğinde elektriği kesemeyenlerde oluyor, Frekansları bozuk ürettikleri 50 Hz seviyesinde değil Şebekedeki elektrik zaten malum , birde üçüncü dünya devletleri için yapılan kalitesiz çakma Çin mallarını şebekeye bağlarsa millet kendi aklınca , her hafta evdeki 1 elektrikli cihazınıza tamirci aramaya başlarsınız.. Kaldıki Şebekede onarım yapan bir teknisyenide öldürebilirsiniz. Bize satın alıp kaçak kullanan değil , yasalarda uygun prosedürde bu aletlerle biri kullanım yapıyormu bu lazım.. Yoksa adamlar ruhsatsız silahlada geziyor , bu demek değildirki yakalandığında ceza almayacak. 20 kuruşluk elektrikten kar edecem derken 20.000 TL ceza ve mahkemeler çekilmez.. karar herkezin kendisinin tabiki. Türkiyedeki Bu bilgi kirliliklerine son vermek için detaylı site çalışmalarıma az olan vaktime rağmen hız vermiş bulunmaktayım.

23 Sene Almanyada yaşadım ve bu işlerin içerisindeydim , Birçok firmanın pozitif negatif yanlarınıda gördüm inceleme imkanları fırsatları buldum. Türkiyede Türbin peşince çok çabalayan insan var , Fakat neden bir Kişi çıkıpta profesyönelçe bir kanat yapmaya bunca yıl çabalamadı ? Bu konu 8 yıl olmuş , İnternette benzer çok siteler konular var..Pis su borusundan , tenekeden derme çatma aletlerle insanlarımız zaman kaybediyor..8 Senede burdada bir değişiklik olmamış.. herken ne buluyorsa onla kanat yapmaya çabalıyor.. Borudan kesilen, Silindirde Boru çekilen malzemeden kanatlarla , Ancak kanatcık olur arkadaşlar İlk sert rüzgarlarda kırılır , Aerodinamiği kanata uygun değildir tam devirine çıkamaz , Gereksiz uğultu ses yapar.. vs..Ben uzun süre bu konuda çabaladım , Türkiyede enjeksiyon vakum sistemini duyan dahi pek olmamıştı..Derme çatma 2 yandan kalıp alarak görsel kanat yapanlar içine tahta vs atanlar ve kanatların fiyatı çok uçuk ama ömrü 3 hafta - 3 ay sürmüyor.. Satarken ballandırdıkları kanatların hasarlı resmini yollayınca daha telefonlarada çıkmıyor satanlar.. 2 yıl önce 750 TL satın almıştım bu işin Türkiyedeki uzmanıyım tekim diyen şahıstan.. Sözde Avrupaya , Afrikaya yolluyormuş..3 Ayda parçalandılar...Gerçek Kanatlar kalıptan çıkınca zımpara bile pek değmemesi gerekiyor. Malzeme önce gramla tartılıyor , sonra enjeksiyonla basınçla malzeme kalıba basılırken , vakumlada havası alınıyor.. Sonuçta İnce , Çok hafif , Seri devire çıkabilen , Dönerken boru gibi ses yapmayan kanatlar çıkıyor meydana.. Boru Borudur.. Aerodinamiği Asla ve asla kanat olamaz.. Döner hobby işidir ama boruyla , silindirde çekmeyle , derme çatma malzemeden kanat olmaz.. Buyurun bu Enjeksiyon Vakum kanatlar Türkiyede yapıldılar..

Rüzgar türbünü yapıyorum

Sadece Enjeksiyonları , Vakumu değil bazı malzemeleride özel getirtildiler. Gramı gramına aynı ağırlık ve Balans yok.. Montaj sistemleride avrupadaki en iyiler geliştirildi zayıf noktaları kaldırıldı hepsinin pozitif noktalarından yepyeni bir son nesil iyileştirilmiş sistem doğdu..Kanatların üzerindeki Kırmızı Çizgi Lazer kalibrasyon cihazının ışığıdır..
    Bu işler Güncel Tekniklerle böyle yapılmalıki ilerliyelim.. Yoksa 6 sene öncede borudan kanat kesilmiş birkaç ay öncede.. Biz ne yapıyoruz ?

