Şimdi Ara

Park Cezası ve Araç Çekme Cezası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
104
Cevap
1
Favori
106.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 25 Mart günü Park yasağı olan bir sokağa park ettiğim için aracım çekildi. 50 TL Araç çekme cezası + 8 lira otopark cezası ödedim. Bu arada, araç 06 plakalı ve şu an İstanbul'da bulunuyorum.

Park edilmesi yasak sokak baştan sona araba doluyken sadece 1-2 arabaya ceza yazmaları ve çekmeleri her zamanki gibi çok saçma ama esas sorun sonra başladı. Bu hafta salı günü yani 6 Nisan tarihinde Ankara adresine 62TL trafik cezası tebligatı geliyor. Trafik denetleme ile konuştuğumda ise bunun park cezası olduğu söylendi.

Yani çekilen araca bir de park cezası yazılmış. 62 Park cezası + 50 TL Araç çekme. Araç çekilmesinde 2 cezanın birlikte yazılması normal midir?

• Arac cekme ceza degildir, aracinizi otoparka goturen cekicinin ucretidir
    8 lira aracin otoparkta kaldigi sure icin alinan bedel
    diger 62 lira ise hatali park icin kesilen ceza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverBlue

Arac cekme ceza degildir, aracinizi otoparka goturen cekicinin ucretidir
    8 lira aracin otoparkta kaldigi sure icin alinan bedel
    diger 62 lira ise hatali park icin kesilen ceza.
    Tamam zaten neyin ne olduğunu anladım ama şöyle söyleyeyim o zaman.

Aracınız çekildiğinde 50 TL Çekici ücreti + 62 TL Hatalı park cezası (15 gün içinde ödenmez ise) + otopark ücreti. Yani En azından 112 TL ye gelen bir tutarı oluyor. Herkese bu şekilde mi uygulanıyor diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fugu

Aracınız çekildiğinde 50 TL Çekici ücreti + 62 TL Hatalı park cezası (15 gün içinde ödenmez ise) + otopark ücreti. Yani En azından 112 TL ye gelen bir tutarı oluyor. Herkese bu şekilde mi uygulanıyor diyorum.

Ne yazık ki herkese aynı şekilde uygulanıyor. Aynı yere parketmiş araçlardan neden sadece bazılarını çekiyorlar onu bilmiyorum yalnız. Belkide sıra henüz gelmemiştir onlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hokka

quote:

Ne yazık ki herkese aynı şekilde uygulanıyor. Aynı yere parketmiş araçlardan neden sadece bazılarını çekiyorlar onu bilmiyorum yalnız. Belkide sıra henüz gelmemiştir onlara.

Alıntıları Göster
    Benimde aracım çekilmişti eve ceza gelmedi elimde makbuz yok o yüzden nereden nasıl ödeyebileceğimi bilmiyorum cezamı?
    Nasıl öedeyebilirim bu cezayı?

• quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

Benimde aracım çekilmişti eve ceza gelmedi elimde makbuz yok o yüzden nereden nasıl ödeyebileceğimi bilmiyorum cezamı?
    Nasıl öedeyebilirim bu cezayı?

Alıntıları Göster
    Bende bir defasında çektirdim bana cezası gelecek dediler otopark ve çekici ücreti harici ancak 1 yıldır hala gelecek..
  • quote:

bizzat şahsımca test edilmiştir.
    otobüs durağına yakın park etme hatasında bulunduğumdan dolayı verdiğim ceza düz hesap 120 tl ye mal oldu
  • Ceza yazılıyorsa herkese yazılmalı. En azından benim Bursa'da gözlemlediğim bu yonde. Bir yere hatalı park eden tüm araçlara ceza yazılır.

Araclari çekmeye ise sıradan başlamak yerine genelde trafik durumuna göre en rahat cekilebilecek araçlardan başlıyorlar. Yabancı sehir plakasi ile alakası pek fazla yoktur. En azından Bursa vede izmirde genelde böyle yürüyor.

