Genç Arkadaşlar bu sitelere dikkat !!!
19 Cevap48279 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Nisan 2010; 13:03:44 

leydix
http://www.vurkac/ - vurkac
Gizlipartner
yatak18
muhtesempartner
erotikvakit
amatorpartner
yatakzevki
gecevip
resimvip
videovip
seks-partner
turkpartner
seksarkadasi
kolaygece (bilhassa bu www.kolaygece.com sahtekar sitesine dikkat)
akdenizpartner
ozelx
yehju
sicaktemas
gizlidost
birgecelikseks
dul
kalbimde
kalpkalbe
bayantr
haremx

(Liste uzatilabilir)

Merhabalar,
Yukarıdaki kelimeler site isimleridir.
Yani bu kelimelrin sagina www, soluna com, net, http://gen.tr/ - gen.tr vs getirdiginizde ilgili sitenin adresi olusmaktadir.
Veya bu kelimelerle arama yaptiginizda karsiniza ilgili siteler cikmaktadir.

Bu gibi siteler, (istisnalari olabilir ama) gercek olmayan kisileri uye yapmistir.
Siteye evlilik, arkadas bulma gibi gayelerle ucretsiz uye oluyorsunuz ve hemen sizin icin yanip tutusan uyelerden mesaj ustune mesaj geliyor.
"Ben neymisim ya, ben bu kadar cazip bir insan miyim" gibi dusuncelere kapiliyorsunuz.
Gelen mesajlardaki profillere bakiyorsunuz ki dekolte kiyafetli kizlar, kadinlar. Ama onlarla iletisime gecebilmeniz icin ucretli Gold uye olmaniz gerekiyor.
Adres ise bulundugunuz sehir olabiliyor.
Siz de hemen duruma gore 100, 200 TL odeyip Gold uye oluyorsunuz.
Saniyorsunuz ki o kizlarla tanisacaksiniz.
Ama para odeyip Gold uye olduktan sonra size gelen mesajlar bicak gibi kesiliyor.
Aldatildiginizi anliyorsunuz ama artik paraniz gitmistir.
İnsanlarin hayalleriyle, duygulariyla oynayarak para kazanmak isteyen bu gibi sitelere karsi uyanik olalim.
Ben bekarken iyi niyetle evlilik icin 2 siteye uye oldum ve burada yazdiklarim basima geldi.
Birinin parasini geri alabildim, digerini almaya calisiyorum.
İnsanlar utandiklari icin haklarini arayamiyorlar ve yedikleri kazikla kaliyorlar.
Ama durust calisan siteler de var.
http://www.nasipse.com/ - www.nasipse.com
http://www.turkevlilik.com/ - www.turkevlilik.com
http://www.arkadas.com/ - www.arkadas.com
http://www.gonuldensevenler.com/ - www.gonuldensevenler.com
http://www.adana.net/ - www.adana.net

vs. gibi.

İstedim ki baskalari bu tuzaklara dusmesinler, bilincli olsunlar.
Ortalik sahtekar kayniyor.
Sizler de u duruma dustuyseniz Telekomünikasyon İletisim Baskanligina maille ihbarda bulunabilirsiniz.
Bu maili uye oldugumuz tum gruplara yayalim.
Haberi olmayan kimse kalmasin.
Sizler de bu duruma düştü iseniz cevap yazabilirsiniz.

Saygilarimla..

Sacit Edirneli

KAYNAK: http://www.biymed.com/f...rum_posts.asp?TID=24990

7731 Mesaj
7 Nisan 2010; 20:17:30 

Sacit, İstanbul.net vb. kardeş sitelerinde de fake üyelikler var ama sistem şu kadınlar bedavaya üye oluyor erkekler ise paralı
bir haksızlık var bu işte

PSN : MustafaTR (Ps3 & Ps Vita) / 31

2 Mesaj
2 Şubat 2012; 4:02:55 

www.arkadasariyorum.gen.tr var dürüst gerçek buraya profilimi ekledim 1 günde 3 tane bayan aradı ve site tamamen ücretsiz sitede bulunan profillerin neredeyse erkek bayan % 80 nin telefon numarası mevcut bence en basit arkadaş bulma ücretsiz arkadaşlık sitesi helal olsun adamlara.