Ayrıca flanş alternatörleri bazıları kendi çıkarları doğrultusunda yağlayıp ballamaktadır...Milleti o yöne sevketmektedir Emin olun kendi çıkarları bunda baş sebeptir.... Hiç düşündünüzmü ?? Yumurtanın bile çakmasını yapan Çinliler yada bir başka Ülke - Firma neden bu Flanş alternatörleri Seri imalata alıpta üretmediğini ? Etrafa aşırı elektronik sinyaller ve Elektromanyetik yayılımlar yaptığından CE alamadıkları , Kalp pili kullanan bir insanı bu yayılımlarla öldürebileceği , Düşmeyecek Yıldırımı bile adeta üzerine çektiğini , Tlf - Cep Tlf - Telsiz - TV , Uydu anteni gibi vs ve çeşitli birçok cihazlara zararlı dalgalar yayılım yaptıklarını birçok yabancı sitelerde yazıp çizmektedirler.. Flanş alternatörü kendileri icat etmiş gibi tavırlara girenlere hatırlatırımki Almanyadaki Ortaokulda labratuvarda en az 15 senedir talebelere Flanş alternatör yaptırdıkları olur...Flanş alternatörler sanıldığı gibi üstünde değildir , Birçok dejavantajları vardır..Polyestere gömülü bobinlerin soğuması büyük mesele , Youtubede polyesteri alev alıp yanmış telleri mıknatıslarına dolanmış Flanş alternatörlerde görürsünüz..Ayrıca 100 - 160 metre direklere Türbin diken mühendisler firmalar kerizmi milyonlarca Euroya neden flanş alternatör yapmıyorlar ? Anlayana en büyük kanıtıda budur..3 Uyanık cebini şişirecek diye asılı astarı olmayan laflara inanmayınız.. Gerçek türbinleri inceleyin , Halen size Flanş alternatör diyen varsa , Neden Dev firmalar büyüğünü yapmıyor onu açıklasınlar.. Birde size bu bilgileri veren kişilerin Mesleği nedir Eğitimi nedir , nerede kaç tane orjinal türbin görmüş incelemiş bunlarıda öğrenin..Hesapsız kitapsız eğitimsiz yapılan işler Rüzgar türbinlerinde kolaylıkla Ölümle yangınla Ağır yaralanmalarla sonuçlanırlar.. Rüzgar Türbini küçüğü bile tecrübesiz birini kör etmeye yangın çıkartmaya yeterlidir. Bu sebeble çok dikkatli çalışmalarınızı yapın.Biz daha devlet yasak diyor , halen olur olmaz bir inverter yorumu birçok sitede okuyor yazıyor cevaplıyoruz. Vaktimize yazık.. Güncel yerden başlarsak belki ileri bir geliştirme yaparız.. Birkaç firmanın tek elinde olupta pek çeşitide olmayan Normal bir dinamodan 3 kat fazla ve büyük mıknatıslar kullandığınız Flanş alternatöre Harcadığınız para ve Monte ettiğiniz Mıknatıs ebatlarıyla Nüveli bir Modifiye yapacağınız alternatör adeta Santral olacaktır.. Yabancı dilleri olanlar rastlamıştır 3 - 5 KW üzerindeki Flanş alternatör yurt dışında bile sitelerde tavsiye edilmiyor.. Flanş alternatörler aslında Fazla devir yapamayan Torku yüksek Dikey kanatlı Türbinler için tasarlanmıştır.. Fantazi olarak birileri Yatay kanatlılarada uygulamış ama Kimse işin aslı nedir detaylı araştıranıda yok Malesef.. Ülkemizde denetimler zayıf, yurt dışında böyle alenen kafasına göre yapacaklarda satacaklarda En başta vergi dairesi sonra teknik kurumlar adama yapışırda alacağı cezaları kendileride hayal edemezler.. Biz millet olarak hayali kahramanlar türetmeyi iyi beceriyoruz.. Youtubede Bisiklet tekerinden 200 - 300 amper ürettiğini bunlarıda avrupaya ihraç ettiğini söyleyen vantilatör motorundan plastik borudan kesme kanatlardan Yüzlerce - Binlerce TL satanlar var ve satın alanlarda epey hatırı sayılır kadar yüksek..Sonrada küfürleşmeleri izleyin yorumları kapalıdır yada...Yorum sizlerin.. En basit karşılaştırmayı şöyle yapın.. 1 Flanş alternatörde kullanılan Mıknatıs ebatlarına ve sayısına uygun , 36 - 48 oyuklu nüveli bir motoru modifiye ederseniz okadar mıknatısla çok daha güçlü ve sağlam kaliteli bir alternatörünüz olacaktır.. Portakal kadar motoru fındık kadar 3 - 5 mm mıknatıslarla yapılan modifiyeleri örnek gösteripte , 40 - 50 mm uzunlukta 25 mm genişlikte 10 mm kalınlıkta Mıknatıs azmanlarıyla yapılan flanş alternatörle kapıştırmak Fino ile pitbull u kapıştırmaya benzer..Elbette sizleri okadar mıknatıs satın almaya sevkedenlerin Toptan ucuza getirtim diye satın aldığınız fazla sayıdaki mıknatıslardan götürdüğü komisyonlarıda unutmayınız..Sizleri bazı konularda uyarmaya çalıştım yazım uzadı fakat birilerinde milleti bu konuda cidden uyarmasıda gerekiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahmeran-D -- 21 Temmuz 2015; 12:27:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_cetinkaya