Ama bunu istanbulda yaparlar. Aracım Bursa plaka diye vede icinde Bursaspor kokusu görünüyor diye bazı cekemeyen polisler hiç kimseye ceza yazmamisken benim aracıma durduk yere ceza yazmalar. Kadıköy'de sahile inen ara sokakların birinde yazdılar. Bilirsiniz kimi ara sokaklarda park yapılmaz tabelaları var ama herkes oralara parkediyor. Daha onceden Kadıköye gittiğimde hep aynı yerlere koyardim hiç sorun olmazdı. Ama bu sefer uç kurusluk birinin şikayeti ile sırf Bursasporlu olduğumu gördükleri için ceza yazılmış. Ancak ne hikmettirki benim arabadan başka araca ceza yazmamışlar. Sokaklar çok dar olmasa muhtemelen çekici gelip cekerdi ama çekici sokaktan bile donemez.

62lirayla yildiracaklarini saniyorlar. 662 lira yazsan ne olur sayın polis? Bizim Bursasporlulugumuzu değiştirebileceginimi sanıyorsun.
    Keske cezayı yazıp gitmeseydin sayın polis. Sana ailen ile guzel bir İskender yemen için gerekli parayida bırakırdim.
    Böyle uç kurusluk insanlar vede polisler oldukça bizdeki trafik sistemi düzelmez

• quote:

Orijinalden alıntı: desiya
    Ceza yazılıyorsa herkese yazılmalı. En azından benim Bursa'da gözlemlediğim bu yonde. Bir yere hatalı park eden tüm araçlara ceza yazılır.

Araclari çekmeye ise sıradan başlamak yerine genelde trafik durumuna göre en rahat cekilebilecek araçlardan başlıyorlar. Yabancı sehir plakasi ile alakası pek fazla yoktur. En azından Bursa vede izmirde genelde böyle yürüyor.

Ama bunu istanbulda yaparlar. Aracım Bursa plaka diye vede icinde Bursaspor kokusu görünüyor diye bazı cekemeyen polisler hiç kimseye ceza yazmamisken benim aracıma durduk yere ceza yazmalar. Kadıköy'de sahile inen ara sokakların birinde yazdılar. Bilirsiniz kimi ara sokaklarda park yapılmaz tabelaları var ama herkes oralara parkediyor. Daha onceden Kadıköye gittiğimde hep aynı yerlere koyardim hiç sorun olmazdı. Ama bu sefer uç kurusluk birinin şikayeti ile sırf Bursasporlu olduğumu gördükleri için ceza yazılmış. Ancak ne hikmettirki benim arabadan başka araca ceza yazmamışlar. Sokaklar çok dar olmasa muhtemelen çekici gelip cekerdi ama çekici sokaktan bile donemez.

62lirayla yildiracaklarini saniyorlar. 662 lira yazsan ne olur sayın polis? Bizim Bursasporlulugumuzu değiştirebileceginimi sanıyorsun.
    Keske cezayı yazıp gitmeseydin sayın polis. Sana ailen ile guzel bir İskender yemen için gerekli parayida bırakırdim.
    Böyle uç kurusluk insanlar vede polisler oldukça bizdeki trafik sistemi düzelmez

Yedigim ilk ve tek park cezasi izmir alsancakta mahalle arasi dar bir sokakta saat 22.50de olmustu
    Sokaktan gece vakti it ugursuz ve travestiden baska bisey gecmezken birisi sadece ve sadece benim aracimi hedef almis.
    Dusunduk tasindik bu adam neden sadece bana ceza yazdi diye. Tek mantikli cvp, sokak lambasinin altina denk gelen arka camimdaki "fenerbahce atkisi ve kanarya figurleri" geldi...

