Ford Focus Titanium X
73 Cevap27228 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

46 Mesaj
8 Nisan 2010; 4:25:57 

Herkeze öncelikle Merhaba,

Ford focus araştırıyorum 1 aydır google'dan arattığımda genellikle bu siteden aldım cevapları ama konular çok uzayıp gittiği için merak ettiğim şeyleri soriyim dedim bilgilenirizi benimle paylaşırsanız mutlu olurum..

Bahsi geçen motor : 1.6TDCİ 109PS Bahsi geçen kasa : 2010 X 5K HB

1. Focus ne kadar yol ve motor sesi alıyor (boyutları ne derecede rahatsız edicimi) Haftasonu fırsatım oldu test imkanı yokmuş haftasonları test edemedim ondan dolayı sizlerin görüşleri çok önemli

2.Focus şuanda 170 lira mazot ile doluyor ışık yanınca doldurursanız 150 ye doluyor bildiğim kadarıyla 1 depo ile şehir içi kaç km yol yapıyor (istanbul içi ) Orta trafik olarak bakabilirsiniz arabaya kendimi fazla kaptırmamış biri olduğum için otobüs kullanmaktan çekinmem (Benim için en az 700km yapmalı )

3.Focus'un kronik bi sorunu varmıdır ?

4.İstanbul - Beşiktaştaki Opel Gerçek'ten Ford Focus 2010 Titanium -TXP - Anahtarsız çalıştırma (opsiyonel ) 45 bin lira fiyat aldım bu fiyattada henüz daha pazarlık yapmadım dahada inerler gibime geliyor (52 gibi bi rakamdan indirdi sanırım 45 e ben hiç bişey söylemeden ama benimde sölüceklerim var :) )

5.Bildiğim kadarıyla enjektor pulunda bazen sorun çıkıyormuş aranızda yaşıyanlar oldumu ?

6. Focus almaya şuanda %90 kararlıyım %100 olursa BEYAZ almayı düşünüyorum sizce yanlış tercihmi ?

7.Bu yeni kasa muhabbeti nedir herkez bişeyler söylüyor şahsen ben yeni kasası gelsede almam hiç beğenmedim çünkü , Ancak yakın bi zamanda gelicekse beklerim hiç olmazsa bunların fiyatı düşer bu konu hakkında bilginiz nedir ? (Gerçi artık düşsede 1 -2 lira düşüyor gözlemlediğim kadarıyla.. )

8.Bu aracı 2013 te satmaya kalksam ne gibi bi rakama verebilirim çünkü 3 yıldan fazla binmeyi düşünmüyorum

Şuanda aklıma gelenler bunlar

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samet Özeren -- 8 Nisan 2010; 5:25:31 >

2009 Corsa Sport Mal basık

TZ 6367

46 Mesaj
8 Nisan 2010; 21:49:47 

googleda demek böyle gözüküyormuş 1 gündür cevap almamış konu yarar alıp , veremiceğim forumda durmanın alemi yok konuyu ve üyeliğimi silerseniz sevinirim.

TZ 6367

2218 Mesaj
8 Nisan 2010; 23:22:11 

gerçi siz forumu bırakmışsınız sanırım ama google dan aratan diğer insanlar içi yararı olur düşüncesiyle bildiğim kadarıyla yanıtlayayım

1- yol sesi yol rüzgar sesi çok rahatsız edici değil fakat motordan biraz hormurtular geliyor.

2- şehir içi 180 kuruş civarı yakar diye tahmin ediyorum

3- bildiğim kadarıyla yok

5- benim fiest m var bende de oldu bu enjektör pul sorun u çoğu dizel araçta olan birşey fiyat olarak ise 100 150 liraya yaptırabilirsiniz

6- benim için her zaman açık renk tercih sebebidir ama beyaz değil de açık mavi veya açık gri alınabilir

7- yeni kasası hakkında çok birşey bilmiyorum sadece fotoğraflarda gördüklerim şimdilik hoş duruyor ama gerçek ini görmek lazım

8- dizel araç olduğu için 2. el i çok düşmez fakat yeni kasası çıktıktan sonra ne olur bilemem

46 Mesaj
9 Nisan 2010; 1:23:14 

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samet Özeren -- 9 Nisan 2010; 1:23:35 >

TZ 6367

46 Mesaj
13 Nisan 2010; 18:18:20 

yokmu daha bilgisi olan ?

TZ 6367

657 Mesaj
14 Nisan 2010; 16:01:25 

KARDEŞİM SEN FORMU TAKİP ET BÜTÜN SORULARINA YÜZLERCE KES CVP VERİLDİ. BİRAZ İNCELE KOLAY GELSİN
Tek tavsiyem kesinlikle focus al. Benim jkafamda Honda vardı buraya üye olduktan sonra Focus aldım ve memnunum. Dizel titanium x al şimdiden hayırlı olsun. (birde çıkacak olan model benim daha çok hoşuma gitti ama hakkında bilgim yok)

2008 Ford Focus Titanium X / 4K 1.6i 109PS TDCi / Siyah

1)Birgün Hepimiz cevirim dışı olacağız onun için bir an önce Fenerbahçeli olun.
2)Ölüm her aklına geldiğinde ah edip vah edip inleme. Ecel kapını çaldığı zaman evi telaşa verme. O geldiği zaman sen gitmiş olacaksın.

129 Mesaj
15 Nisan 2010; 3:06:32 

Focus tam binilecek bi araba içeriye ses alıyor ama bunu yalıtımla giderebiliyorsunuz.muhteşem bi motoru var.500 km yi 75 tl yakıtla gittik (Konya Adana Büyük çogunluk otoban sürat 140dan yüksek). 3 senede satacaksan hiç gidipte sıfır alma derim zaten anahtarı eline alsan 2 3bin gider. REnk konusunda biraz daha düşün bence focusa beyaz renk gitmiyor.beyaz olanların çogu filo aracı hoş durmaz bence.Füme yi tercih ederim...Şimdiden Hayırlı olsun ...

herşeyi bilen kadın

46 Mesaj
16 Nisan 2010; 3:14:23 

@ix_ir

Forumu incelemeye çalıştım ancak konular çok uzamış gitmiş sayfalar arasıda zor ve yorucu olucağı için sıfırdan bi konu açtım

