Şimdi Ara

Rüzgar türbünü yapıyorum (433. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.310
Cevap
109
Favori
2.447.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cokenerjik

quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

%50 verimle üretse ne olacak..

çok basit birşey olacak, aynı ürünle ürettiği enerji 2 katına çıkacak, 4kw diye sattığı ürünün fiyatına bu ürünü satacak, bunu anlamak çok mu zor? 4 kw ürün satmıyorsa, piyasadaki 4kwlık ürünlerin fiyatından biraz daha azına satacak, nasıl bir soru bu? ne amaçladığını anlamıyorum, bu oran tutturulamaz mı diyorsun (neye dayanarak?), tutturmaya çalışırsan maliyetlerin artar mı diyorsun (bu konuda bir çalışma/araştırma mı yaptın?), yoksa tutturmaya gerek yok mu diyorsun (ben bunu anlıyorum) önce onu tam olarak belirtir misin?

Arkadasim, oran tutturmak gibi dert tasa yok. Sistem zaten ufak oran asagida olsa nolcak yukarida olsa nolacak. Büyük sitemler 3kw yukarisi.. Ozaman is degisiyor. active yaw kontrol sistem ki bu 1kw sistem ile siyah ve bayaz kadar birbirnden ayri sistemlerdir. Iki tane akü sarz edecekbununla ampuller yakcagiz vrimi su olsun kanadi bu olsun.. Imal eden imalatci gerek görmemis demekki azami turda 2kw veren rotoru 1kw sisteme entegre ederek daha iyi verim almak istemis olabilir. Orasini bilemem. Ama sistem 1kw + 300W haybrid

Rüzgar türbünü yapıyorum

• .com
  • Ahmet bey,o söylediğim 2 şıkdan birisidir hocam.
    Abartmak babından söylemiyorum,en az 60 adet alternatör sağlam sarmışıyımdır.Keza bu işi öğreninceye kadar en az 15-18 km. uzunlukta bakır tel sarmışıyımdır.Müsade ederseniz bu kadar uğraşan biri olarak tecrübemi paylaşayım ya da tecrübemle faydalı olmaya çalışayım istedim.

Bakın şimdi;3 uçla çıkarılmış bir alt.de bunların diğer ucu olan ortak uç yani nötr uç içerde kalır.Ahh yakın olsanızda ben size bu alt.ün nötr ucunu,varsa şasesini uygulamalı göstersem.
    Allah şahitdir,size zarar vermek açısından değil faydalı olurum açısından yazıyorum yoksa bana ne değilmi?
    Böyle güzel ürünlerin satılmasına bir nebze bizimde katkımız bulunsun anlamında yani.

Aslında konuyu büyütmeden üretici firmaya nötr uç şaseye verildimi?diye sorun,yok üretici firmaya soramam,kontrol için tekrar kargo ücreti vb. düşünüyorsanız size adresimi vereyim,gönderin,problemi çözelim.
    Öyle malzeme falan kullanılmaz,en fazla 1 faz bobini yeniden sarılır.Haa,söylediğim gibi adamlar bilerek ve isteyerek nötr ucu şaseye verdilerse zaten hiç işlem yapmadan aynen kapakları kapatıp geri göndeririz.

İşin aslı,yine bu forumda ama başka bir bölümde AC akımda ve şebekenin nötr ucunun trafodaki bir ucununda toprağa verildiğini bunu verimi artırdığını v.b. bir mühendis beyefendi arkadaş yazmıştı.
    Yani evet şebeke hatdında 1 hat nötr hat ama trafo çıkışında da nötr uç ayrıca toprağa şase veriliyormuş.

