Şimdi Ara

kıbrıs girişi ile telefon kayıt edilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
100.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kıbrıstan yapılan girişler ile telefon kayıt ediliyor mu?
    Bazı yerlerde ediliyor diye okudum. Turkcell merkezleride farklı farklı farklı cevplar veriyor. Ama çoğu tam prosedürü bilmiyor, bazısıda pasaport lazım deyip kestirip atıyor.

Bu konuda bilgisi olan bu işlem yapılıyorsa tam olarak nasıl yapılıyor bilgi verebilir mi?

• T.C. vatandaşları KKTC'ye pasaportsuz yani sadece TC Nüfus Cüzdanları ile girip çıkabiliyor, pasaport kullanılmıyor. Bu durumda telefon kaydı yapılacak bir pasaport söz konusu olmuyor....
  • Peki bi kaç soruda ben sorayım..

Kıbrıstan alınan Tel imeisi TR'de kayıtlımı? kvk-genpa cihazları satılıyomu? ve fiyatlar orada nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metintekin

Peki bi kaç soruda ben sorayım..

Kıbrıstan alınan Tel imeisi TR'de kayıtlımı? kvk-genpa cihazları satılıyomu? ve fiyatlar orada nasıl?

Kayıtlı değil, ben aldım 4 ay kıbrısta kaldım döndüğümde daha iner inmez kapandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmay

T.C. vatandaşları KKTC'ye pasaportsuz yani sadece TC Nüfus Cüzdanları ile girip çıkabiliyor, pasaport kullanılmıyor. Bu durumda telefon kaydı yapılacak bir pasaport söz konusu olmuyor....

Düz mantık ile dediğin doğru ancak;

işte bende tam buradan yola çıkarak yapıldığına dair yazılar okudum.
    Kıbrıs Yurtdışı sayılıyor. Uçaklar bile yurtdışından uçuyorlar. Pasaport kullanılmamasının sebebi Türkiye ile Kıbrıs arasındaki anlaşma. Bu yüzden pasaport yerine kimlik yeterli oluyor. Ancak giriş çıkışlarda pasaport yerine başka belgeler kullanılıyor. Türkiyeden çıkış ve giriş damganızda üzerinde var.
    Ben yurtdışına çıktığımı bu damgalar ile ispatlayabildiğime göre kayıt niye olmuyor? Pasaportun hangi bilgisine kayıt ediliyor tel bilmiyorum ama sonuçta pasaport ta bir çeşit kimlik değil mi?
    Bir turkcell merkezi bana kimlik, giriş çıkış belgeleri ve ikametgah (bu niye lazım anlamadım) ile kayıt yapabileceğimi söylemişti. ama gidip soramadım sadece telde konuştum.
    Ayrıca şu linkte de bir yazı var
    http://forum.donanimhaber.com/m_24963862/tm.htm

Bunların haricinde kesin olmadığından eminseniz sorun yok. Ben olduğuna dair yorumlar aldığım için kafam karıştı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyilmaz -- 8 Nisan 2010; 14:03:00 >

• Peki o zaman, al bakalım sana en doğru bilgi arkadaşım....

--------------------------------------------------------
    KKTC'den Türkiye'ye getirilen cep telefonlarının kayıt işlemi için Gümrükten alınan yurda giriş çıkış belgesi ve kimlik fotokopisi yeterli olmaktadır.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Basın ve Tüketiciler ile İlişkiler Müşavirliği
    ----------------------------------------------------------

Istenen Bilgi : Aşağıdaki maddeye göre KKTC den TC Nüfus Cüzdanı ile yapılacak girişlerde cep telefonu getirme hakkı var mı, uygulama nasıl olacak?

Kolay gelsin,

Bu çerçevede, 01.02.2008 tarihinden sonra yurda giriş yapan TC uyruklu vatandaşların cihaz kayıt işlemi için; pasaport türünün, yurda giriş/çıkış damgalarının, resminin ve kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfaların birer fotokopisi, üzerinde cihaz IMEI numarasının bulunduğu dilekçe ve pasaportunun aslı ile birlikte en geç bir ay içerisinde Abone Kayıt Merkezlerine başvurması gerekmektedir

• quote:

Peki o zaman, al bakalım sana en doğru bilgi arkadaşım....

KKTC'den Türkiye'ye getirilen cep telefonlarının kayıt işlemi için Gümrükten alınan yurda giriş çıkış belgesi ve kimlik fotokopisi yeterli olmaktadır.

Istenen Bilgi : Aşağıdaki maddeye göre KKTC den TC Nüfus Cüzdanı ile yapılacak girişlerde cep telefonu getirme hakkı var mı, uygulama nasıl olacak?