İlginize teşekkür ederim

@ziyankar07

Yarın teste gidicem kısmet olursa C sınıfı bir araçta yalıtımlık bi durum varsa vazgeçerim zaten ama görmek lazım...3 sene kullanmayı düşünüyorum veya 4 şuanda 41 41 'den aşşağa x bulamadım en azından 2009 ve 2010 model , Şirket arabaları evet hepsi beyaz ama orasını pek sıkıntı etmiyorum St jant + siyah tavan ile şirket arabasından kolayca bence ayırt edilebilir

ilginize teşekkür ederim

TZ 6367

129 Mesaj
16 Nisan 2010; 4:13:44 

testten sonra görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bizim eniştede titanyum focus vardı ona göre yorumlarımı yaptım.Bizde 2009 Trend aldık. Kısmetse salı günü getirecem aracı.

herşeyi bilen kadın

280 Mesaj
16 Nisan 2010; 8:36:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ziyankar07

Focus tam binilecek bi araba içeriye ses alıyor ama bunu yalıtımla giderebiliyorsunuz.muhteşem bi motoru var.500 km yi 75 tl yakıtla gittik (Konya Adana Büyük çogunluk otoban sürat 140dan yüksek). 3 senede satacaksan hiç gidipte sıfır alma derim zaten anahtarı eline alsan 2 3bin gider. REnk konusunda biraz daha düşün bence focusa beyaz renk gitmiyor.beyaz olanların çogu filo aracı hoş durmaz bence.Füme yi tercih ederim...Şimdiden Hayırlı olsun ...

Katılıyorum, beyaz focus genellikle şirket filolarında olur, satarkende kafadan bir imaj oluyor beyaz focuslarda, şirket arabası diye, inandıramazsın sattığın adama

2960 Mesaj
16 Nisan 2010; 11:23:36 

:) Renge pek takılmayın şirket araçlarında.

koş tüpraşta kullanmak için ilk çıktığında 50-60 tane focus aldı içinde grilerde vardı beyazlarda mavilerde. Ayrıca büyük rent a car lar renge fazla bakmıyor intercity nin arabaltar rengarenk

46 Mesaj
16 Nisan 2010; 20:36:44 

@ziyankar07

Test ettiğim araç siyah sedan titanium x paket 1.6 TDCİ yaklaşık olarak 45 bindeydi ve ben şunu anladım bu dakkadan sonra kimse focustan yol sesi geliyo , motor sesi geliyo demesin o ses geliyo diyenler D sınıfı mondeo binsinler rolantideki ses sıfır denebilcek şekilde , hızlanmalardada normal standart bi ses sunroff açık olmasına rağmen bile zor duydum motoru sanki benzinli gibiydi araca hayran kaldım gerek hızlanması gerek konforu çok iyi

Ancak bana 2 ay dediler istediğim tarza haziran 15 e kadar vakit verdim p.tesi haber vercekler..

@kelevat1976

Şimdi Allah kısmet edip alırsam eğer beyaz %80 %90 olucak şirket arabası beyaz ise ben napiyim şirket arabaları sedan oluyor ve sunroff , adaptif farlar ,parçalı deri koltuk olmuyo ondan dolayı inandırmama gerek yok ki inanmıyan almasın benim için farkeden bişey olmaz yani teğmenim bu görüşünüze kesinlikle katılmıyorum ve saçma buluyorum sonuçta bu araba servis bakımlı olucak şahıs adına olucak plakası özel olucak haidback olucak nasıl inanmaz kimse?Mercedes C180 alayı beyaz hepsi şirket arabasımı ? bu görüşü tekrar altını çizerek saçma ve mantıksız buluyorum kesinlikle katılmıyorum

@Mustafa-T

Bu araçlar sonuçta şahıs adına şirket arabaları şirket adına alıyor biz şirket o rengi kullanıyor diyip zevklerimizden kaçarsak uğraşcağımız var demektir

Ayrıca Yarabayımın dediği gibi renk renk hepsi şuana kadar ben intercity 'nin hep gri focusunu gördüm gride almasın kimse ozaman :P

Herkeze teşekkür ederim

TZ 6367

18 Mesaj
17 Nisan 2010; 20:30:18 

Arkadaşlar 2007-08 Focus Ghia sedan almayı düşünüyordum.Aracın fiyatı çok yüksek.Birisi şöyle bir şey önerdi.Şirket adına alınan sıfır km araçlarda büyük bir indirim oluyormuş.Bu indirim ne kadar oluyor?Haberi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.teşekkürler...

2960 Mesaj
17 Nisan 2010; 22:16:12 

Şirketlere özel indirimden çok gider gösterilidği için ucuza geliyor

Filo alımlarda indirim olabilir

50 Mesaj
25 Nisan 2010; 2:05:21 

mrh arkadaşlar bizdede comfort var 2010 beyaz aracın farlarını titanyumdaki gibi karartmak istiyorum nasıl yaptırabilirim

9416 Mesaj
25 Nisan 2010; 17:14:29 

Orijinalden alıntı: Samet Özeren

Ford focus araştırıyorum 1 aydır google'dan arattığımda genellikle bu siteden aldım cevapları ama konular çok uzayıp gittiği için merak ettiğim şeyleri soriyim dedim bilgilenirizi benimle paylaşırsanız mutlu olurum..

1. Focus ne kadar yol ve motor sesi alıyor (boyutları ne derecede rahatsız edicimi) Haftasonu fırsatım oldu test imkanı yokmuş haftasonları test edemedim ondan dolayı sizlerin görüşleri çok önemli

Motor ısındıktan sonra özellikle yüksek hızlarda çoğu benzinli araçtan az motor sesi alır,bunun dışında düşük hızlarda rahatsızlık vermeyecek seviyede bir mıtrıltısı var,bu konuda eski kasalara göre ses düzeyi daha iyidir,mümkünse kendiniz de deneyin çünkü internet ortamında insanlar bu konuda öçamur atmak için yalan söyleyebiliyorlar.
Yol sesi düzgün satıhlarda .ok iyiyken kaba asfaltta biraz yüksektir ancak rakiplerinin genelinden daha kötü olduğu da söylenemez.

2.Focus şuanda 170 lira mazot ile doluyor ışık yanınca doldurursanız 150 ye doluyor bildiğim kadarıyla 1 depo ile şehir içi kaç km yol yapıyor (istanbul içi ) Orta trafik olarak bakabilirsiniz arabaya kendimi fazla kaptırmamış biri olduğum için otobüs kullanmaktan çekinmem (Benim için en az 700km yapmalı )

İstanbul trafiği için yorum yapmam doğru olmaz ancak mantıklı kullanırsanız ağır trafikte dahi en kötü ihtimalle 650km gidecektir.

Son makyajdan sonra kronik denecek bir arızaları kalmadı,eski Tdci larda turbo ve aksamı 60-70.000km ve üzerinde sorun çıkarabiliyordu,makyajdan sonra bu ve benzeri aksamlar da dahil 1000den fazla parça değiştirildi.