Öyle ki 3-4 yıl önce buradan ben bir anımı anlatıp soru sormuştum ve soru cevapsız kalmıştı.İşte o bölümde nötr ucun toprağa şase verilmesini öğrenince ben sorumun cevabını da öğrenmiş oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: malisert32

Sayın MCdaim;
    Sözümün arkasındayım,siz bu ürünü ve devamını bu ülekede cayır cayır satarsınız.Önceden görünüşü güzel demiştim,şimdide diyorum ki,
    Sizin ürünü değerlendirip yerden yere vurmaya çalışanlar sizin tekniğin kenarından bile geçemezler.Adamları öyle korkuttunuz ki etekler zil çalıyor.
    Haa gelelim fiyata;iddia ediyorum sizin kadar uygun fiyatla veremez buradakiler.
    Çünkü,sizin kadar ürün seçip tercih hakkı çeşitli değil,yani onlarınki bir nevi el mahkûm......

Bu kadar gürültü nedenini anlayın artık.Yerinize ben olsaydım,her sayfa yenilendikçe ürünün aynı resimlerini yeniden buradan paylaşırdım.İnanın samimi ve ciddiyim.Hele birde fiyatda anlaşırız,uygun bir şeyler yaparız deyiverin bakın sizi vuracak top tüfek bulamazlar.
    Bir örnek vereyim;şu malum kişiyle ortak alt. yapıp satma işini görüşmeye gittiğimizde alıcı beyefendinin bize sözü;
    Bu alt.lerden bende yaptırıyorum,sizin tanesini 4 tl.ye aldığınız mıknatısları ben uzak doğudan 0,90 tl.ye alıyorum demişti.İşte sizin tercih çeşitliliğinizin çokluğu bunlara ezici üstünlüktür.Yani diyelim ki, 1 Kw. kapasiteli bir sistemi A firması 500 euro diyorsa B firması 350 diyordur ve bu tercih sizin elinizde.

Vel hasıl;sadece resimleri paylaşıp max. kapasiteyi ve akü voltajı gibi ana başlıkları belirtin veee,ücreti hallederiz,anlaşırız gibi 3-5 kuruş indirim yapın peynir ekmek gibi satarsınız.Ya da onlara bir tane bile buradan satış yaptırmazsınız.
    Benim için no problem.Zaten benim müşterilerim buradan değil.Yılmayın kardeş.

Sayin malisert32
    Samimi söylüyorum gercekten Türkiye'ye mal satmak gibi bir amacim yok o yönde bir gayretimde. Sadece fuar ve reklam amacli Türkiyeye getirmis oldugum iki adet 1kw sistem var. Geri getirmeyi gözük kesmediginden elden cikarmak istedim. Hatta bir iki arkadasa söyledim satin provizyonunuzu veririm diye. Zaten alici olan aliyor. Daha gecen gün Mersine 1300€ tutarinda mal yolladim. Yani aman illede Türkiye piyasasina gireyim diye bir gayret icerisinde degilim. 2010 yilinda Istanbulda fuara katildm. Orada yasadigim hayal kirikligi beni Türkiye piyasasindan soguttu. Rusya'ya ne olduysa bu yilin baslarindan itibaren acayip satiyorum. Nasil oldu ne oldu bende anlamadim ama su an en büyük alicim Rusya. Güney kibrisa falan yolladim. Adana'da korona enerjiye 100,000 euronun üzerinde mal yolladim. Dürüst saglam firmadir. Is yapma imkaniniz olursa Korona Enerji ile cekinmeden yapabilirsiniz Benimde selamimi söyleyin yardimci olurlar

Rüzgar türbünü yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McDaim -- 22 Aralık 2012; 22:38:58 >

• ok kabul ettik

* sisteminiz 1kw
    * verimli olmasına gerek yok
    * yan servislere zaten sözümüz yoktu, frendi, izlemeydi gibi
    * fiyat karşılaştırması yapmadım ama ona da süper diyelim

ancaaak

şu kanatlarla satış yapmanız bence hala çok zor, çünkü özellikle türkiyede insanlar bakıp "pimaştan mı bu" diyeceklerdir ister istemez. ben biliyorum pimaştan olmadığını ama sıradan alıcılar mutlaka pimaş boru görmüşlerdir, mutlaka huylanacaklardır bu üründen.

ayrıca hatırlatırım ki, bir türbinin en cazip olması gereken yanı pervaneleridir, sırf, alakasız da olsalar onu gören seyreden insanlar estetik olarak daha hoş bulduğu için, büyük türbinlerin palleri 3 adettir, yoksa 2 adet de aynı işi daha az maliyetle görür, renginden stiline kadar burası cazibeli olmalıdır. ben türbin verimine bakarım ama alıcılar pervanenin güzelliğine bakarlar, size de onların tercihlerine saygı göstermek düşer, kanatlarınızı güzelleştirin derim...

