Şimdi Ara

Ford Focus Titanium X

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
49.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ford focus araştırıyorum 1 aydır google'dan arattığımda genellikle bu siteden aldım cevapları ama konular çok uzayıp gittiği için merak ettiğim şeyleri soriyim dedim bilgilenirizi benimle paylaşırsanız mutlu olurum..

Bahsi geçen motor : 1.6TDCİ 109PS Bahsi geçen kasa : 2010 X 5K HB

1. Focus ne kadar yol ve motor sesi alıyor (boyutları ne derecede rahatsız edicimi) Haftasonu fırsatım oldu test imkanı yokmuş haftasonları test edemedim ondan dolayı sizlerin görüşleri çok önemli

2.Focus şuanda 170 lira mazot ile doluyor ışık yanınca doldurursanız 150 ye doluyor bildiğim kadarıyla 1 depo ile şehir içi kaç km yol yapıyor (istanbul içi ) Orta trafik olarak bakabilirsiniz arabaya kendimi fazla kaptırmamış biri olduğum için otobüs kullanmaktan çekinmem (Benim için en az 700km yapmalı )

3.Focus'un kronik bi sorunu varmıdır ?

4.İstanbul - Beşiktaştaki Opel Gerçek'ten Ford Focus 2010 Titanium -TXP - Anahtarsız çalıştırma (opsiyonel ) 45 bin lira fiyat aldım bu fiyattada henüz daha pazarlık yapmadım dahada inerler gibime geliyor (52 gibi bi rakamdan indirdi sanırım 45 e ben hiç bişey söylemeden ama benimde sölüceklerim var :) )

5.Bildiğim kadarıyla enjektor pulunda bazen sorun çıkıyormuş aranızda yaşıyanlar oldumu ?

6. Focus almaya şuanda %90 kararlıyım %100 olursa BEYAZ almayı düşünüyorum sizce yanlış tercihmi ?

7.Bu yeni kasa muhabbeti nedir herkez bişeyler söylüyor şahsen ben yeni kasası gelsede almam hiç beğenmedim çünkü , Ancak yakın bi zamanda gelicekse beklerim hiç olmazsa bunların fiyatı düşer bu konu hakkında bilginiz nedir ? (Gerçi artık düşsede 1 -2 lira düşüyor gözlemlediğim kadarıyla.. )

8.Bu aracı 2013 te satmaya kalksam ne gibi bi rakama verebilirim çünkü 3 yıldan fazla binmeyi düşünmüyorum

Şuanda aklıma gelenler bunlar

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samet Özeren -- 8 Nisan 2010; 5:25:31 >

• googleda demek böyle gözüküyormuş 1 gündür cevap almamış konu yarar alıp , veremiceğim forumda durmanın alemi yok konuyu ve üyeliğimi silerseniz sevinirim.
  • gerçi siz forumu bırakmışsınız sanırım ama google dan aratan diğer insanlar içi yararı olur düşüncesiyle bildiğim kadarıyla yanıtlayayım

1- yol sesi yol rüzgar sesi çok rahatsız edici değil fakat motordan biraz hormurtular geliyor.

2- şehir içi 180 kuruş civarı yakar diye tahmin ediyorum

3- bildiğim kadarıyla yok

5- benim fiest m var bende de oldu bu enjektör pul sorun u çoğu dizel araçta olan birşey fiyat olarak ise 100 150 liraya yaptırabilirsiniz

6- benim için her zaman açık renk tercih sebebidir ama beyaz değil de açık mavi veya açık gri alınabilir

7- yeni kasası hakkında çok birşey bilmiyorum sadece fotoğraflarda gördüklerim şimdilik hoş duruyor ama gerçek ini görmek lazım

8- dizel araç olduğu için 2. el i çok düşmez fakat yeni kasası çıktıktan sonra ne olur bilemem
  • Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samet Özeren -- 9 Nisan 2010; 1:23:35 >
  • yokmu daha bilgisi olan ?
  • KARDEŞİM SEN FORMU TAKİP ET BÜTÜN SORULARINA YÜZLERCE KES CVP VERİLDİ. BİRAZ İNCELE KOLAY GELSİN
    Tek tavsiyem kesinlikle focus al. Benim jkafamda Honda vardı buraya üye olduktan sonra Focus aldım ve memnunum. Dizel titanium x al şimdiden hayırlı olsun. (birde çıkacak olan model benim daha çok hoşuma gitti ama hakkında bilgim yok)
  • Focus tam binilecek bi araba içeriye ses alıyor ama bunu yalıtımla giderebiliyorsunuz.muhteşem bi motoru var.500 km yi 75 tl yakıtla gittik (Konya Adana Büyük çogunluk otoban sürat 140dan yüksek). 3 senede satacaksan hiç gidipte sıfır alma derim zaten anahtarı eline alsan 2 3bin gider. REnk konusunda biraz daha düşün bence focusa beyaz renk gitmiyor.beyaz olanların çogu filo aracı hoş durmaz bence.Füme yi tercih ederim...Şimdiden Hayırlı olsun ...
  • @ix_ir