364 Mesaj
26 Şubat 2012; 14:20:12 

Facebook, böyle siteleri bitirdi en gerçek facebooktur.....

0 Mesaj
26 Şubat 2012; 21:01:01 

Facebook birçok forumda dahil interneti de bitirdi bence

4 Mesaj
9 Temmuz 2012; 0:51:29 

mrb serpantin bende kalpkalbe.coma gold üye oldum ve dediğin gibi o zmn öğrendm sahte olduğunu paranı nasıl geri aldın veya almaya çalışıyorsun bilgi verebilir misn

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Temmuz 2012; 17:45:18 

Gençler kimse inanmasın böyle şeylere..Elbet bir kız arkadaşınız olur böyle şeylere kanmayın

2396 Mesaj
11 Temmuz 2012; 12:01:18 

benım de başıma geldi ama paçayı kurtardım bazılarının sitesine giriş yapıp üyelik iptali yaptım bazılarınıda farklı yollarla iptal ettirdim.

39 Mesaj
16 Eylül 2012; 3:41:30 

www.gonuldensevenler.com sitesine gold üye oldum,
site hakkında edindiğim bilgiler:

1-siteye girişte yeni üye ve online üye sayacı var. yeni üye sayacı her gün standart 450 sayıyor. online üye sayısı ise 1500-2000 arası görünüyor. her gün 450 yeni üye kayıt eden sitede akşam saatlerinde çooook daha fazla sayıda online üye olması gerekir. Zaten para verip gold üye olan baylar gözünü kırpmadan arama yapıyorlar.

2-Sürekli online olan 1500 civarı üyenin 1200-1400 kadarı bay, 250-350 kadarı bayan, Bayanların güzel fotoğraflı olan 100 kadarı fake. Siteye iletişim bilgilerini çalmak, siteye gold üye kazandırmak yada başka arkadaşlık sitelerinin linklerini yaymak için üye oluyorlar. üyelikleri en fazla bir gün sürüyor. günlük 450 yeni üyeliği bu açıklıyor. Fake'leri saymasak sitede ancak 200 kadar bayan bulunuyor. 200 bayanın yarısından fazlası yaşı ilerlemiş, boşanmış&çocuklu kategorisinde. VE elde kala kala 100 kız kaldı :))

3- Her şekilde siteden kıllanınca, siteye Bayan olarak fake üye oldum. Fotoğraf bile koymadığım için profil arka sayfalarda göründü. buna rağmen bir kaç dakikada 20-30 kişi profili gezdi, onlarca mesaj geldi. Profili gezip umutla mesaj atan insanlara çok üzüldüm. Umutlarını, zamanlarını boşa harcıyorlar. Burada paylaşıp bu işin saçmalığını elimden geldiğince açıklamaya çalışmak istedim.

4- Site web tasarımı, kullanım kolaylığı, fonksiyonellik bakımından da rezalet.

39 Mesaj
16 Eylül 2012; 3:58:05 

acaba ben de mi evlilik sitesi kursam?

ayda 1300 üyeX 30 TL = 39 000 TL ciro yapar buna ilave karşı cinse hediye gönderme olayı da var oradan da rahat 2 000 TL gelir.
başına bir kişi koysam 1000 TL maaş
server-yazılım-altyapı 1000 TL gitse
ayda 10 000 TL reklam yasam,
Ayda rahat rahat 30 000 TL para kazanırım. Demek ki boşuna çalışıp didiniyorum.

Arkadaşlık&evlilik sitesi nasıl olmalı?