Abi sizin şu ürettiğini tüketimden düşürme olayı başka bir forumda tartışmaya neden oluyor :)

Siz çift yönlü sayaç ve şebeke bağlantılı inverter mı kullanıyorsunuz? Öyleyse başvuruları nasıl yaptınız?

sayın ali çetinkaya size uzun uzun başımdan geçenleri aktarayım turbinimi dikmeden evvel gediz elektrik aş. genel müdürlüne başvurdum benimle şifaen görüşme yapacaklarını söylediler yani resmii olarak değil bunada şükür deyip bilgilenmek amacıyla 1 saat kadar mevzuattan şundan ebtk dan konuşup beni bulunduğum ilçenin mürürlüğüne postaladılar neyse oryada gittim orda bana turbininizin projesini çıkartın 1 dilekçeyle bize gelin dediler yetkili makina mühendisiyle irtibata girdim projenin çizilmesi için turbini görmemiz lazım dendi turbini incelemeye geldiler incelediler ozaman daha yerdeydi bir bir çalışma şeklini fırtınadan kendini nasıl koruyacığını kanat açılarının nasıl değiştiğini uygulamalı olarak anlattım kaç watt üretiminin olacağını kaç devirle döneceğini nasıl dikileceğini anlattım bana zemin etünüde çıkamamız lazım dendi ben negerekiyorsa yapalım dedim ve bingo 6.500 tl proje ve onay parası istediler ya çok pahalı neden böyle dedim zaten 3.500 tl si mimarlar odasında onaya gidiyor dediler zemin etüdü falan kuruş aşa olmaz dendi hadi tamam başlayalım dedim ama bana kesin bilgi verin projke çizildi onylandı sonra ne olucak bitecekmi dedim onlar daha yolun başındasınız sonra yerel yönetim yani belediyeden proje ruhsatı alınması gerekir belediyede onaylarsa bu işlelerle geçici üretim lisansı alabilisiniz dendi bende belediyeye dilekce verdim belediye daha önce 3 katlı 4 katlı binalara göz yummuş bana diyorlarki gabari yani yüksekliğinin 9 metreyi geçemezsiniz dediler ee benim turbin 15 metre kule 3.40 metrede kanat etti 18 metre bide enerji hattına 50 metreden fazla olması gerekir deyip baştan bitirdiler ben ne yapıcam şimdi dedim onca masraf memlketime nasıl faydalı olurum düşüncesi vs. yıkıldım peki ruhsat almadan dikersem ne olur dedim eğer komşulardan bi şikayet gürültü olmazsa görmezden geliriz dediler şikayet olursa hem ceza yazarız hemde yıktırırız dediler bende herşeyi göze aldım diktirdim şu ana kadar 1.5 2 sene geçti şimdilik birşey olmadı ama olmayacağının garantisi yok yani neticeye gelirsem benim ülkemde yapılan iyi birşeyler cezasız kalmaz ama illegal ne yaparsan iyi yapıyorsundur bu süreç 3 ay sürdü daha ne kadar süreceğini allah bilirhttps://www.youtube.com/watch?v=R-xe6wHfyWY

• Arkadaşlar pek vaktim olmasada amatörce birkaç çalışmalar bende yaptım.
    Yakın görüştüğümüz burdaki arkadaşlarda daha detayları bilmekteler.. Bu Çalışmalarda Maliyet hesapları yapılmadı.
    Çoğumuzun hayranlıkla baktığı Amerikan ve Alman Montaj imalat ve teknikleri kullanıldı.. Mıknatıslar yeni yapılan rotora CNC Frezede yataklandı. İlkelde olsa Mıknatısları su altında ısıtmadan bozmadan yuvarlayıp yuvarlak mıknatıs sorunuda çözümlendi. Bu iş için her türlü mıknatısı su altında bozmadan yuvarlayacak bir makine geliştirmekteyiz.. Bunlar hem maliyetli hemde geniş zaman isteyen işler.. Diğer işlerimden vakit buldukca sırasıyla yapıyorum. Sonuç mükemmel..