• quote:

Ahmet bey,o söylediğim 2 şıkdan birisidir hocam.
    Abartmak babından söylemiyorum,en az 60 adet alternatör sağlam sarmışıyımdır.Keza bu işi öğreninceye kadar en az 15-18 km. uzunlukta bakır tel sarmışıyımdır.Müsade ederseniz bu kadar uğraşan biri olarak tecrübemi paylaşayım ya da tecrübemle faydalı olmaya çalışayım istedim.

Bakın şimdi;3 uçla çıkarılmış bir alt.de bunların diğer ucu olan ortak uç yani nötr uç içerde kalır.Ahh yakın olsanızda ben size bu alt.ün nötr ucunu,varsa şasesini uygulamalı göstersem.
    Allah şahitdir,size zarar vermek açısından değil faydalı olurum açısından yazıyorum yoksa bana ne değilmi?
    Böyle güzel ürünlerin satılmasına bir nebze bizimde katkımız bulunsun anlamında yani.

Aslında konuyu büyütmeden üretici firmaya nötr uç şaseye verildimi?diye sorun,yok üretici firmaya soramam,kontrol için tekrar kargo ücreti vb. düşünüyorsanız size adresimi vereyim,gönderin,problemi çözelim.
    Öyle malzeme falan kullanılmaz,en fazla 1 faz bobini yeniden sarılır.Haa,söylediğim gibi adamlar bilerek ve isteyerek nötr ucu şaseye verdilerse zaten hiç işlem yapmadan aynen kapakları kapatıp geri göndeririz.

İşin aslı,yine bu forumda ama başka bir bölümde AC akımda ve şebekenin nötr ucunun trafodaki bir ucununda toprağa verildiğini bunu verimi artırdığını v.b. bir mühendis beyefendi arkadaş yazmıştı.
    Yani evet şebeke hatdında 1 hat nötr hat ama trafo çıkışında da nötr uç ayrıca toprağa şase veriliyormuş.

Öyle ki 3-4 yıl önce buradan ben bir anımı anlatıp soru sormuştum ve soru cevapsız kalmıştı.İşte o bölümde nötr ucun toprağa şase verilmesini öğrenince ben sorumun cevabını da öğrenmiş oldum.

Tesekkür ederim. Fakat cözülmsi geekenbir problem yokki. Yani sistemde ariza falan yok. Normal calisiyor. Nötr faz kisadevre olayi frenleme sistemini izah etmekteki meramimdan kaynaklandi. Yani herhangi bir problem yok. Rotordan üc kablo cikisi var kontrol ünitesinede üc kablo girisi var.. Yani nerde bu nötr diye aramiyoruz. Bu arada solar sarz kontroller üzerinde bir uzmanliginiz varmi.. Su korumali sarz kontrol cihazlarina ihtiyacim var. Nisan mayis aylarinda seri üretim mümkün olabilir.
    Smdilik iyi geceler. Aslinda yatacaktim fakat forum belli bir düzeye geldigini gördügümden tekrar bilgisayarin basina gectim. Herkese iyi geceler

• quote:

ok kabul ettik

* sisteminiz 1kw
    * verimli olmasına gerek yok
    * yan servislere zaten sözümüz yoktu, frendi, izlemeydi gibi
    * fiyat karşılaştırması yapmadım ama ona da süper diyelim

ancaaak

şu kanatlarla satış yapmanız bence hala çok zor, çünkü özellikle türkiyede insanlar bakıp "pimaştan mı bu" diyeceklerdir ister istemez. ben biliyorum pimaştan olmadığını ama sıradan alıcılar mutlaka pimaş boru görmüşlerdir, mutlaka huylanacaklardır bu üründen.

