- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Bu rahatsızlık için hastahanede hangi bölüme gitmeliyim?
29 Cevap6410 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3415 Mesaj
7 Nisan 2010; 23:31:10 

İyi geceler,

Rahatsız olduğum yeri nasıl anlatacağım bilmiyorum, tarif edilmesi zor

2-3 haftadır yüzümün sol tarafında dişlerin bittiği üst kısım da , kulağın 3 cm kadar altında orda bir eklem yeri var galiba, ağızı açıp kaparken devreye giriyor.

0

Resimde tme olarak gösterilen yer sanırsam dediğim yer..

Orası 2-3 haftadır ağrıyor, yemek yerken konuşurken, uyuşmuş gibi hep, hissedemiyorum orasını, sol yanağımı düzgün hareket ettiremiyorum bir şey engelliyor gibi.. bu yer için hastahanede hangi bölüme gitmeliyim? Ağız ve diş bölümü ağır basıyor ama, ağrıyan yer kemik, garip valla ya :F, tereddüt içinde kaldım

Sükut-u hayale uğramaktan korkan çiçeklerin derdiyle hem derd olmuşum nicedir… Nicedir dizginsiz binerim sevdâ atına! Yoksa ne mümkün ermek… Mecnunların, Keremlerin, Yusufların katına! Süflî melekelerden sıyrılarak kanat çırpmaktayım, kendimin dahi fark eylemediği kesif bir bâtına… Ve kaderin kûfî yazan kalemi usulca iliştirmekte hayatımı, hayatına…

3902 Mesaj
7 Nisan 2010; 23:36:46 

Benim de aynı yerde sürekli bir kütleme var, ağzımı belli bir aralıkta açınca küt küt ses geliyor, çenem çıkık mı nedir senelerdir

1263 Mesaj
7 Nisan 2010; 23:40:26 

Ağrıyan yerin kulakda olma ihtimali varmı?
Çok yakın çünki.

3415 Mesaj
7 Nisan 2010; 23:41:13 

quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

Ağrıyan yerin kulakda olma ihtimali varmı?
Çok yakın çünki.

sanmıyorum, oynatınca veya diğer arkadaşın dediği gibi ağzı açınca bazen katur kutur ses geliyor.

Sükut-u hayale uğramaktan korkan çiçeklerin derdiyle hem derd olmuşum nicedir… Nicedir dizginsiz binerim sevdâ atına! Yoksa ne mümkün ermek… Mecnunların, Keremlerin, Yusufların katına! Süflî melekelerden sıyrılarak kanat çırpmaktayım, kendimin dahi fark eylemediği kesif bir bâtına… Ve kaderin kûfî yazan kalemi usulca iliştirmekte hayatımı, hayatına…

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 9 sa. 27 dk. kadarı kaldı.
7 Nisan 2010; 23:42:28 

Aynısı ben de de var belli aralıklarla olup sonra kendiliğinden geçiyor daha sonra tekrar kendiliğinden başlıyor.

O eklemler arasında sanki birşey varda ağzın açılmasını engelliyor gibi

968 Mesaj
7 Nisan 2010; 23:42:34 

Kulak burun boğaza git sonuçta Kulak ile bogaz arasında bi yer adam okurken oralarada göz atmıştır

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Nisan 2010; 23:44:12 

sonuçta kemikle de ilgili ortopedi de olabilir

3415 Mesaj
7 Nisan 2010; 23:44:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Dayıoğlu

Kulak burun boğaza git sonuçta Kulak ile bogaz arasında bi yer adam okurken oralarada göz atmıştır

sen ciddi misin bu konu da?

Uzaklaştırılmış
7 Nisan 2010; 23:46:19 

Kulak burun Boğaz

2409 Mesaj
7 Nisan 2010; 23:47:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Number47

sonuçta kemikle de ilgili ortopedi de olabilir

katiliyorum, bendede var oyle bi sorun ama arada sirada , bi arkadasimdada vardi doktora gitti, oraya bi sivimi ne enjekte etmisler geceleri yatarken yuzune maske takiyodu belli bi sure

3415 Mesaj
7 Nisan 2010; 23:50:11 

Arkadaşlar, herkes farklı bir şey söylediği için tam karar veremiyorum

kbb mi , ortopedi mi, diş mi , of ne yapim gidim yarın hepsine sıra alim bakılayım