VİDEO 1
    MANYETİK TUTUNMA YAPARMI ?
    izleyin kendiniz karar verin. 125 cm kanat gelince o takıntı gibi görünen adımlamayı yok edeceği kesindir. Okadar tutunma oyuncak motorunda bile normaldir.

https://www.youtube.com/watch?v=BuHvQUoUFHA

VİDEO 2
    KALİTELİ BİR ÇALIŞMA ÇOK KÜÇÜK KIPIRTILARDA BİLE ÜRETİME GEÇİYOR.
    buradaki video mıknatısları yataklanmış mikron hesaplarıyla şaşmadan çalışan alternatör performansını ifade etmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=uiFMyCDbAAk

VİDEO 3
    DÜŞÜK DEVİRDE HEMEN GÜÇLÜ ÜRETİME GEÇEBİLİYOR VİDEODAKİ DUMAN ELİMDEKİ SİGARADANDIR.
    Videoyu tek çekme sıkıntısını çekenler bilirler..Zaman zaman elimdeki sigaranın duman görüntüye karışmış olup yenisini çekecek vaktim olmadığından mevcut olanı yüklüyorum. Akülü matkabı küçümseyip videodan önceki ilk test de ölçüm yapmadan aniden bastığım matkap sonucu malesef ampulün birini hemen patlattığı için denemeyi tek ampul ile yapmak zorunda kaldım. 55w 12 Volt projektör ampulüdür.

https://www.youtube.com/watch?v=IWljQR-lHGQ

VİDEO 4
    BU İŞLERDEN PEK ANLAMAYAN BAZI ARKADAŞLAR OTO AMPULÜNÜ KÜÇÜMSEMİŞ 220 V AMPULLE DENEMEMİ İSTEMİŞLERDİ 2 AMPUL
    Arkadaşlar ampulün boyu değil çektiği watt ve voltaj önemlidir.. Oto ampulü 2 tane 220 V ampulden daha çok alternatöre yüklenmektedir. 100 + 75 w 220 v

https://www.youtube.com/watch?v=SIilmlPRy5c

VİDEO 5
    220 V AMPULLE YAPILAN BİR DİĞER TEST

https://www.youtube.com/watch?v=4mNzg19SEIs

Vaktim oldukça yenilik ve gelişmeleri youtube kanalına ekliyeceğim.. Şu anda Manyetik Fren ve kanatları rüzgardan koruma ile uğraşıyorum..
    Kısmet olursa 20 güne kadar DC 12V ile 150 kg Torka sahip çelik dişlili ve kilitleme mekanizmasına sahip 2 şaft çıkışlı dakikada 4 devirli özel şanzuman Türkiyede olacak ve sistemi bitirdikten sonra büyük boylarına ve kendi dinamomuzu imal ederek yola devam edeceğim. Çoğunuzun bildiği üzere enjeksiyon kanatları çoktan hazır etmiştim ve sistem tek kanatı 7.50 metre yapacak donanıma sahip. Şu anda 125 cm kanatlar hazırlar.

Yorum ve görüşlerinizi beklerim.. Eksik hata varsa polemik değil samimiyse tesekkür eder eksiği giderme yönüne bakarız..

• Arşivimdeki kendi çalışmalarımın resim ve videolarına göz atarken bir konu dikkatimi çekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malisert32 -- 31 Temmuz 2018; 11:3:7 >
  • iyi akşamlar elimde 5 kw benzili jeneratör var bu jeneratörü rüzgar gülüne veya su türbinine çevirebilirmiyim
  • aşağıdan yukarıya doğru hareket eden bir hava akımı için en uygun rüzgar türbini hangisidir.
  • -Türbin kanatları kova mantığıyla olur ve bir tarafına hava akımı engellenirse çözüm olabilir. Fantastik olarak kanatlar birbirinin üstüne denk gelmeyecek biçimde dizilebilir.
    -Helikopter gibi durabilir rüzgar türbini.
    Peki neredeymiş bu hava akımı? Ayrıca hava akımı yönlendirilebilir, yataya geçilebilir ama zorlanmış konveksiyon yani efektif bir akımda olabilir bu(hava kanallarındaki gibi)
  • Benzinli jeneratörden rüzgar türbini olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrik yerine rüzgar yapmicaksın değil mi?
    İçten yanmalı motor yerine rüzgar türbini bağlanarak tabi ki olur. Ama devirlerin uydurulması lazım. Tabi ucuz jeneratörlerin gücü az olur.
    Ama jen. devir kesici frenleme olarak kullanılabilir. Hatta diğer konuda yazdığımız hidrolik kısmalı frenleme ile harika olur.
  • Merhaba arkadaşlar konu cok eski ve 3saat falan oldu okumaya başladığım tek tek okudum nerdeyse ama sonuna kadar gelemedim. :)