1-mutlaka her üye cep telefonundan onaylı olmalı

2- ssl sertifikası olmalı

3- üyeler için online oyunlar olmalı oyun sonunda sistem çiftlerin uyumluluğunu ölçmeli
aklıma bu kadar geldi. gerisini siz doldurun
4-

5-

0 Mesaj
27 Nisan 2013; 15:42:48 

Yoruma gerek varmı sizce

21 Mesaj
20 Mayıs 2013; 14:46:44 

e çift diye bir site.hersey normal güzel ama sözleşmeyi okumadan uye olmayın.üyelik bitiminde otomatik olarak kartınızdan para cekilerek uyelığniz yenileniyor.sözleşmede var.ama ödeme yaparken tek çekim işaretlemiştim.tabi sözleşmeyi okumadan kabul ettıgım ıcın.hiç bir şey yapamadım hemen iptal ettim üyeliğimi.

0 Mesaj
20 Mayıs 2013; 19:09:13 

arkadaşlık sitelerinin yüzde doksanız sahtekar webmasterların oluşturduğu dolandırıcılık tuzağıdır bir iki tanesi hariç gerçi onlarda başlarken işe bu şekilde başladılar yani anlıyacağınız memleketin webmasterları para kazanmak için her yolu deniyor her türlü ahlaksızlığı yapıyor bunu biz değil iltişim daire başkanlığının ilgilenmesi gerekiyor ama nerde memleket olmuş birzamanlar nasıl eline küreği alığ bina dikti ise şimdi internetin halı de budur devlet uyuyana kadar iş içten geçecek şimdi devlet vay efendim kentsel dünüşüm yahu siz daha önce nerdeydiniz kim göz yümdu bu kadar çürük bina dikilmesine allah korusun bir deprem olsa istanbul veya başka şehirde 9 şiddetinde filan sağ insan kalmaz ne alak diyeceksiniz ama mahalesef büyle internet ortamı herşeye musait bence devletin bir an önce buna el atması gerek çok geç olunmadan ve son olarak bu arkadaşlık siteleri filan uzak durun arkadaşlar hepsi dolandırıcı

http://www.temizliksirketlerii.org/

450 Mesaj
29 Haziran 2013; 8:22:45 

quote:

Orijinalden alıntı: ak0forever

e çift diye bir site.hersey normal güzel ama sözleşmeyi okumadan uye olmayın.üyelik bitiminde otomatik olarak kartınızdan para cekilerek uyelığniz yenileniyor.sözleşmede var.ama ödeme yaparken tek çekim işaretlemiştim.tabi sözleşmeyi okumadan kabul ettıgım ıcın.hiç bir şey yapamadım hemen iptal ettim üyeliğimi.

eçift sitesine üye oldum. Ancak tam olarak ne olduğunu anlamak içindi. Kimsenin kimseden maddiyat dışında bir beklentisi yok. Duygusallık hiç yok. Kapağı nereye atabilirim derdinde herkes. Gerçekten internetten bir şeyler bulacağınız sanan insan ancak zavallıdır. Çok dışarı mutlaka kafana göre birini bulacaksın. Bu ülke gerçekten nefret edilmeyi bile haketmiyor. cinsellik tabu olduğu için insanlar birbirine korkarak yaklaşıyor. Bir erkek bir kıza yaklaştığında beni götürmeye mi çalışıyor diye pis düşünceler içerisine giriyor. Bu ülkeyi yakında terkedeceğim. Ömrüm bu saçmalık içinde geçmeyecek bundan eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkn -- 29 Haziran 2013; 8:23:44 >

693 Mesaj
29 Haziran 2013; 11:45:44 

Artik kalmadi bunlara ilgi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

#48 Salih Uçan
“Çıkan haberlere kafanı takma. Hiçbir yere gitmiyorsun. Sen Fenerbahçe’nin geleceğisin." Aziz Yıldırım

21 Mesaj
14 Temmuz 2013; 18:25:06 

quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

eçift sitesine üye oldum. Ancak tam olarak ne olduğunu anlamak içindi. Kimsenin kimseden maddiyat dışında bir beklentisi yok. Duygusallık hiç yok. Kapağı nereye atabilirim derdinde herkes. Gerçekten internetten bir şeyler bulacağınız sanan insan ancak zavallıdır. Çok dışarı mutlaka kafana göre birini bulacaksın. Bu ülke gerçekten nefret edilmeyi bile haketmiyor. cinsellik tabu olduğu için insanlar birbirine korkarak yaklaşıyor. Bir erkek bir kıza yaklaştığında beni götürmeye mi çalışıyor diye pis düşünceler içerisine giriyor. Bu ülkeyi yakında terkedeceğim. Ömrüm bu saçmalık içinde geçmeyecek bundan eminim.