Forumu incelemeye çalıştım ancak konular çok uzamış gitmiş sayfalar arasıda zor ve yorucu olucağı için sıfırdan bi konu açtım

İlginize teşekkür ederim

@ziyankar07

Yarın teste gidicem kısmet olursa C sınıfı bir araçta yalıtımlık bi durum varsa vazgeçerim zaten ama görmek lazım...3 sene kullanmayı düşünüyorum veya 4 şuanda 41 41 'den aşşağa x bulamadım en azından 2009 ve 2010 model , Şirket arabaları evet hepsi beyaz ama orasını pek sıkıntı etmiyorum St jant + siyah tavan ile şirket arabasından kolayca bence ayırt edilebilir

ilginize teşekkür ederim
  • testten sonra görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bizim eniştede titanyum focus vardı ona göre yorumlarımı yaptım.Bizde 2009 Trend aldık. Kısmetse salı günü getirecem aracı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziyankar07

Focus tam binilecek bi araba içeriye ses alıyor ama bunu yalıtımla giderebiliyorsunuz.muhteşem bi motoru var.500 km yi 75 tl yakıtla gittik (Konya Adana Büyük çogunluk otoban sürat 140dan yüksek). 3 senede satacaksan hiç gidipte sıfır alma derim zaten anahtarı eline alsan 2 3bin gider. REnk konusunda biraz daha düşün bence focusa beyaz renk gitmiyor.beyaz olanların çogu filo aracı hoş durmaz bence.Füme yi tercih ederim...Şimdiden Hayırlı olsun ...

Katılıyorum, beyaz focus genellikle şirket filolarında olur, satarkende kafadan bir imaj oluyor beyaz focuslarda, şirket arabası diye, inandıramazsın sattığın adama
  • :) Renge pek takılmayın şirket araçlarında.

koş tüpraşta kullanmak için ilk çıktığında 50-60 tane focus aldı içinde grilerde vardı beyazlarda mavilerde. Ayrıca büyük rent a car lar renge fazla bakmıyor intercity nin arabaltar rengarenk
  • @ziyankar07

Test ettiğim araç siyah sedan titanium x paket 1.6 TDCİ yaklaşık olarak 45 bindeydi ve ben şunu anladım bu dakkadan sonra kimse focustan yol sesi geliyo , motor sesi geliyo demesin o ses geliyo diyenler D sınıfı mondeo binsinler rolantideki ses sıfır denebilcek şekilde , hızlanmalardada normal standart bi ses sunroff açık olmasına rağmen bile zor duydum motoru sanki benzinli gibiydi araca hayran kaldım gerek hızlanması gerek konforu çok iyi

Ancak bana 2 ay dediler istediğim tarza haziran 15 e kadar vakit verdim p.tesi haber vercekler..

@kelevat1976

Şimdi Allah kısmet edip alırsam eğer beyaz %80 %90 olucak şirket arabası beyaz ise ben napiyim şirket arabaları sedan oluyor ve sunroff , adaptif farlar ,parçalı deri koltuk olmuyo ondan dolayı inandırmama gerek yok ki inanmıyan almasın benim için farkeden bişey olmaz yani teğmenim bu görüşünüze kesinlikle katılmıyorum ve saçma buluyorum sonuçta bu araba servis bakımlı olucak şahıs adına olucak plakası özel olucak haidback olucak nasıl inanmaz kimse?Mercedes C180 alayı beyaz hepsi şirket arabasımı ? bu görüşü tekrar altını çizerek saçma ve mantıksız buluyorum kesinlikle katılmıyorum

@Mustafa-T

Bu araçlar sonuçta şahıs adına şirket arabaları şirket adına alıyor biz şirket o rengi kullanıyor diyip zevklerimizden kaçarsak uğraşcağımız var demektir