4.İstanbul - Beşiktaştaki Opel Gerçek'ten Ford Focus 2010 Titanium -TXP - Anahtarsız çalıştırma (opsiyonel ) 45 bin lira fiyat aldım bu fiyattada henüz daha pazarlık yapmadım dahada inerler gibime geliyor (52 gibi bi rakamdan indirdi sanırım 45 e ben hiç bişey söylemeden ama benimde sölüceklerim var :) )

Değişken bir durum,size kalmış.

5.Bildiğim kadarıyla enjektor pulunda bazen sorun çıkıyormuş aranızda yaşıyanlar oldumu ?

Son kasalarda böyle bir sorunu hiç duymadım.

6. Focus almaya şuanda %90 kararlıyım %100 olursa BEYAZ almayı düşünüyorum sizce yanlış tercihmi ?

Beyaz renk hb kesinlikle doğru seçim,tabi zevk meselesi.

7.Bu yeni kasa muhabbeti nedir herkez bişeyler söylüyor şahsen ben yeni kasası gelsede almam hiç beğenmedim çünkü , Ancak yakın bi zamanda gelicekse beklerim hiç olmazsa bunların fiyatı düşer bu konu hakkında bilginiz nedir ? (Gerçi artık düşsede 1 -2 lira düşüyor gözlemlediğim kadarıyla.. )

Yeni nesil Focus seneye bu zamanlar çıkmış olacak ancak şimdilik tasarım açısından beni de pek cezbetmedi.

8.Bu aracı 2013 te satmaya kalksam ne gibi bi rakama verebilirim çünkü 3 yıldan fazla binmeyi düşünmüyorum

Ford Otosan satış politikaları yüzünden marka imajını olması gerekenden aşağıda tuttu ancak bir süredir bu konuda yapılandırma sürecindeler,Focus dan kötü özelliklere sahip bazı modeller daha iyi 2. el değeri sunabiliyor bu yüzden.

Saygılar.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

2014 Opel Insignia SIDI Cosmo - 2014 Vw Golf TSI Highline - 2013 Dacia Sandero Stepway dCi - 2009 Fiat Doblo Safeline

298 Mesaj
26 Nisan 2010; 21:41:33 

quote:

Focus motor sesini içeri alır sınıfının en sesli araçlarındandır kendisi.Yol sesi konusunda da civic ve focusun eline kimse bu konuda su dökemez.Pütürlü asfaltta sony sistemi kullanırsınız sorun gider.Yol uğultusu bu arabada standart haberiniz olsun.2.Focus şuanda 170 lira mazot ile doluyor ışık yanınca doldurursanız 150 ye doluyor bildiğim kadarıyla 1 depo ile şehir içi kaç km yol yapıyor (istanbul içi ) Orta trafik olarak bakabilirsiniz arabaya kendimi fazla kaptırmamış biri olduğum için otobüs kullanmaktan çekinmem (Benim için en az 700km yapmalı )

Focusun kronik sorunu z rotun ses yapması diye biliyorum , kışın çoğalan çıtırtıları saymassak kronik sorunu yoktur.

Fiyata bir şey diyemem ama güzel duruyor.X paket almakla çok iyi ediyorsunuz.

Yorum yok :)

Beyaz Hb kasaya yakışıyor.Zaten şirket arabası muamelesi görmesine imkan yok sizin arabanın.Hem x paketli hemde hb olan şirket arabası olmaz.

Aralık ayında dip fiyatları göreceğinden emin olabilirsiniz.4 bine kadar düşecek şu anki fiyatından.

% 20 gibi düşecek gözüyle bakabilirsiniz.Tabi bunda aracınızın durumu ve yapacağınız km de etkili olacaktır.

Saygılar.

5816 Mesaj
30 Nisan 2010; 14:11:38 

C-segmenti dizel araçların değişik hızlarda DB olarak gürültü seviyeleri aşağıda. Focus'un gürültüsü hakkında fikir verecektir

Toyota Auris D4D
Rölantide-47db
50km.3.vit.-60db
80km.4.vit.-63db
120km.5.vit.-67db

Ford Focus HB 1.6 TDCİ
Rölantide-48db
50km.3.vit.-59db
80km.4.vit.-62db
120km.5.vit.-69db

Hyundai i30 1.5 CRDİ
Rölantide-44db
50km.3.vit.-60db
80km.4.vit.-63db
120km.5.vit.-69db

Renault Megane 1.5 DCİ otomatik.
Rölantide-46db
50km-57db
80km.-62db
120km.-68db

Citroen C4 Sedan 1.6 HDİ
Rölantide-45db
50km.3.vit.-58db
80km.4.vit.-62db
120km.5.vit.-67db

Fiat Bravo 1.6 Mjet
Rölantide-49db
50km.3.vit.-58db
80km.4.vit.-62db
120km.5.vit.-68db

Kia Ceed 1.6 CRDİ
Rölantide-43db
50km.3.vit.-58db
80km.4.vit.-63db
120km.5.vit.-69db

Opel Astra 1.3 CDTİ
Rölantide-49db
50km.3.vit.-58db
80km.4.vit.-62db
120km.5.vit.-68db

Pejo 308 1.6 HDİ
Rölantide-43db
50km.3.vit.-56db
80km.4.vit.-60db
120km.5.vit.-66db

46 Mesaj
6 Mayıs 2010; 0:45:39 

Herkeze verdiği cevaplardan ötürü teşekkür ederim

Aracımızın 2 gün önce siparişini verdik 2 ay için 1 yaş kaybetmiyim dedim ve 2011 istedim kanun gereği aracımız temmuzda bayiye teslim edilcek olsa bile 2 ağustosta teslim alıcaz Allah kısmet ederse

2011 Focus Hb Beyaz Titanium X paket sipariş ettik

Allah utandırmasın :)

TZ 6367

46 Mesaj
7 Mayıs 2010; 0:11:16 

Bir sorum daha olucak arkadaşlar

Üsttedeki araç standartlarına göre bütün xenonlar uyumlumudur ? ve biz dışardan fatura ve garanti belgesi olan bi xenon'u servise götürsek bağlarmı

Teşkkür ederim

TZ 6367

230 Mesaj
7 Mayıs 2010; 1:01:26 

öncelikle hayırlı olsun. ..