Bende Bi kac tane rüzgar türbini yaptım.
    Son yaptıgım 550wlik Bi motoru soktum 24 oyuktu 0,70 ile sarılmıştı bende aynı şekilde sardım Neodyum mıknatıslardanda 8 tane rotoru traslyip yapıştırdım. Neyse sonra çalıştırdım 12 ile 23 vdc civarinda veriyordu köprülü diyor bağladım ac yi dc çevirdim tabi.

Neyse araştırdım araştırdım dc olarak şarj solar şarj regulatorleri vardı onlarda kime sorduysam uygun çalışmaz dediler neyse sonra köprülü diyorlardı soktum normal wind control cihaZi aldım taktım çalıştı akilleri şarj ediyor. Ama Allah'a emanet gidiyoruz hesap yok kitap yok :)

Bu konuyla ilgili bazı konularım var.

1-) 550wlik motoru çevirdiğim icin Burdaki gücümüz yine 550w mi oluyor?? Bu motorlarda Kı sorum. Bu ısın hesabı kitabı nedir?
    2-) devir bazen cok yukseliyo 35-36 v çıkıyo dolayısıyla şarj regulatoru ısınıyo bunu önlemek icin bir sonraki projemde Nasıl yapmalıyım devri sabitlemek için.
    Fren sistemi diyorlar ama hic örnek yok.
    3-) flansli generator yapımında hesap Nasıl yapıyor. Sipir sayısı tel kalınlığı mıknatıs sayısı bunlar neye göre belirleniyor.(flansli generatorde yaptim ama yine allahtan emanet 12 mıknatıs 9 bobin )

Bunlari anlatacak biri olursa gerçekten cok sevinirim.
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Testler gayet güzel.,,,,,,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malisert32 -- 31 Temmuz 2018; 11:8:46 >
  • uzun zamandır yazılmamış bozayım :)
    selamlar
    alabalık çiftliği olan bir arkadaşım havuzunu 24 saat 1500 wattlık derin kuyu pompasıyla 24 saat (kabaca 18-20 saatte olabilir) barajdan derinden çekeceği soğuk suyla devriadaim yapmak istiyor
    burayı uzun zamandır takip eden beni aramadan önce bir firmaya 12x250 watt güneş paneli 4000watt mmpincerter ve 8x 200 amper akü guruplu sistem kurdurmuş
    takip ve gözlemleediğim kadar ile panelleri iyi çalışıyor olmasına rağmen bu sistemle en fazla 8-10 saat çalıştırabiliyor pompasını
    benden bu sisteme ek olarak birde rüzgar türbini kurmak istediğini söyledi
    sizden ricam bu sisteme ek olarak ne kadarlık bir rüzgar türbini işini görür
    not:inverteri twi marka solar artı rüzgar girişine uygun
    bulunan alanda 24 saat özellike geceleri daha güçlü olmak üzere rüzgar alan bir bölge kabaca 5-10m/s bazende daha hızlı bir rüzgar var
    şimdiden teşekkürler
    bir not daha :) direk ve kurulumu bize ait teknik (danışma satıcıya ait) olacak şekilde almayı düşünüyoruz(satıcılar içinde bir not 5322423111)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drcivanim -- 31 Mayıs 2016; 10:50:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drcivanim