Kolay gelsin,

Bu çerçevede, 01.02.2008 tarihinden sonra yurda giriş yapan TC uyruklu vatandaşların cihaz kayıt işlemi için; pasaport türünün, yurda giriş/çıkış damgalarının, resminin ve kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfaların birer fotokopisi, üzerinde cihaz IMEI numarasının bulunduğu dilekçe ve pasaportunun aslı ile birlikte en geç bir ay içerisinde Abone Kayıt Merkezlerine başvurması gerekmektedir

Son bir soru daha,
    Pasaportsuz kayıt yapmayan ve bu kuralı bilmeyen Turkcell merkezlerine bunu nasıl anlatabilirim!
    Herhangi bir resmi sayfada bu yazı var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyilmaz -- 8 Nisan 2010; 17:10:38 >

• Burdan aynı soruyu sen de sorabilirsin, cevabı mail adresine isteyebilirsin yada posta ile gönderilmesini talep edebilirsin. Ben mail adresime istedim, burdaki konuya biran önce cevap olması amacıyla...
    Gelecek yazıyı/mail istediysen yazdırdığın mail cevabını, ilgili yere ibraz edebilirsin.

http://www.tk.gov.tr/bilgiedinme/bilgi_edinme_formlari.htm

quote:

Orijinalden alıntı: cyilmaz

quote:

Peki o zaman, al bakalım sana en doğru bilgi arkadaşım....

Kolay gelsin,

Son bir soru daha,
    Pasaportsuz kayıt yapmayan ve bu kuralı bilmeyen Turkcell merkezlerine bunu nasıl anlatabilirim!
    Herhangi bir resmi sayfada bu yazı var mı?

• Teşekkür ederim sayenizde bende telefonumu kayıt ettirebileceğim.
  • Arkadaşlar çok eski bir konuyu hortlatmış olacam amma..

Bu şekilde kayıt yaparım diyenler kayıt yaptırıp telefonlarını kullanabildimi?

Bu konu ile ilgili son durum nedir? bilgi verebilir misiniz?

teşekkürler..
  • ?
  • evet sağlıklı bir cevap verebilecek var mı son durum için?
  • Benimde bir tanıdığım GG üzerinden Iphone aldı satıcı kayıtlı olduğunu söyledi fakat K.K.T.C'e giriş çıkış yapan bir şahıs üzerine kayı edilmiş mühür vurulmadığı içinde telefon 6 ay sonra kapandı şimdi kayıtta olmuyor satıcıya'da ulaşamıyoruz öyle kaldı sıfır ayarında telefon.
  • bırılerı nnet olarak yazabılırmı kıbrısa pasaport ıle gırıs cıkıs yapıldıgında dondukten sonra turkcell de kayıt yapabılırmıyız?
  • Arkadaşlar açıklık getireyim. Eğer kkktcden Türkiye telefon getirecekseniz bunu kayıt yaptırmanız gerekicek.Pasaportunuz varsa pasaportunuzla( son giriş çıkış damgaları üzerinde olan) eğer yoksa pasaportsuz giriş çıkış belgesiyle başvuru yapabilirsiniz.TR ye giriş süreniz 30 günü aşmış olmuyacak yani 30 gün içerisinde yaptırmanız gerek.Yetişemesseniz bir dahaki gelişinize.İlk olarak vergi dairesine gidip 100 TL harç ödüyoruz oradan aldığınız makbuzla Turkcelle gidin kaydınızı yaptırın.Turkcell dedim garanti olsun diye hemde heryerde daha fazla şubesi var.Turkcellin ayrıyetten herhangi bir ücret alıp almadığı konusunda bir fikrim yok.
  • Giris cikis belgesiyle yapiliyorsa akinabilinir Bayramda gidenlere fiyat sormak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az evvel tim e girdim sordum ilgili arkadas bir kac tel gorusmesi yaptiktan sonra evet yapilabiliyor dedi (beyaz giris-cikis belgesi kimligi ile birlikte) duyrulur!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebede

Az evvel tim e girdim sordum ilgili arkadas bir kac tel gorusmesi yaptiktan sonra evet yapilabiliyor dedi (beyaz giris-cikis belgesi kimligi ile birlikte) duyrulur!!!

peki 6 aylık turist işi mi

yoksa ömür boyu olan mı
  • artık e devlet üzerinden telefon kaydı yapılabiliyor.
    100 tl harc bedelini bankaya yatırdıktan sonra e devlet üzerinden imei kayıt bölümünden işlem yapabilirsiniz. hiç bir belge gerekmiyor. ülkeye ne zaman giriş yaptığınızı belirtmeniz yeterli.
    kıbrıs a gitmiştim o şekilde kayıt yaptım 5 gün önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpayfatih

artık e devlet üzerinden telefon kaydı yapılabiliyor.
    100 tl harc bedelini bankaya yatırdıktan sonra e devlet üzerinden imei kayıt bölümünden işlem yapabilirsiniz. hiç bir belge gerekmiyor. ülkeye ne zaman giriş yaptığınızı belirtmeniz yeterli.
    kıbrıs a gitmiştim o şekilde kayıt yaptım 5 gün önce

Peki bu kayıt 6 aylık kayıt olarak mı geçiyor yoksa ömür boyu mu?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.