bende makyajlı focus II hb titanium x pkt kullanıcısı olarak, doğru bir seçim yaptığınızı çok rahatlıkla söyleyebilirim.
xenon olayına gelince bende bu günlerde düşünüyorum ve duyduklarıma göre servislerin dışardan gelen herhangi bir xenon kitini takmaya yanaşmadıklarını öğrendim. bu tabi izmir için geçerli. bu ay için de 45 bin bakımı için servise giittiğimde bu xenon işini de yaptırmak istiyorum. bakalım ne kadar fiyat çekecekler.. buradan paylaşırım yine.. siz de eğer taktırırsanız , sonucu burada paylaşmayı unutmayın...

quote:

Bir sorum daha olucak arkadaşlar

Üsttedeki araç standartlarına göre bütün xenonlar uyumlumudur ? ve biz dışardan fatura ve garanti belgesi olan bi xenon'u servise götürsek bağlarmı

Teşkkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sec35 -- 7 Mayıs 2010; 1:03:21 >

İZMİR

46 Mesaj
7 Mayıs 2010; 3:43:21 

@sec35

Teşekkür ederim

Genelde sorun etmiyolarmış xenon olayını tabi kendileri takmıyormuş dışardan geleni ama garanti dışı falanda bırakmıyolarmış kısa bi araştırma sonucunda genelde aldığım cevap bu yönde oldu , ancak benim aracım ağustos'un ilk haftası teslim alıcam kısmet olursa ben hediye olarak istedim ancak satıcı kişi bunun bin lira olduğunu hediye edemiyceğini söyledi yani serviste bunun ücreti 1000 lira ve aşırı pahalı tabiki bana alarm hediye ediceklerini söylediler ve anlaşmaya yazdılar Alarm standart değil sanırım değil mi ?

Size tavsiyem piyasadaki M-tec Gold serisi alıp takmanızdır en azından benim düşüncem bu yönde Mesela diyelim silecek motoru yandı bunu m-tec firması anında karşılıyor değeride 300 ile 400 lira arasında

TZ 6367

1315 Mesaj
7 Mayıs 2010; 6:07:08 

Titaniumlarda alarm standarttır.

Ben de önümüzdeki hafta teslim alacağım Titanium donanımlı Focus TDCI HB aracımızı.

881 Mesaj
7 Mayıs 2010; 13:58:36 

Hayırlı olsun şimdiden. Hangi fiyatta anlaştığınızı öğrenebilir miyim?

46 Mesaj
7 Mayıs 2010; 15:22:38 

allah allah bunlar niye böyle bişey yaptı ozaman alarm standart ise ?

Fiyat haziranda sabitlencek şuanda konuşulan 45 bin lira.

TZ 6367

1315 Mesaj
7 Mayıs 2010; 20:26:11 

quote:

Orijinalden alıntı: @immortal

Hayırlı olsun şimdiden. Hangi fiyatta anlaştığınızı öğrenebilir miyim?

Metalik boya ile 40.500TL .

Park sensörü ilk yardım seti paspas gibi ekstraları da dahil.

Keyless go da artık opsiyonel değil Titanium paketinde standarttır. Onun için de ekstra opsiyon fiyatı ödemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkans -- 7 Mayıs 2010; 20:28:48 >

280 Mesaj
7 Mayıs 2010; 21:14:39 

quote:

@ziyankar07

Test ettiğim araç siyah sedan titanium x paket 1.6 TDCİ yaklaşık olarak 45 bindeydi ve ben şunu anladım bu dakkadan sonra kimse focustan yol sesi geliyo , motor sesi geliyo demesin o ses geliyo diyenler D sınıfı mondeo binsinler rolantideki ses sıfır denebilcek şekilde , hızlanmalardada normal standart bi ses sunroff açık olmasına rağmen bile zor duydum motoru sanki benzinli gibiydi araca hayran kaldım gerek hızlanması gerek konforu çok iyi

Ancak bana 2 ay dediler istediğim tarza haziran 15 e kadar vakit verdim p.tesi haber vercekler..

@kelevat1976

Şimdi Allah kısmet edip alırsam eğer beyaz %80 %90 olucak şirket arabası beyaz ise ben napiyim şirket arabaları sedan oluyor ve sunroff , adaptif farlar ,parçalı deri koltuk olmuyo ondan dolayı inandırmama gerek yok ki inanmıyan almasına benim için farkeden bişey olmaz yani teğmenim bu görüşünüze kesinlikle katılmıyorum ve saçma buluyorum sonuçta bu araba servis bakımlı olucak şahıs adına olucak plakası özel olucak haidback olucak nasıl inanmaz kimse?Mercedes C180 alayı beyaz hepsi şirket arabasımı ? bu görüşü tekrar altını çizerek saçma ve mantıksız buluyorum kesinlikle katılmıyorum

@Mustafa-T

Bu araçlar sonuçta şahıs adına şirket arabaları şirket adına alıyor biz şirket o rengi kullanıyor diyip zevklerimizden kaçarsak uğraşcağımız var demektir

Ayrıca Yarabayımın dediği gibi renk renk hepsi şuana kadar ben intercity 'nin hep gri focusunu gördüm gride almasın kimse ozaman :P

Herkeze teşekkür ederim

eeeee, arkadaşım hem buraya bu kadar okuyucu ve yazanın oldugu forum, apaçık görüş soruyorsun, sonra yardımcı olmak adına düşüncemizi yazınca da,utanmadan saçma ve mantıksız bulabiliyorsun,, sadece ve sadece katılmıyorum dersen kimseyi incitmemiş olursun, ama onda da yoksunsun.

40 bin lira gibi bir çok insanın hayal bile edemeyeceği miktar para verip araç alıyorsun ve kararını kendin veremeyecek kadar da bilgisizsin..

ee ne oldu bari tamam mı kararın??

46 Mesaj
7 Mayıs 2010; 22:27:06 

Ben yardımlarınız için teşekkürlerimi sundum yazımın sonundaki gibi yine teşekkür ederim burası bir forum , tartışma platformu tabikide farklı görüşler olucak size katılmak zorunda değilim sanırım

Utanılcak bi durum yok burda yinede sizi incilttiysem kusuruma bakmayın , ondan yoksunsun bundan yoksunsun demeye gerek yok ;)

40 bin veya 100 bin malesef hayatın şartları böyle , Benim bilgim bana yeter ben burda tecrübelerden faydalanmak için konu açtım farkındaysanız eğer sorduğum sorularda o yönde benim bilgimi siz ölçemezsiniz saygınızı korursanız sevinirim

Kararımı zaten focus ' a bindiğimde vermiştim ama kronik bi arıza durumunu araştırdım gördüğünüz üzere ve siparişimi verdim Allah kısmet ederse ağustos 1. haftası teslim alıcam 2011 model olsun istedim 1-2 ay için 1 yaş kaybetmek değmez diye

Saygılar.