ayrıca hatırlatırım ki, bir türbinin en cazip olması gereken yanı pervaneleridir, sırf, alakasız da olsalar onu gören seyreden insanlar estetik olarak daha hoş bulduğu için, büyük türbinlerin palleri 3 adettir, yoksa 2 adet de aynı işi daha az maliyetle görür, renginden stiline kadar burası cazibeli olmalıdır. ben türbin verimine bakarım ama alıcılar pervanenin güzelliğine bakarlar, size de onların tercihlerine saygı göstermek düşer, kanatlarınızı güzelleştirin derim...

cokenerjik kardes. Nickin gibi enerjiksin. Kanatlarda bir sorun yok. Size resimden pimas gibi gözükebilir ama kanatlarda gercekten profesyonel. Siz piyasadaki kanatlara alismis oldugunuzdan size biraz farkli gözüküyor olabilir. Kanatla aliminyum-fibeglass'tan imal edilmis. agirlik ve denge hesab edilmis watt gücüne göre boyutlandirilmis, kontrol ünitesinin frenleme direnci hesap edilerek kanatlara aci verilmis.. Deseniz ki yav knat yarim santim daha ice dönük acili olaydi daha iyi olurdu deseni.. Olmaz.. olmaz-olmaz. Ozaman kontrol ünitesi devre disi kalir.. Ha deseniz k ben kontrol ünitesi kullanmicam allah ne verdiyse derseniz ozaman baska..Ozaman bende derdim acisi biraz daha olsaydi nebicim döner mebicim voltaj amper verirdi derdim. Ancak komple sistem entegrasyon dediginizde söylenecek söz yok.. Resimdeki görüntüsü degilde gercegini elinize almis olsaniz bana hak vereceksiniz eminim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McDaim -- 22 Aralık 2012; 22:57:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: angorapardus

quote:

quote:

yav arkadaş hayat şaka gibi.. aykut istifa ediyor yönetim kabul etmiyor.... iptal ettiğim dijitürke aykut kocaman istifa edene kadar beni aramayın demiştim, şimdi onları aramayı düşünürken habere bak :))

tabii etmiyecek, angorapardus istedi diye istifa mı kabul edilirmiş, yerine kimi bulacak bu saatten sonra, sen mi geçeceksin fb nin başına?

millet manyaklaşmış, istifa etmesin diye samandırada taraftarlar toplanıyormuş....bunlara içimden söyledim, sen şikayet edersin diye :)))) bu arada kocamandan iyi teknik direktörlük yapabilirim diye düşünüyorum.... valla, şaka değil :))

aga

real madrid de malagaya yenildi 3-2, "maruhana" istifa etmiş, boşver fb yi, istersen realin başına geç:)

• sen neymişsin be abi aaa aaa aaa
  • Ahmet bey;2010 fuarında bende bulundum.Fuar olarak benim için de hayal kırıklığı oldu,benim naçizane takdirimi kazanan,ilgimi çeken 2 ürün vardı 1=yön tayinli dikey türbin modeli ve 2=Neo enerjinin montajlı ve yerdeki alternatör modeli.

Açık söylüyorum;ürünlerinizi ülkemizde satarsanız kalitenin yükselmesine vesile olursunuz.Öyle bayi açın masraf edin demiyorum kardeş,en azından burayı takip edin,var olduğunuzu,ürün sattığınızı hissettirin,youtube gibi araçları değerlendirerek devamlı ülkemizle yani vatanınızla irtibatı da kesmeyin.

O ürün satar hocam,bihassa PC destekli,hava şartlarını,rüzgâr hızını anlık olarak ekrana aktaran haberdar eden böyle bir ürün ancak takdir edilir,satışına destek verilir.
    .Elbette sizin fabrikasyon,güzel görünümlü,teknik donanımlı bir ürün satıştayken diğer küçük çaplar sinek avlayacak.Ya da çıtasını yükseltmeye çalışacak.Yapamıyorsa başka işe bakacak.Millet babasının hayırına mal almazki..Geçti o devir.