2 Mesaj
7 Nisan 2010; 23:51:04 

Benimde öyle ama acı yok benimkinde

Uzaklaştırılmış
7 Nisan 2010; 23:55:06 

yaşın 17-20 arasında isen 20lik dişin çıkıyorsa eğer o yüze genel bir ağrı yapar..beni 17 yaşındaım 20lik dişlerim çıkıyor..aynı dediğn yerlerde ağrı var..açarken kaparken bir ağrı oluyor...normal bir durum eğer dediğim gibiyse..şu an benim de ağrıyor çok fazla konuşamıyorum

1621 Mesaj
7 Nisan 2010; 23:55:55 

Önce sağlık ocağına git sana ne olabileceğini söylesinler sana bölüm önersinler. O bölümlerden birine git. Atıyorum ortopediye mi gittin. Asprin al der geri yollar. 1-2 ay geçer hâlâ sorun vardır. Bu sefer KBB gidersin ayrı bir ilaç verirler. O da bir işe yaramaz ama fazla ilaç kullanmaktan ayrı bir hastalık oluşmaya başlar. Eğer 3. gittiğinde de ilaç verirler ve kullanırsan ölene kadar hastasın demektir.

Kimilerini boğan deniz, kimilerine yeni kıtalar gösterir.

3415 Mesaj
7 Nisan 2010; 23:57:08 

20 lik diş olsa iki taraftada çıkar diye düşünüyorum, sağ tarafta bir problem yok..

hangi bölüme gideceğimde bir karar kılsak iyi olacak.

@einstein

vur dedik, öldürdün sende he

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :Fatih: -- 7 Nisan 2010; 23:58:39 >

3415 Mesaj
8 Nisan 2010; 0:15:10 

483 Mesaj
8 Nisan 2010; 1:47:17 

Konuyla ilgili değil ama paralel sayılır :)

6 yıldır kulaklarım çınlıyor, gitmediğim doktor kalmadı, içirmedikleri ilaç kalmadı; geçmedi. Hala çınlıyor, artık alıştım. Doktorlar henüz ortaya çıkmamış bir hastalığın belirtisi olabileceği üzerinde durdular. Ben daha fazla duramadım. Artık gitmiyorum. Çınlasın a.. k.. hala ölmedim..

2005 Toyota Avensis 1.6 Elegant - 5.4 lt Tıkla>>> http://forum.donanimhaber.com/m_81784410/tm.htm

5361 Mesaj
8 Nisan 2010; 1:51:17 

Kardeş ben tıbbi sekreterlik okudum. Kesinlikle diş hekimine git. Üniversite hastanesi olması senin hayrına

2763 Mesaj
8 Nisan 2010; 3:16:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Benim de aynı yerde sürekli bir kütleme var, ağzımı belli bir aralıkta açınca küt küt ses geliyor, çenem çıkık mı nedir senelerdir

Dişçiye gitmende fayda var, 20 lik dişlerin ben burdayım diye bağırıyor.

www.sercan.pro

362 Mesaj
8 Nisan 2010; 3:23:56 

Dişçiye gideceksin hocam.Yirmilik diş muhabbetinde ya da arkadaki dişlerde bir iltihap durumunda sıkça yaşanan bir durum bu.

3415 Mesaj
8 Nisan 2010; 16:07:22 

Sabah kalkıp karşıda ki sağlık ocağına gittim doktorla görüştüm, yirmilik dişleri sordu, hayır çıkmadı dedim, oda baktı biraz diş çıkıyormu gibisinden.. Sonra kbb veya ortopedi ye git dedi ortopedide film çekerler vs, en son dedim nere gidem, kbb de karar kıldık, gittim 2.5 saat bekledim sıra geldi.Doktora izah ettim, sebebi kulaktan değil, dişten de değil.Eklem yeri zarar görmüş olabilir dedi, fazla konuşmamaya sert şeyler yememeye ve ani çene hareketleri yapma vs dedi, iyi dedim bir tane ilaç verdi ağrı kesici ve başka bir özelliği varmış..içicem geçmezse ortopediye orası da olmadı dişçiye gidecem..çok rahatsız ediyor beni..

@hug
üniversite fakültelerine gittiniz mi acaba?

@kadirsahin
Çevrem de yakın olan bir tek çapanın ki var,abim de geçen orda ameliyat oldu zaten..
O kontrole giderken uygun olursa bende giderim artık..