ne alaka ben sıteyı elestırıyorum.sen sitedeki insanları elestırmıssın.70 mılyon ınsan var ulkede.her turlusu var.ulkeyı terkedınce gıttıgın nulke ıyı olacagını mı dusunuyorsun.

450 Mesaj
14 Temmuz 2013; 18:45:38 

quote:

quote:

quote:

ne alaka ben sıteyı elestırıyorum.sen sitedeki insanları elestırmıssın.70 mılyon ınsan var ulkede.her turlusu var.ulkeyı terkedınce gıttıgın nulke ıyı olacagını mı dusunuyorsun.

O siteler insanlara hizmet etmiyor mu? İnsan düzgün olmayınca ne tür siteler kurduğunun önemi kalmaz. Sonuçta iş ya eskort kızlara ya da pislik peşindeki erkeklere kalıyor. Denedim ve biliyorum. Bu tür sitelerde seçkinlik veya temizlik aramak saflıktır.

21 Mesaj
14 Temmuz 2013; 19:00:29 

quote:

quote:

quote:

quote:

O siteler insanlara hizmet etmiyor mu? İnsan düzgün olmayınca ne tür siteler kurduğunun önemi kalmaz. Sonuçta iş ya eskort kızlara ya da pislik peşindeki erkeklere kalıyor. Denedim ve biliyorum. Bu tür sitelerde seçkinlik veya temizlik aramak saflıktır.

bana sorsan kımseyle gorustun mu gorusmedım.ılk defa bır sıteye uye uye olmustum.ılk defa sıteye derken arkadaslık sıtesıni kastedıyorum.bendede merak vardı bıraz onceden gelen.ben sadece bılgı olsun dıye dıkkat edılmesı ıcın paylastım.

450 Mesaj
14 Temmuz 2013; 19:06:47 

quote:

quote:

quote:

quote:

bana sorsan kımseyle gorustun mu gorusmedım.ılk defa bır sıteye uye uye olmustum.ılk defa sıteye derken arkadaslık sıtesıni kastedıyorum.bendede merak vardı bıraz onceden gelen.ben sadece bılgı olsun dıye dıkkat edılmesı ıcın paylastım.

İyi yapmışsın. Daha ayrıntılı bilgi alması gerekir insanların. Sen eğer düzgün bir insan olduğuna inanıyorsan o tür yerlerde işin yok. Sanal genelevinden farkları yok. Açıkçası gençlerimiz cinselliğin yoğun şekilde tabu olduğu ülkemizde bir kızla düzgün ilişki kurmanın ne demek olduğunu bilmiyor. Buuna ben de dahilim tabi ki. Kzılar cinsel deneyim yaşadıklarında kirleneceklerini sanıyorlar. Evlenmeden olmaz falan filan muhabbetleri. Bilirsin işte. Erkekler de kesinlikle tek taraflı faydalanma düşüncesindeler. Zerre kadar saygıları yok. Evlenilecek kız ve eğlenilecek kız gibi sakat bir algının mimarı bir toplumda yaşıyoruz. Bu algı değişmeden temiz ve dürüst ilişki beklemeyezsin. İşin özeti bu sitelere üye olan kişi erkek veya kız olması farketmez sadece pislik peşinde demektir.

0 Mesaj
25 Ocak 2014; 11:37:20 

Bu tür siteler profil şikayet unsuruna dikkat ediniz. Bazı arkadaşlık siteleri şikayetleri ciddiye alarak incelemeler sonrasında kötü profilleri hemen silmektedir.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Web Tasarım - Programlama] » Site Tanıtımları » Genç Arkadaşlar bu sitelere dikkat !!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266