Yılmayın,buradan da irtibatı koparmayın diye tavsiye ederim.

Sonradan düzeltme;şarj ünitesi konusunda öyle su soğutmalı vb. modelde seri üretim kapasitem yok şimdilik.Yani ayda 5-6 adet ancak.Bu rakamlarda kendime yetiyor.Yine de teklifiniz yeter,sağolun.Asıl bu işle geçinen arkadaşlar yapmak isteyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malisert32 -- 22 Aralık 2012; 23:01:55 >

• tamam onu da kabul ettik

* sorun bizde.com
  • quote:

Ahmet bey;2010 fuarında bende bulundum.Fuar olarak benim için de hayal kırıklığı oldu,benim naçizane takdirimi kazanan,ilgimi çeken 2 ürün vardı 1=yön tayinli dikey türbin modeli ve 2=Neo enerjinin montajlı ve yerdeki alternatör modeli.

Açık söylüyorum;ürünlerinizi ülkemizde satarsanız kalitenin yükselmesine vesile olursunuz.Öyle bayi açın masraf edin demiyorum kardeş,en azından burayı takip edin,var olduğunuzu,ürün sattığınızı hissettirin,youtube gibi araçları değerlendirerek devamlı ülkemizle yani vatanınızla irtibatı da kesmeyin.

O ürün satar hocam,bihassa PC destekli,hava şartlarını,rüzgâr hızını anlık olarak ekrana aktaran haberdar eden böyle bir ürün ancak takdir edilir,satışına destek verilir.
    .Elbette sizin fabrikasyon,güzel görünümlü,teknik donanımlı bir ürün satıştayken diğer küçük çaplar sinek avlayacak.Ya da çıtasını yükseltmeye çalışacak.Yapamıyorsa başka işe bakacak.Millet babasının hayırına mal almazki..Geçti o devir.

Benim standim Cin standlarinin bitiminde en son koridordaydi. Su an hangi halleydi A miydi B miydi hatirlayamiyorum ana kapidan girdiginizde sola dogru koridorum en sonundaydi. Delta enerji ile ayni koridordaydik. Firmamin ozamanki adi T.Solar Tech (Türk Solar Teknoloji)olarak katildim. ( Internette fuar katilimci listesinde bulmak mümkün)Telefonlarda personelimin t solar tech buyrun demelerindeki zorluk ve sirketlestigim icin daha güzel akilda kalici bir isim olmasi gerekliligi nedeni ile nepasun olarak degistirdim. NepaSun UG olarak Aschaffenburg ticaret odasina (IHK) kayitliyim.

• quote:

McDaim üstadım,

tır şöförlüğü yapmış olman bizim gibi emekçileri gururlandırır. ama tutup da ulen sizi mahvederim, türbin satamaz hale gelirsiniz, şöyle böyle diye tehdit etmen baya bi yakışıksız oldu. arkadaşlar pek bir kibarlar size karşı.... siz daha farkında değilsiniz. e kapitalist sistemin cezbedici ekranı bazı insanları etkiliyor!!.... siz ticareti mükemmel yapıp bol para kazanıp kendinizle gurur duyabilirsiniz ama burada pimaştan yaptığı fırıldağı dönen insanların mutluluğunu anlayamazsınız. kanımca sizin olmanız gereken yer burası değil. burası türbin yapanların forumu, satanların değil. hele ki almanyadan, çinden ithal edilip de satılmasın diye çabalayan onlarca genç girişimci, argeci bu forumun takipçisi iken... saygılı dediğim arkadaşlar aslında benim tanıdığım kadarıyla baya bi agresif de olabiliyorlar, demedi demeyin ..... eğer bizleri mahvedecekseniz gerçekten o türbinleri ithal edin ve yok pahasına satarak bizi sınayın... sanki yapılmıyormuş gibi, ortada bunca ithal çin işi türbin varken... :))