Ayrıca Yarabayımın dediği gibi renk renk hepsi şuana kadar ben intercity 'nin hep gri focusunu gördüm gride almasın kimse ozaman :P

Herkeze teşekkür ederim
  • Arkadaşlar 2007-08 Focus Ghia sedan almayı düşünüyordum.Aracın fiyatı çok yüksek.Birisi şöyle bir şey önerdi.Şirket adına alınan sıfır km araçlarda büyük bir indirim oluyormuş.Bu indirim ne kadar oluyor?Haberi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.teşekkürler...
  • Şirketlere özel indirimden çok gider gösterilidği için ucuza geliyor

Filo alımlarda indirim olabilir
  • mrh arkadaşlar bizdede comfort var 2010 beyaz aracın farlarını titanyumdaki gibi karartmak istiyorum nasıl yaptırabilirim
  • Orijinalden alıntı: Samet Özeren

Herkeze öncelikle Merhaba,

Ford focus araştırıyorum 1 aydır google'dan arattığımda genellikle bu siteden aldım cevapları ama konular çok uzayıp gittiği için merak ettiğim şeyleri soriyim dedim bilgilenirizi benimle paylaşırsanız mutlu olurum..

1. Focus ne kadar yol ve motor sesi alıyor (boyutları ne derecede rahatsız edicimi) Haftasonu fırsatım oldu test imkanı yokmuş haftasonları test edemedim ondan dolayı sizlerin görüşleri çok önemli

Motor ısındıktan sonra özellikle yüksek hızlarda çoğu benzinli araçtan az motor sesi alır,bunun dışında düşük hızlarda rahatsızlık vermeyecek seviyede bir mıtrıltısı var,bu konuda eski kasalara göre ses düzeyi daha iyidir,mümkünse kendiniz de deneyin çünkü internet ortamında insanlar bu konuda öçamur atmak için yalan söyleyebiliyorlar.
    Yol sesi düzgün satıhlarda .ok iyiyken kaba asfaltta biraz yüksektir ancak rakiplerinin genelinden daha kötü olduğu da söylenemez.

2.Focus şuanda 170 lira mazot ile doluyor ışık yanınca doldurursanız 150 ye doluyor bildiğim kadarıyla 1 depo ile şehir içi kaç km yol yapıyor (istanbul içi ) Orta trafik olarak bakabilirsiniz arabaya kendimi fazla kaptırmamış biri olduğum için otobüs kullanmaktan çekinmem (Benim için en az 700km yapmalı )

İstanbul trafiği için yorum yapmam doğru olmaz ancak mantıklı kullanırsanız ağır trafikte dahi en kötü ihtimalle 650km gidecektir.

Son makyajdan sonra kronik denecek bir arızaları kalmadı,eski Tdci larda turbo ve aksamı 60-70.000km ve üzerinde sorun çıkarabiliyordu,makyajdan sonra bu ve benzeri aksamlar da dahil 1000den fazla parça değiştirildi.

4.İstanbul - Beşiktaştaki Opel Gerçek'ten Ford Focus 2010 Titanium -TXP - Anahtarsız çalıştırma (opsiyonel ) 45 bin lira fiyat aldım bu fiyattada henüz daha pazarlık yapmadım dahada inerler gibime geliyor (52 gibi bi rakamdan indirdi sanırım 45 e ben hiç bişey söylemeden ama benimde sölüceklerim var :) )

Değişken bir durum,size kalmış.

5.Bildiğim kadarıyla enjektor pulunda bazen sorun çıkıyormuş aranızda yaşıyanlar oldumu ?

Son kasalarda böyle bir sorunu hiç duymadım.

6. Focus almaya şuanda %90 kararlıyım %100 olursa BEYAZ almayı düşünüyorum sizce yanlış tercihmi ?

Beyaz renk hb kesinlikle doğru seçim,tabi zevk meselesi.

7.Bu yeni kasa muhabbeti nedir herkez bişeyler söylüyor şahsen ben yeni kasası gelsede almam hiç beğenmedim çünkü , Ancak yakın bi zamanda gelicekse beklerim hiç olmazsa bunların fiyatı düşer bu konu hakkında bilginiz nedir ? (Gerçi artık düşsede 1 -2 lira düşüyor gözlemlediğim kadarıyla.. )

Yeni nesil Focus seneye bu zamanlar çıkmış olacak ancak şimdilik tasarım açısından beni de pek cezbetmedi.