@kuşburnu
Dişlerde bir problem yok dedi 2 doktor, ama bakalım yav, uzmanı daha iyi anlar..

sağolun arkadaşlar..

1205 Mesaj
8 Nisan 2010; 16:26:46 

Fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümüne kaslar ve eklemlerle ilgilenen bölüm orası...

Ford Focus III Trend X (2013)

Uzaklaştırılmış
8 Nisan 2010; 16:31:56 

Git Bir Doktora Sor , O Nereye Gideceğini Söyler.

4015 Mesaj
8 Nisan 2010; 16:33:39 

quote:

bu bende vardı çenem kütlüyordu eklem yerinden
çıkıkcıya götürdüler beni abi ben ömrüde öyle acı duymadım

herif tuttu bırakmıyorda ağladım resmen acıdan

3415 Mesaj
8 Nisan 2010; 16:34:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Unprotected # PETTIBONE

Git Bir Doktora Sor , O Nereye Gideceğini Söyler.

3 doktor da aynı şeyi söyledi, kbb-diş-ortopedi kbb ye gittim şimdilik..

255 Mesaj
8 Nisan 2010; 16:34:38 

quote:

Orijinalden alıntı: :Fatih:

İyi geceler,

Rahatsız olduğum yeri nasıl anlatacağım bilmiyorum, tarif edilmesi zor

2-3 haftadır yüzümün sol tarafında dişlerin bittiği üst kısım da , kulağın 3 cm kadar altında orda bir eklem yeri var galiba, ağızı açıp kaparken devreye giriyor.

0

Resimde tme olarak gösterilen yer sanırsam dediğim yer..

Orası 2-3 haftadır ağrıyor, yemek yerken konuşurken, uyuşmuş gibi hep, hissedemiyorum orasını, sol yanağımı düzgün hareket ettiremiyorum bir şey engelliyor gibi.. bu yer için hastahanede hangi bölüme gitmeliyim? Ağız ve diş bölümü ağır basıyor ama, ağrıyan yer kemik, garip valla ya :F, tereddüt içinde kaldım

AYNISI BENDE DE VAR, ACABA GİTSEM Mİ DİYE DÜŞÜNÜYORDUM. 2 ARKADAŞIMDA DA VAR. YOKSA TOPLUMA AÇIKLANMAYAN YENİ BİR SALGIN FALAN MI VAR ?

3865 Mesaj
8 Nisan 2010; 16:38:56 

quote:

he ya benim de çene kıtır kıtır...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

255 Mesaj
8 Nisan 2010; 16:45:09 

quote:

Orijinalden alıntı: hug

Konuyla ilgili değil ama paralel sayılır :)

6 yıldır kulaklarım çınlıyor, gitmediğim doktor kalmadı, içirmedikleri ilaç kalmadı; geçmedi. Hala çınlıyor, artık alıştım. Doktorlar henüz ortaya çıkmamış bir hastalığın belirtisi olabileceği üzerinde durdular. Ben daha fazla duramadım. Artık gitmiyorum. Çınlasın a.. k.. hala ölmedim..

O HASTALIĞIN ADI TİNNİTUS. BİLİM HENÜZ ÇARESİNİ BULAMADI. YORULDUĞUN ZAMAN, SOĞUK HAVALARDA, RAKIMIN YÜKSEK OLDUĞU YERLERDE ÇINLAMA SESİ ARTAR. DERS ÇALIŞMAK ZORUNDAYSAN HAFİF FON MÜZİĞİ AÇIP O SESİ BASTIRACAKSIN BAŞKA YOLU YOK. SEBEBİ KULAKTA BULUNAN ÖSTAKİ BORUSUNDAKİ KÜÇÜK PATİKÜLLERİN HAREKETLERİ. DOKTOR BANA SON ÇARE OLARAK SAKIZ ÇİNEMEMİ ÖNERMİŞTİ.

1196 Mesaj
8 Nisan 2010; 17:16:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

he ya benim de çene kıtır kıtır...

tek değilmişim o çene sesi bendede var sağ tarafta oluyo sadece tedavisi nedir vb. hiçbir bilgim yok

3415 Mesaj
30 Nisan 2010; 23:48:37 

Ağrı 1 haftadır yoktur, ne olduysa düzeldi artık..

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Bu rahatsızlık için hastahanede hangi bölüme gitmeliyim?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.305