TZ 6367

280 Mesaj
8 Mayıs 2010; 15:58:17 

quote:

Ben yardımlarınız için teşekkürlerimi sundum yazımın sonundaki gibi yine teşekkür ederim burası bir forum , tartışma platformu tabikide farklı görüşler olucak size katılmak zorunda değilim sanırım

Utanılcak bi durum yok burda yinede sizi incilttiysem kusuruma bakmayın , ondan yoksunsun bundan yoksunsun demeye gerek yok ;)

40 bin veya 100 bin malesef hayatın şartları böyle , Benim bilgim bana yeter ben burda tecrübelerden faydalanmak için konu açtım farkındaysanız eğer sorduğum sorularda o yönde benim bilgimi siz ölçemezsiniz saygınızı korursanız sevinirim

Kararımı zaten focus ' a bindiğimde vermiştim ama kronik bi arıza durumunu araştırdım gördüğünüz üzere ve siparişimi verdim Allah kısmet ederse ağustos 1. haftası teslim alıcam 2011 model olsun istedim 1-2 ay için 1 yaş kaybetmek değmez diye

Saygılar.

kazasız, belasız bin arkadaşım, tekerine taş dolaşmasın, kafana takılan olursa sorabilirsin 2010 model var bende de, baaj havuzu ve kasa tarafındaki fitillere kablo uygulamasını tavsiye ederim. birde uzun yoldan gelince arabayı 1 dk falan rolantide calıstır derler bunu uyguluyorum.

46 Mesaj
8 Mayıs 2010; 19:21:29 

Amin cümlemize Allah kaza bela göstermesin

Kafama takılan tek şey sanırım sıfır aldınız arabanızı bu bal mumu için 2 ay köpük bile değmesin araca diyolar ben boya koruma düşünüyordum ama zararı oluyormuş ?

TZ 6367

683 Mesaj
8 Mayıs 2010; 20:16:13 

Öncelikle hayırlı olsun Samet Bey. Kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah.
Bende Focus 4k 109 tdci x paket düşünüyorum. Sizin aldığınız 5k titanium x paket yanlış anlamadıysam. Fiyat olarak anlaştığınız 45bin Liranın içinde esp ve metalik boya dahilmidir? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eudimonia -- 8 Mayıs 2010; 20:20:24 >

"Socratic intellectualism", is the claim that the ultimate good, eudimonia, is what all human desires and actions aim to achieve.

46 Mesaj
8 Mayıs 2010; 21:38:21 

Teşekkür ederim inşallah cümlemize

HB focus tdci 5 kapı X paket doğru anlamışsınız şuan için 45 bin lira bu fiyatın kur olarak inme oranıda var çıkma oranıda yani 40 bin lirada olabilir 50 de 47 den fazla olursa kaporamı geri alıcam iptal edilcek anlaşma

ESP ve Metalic boya dahil değildir fiyata

Metalic boya + bin lira
Esp pek emin değilim ama sanırım + 1.500 lira falandı

TZ 6367

683 Mesaj
9 Mayıs 2010; 2:09:39 

Cevap için teşekkürler Samet bey. Ben hala C sınıfı ve 50bin civarındaki bir arabada ESP'nin standart olmamasını içime sindirememiş olsamda yinede focus ile ilgilenmeye devam edeceğim.
Saygılar.

"Socratic intellectualism", is the claim that the ultimate good, eudimonia, is what all human desires and actions aim to achieve.

46 Mesaj
9 Mayıs 2010; 3:26:15 

Rica ederim. Malesef öyle tek ford'da var sanırım bu esp opsiyon olma özelliği en boş astra bile standart esp ile geliyor onunda kötü yanı 2. elde aşırı değer kaybediyor focus iyidir umarım istediğiniz şekilde bi araç alırsınız.

TZ 6367

280 Mesaj
9 Mayıs 2010; 7:16:36 

quote:

Amin cümlemize Allah kaza bela göstermesin

Kafama takılan tek şey sanırım sıfır aldınız arabanızı bu bal mumu için 2 ay köpük bile değmesin araca diyolar ben boya koruma düşünüyordum ama zararı oluyormuş ?

o konuda ben bir şey duymadım, ama yıkamada mutlaka sünger kullandırıyorum ve bulunduğum bölge itibari ile, en az haftada bir kez yıkatıyorum ve araba için üretilmiş şampuan kullanıyor yıkama yaptırdığım yer.

46 Mesaj
9 Mayıs 2010; 17:14:37 

Anladım.Teşekkür ederim

TZ 6367

110 Mesaj
10 Mayıs 2010; 0:53:33 

Bir haftalık bir focuscu olarak bende izlenimlerimi paylaşayım istedim. Tecrübeli arkadaşların affına sığınarak.

arabadan pek anlamam. yaklaşık iki ay boyunca araştırdım. eşe dosta sordum. hatta sanayide hangi ustayı yakaladıysam çekip sordum. ben iki araç arasında kaldım. Corolla ve Focus... anladığım kadarı ile başabaş gidiyorlar corollanın tasarımı bana güzel gelmedi. Daha 29 yaşındayım ama corrolla genelde 45 yaş üstü adamlarda gördüm. Bende focus seçtim.

bana göre öncelikle araçtan beklentinizin ne olduğu önemli...

benim için arabada dört kuralım var.
1- acelem olduğunda beni mahçup etmeyecek....
Focusum daha 1300km o yüzden çok zorlamadım ama gaza yüklendiğim zaman beni fazlasıyla tatmin ediyor. Sakin kullanan biri olmama rağmen ivmelenmesi bana yolda kapışacak adam arattırıyor diyebilirim. focus kesinlikle performansı ağırlığına göre tatmin edici bir araç.

2 - Yakıt alırken beni üzmeyecek...
Eğer ben basarım sonuna kadar diyorsanız az yakan araba yok. ama acelem olmadığı zamanda ekonomi çok önemli. günde en az 20km şehir içi olmak üzere 100km yapıyorum. aracı aldığımdan beri 300TL yakıt aldım. km 1300 yol bilgisayarı daha 400 rahat gidersin diyor. 300/1700= 0.176Kr filan eder. e bundan daha az yaksın diyorsanız size C3 yada fiesta tavsiye edicem ancak...