Arkadasim. Sürci lisan etmissem affola. Ama tahrik edildim. Bu bölümü bastan okusaniz belki bana hak verirsiniz. Ben hep alcak günüllü oldum. teknik konulardan anlamam, isin uzmani degilim, bilmem edemem yapamam dedikce üzerime gelindi. Siz mevzunun sonuna yetistiniz. O yapida bir insan da degilim. Ben hayatta ezilmis her türlü aciyi görmüs arkadas ugruna cezaevnde yatmis 70 yil hapisle yargilanmis 5 yil polis tarafindan köse bucak aranmis biriyim. Yukardan tepeden bakmak bana göre degil. Ben 14 yil samsun itfaiyesinde calistim. 95 yilinda ayrildim. Halen daha beni sever sayarlar. Ancak tahrik edilmek beni cok sinirlendiriyor. Bide bu tahrikte israrci olununca ve benim ne dedigimle ilgilenmeyen laf olsun torba dolsun anlaminda yanitlar verilince o noktaya geldim. Her kimi kirdimsa özür dilerim

• Ooo,Çin standları derken su ısıtıcı modellerde sergileniyordu,evet evet hatda Çin'li jel akü firmalarının olduğu yerlerde demek istiyorsunuz.Evet beğendiğim bir 3.modeli hatırladım siz yazınca.Japonların 1 M. uzunluğunda güneş ışınlarını ortaya toplayıp tam ortada 200 C.(derece) ısı elde ettikleri bir modelde vardı.Hatda yanımdaki dostlar hatırlayacaktır;yetkililerle İngiizce konuşup bilgi almaya çalışmıştım ve heyecandan 200'ü 2000 diye arkadaşlara bahsederek madara olmuştum.Tabi anında farkına vardım ama ne yaparsın ki,heyecan,hemde en az 15 yıldır İngilizce konuşmadığım için baya unutmuşuyum.

Arşivimden bulursam,fuar resimlerinden paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malisert32 -- 22 Aralık 2012; 23:17:20 >
  • O fuardan örnek güzel bir resim;[link] http://
     Rüzgar türbünü yapıyorum
    [/link]
  • quote:

Orijinalden alıntı: McDaim

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: McDaim

quote:

EMPERYALİZMİN bir tır şöförünü getirdiği halin filmini izliyoruz.

Aynen oyle.bir karadenizli olarak bundanda gurur duyuyorum.sadece bukadar degil.kapitalizm samsundaki bir itfaiyeciyi alip istsnbulda sirket kurdurup bayindir holding,sabanci, y.kredi bankasi ve daha bircok srket ve holdinglerle is yapan sirket sahibi yapmis olarak Ahmet Demibasin filmini izliyorsunuz

ahmet bey, sayenizde forumumuzun değeri bir anda 100milyon dolar oldu, borsaya açılmayı düşünüyoruz, sağolun varolun. geldiğiniz yerde gözümüz yok merak etmeyin, tek isteğimiz var; ne içinden çıktığınız yumurtanın kabuğunu ne de burada kabuğundan çıkmaya çabalayanları küçümseyin.

Asla.. Ben kimseyi kücümsemedim kücümsememde, ancak ortada tahrik olunca karadenizli inadim tutar. Hani derler ya dinime söven müslüman olsa. O hesap. Gecmisimi anlatmis olmamin sebebi sanirim gözünüzden kacti. Tir söforlugu yapmis olmam kücümsendigi icin yazdim. Ticaret hayatidir. Hersey olur. Bir bakmissin her sey gitmis elden. Bellimi olur, birseyler olur biseler bozulur yine tir söforlugu yaparim, bundanda gocunmam. Gensligimde zaten taksi soforuydum yine taksi soforlugu yaparm. Gocunmam. Ama kapitalizmin tir soforunu gtirdigi durumun filmi denilince is degisiyor. Ancak benim beklentim su olabilirdi. Forum araciligi ile birbirimize ne verebiliriz. Bu olmaliydi. Bir garabet ortaya cikarip sonrada fabrikada seri üretilmis biseyle karsilastirma gercekten tahrik edici. Deseydiki arkadasim su fren sistemi nasil bise falan. Emin olun bir tanesini parcalar resimlerini ceker yetmezse postaya koyar yollardim. Hatta yazdimda, isterseniz kontrol ünitesinin devrelerinn fotosunu cekip yollim diye.. Ama konu farkli mecraya cekildi.