• quote:

gecenlerde bızım bı abının arabasını jandarma muayenesı olmadığı ıcın parka cekmıs

62 lıra ceza
    115 lira cekıcı hızmetı

arabayı almaya beraber gıttık cekıcı adam 115 lira deyınce dedımki 55 değilmı cekıcı ucretı ? adamda bana abı o vakıf cekıcılerı bız ozel sırketız felan dedı

jandarma bıle ısın pıslığıne karısmıs adamlar kendı cekıcı hızmetlerını kullanmıyorlar yada vakıf araclarını felan , ozel sırketlere cektırıyorlar allah bılır aradan 3 5 kurus rusvet alıp yolunu bulanlarda vardır , 115 lıra cekıcı ucretı mı olur arabayı cektıklerı yerde 4 yada 5km lık bı yol

• quote:

Orijinalden alıntı: seizure

quote:

Orijinalden alıntı: desiya
    Ceza yazılıyorsa herkese yazılmalı. En azından benim Bursa'da gözlemlediğim bu yonde. Bir yere hatalı park eden tüm araçlara ceza yazılır.

Yedigim ilk ve tek park cezasi izmir alsancakta mahalle arasi dar bir sokakta saat 22.50de olmustu
    Sokaktan gece vakti it ugursuz ve travestiden baska bisey gecmezken birisi sadece ve sadece benim aracimi hedef almis.
    Dusunduk tasindik bu adam neden sadece bana ceza yazdi diye. Tek mantikli cvp, sokak lambasinin altina denk gelen arka camimdaki "fenerbahce atkisi ve kanarya figurleri" geldi...

Alıntıları Göster
    Aracı parktan alırken para ödeniyor birde eve geliyor ceza makbuzu her yerde aynı şekilde uygulanıyor.

Aracın çekilmesi kadar saçma bir uygulama yok zaten bir tane kurban seçiyorlar alıyorlar götürüyorlar diğer kalan araçlara hiç bir ceza yok.

Madem yasak hepsine ceza yazın gidin niye sadece bir aracı çekip gidiyorsunuz sonra milleti peşinden koşturuyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Aracı parktan alırken para ödeniyor birde eve geliyor ceza makbuzu her yerde aynı şekilde uygulanıyor.

Aracın çekilmesi kadar saçma bir uygulama yok zaten bir tane kurban seçiyorlar alıyorlar götürüyorlar diğer kalan araçlara hiç bir ceza yok.

Madem yasak hepsine ceza yazın gidin niye sadece bir aracı çekip gidiyorsunuz sonra milleti peşinden koşturuyorsunuz?

Alıntıları Göster
    Zaten en uyuz olduğum uygulama bu, ya kardeşim trafiği aksatıyorsam çek arabayı, amenna, öbür türlü yaz cezamı tamam, niye arabamı alıp bilmem nereye götürerek beni mağdur ediyorsun, hastane önünden araba çekmek ne demek ya, zaten aklı selim biri ceza yediği yere bir daha arabasını bırakmaz, sırf birileri, çekicisi, otoparkçısı (Yed emin de ayrı bir konu zaten, ihaleler de yaptıkları diğer konuda tartışılıyor) para kazansın diye vatandaş mağdur ediliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: apia

Zaten en uyuz olduğum uygulama bu, ya kardeşim trafiği aksatıyorsam çek arabayı, amenna, öbür türlü yaz cezamı tamam, niye arabamı alıp bilmem nereye götürerek beni mağdur ediyorsun, hastane önünden araba çekmek ne demek ya, zaten aklı selim biri ceza yediği yere bir daha arabasını bırakmaz, sırf birileri, çekicisi, otoparkçısı (Yed emin de ayrı bir konu zaten, ihaleler de yaptıkları diğer konuda tartışılıyor) para kazansın diye vatandaş mağdur ediliyor.

Alıntıları Göster
    evet dogru sıze yazılan cezalar. bende gecen sene 110 tl 60 otoparktan cıkarken 50 de eve geldı

• quote:

Orijinalden alıntı: Larkyn

evet dogru sıze yazılan cezalar. bende gecen sene 110 tl 60 otoparktan cıkarken 50 de eve geldı

Alıntıları Göster
    arkadaslar selam

trafik kanununda yasak yere park eden araclar kaldırılır ve masrafları sahıbıne odettırılmeden teslım edılmez der

yanı aracı cekılen cekıcı parasını öder ancak cekıcı ücretlerınde özel veya vakıfın farkı olmaz

ücretler valılıkce belırlenır ve bu ücret üzerınden cekmelerı gerkır

aksi halde sözleşmeleri iptal olur

aynı şekilde otopark park parası da belırlenmıstır.