3- Güvenlikten kesinlikle ödün veremem. Malum çoluk çocuk sahibiyiz. bindiğimiz ecelimiz olsun istemeyiz hiç birimiz. Ncapten alınmış yıldızlar yada hava yastığı filan neredeyse tüm araçlarda var ama bişey söyliyeyim gerçekten güvenlikli bir araçta bunlara hiç ihtiyacınız olmayan bir sürüş olmalı. Elbette bu durumda yol tutuş ön plana çıkıyor. ben arabayı çarptıktan sonra diğer pek çok arabanın içinde de aynı güvenlikte olurum. ama testiyi kırdıktan sonra. Focus için en iyi yol tutan araba diyen arkadaşlar var. ben o kadar bilgi sahibi değilim ama focus özellikle C3 ten sonra benim için bulunmaz nimet. Antalya - Konya arası bir viraj var. Sertliğinden ziyade girerken ne kadar sert olduğunu kestiremediğiniz için baya tehlikeli... ben her zaman o virajın yarısında orada olduğumu anladığım için c3 ile baya ecel teri dökmüşlüğüm vardır. focusu antalyadan alıp kilise doğru yola koyulduktan sonra aklımda hep o viraj vardı... viraj ha geldi ha gelecek diyordum ama ben o virajı bu sefer hiç fark etmedim. Seydişehire geldim hala o virajı arıyorum... yolda hanımla bir şey konuşurken dalgınlıkla oldukça hızlanmışım. birden hızıma göre sert bir virajla karşılaştım. daha hızımı düşürmeye fırsat kalmadan girdim viraja... aklımda hala C3 var. Eyvah dedim en az 20 takla atarız artık. Focus orada düz yol rahatlığı ile döndü şeridinden bile çıkmadı... 47500TL yi orada helal ettim zaten. ESP standart donanımda yokmuş... Birşey söyliyeyim Allah sizi ve arabanızı mıcırlı yolda sınamayacaksa ESPnin ne olduğunu bilmenize bile gerek yok..

4 - araba dediğin birazda göze hitap edecek... BMW X6 Audi Q7 güzel ama otomobil dergilerinde görürüm ancak ben onları. Bana çok güzel gelen üç araba var... Lancer, S40 ve focus. uzaktan bakınca kardeş gibiler :) diğerlerine param yetmedi....

gelelim focusu eleştirenlerin dediklerine...

1- Kesinlikle focusta rüzgar sesi yok. bunu diyenler muhtemelen Sunroofu kapatmayı unutanlardır. ilerleyen kilometrelerde ne olur bilmem ama şuan hiçbirşey yok.

2- Evet Focus yol sesi alıyor. Ama focusun bunda pek suçu var diyemem. yol sesi olmasın diye otomobil markalarını skıştıracağımıza müteahhit firmaları sıkıştırmak lazım. Adam gibi yollarda focusta yol sesi filan yok. stabilize yollarda oluyor ama çözümü çok basit. yalıtıma filan gerek yok. sol eliniz ile direksiyon altındaki kumandadan müzik sesini 2db yükseltiverin. Hiç birşey kalmıyor. Yol sesi alıyor diyenler acaba hangi arabalara biniyorlarda bizim bu ulusal utancımız yollarda yol sesi almıyorlar acaba...

3 - daha öncede söyledim focus çok yakmıyor. normal düzeyde... Focus çok yakıyor diyenlerin şoförlüklerinde bir sorun vardır bence... focus 0-100km 11 saniye civarında. bunu 9 saniyeye düşürmeye çalışırsan oda yakar kardeşim. yarış atları normal atlardan daha hızlı koşuyor ama adamlar onları balla pekmez ile besliyor. ben basarım birader diyosan aynı delikanlılığı pompa başında da göstereceksin. biz Türk insanıyız kombiyi 30 dereceye ayarlar sonrada çok sıcak oldu diye camları açarız. ihtiyacından fazla güç üretiyorsan bunun masrafından şikayet etme. Trafik ışıklarında duruyorsun. hepi topu 1 km sonra ışık olduğunu bilerek arabayı ilk 100 metrede niye dördüncü vitese atarsın. yavaş yavaş ivmelendirsen nolur. biz türk erkeği erkekliği hep yanlış yorumluyoruz. lambalarda patinajla kalkıp son gaz hızlanarak kızlara hava atacağına yakıta daha az bütçe ayırıp kız arkadaşını adam gibi yerlere götürürsen daha fazla erkeksi olursun emin ol. ama ben öyle erkeğim gazlarım hiç gözüm görmez diyorsan focus seni kesinlikle mahcup etmez.

4- motor sesi filan yok arabada. çok zorlarsan direksiyon altında tam bacak arası civarında bir kükreme duyarsın ama armageddon filmini izleyenler bilir bacaklarımın arasında böyle bir gücü hisstemek hiçte kötü bir duygu değil. C3 azıcık basınca inliyordu focus kükrüyor ne güzel valla... :)

Konfor? bu fiyatta bu segmentte focustan daha iyisini zor bulursunuz. Konfor için daha fazla bütçe ayırmanız gerekmekte. şahsen ben C3'ten inip focusa bindiğimdem olabilir ama focusu kullanırken 2008 (kullandığım en yüksek model passat ) passata bile burun kıvırır oldum. neticede focus emsallerine göre daha sportif kimlik taşıyor... çok konforuna düşkün olan adam zaten parası bol adamdır. hiç işi olmaz focusla filan gider alır bir BMW oturur keyfine bakar.

Çok uzun oldu büyük ihtimal kimse okumaz ama olsun. ben alımadan önce çok aradım araba ile ilgili uzun uzun yazıları. uzun lafın kısası Focus çok güzel araba. en azından benimki öyle. tam dört yıl boyunca maaşımın %80'i bu arabanın taksitlerine gidecek ama her kuruşu helal olsun. Aldım bir ford oldum kendi çapında bir lord... Kalın sağlıcakla...

Ben bildiğimi söylerim. Kararı veren yine senin aklındır.

Hiç kimse itaat etmez ise hiç kimse hükmedemez...
Ayaga kalk, diren ve mücadeleden vazgeçme...

298 Mesaj
10 Mayıs 2010; 11:35:06 

Zevkle okudum.
Aracınızla kazasız belasız günler diliyorum size.
Taksitlerde Allah yardımcınız olsun.
Rüzgar sesi 120 + hızlarda kendini gösteriyor.

683 Mesaj
10 Mayıs 2010; 13:46:41 

@latenightwaken

Güzel yorum için teşekkürler. Tamamını okudum
Tek takıldığım nokta focus'u C3 ile karşılaştırmanız olmuş. C3 B sınıfı, Focus C sınıfında bir otomobil. Daha ziyade jetta, avensis, corolla, C4, Mazda3 gibi otomobillerle karşılaştırmak daha sağlıklı olur.
Saygılar.