uzun zamandır yazılmamış bozayım :)
    selamlar
    alabalık çiftliği olan bir arkadaşım havuzunu 24 saat 1500 wattlık derin kuyu pompasıyla 24 saat (kabaca 18-20 saatte olabilir) barajdan derinden çekeceği soğuk suyla devriadaim yapmak istiyor
    burayı uzun zamandır takip eden beni aramadan önce bir firmaya 12x250 watt güneş paneli 4000watt mmpincerter ve 8x 200 amper akü guruplu sistem kurdurmuş
    takip ve gözlemleediğim kadar ile panelleri iyi çalışıyor olmasına rağmen bu sistemle en fazla 8-10 saat çalıştırabiliyor pompasını
    benden bu sisteme ek olarak birde rüzgar türbini kurmak istediğini söyledi
    sizden ricam bu sisteme ek olarak ne kadarlık bir rüzgar türbini işini görür
    not:inverteri twi marka solar artı rüzgar girişine uygun
    bulunan alanda 24 saat özellike geceleri daha güçlü olmak üzere rüzgar alan bir bölge kabaca 5-10m/s bazende daha hızlı bir rüzgar var
    şimdiden teşekkürler
    bir not daha :) direk ve kurulumu bize ait teknik (danışma satıcıya ait) olacak şekilde almayı düşünüyoruz(satıcılar içinde bir not 5322423111)
    Akü grubu voltajını yazmamışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malisert32 -- 31 Temmuz 2018; 11:4:38 >

• Şarj kontrol baskı devresini henüz yapmadım.ARES ile çizip kâğıda yazdırdım.Zaten sistem olarak sadece şarj kontrol yapımı kaldı.,,,,,,,,,,,,,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malisert32 -- 31 Temmuz 2018; 11:7:47 >
  • Manyetik akı şiddeti yüksek olduğundan,,,,,,,,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malisert32 -- 31 Temmuz 2018; 11:6:28 >
  • Bu uğraşlarınızın karşılığı almak için Lisanssız Elektrik Üretimi kapsamında başvuru yapıyor musunuz?
    Kısaca özetlersek mevzuata göre 1 MW altında kurulu güce sahip yenilenebilir enerji santralleri lisans almaya gerek duymadan gerekli başvuru işlemleri ile şebekeye elektrik verebilir ve devlete satabilir.

Kendimi de tanıtmış olayım Yenilenebilir Enerji sektöründe MW ölçekli lisanslı santraller için mühendislik ve danışmanlık yapıyorum. Hobi amaçlı güneş ve rüzgar projelerini de takip ediyorum. Kendi projemi yapmak için gerekli fırsatım olmadı hiç iş sebebiyle. İleride buradaki bilgileri kullanabilirim inşallah.
  • Merhabalar

Benim farklı bir sorum olacak,

işim gereği bileme makinası kullanmam gerekiyor, benim ihtiyacıma göre bileme makinası sadece Amerikada bir firma tarafından yapılıyor ve hem fiyatı yüksek hemde ithal etmek zahmetli,

İhtiyacım olan sadece motor fakat ne tür bir motor almalıyım ve nereden alabilirim.

Motor devri max 1.500 olacak, ev elektiriği ile çalışacak, motor yüke bindiği zaman devir 800 lere kadar düşebilir,

Motor gücü için şöyle anlatayım,

Motor çalıştığı zaman eliniz ile durdurmaya çalıştığınızda durmayacak fakat dönen kısmı tutmaya çalışır çalışmaz bileğinizi kıracak veya zarar verecek derecede güçlü olmayacak.

Örneğin bazı matkapları elimle durdurmaya çalıştığım zaman gücünden bir şey kaybetmeden fakat hızı biraz düşerek dönmeye devam ediyor zaten 4-5 saniyeden fazla tutmaya kalkınca ısıdan dolayı bırakmak zorunda kalıyorum.

Bu özelliklerde nasıl bir motor alabilirim ve en önemlisi nereden alabilirim.

• malisert32 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam Tek faz sarım ve mıknatıs ebat yerleşim bilgilerini resimli olarak paylaşmanız mümkünmüdür acaba ? çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deloda

Merhaba hocam Tek faz sarım ve mıknatıs ebat yerleşim bilgilerini resimli olarak paylaşmanız mümkünmüdür acaba ? çok teşekkür ederim.

Merhaba;ayrıntılı rotor resimleri maalesef mevcut değil.Vakit bulursam resimleri çekip paylaşabilirim.Ama şu sıralar çok yoğunum..Özelden de isteğinizi bu şekilde cevaplamış oldum...
  • 24V-40Amper max. şarj kontrol ünitesi..Kutusu,iç devresi,,fast flash şarj ledi,,,dijital volt göstergesi görünüm olarak fena değil gibi ne dersiniz?24V-80A röleler yolda.Geldiğinde 80amper kapasiteli de yapacağım inş.

Çalışmasından bir kesit video linki;https://youtu.be/d-U9oHol130
    Videosunu izlemek bile keyif veriyor,hamd olsun.. Rüzgar türbünü yapıyorum

• 
Sayfa: önceki 512513514515516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.