• quote:

Orijinalden alıntı: postacitr

arkadaslar selam

trafik kanununda yasak yere park eden araclar kaldırılır ve masrafları sahıbıne odettırılmeden teslım edılmez der

yanı aracı cekılen cekıcı parasını öder ancak cekıcı ücretlerınde özel veya vakıfın farkı olmaz

ücretler valılıkce belırlenır ve bu ücret üzerınden cekmelerı gerkır

aksi halde sözleşmeleri iptal olur

aynı şekilde otopark park parası da belırlenmıstır.

Alıntıları Göster
    Eve ceza makbuzu gelmedi nasıl ödeyebilirim bu cezayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

Eve ceza makbuzu gelmedi nasıl ödeyebilirim bu cezayı.

Alıntıları Göster
    Arkadasim gecmis olsun hakkaten cok gicik bir durum.
    Yalniz senin herkesten 10 kat daha dikkatli olman gerekiyor. Cunku oncelikle yabanci plakali araclar ceikilir IStanbulda. Sira sira arabanin durdudugu yerden bir tek 35 plakanin cekildigini gordum. Ayni sekilde bizim 41 plakali aracta diger butun araclar dururken 2 defa cekildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Arkadasim gecmis olsun hakkaten cok gicik bir durum.
    Yalniz senin herkesten 10 kat daha dikkatli olman gerekiyor. Cunku oncelikle yabanci plakali araclar ceikilir IStanbulda. Sira sira arabanin durdudugu yerden bir tek 35 plakanin cekildigini gordum. Ayni sekilde bizim 41 plakali aracta diger butun araclar dururken 2 defa cekildi.

Alıntıları Göster
    sanki otopark yapıyorlarda bide araç çekiyorlar

• Park yasağı olan yere park ediyorsanız cezayı göze almışsınız demektir. Çekilme olayında ise aynı anda 10 tane çekiciyi bir yere gönderemezsin 1 çekiciyle de ancak o kadar olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ss01

Park yasağı olan yere park ediyorsanız cezayı göze almışsınız demektir. Çekilme olayında ise aynı anda 10 tane çekiciyi bir yere gönderemezsin 1 çekiciyle de ancak o kadar olur
    çekilmeyen yerle alakası olmayan bina otoparkı gibi bi yere park ettim yasak tabelası ile en az 20 metre var aramda yani tabelanın arkasındaydım neyse çekerken gördüm 60 tl ücret istedi verdim aldım arabayı bağış makbuzu gibi bişey verdi peki bana ceza gelecek mi şimdi meraklardayım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dohc_06

çekilmeyen yerle alakası olmayan bina otoparkı gibi bi yere park ettim yasak tabelası ile en az 20 metre var aramda yani tabelanın arkasındaydım neyse çekerken gördüm 60 tl ücret istedi verdim aldım arabayı bağış makbuzu gibi bişey verdi peki bana ceza gelecek mi şimdi meraklardayım..

Alıntıları Göster
    desiya aracınızda fotbolla, siyasetle, etnik kökenle ilgili belirtiler bulundurmamanızı tasiye ederim..
    Ben futbolla zerre kadar ilgilenmeyen biri olduğum halde yeşil beyaz montum yüzünden insanlardan bi ton dırdır dinledim.. En sonunda lanet olsun deyip gardroba kaldırdım montu..

Polisler de insandır, onların da siyasi görüşü vardır, takım da tutarlar, fanatik te olabilirler.. Olmamalılar ama oluyorlar işte..
    Kendinizi haksız tepkilerden ve cezalardan korumak yine size düşüyor..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.