716 Mesaj
10 Mayıs 2010; 17:39:41 

Focus un titanium X full donanımlısını (ESP, sunroff, parçalı deri koltuklar, 215 lik lastikler vs vs) fuarda incelemiştim, çok güzel araba yalnız Ford yine yapmış yapacağını, koltuk ayarı manuel. Donanım titanium X full paket. ???

46 Mesaj
10 Mayıs 2010; 23:28:30 

@latenightwaken

Yazınızı her bir harfine kadar okudum önceki mesajlardada belirttiğim gibi focusta yol sesi ıvır kıvır yok kesinlikle benim denediğim teşhir ürünü focus 45k daydı sunroofta açıktı yalnız ben ESP tercih etmedim kötümü yaptım acaba

@ahmetergin35

Sadece yükseklik alçaklık elektronik diğerleri manuel

TZ 6367

298 Mesaj
11 Mayıs 2010; 7:53:22 

Samet ,

Bizim focuslarda yol sesi yoksa hiç bir arabada yok :)))
Şimdiki aklım olsaydı biraz kredi çekip xpaket tdci focus hb alırdım.Kısmet işete.

46 Mesaj
12 Mayıs 2010; 1:16:48 

Vallahi bilmiyorum ben x paket istediğimden dolayı x paket test ettirdiler yol sesi almadım ve bozuk yollardanda geçtim açıkcası diğer donanımlar için yorum yapmıcam çünkü hiç kullanmadım birazda araçtan çok yolları düzeltmiyen belediyede suç aramak gerekiyor

TZ 6367

438 Mesaj
12 Mayıs 2010; 10:34:06 

Hiç bir markanın test aracında yol sesi kolay kolay duyamazsınız. Genellikle test araçlarına izolasyon yaptırırlar ve bu sesleri olabildiğince azaltırlar, sorunca da yok derler. Ama bir satış danışmanıyla biraz samimi olup koyu bir sohbete girdiğinizde bunu ağzından alabilirsiniz. Bunu Focus'ta yol sesi var da testte duymadınız diye yazmıyorum yanlış anlamayın ama gerçek böyle. Focus'ta yol sesi diğer C sınıfı araçlardan çok daha yüksek değil. Fakat araç üzerinde gelen lastiklerin de büyük önemi var. Örneğin Pirelli P 6000 ile lastik sesi yüksekken Pirelli P 7 ile ses ciddi şekilde azalıyor.
Benim özellikle 109 BG TDCI hakkında ki yorumum çok kullanışlı, yol tutuşu süper bir araç olduğu hakkında. Yakıt olarak Reanult'lardan biraz fazla yakıyor fakat o da çok büyük bir fark değil.

Saygılarımla,

34 Mesaj
12 Mayıs 2010; 15:42:43 

Arkadaşlar yazdıklarınızı zevkle okudum,ben sizlere şöyle birşey sormak istiyorum,3-4 aya kadar aracımı satıp titanyum x paket bir focus almayı düşünüyorum ama dizelmi yoksa benzin+lpg limi karar veremedim,kimisi diyor benzinli al lpg taktır,dizeli hem alırken hemde bakımda fazla para verirsin diyor ,kimiside arada bakım larda fazla fark yok diyor ben anlamadım bu işi focusun bakımları hakkında bilgi verebilirmisiniz gerçekten bakımları ağırmı yada bir arızada altından kalkamazmıyız,benzinli bu konuda avantajlımı,şimdiden hepinize teşekkürler

Astra Turbo Actıve Select

46 Mesaj
12 Mayıs 2010; 22:02:20 

@Firsttrue

Doğru diyorsunuz neler yapıyolar neler olabilir belkide napalım fiesta bakmaya gitmiştim çok dar geldi focus vardı düz titanium dedim gelmişken bide şuna bakiyim focusla ilk aşkımız orda başladı artık kaporasını siparişini verdik geri dönüşü yok inşallah hayırlı olur can sıkmaz diye temenni etmekten başka bi çağremiz yok :)

TZ 6367

46 Mesaj
12 Mayıs 2010; 22:05:15 

Herkeze Yardımlarından ötürü Teşekkür ederim sağolun..

TZ 6367

438 Mesaj
13 Mayıs 2010; 10:07:01 

Samet Bey Focus ile hem de Titanium X ile canınız hiç sıkılmaz merak etmeyin. 3 yılda 3 Focus kullandım şirket aracı olarak. Hepsi bana km yapmış olarak geldi ve ben de en az 50.000 km yol yaptım. Bir kere ayağı yere çok sağlam basan bir araç emin olabilirsiniz. Bastığınızda güç ayağınızın altında. Ufak tefek sıkıntılar her araçta olur.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız yollar yapın.

Saygılarımla.

46 Mesaj
13 Mayıs 2010; 15:01:14 

@firsttrue

Tabiki ufak tefek sorunlar ile karşılaşır herkez onlar problem değil kronik sorunu yok diyolar orası önemli olan

Teşekkür ederim Allah kimseye kaza , bela göstermesin

TZ 6367

298 Mesaj
13 Mayıs 2010; 22:44:49 

quote:

Orijinalden alıntı: yozen35

Arkadaşlar yazdıklarınızı zevkle okudum,ben sizlere şöyle birşey sormak istiyorum,3-4 aya kadar aracımı satıp titanyum x paket bir focus almayı düşünüyorum ama dizelmi yoksa benzin+lpg limi karar veremedim,kimisi diyor benzinli al lpg taktır,dizeli hem alırken hemde bakımda fazla para verirsin diyor ,kimiside arada bakım larda fazla fark yok diyor ben anlamadım bu işi focusun bakımları hakkında bilgi verebilirmisiniz gerçekten bakımları ağırmı yada bir arızada altından kalkamazmıyız,benzinli bu konuda avantajlımı,şimdiden hepinize teşekkürler

Paranız peşinse kesinlikle focus tdci x paket

Aradaki fark 5-6 bin lira şayet kredili alacaksanız bu fark 7-8 e çıkıyorki orası düşündürür sizi.

Sadece tork farkı için bile tdci alın.

46 Mesaj
13 Mayıs 2010; 23:30:10 

Evet yozen35 kesinlikle bende TDCI tavsiye ederim

*Lpg 'nin hiç bir artısı yok emin olun basarsanız aynı yakarsınız

*Lpg araca az yaktırmaz fark litreden kaynaklanıyor emin olun..

*Lpg taktırmak için sıfır arabanın orasını burasını deldirmeye değmez..

*Günümüzdeki sıralı sistemler çok geliştirilmiş olsa bile benzinle çalışan bi arça havayla çalıştığı zaman ne kadar sağlık lı olur ?