8.Bu aracı 2013 te satmaya kalksam ne gibi bi rakama verebilirim çünkü 3 yıldan fazla binmeyi düşünmüyorum

Ford Otosan satış politikaları yüzünden marka imajını olması gerekenden aşağıda tuttu ancak bir süredir bu konuda yapılandırma sürecindeler,Focus dan kötü özelliklere sahip bazı modeller daha iyi 2. el değeri sunabiliyor bu yüzden.

Saygılar.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samet Özeren

Herkeze öncelikle Merhaba,

Focus motor sesini içeri alır sınıfının en sesli araçlarındandır kendisi.Yol sesi konusunda da civic ve focusun eline kimse bu konuda su dökemez.Pütürlü asfaltta sony sistemi kullanırsınız sorun gider.Yol uğultusu bu arabada standart haberiniz olsun.2.Focus şuanda 170 lira mazot ile doluyor ışık yanınca doldurursanız 150 ye doluyor bildiğim kadarıyla 1 depo ile şehir içi kaç km yol yapıyor (istanbul içi ) Orta trafik olarak bakabilirsiniz arabaya kendimi fazla kaptırmamış biri olduğum için otobüs kullanmaktan çekinmem (Benim için en az 700km yapmalı )

Focusun kronik sorunu z rotun ses yapması diye biliyorum , kışın çoğalan çıtırtıları saymassak kronik sorunu yoktur.

Fiyata bir şey diyemem ama güzel duruyor.X paket almakla çok iyi ediyorsunuz.

Yorum yok :)

Beyaz Hb kasaya yakışıyor.Zaten şirket arabası muamelesi görmesine imkan yok sizin arabanın.Hem x paketli hemde hb olan şirket arabası olmaz.

Aralık ayında dip fiyatları göreceğinden emin olabilirsiniz.4 bine kadar düşecek şu anki fiyatından.

% 20 gibi düşecek gözüyle bakabilirsiniz.Tabi bunda aracınızın durumu ve yapacağınız km de etkili olacaktır.

Saygılar.

• C-segmenti dizel araçların değişik hızlarda DB olarak gürültü seviyeleri aşağıda. Focus'un gürültüsü hakkında fikir verecektir

Toyota Auris D4D
    Rölantide-47db
    50km.3.vit.-60db
    80km.4.vit.-63db
    120km.5.vit.-67db

Ford Focus HB 1.6 TDCİ
    Rölantide-48db
    50km.3.vit.-59db
    80km.4.vit.-62db
    120km.5.vit.-69db

Hyundai i30 1.5 CRDİ
    Rölantide-44db
    50km.3.vit.-60db
    80km.4.vit.-63db
    120km.5.vit.-69db

Renault Megane 1.5 DCİ otomatik.
    Rölantide-46db
    50km-57db
    80km.-62db
    120km.-68db

Citroen C4 Sedan 1.6 HDİ
    Rölantide-45db
    50km.3.vit.-58db
    80km.4.vit.-62db
    120km.5.vit.-67db

Fiat Bravo 1.6 Mjet
    Rölantide-49db
    50km.3.vit.-58db
    80km.4.vit.-62db
    120km.5.vit.-68db

Kia Ceed 1.6 CRDİ
    Rölantide-43db
    50km.3.vit.-58db
    80km.4.vit.-63db
    120km.5.vit.-69db

Opel Astra 1.3 CDTİ
    Rölantide-49db
    50km.3.vit.-58db
    80km.4.vit.-62db
    120km.5.vit.-68db

Pejo 308 1.6 HDİ
    Rölantide-43db
    50km.3.vit.-56db
    80km.4.vit.-60db
    120km.5.vit.-66db
  • Herkeze verdiği cevaplardan ötürü teşekkür ederim

Aracımızın 2 gün önce siparişini verdik 2 ay için 1 yaş kaybetmiyim dedim ve 2011 istedim kanun gereği aracımız temmuzda bayiye teslim edilcek olsa bile 2 ağustosta teslim alıcaz Allah kısmet ederse

2011 Focus Hb Beyaz Titanium X paket sipariş ettik

Allah utandırmasın :)
  • Bir sorum daha olucak arkadaşlar

Üsttedeki araç standartlarına göre bütün xenonlar uyumlumudur ? ve biz dışardan fatura ve garanti belgesi olan bi xenon'u servise götürsek bağlarmı

Teşkkür ederim
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.