• 2010 Expo center enerji fuarindan bulabildigi bir kac foto var Adana Korona Enerji Cin Maxsolar olmak üzere üc firma birlikte katilmistik. Maxsolar benim üretici firmamdi. Simdi sahibi degisti bir fransiz firmasi fabrikayi satinaldi böylece ticari iliskimiz bitti. Yeni fransiz sahibi pesimden cok kostu ama mevcut kalitelerini begenmedigimdan ilgilenmedim. Cin sahibinde iken kalitesi cok iyiydi. Adana'ya ilk parti Maxsolardan yolladim. Sirasiyla Risen Solar ile calistim. Bunlarlada gümrükte meydana gelen bir olumsuzluk nedeni ile partner anlasmamizi iptal ettim. Daha sonra Sopray Solar ile celistim onlarinda kalitesini begenmedim. Su an Great Solar ile calisiyorum ve memnunum. Cin'de personelim bulunmakta benim islerimi takip eder. Cin ile bir isiniz olursa yardimci olmaya calisirim.
    Türkiye pazari ile cok umutlarim vardi ama bazi nedenler beni Türk pazarindan soguttu. Cok aktiftim. Öyleki bakanlar ile birebir görsme imkanlarim dahi oluyordu.

Rüzgar türbünü yapıyorum

Rüzgar türbünü yapıyorum

•  Rüzgar türbünü yapıyorum
  • quote:

Ahmet bey;2010 fuarında bende bulundum.Fuar olarak benim için de hayal kırıklığı oldu,benim naçizane takdirimi kazanan,ilgimi çeken 2 ürün vardı 1=yön tayinli dikey türbin modeli ve 2=Neo enerjinin montajlı ve yerdeki alternatör modeli.

Sonradan düzeltme;şarj ünitesi konusunda öyle su soğutmalı vb. modelde seri üretim kapasitem yok şimdilik.Yani ayda 5-6 adet ancak.Bu rakamlarda kendime yetiyor.Yine de teklifiniz yeter,sağolun.Asıl bu işle geçinen arkadaşlar yapmak isteyecektir.

Sorz kontrol ünitesi su sogutmali degil, su korumali yani su gecirmez. Benim pazarladigim su an wellsee ve Steca, Steca'nin su sizdirmaz cihazlari var ancak pahali. Daha düsük maliyete mümkün olursa serii üretimi mümkün olabilir diye düsünüyorum. Steca nin su korumali Controller resmihttp://nepasun.com/c/238-category/wetterfest-ip-65.jpg

• Öncelikle,Ahmet bey;sizin şu fuar resimleri 5 sayfa açıklamanıza bedel olmuştur birilerine.
    Açıkça yazıyorum;Avrupa'da gurur kaynağımız oluyorsunuz,sizin firma ya da aktif diğer Türk firmalarımızı dünya çapında görmek gurur veriyor,Allah yardımcınız olsun.

Şarj ünitesi konusunda;ben yanlış anlamışıyım özür dilerim.Su korumalı elbette daha kolay yapılır.Bende yarı iletkenleri yeni nesil PC anakartlarındaki gibi su soğutmalı anladığımdan öyle yazmıştım.

Sadede geleyim;hocam ben bu işi hobi+boş zaman öldürme olarak yapıyorum.Asıl işim başka.O işi bırakıp bu işle uğraşamam.Yani böyle seri üretimli ya da uzun süreli işler alamam açıkçası.Yine de çok teşekkür ediyorum,teklifiniz ile bilakis çok memnun oldum.

Buna binaen bu bölümümüzün güzide yöneticisi Kenan bey(kenakord08 kullanıcı ismiyle)bu işi mesleği gereği yaptığından size seri üretim istediğiniz modelde yapabilir diyerek size Kenan beyi tavsiye ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.