*2. elde dizel benzinli+lpg li araçlar kadarda değer kaybetmiyor..

Saygılar..

TZ 6367

298 Mesaj
14 Mayıs 2010; 9:07:25 

2010 model aracına lpg uygulalatmış biri olarak söylüyorum:

Ekonomide lpg= dizel (hemen hemen)
Maliyeti benzin+lpg ,dizele göre 4 bin lira gibi avantajı var.

x paket sizin için olmazsa olmaz değilse titanyum tdci alırsınız olur biter.
Eğer çok çok az km yapmayacaksanız dizel alın.Yani yılda 3-5 bin yapıp dizel almak fantaziden başka bir şey değildir bence.

34 Mesaj
14 Mayıs 2010; 23:18:53 

arkadaşlar yılda yaklaşık 10000 km yapıyorum ben arabaya binmeyi severim,başkaları gibi araba alıpta evin önüne bağlamam.Benim kafamı kurcalayan diğer yazımdada söyledim nerdeyse 5000tl fazla vereceğiz bunu verdiğimiz zaman bana ne kadar artı sağlar,bir arkadaşım var onun dediği benzinle dizelin bakımları arasında çok fark olmadığını söyledi,şu anda bunu araştırmaya çalışıyorum,tabi iş sadece bakımla bitmiyor dizel araba sorun çıkarırsa altından kalkamıyacağımız şeyler oluyor benim kafamı kurcalıyanlar bunlar....inşaallah doğru bir karar veririm...sizlerede görüşleriniz için teşekkürler yardımlara devam...

Astra Turbo Actıve Select

478 Mesaj
15 Mayıs 2010; 10:25:52 

quote:

Evet yozen35 kesinlikle bende TDCI tavsiye ederim

*Lpg 'nin hiç bir artısı yok emin olun basarsanız aynı yakarsınız

*Lpg araca az yaktırmaz fark litreden kaynaklanıyor emin olun..

*Lpg taktırmak için sıfır arabanın orasını burasını deldirmeye değmez..

*Günümüzdeki sıralı sistemler çok geliştirilmiş olsa bile benzinle çalışan bi arça havayla çalıştığı zaman ne kadar sağlık lı olur ?

*2. elde dizel benzinli+lpg li araçlar kadarda değer kaybetmiyor..

Saygılar..

Havayla çalışan motorlar nelerdir acaba?

ASUS A42J
Nikon D80 18-135mm

2960 Mesaj
15 Mayıs 2010; 11:58:43 

İçten yanmalı dıştan yanmalı tüm motorlar havayla çalışır
Orada hava diye tabir edilen şeyin lpg olduğunu anlamak zor değil

tdci txp güzel ama 50 bini vermek kolay değil

46 Mesaj
15 Mayıs 2010; 15:12:20 

Mustafa Bey'inde dediği gibi ordaki tabir LPG bunu anlamak için ilk okul bitirmek bile yeterli

TZ 6367

830 Mesaj
16 Mayıs 2010; 17:54:24 

gecen sene eski sirketimde Focus kullaniyordum. Uzun yollarda ve sehir icinde kullanma firsatim oldu. Focus dusunenlere bende goruslerimi yazmak istedim.
Focusun en hosuma giden yonu güçlü dizel motoruydu. Sanırım bunda yıllarca katıldıkları WRCnin etkisi olabilir. 1. viteste gazı kökleyip 2ye aldıgınızda koltuga yapıstırıyor sizi. Ara hızlanmaları mükemmel..sollama yaparken çok keyifli oluyordu. 80 ile sabit hızda giderken vitesle oynamadan gaz verdimmi motor hemen tepki veriyordu. Yani tork* devir grafiği ilk 4 viteste inişli çıkışlı değil sabit bir çizgi halinde. herdaim güçlü yani. Ancak 130 Km den sonra sanki araba daha gitmek istemiyor gibi bir his uyandırıyor. bu benim için problem değil çünkü ben 90*100 km den yukarı pek çıkmam. ama Hız arayanlar biraz hayalkırıklıına uğrayabilir.
Yine beni şaşırtan diğer yönü yakıtı olmuştu. Yol bilgisyarında 4,5 litreyi gördüm. 1 depo ile 950 Km gittim. Ama bunu 90 Km sabit hızla, aracı hiç yormadan ve yüzde 80 uzun yolda yaptım. Arabayı yıkatırken bir eleman geldi yanıma.kendiside yeni Focus almış. Yol bilgisayrında 4,5 litreyi okuduunda çok şaşırmıştı. Zira kendisi 9 litrenin altına düşmemiş. Bu tamamen kullanım alışkanlıgına bağlı. 90 Km geçtinmi yakıtı falan unutun.
Arabanın yol tutuş ve süspansiyon sistemi gayet başarılı. Motor ve rüzgar sesi normal seviyede rahatsızlık vermıyor. Gerçi ben hep yüskek sesle müzik dinlediğim için bu konuda bana güvenmeyin. Malzeme ve işçilik kalitesi tatmin edecek düzeyde.
Kaporta durumunda biraz kaygılarım var. Kırmızı ışıkta kalkış yaparken arkamdaki BORA çok hafif dürtmüştü beni. arabadan inip baktığımda şok oldum. Tampon cortlamıştı. Teneke gibi büzülmüştü. Yine Kars tan Göle ye giderken şiddetli bir doluya yakalandım. yaklaşık 15 dakikada arabanın tavanında gözle görülen eziklikler oluşmuştu. Yani kaporta hiç güven vermiyor. Bagaj hacmi iyi. yedek parçası biraz pahalı geldi. Eksozun ısı kalkanını 150 TL ye degıştıler. parça teneke gibi bişeye benziyor. sanayiye gitsen 15 TL ye yaparlar gibi duruyordu.

Neyse çok uzattım. Şuanki aracım 2009 Kia Ceed. Bu arabaya her bindiğimide Ford Focusumu biraz daha özlüyorum. 10 numara bir arabaymış. arabanın tek olumsuz yanı bence fiyatı. tamam güzel araba ama insan o kadar para verdikten sonra biraz daha verip volkswagen*audı falan alırım diye düsünüyor. Yanlız dikkat ettim focusun 2. elide para ediyor.
ilerde yerleşik bir hayata geçersem Focus kesinlikle listemin ilk üçünde olacaktır.

982 Mesaj
16 Mayıs 2010; 19:32:30 

Samet Bey siz aracınızı kaça almıştınız. 45.000 TL gibi bir rakam okudum sanırım.

Sunroof vs... olan TXP versiyonumuydu araç acaba.

http://www.yusufcetin.com/