- x
Park Cezası ve Araç Çekme Cezası
90 Cevap59352 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

76 Mesaj
7 Nisan 2010; 12:13:28 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

25 Mart günü Park yasağı olan bir sokağa park ettiğim için aracım çekildi. 50 TL Araç çekme cezası + 8 lira otopark cezası ödedim. Bu arada, araç 06 plakalı ve şu an İstanbul'da bulunuyorum.

Park edilmesi yasak sokak baştan sona araba doluyken sadece 1-2 arabaya ceza yazmaları ve çekmeleri her zamanki gibi çok saçma ama esas sorun sonra başladı. Bu hafta salı günü yani 6 Nisan tarihinde Ankara adresine 62TL trafik cezası tebligatı geliyor. Trafik denetleme ile konuştuğumda ise bunun park cezası olduğu söylendi.

Yani çekilen araca bir de park cezası yazılmış. 62 Park cezası + 50 TL Araç çekme. Araç çekilmesinde 2 cezanın birlikte yazılması normal midir?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1432 Mesaj
7 Nisan 2010; 12:30:44 

Arac cekme ceza degildir, aracinizi otoparka goturen cekicinin ucretidir
8 lira aracin otoparkta kaldigi sure icin alinan bedel
diger 62 lira ise hatali park icin kesilen ceza.

76 Mesaj
7 Nisan 2010; 12:48:53 

Tamam zaten neyin ne olduğunu anladım ama şöyle söyleyeyim o zaman.

Aracınız çekildiğinde 50 TL Çekici ücreti + 62 TL Hatalı park cezası (15 gün içinde ödenmez ise) + otopark ücreti. Yani En azından 112 TL ye gelen bir tutarı oluyor. Herkese bu şekilde mi uygulanıyor diyorum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

235 Mesaj
7 Nisan 2010; 13:10:02 

quote:

Orijinalden alıntı: fugu

Aracınız çekildiğinde 50 TL Çekici ücreti + 62 TL Hatalı park cezası (15 gün içinde ödenmez ise) + otopark ücreti. Yani En azından 112 TL ye gelen bir tutarı oluyor. Herkese bu şekilde mi uygulanıyor diyorum.

Ne yazık ki herkese aynı şekilde uygulanıyor. Aynı yere parketmiş araçlardan neden sadece bazılarını çekiyorlar onu bilmiyorum yalnız. Belkide sıra henüz gelmemiştir onlara.

[DH] VOLVO

1122 Mesaj
7 Nisan 2010; 15:01:48 

Benimde aracım çekilmişti eve ceza gelmedi elimde makbuz yok o yüzden nereden nasıl ödeyebileceğimi bilmiyorum cezamı?
Nasıl öedeyebilirim bu cezayı?

1430 Mesaj
7 Nisan 2010; 15:04:51 

Bende bir defasında çektirdim bana cezası gelecek dediler otopark ve çekici ücreti harici ancak 1 yıldır hala gelecek..

1666 Mesaj
7 Nisan 2010; 15:38:22 

quote:

bizzat şahsımca test edilmiştir.
otobüs durağına yakın park etme hatasında bulunduğumdan dolayı verdiğim ceza düz hesap 120 tl ye mal oldu

Opel Corsa D 1.4/AT Twinport Enjoy

10272 Mesaj
7 Nisan 2010; 16:13:56 

Ceza yazılıyorsa herkese yazılmalı. En azından benim Bursa'da gözlemlediğim bu yonde. Bir yere hatalı park eden tüm araçlara ceza yazılır.

Araclari çekmeye ise sıradan başlamak yerine genelde trafik durumuna göre en rahat cekilebilecek araçlardan başlıyorlar. Yabancı sehir plakasi ile alakası pek fazla yoktur. En azından Bursa vede izmirde genelde böyle yürüyor.

Ama bunu istanbulda yaparlar. Aracım Bursa plaka diye vede icinde Bursaspor kokusu görünüyor diye bazı cekemeyen polisler hiç kimseye ceza yazmamisken benim aracıma durduk yere ceza yazmalar. Kadıköy'de sahile inen ara sokakların birinde yazdılar. Bilirsiniz kimi ara sokaklarda park yapılmaz tabelaları var ama herkes oralara parkediyor. Daha onceden Kadıköye gittiğimde hep aynı yerlere koyardim hiç sorun olmazdı. Ama bu sefer uç kurusluk birinin şikayeti ile sırf Bursasporlu olduğumu gördükleri için ceza yazılmış. Ancak ne hikmettirki benim arabadan başka araca ceza yazmamışlar. Sokaklar çok dar olmasa muhtemelen çekici gelip cekerdi ama çekici sokaktan bile donemez.

62lirayla yildiracaklarini saniyorlar. 662 lira yazsan ne olur sayın polis? Bizim Bursasporlulugumuzu değiştirebileceginimi sanıyorsun.
Keske cezayı yazıp gitmeseydin sayın polis. Sana ailen ile guzel bir İskender yemen için gerekli parayida bırakırdim.
Böyle uç kurusluk insanlar vede polisler oldukça bizdeki trafik sistemi düzelmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4345 Mesaj
8 Nisan 2010; 20:50:09 

quote:

Orijinalden alıntı: desiya
Ceza yazılıyorsa herkese yazılmalı. En azından benim Bursa'da gözlemlediğim bu yonde. Bir yere hatalı park eden tüm araçlara ceza yazılır.

Araclari çekmeye ise sıradan başlamak yerine genelde trafik durumuna göre en rahat cekilebilecek araçlardan başlıyorlar. Yabancı sehir plakasi ile alakası pek fazla yoktur. En azından Bursa vede izmirde genelde böyle yürüyor.

Ama bunu istanbulda yaparlar. Aracım Bursa plaka diye vede icinde Bursaspor kokusu görünüyor diye bazı cekemeyen polisler hiç kimseye ceza yazmamisken benim aracıma durduk yere ceza yazmalar. Kadıköy'de sahile inen ara sokakların birinde yazdılar. Bilirsiniz kimi ara sokaklarda park yapılmaz tabelaları var ama herkes oralara parkediyor. Daha onceden Kadıköye gittiğimde hep aynı yerlere koyardim hiç sorun olmazdı. Ama bu sefer uç kurusluk birinin şikayeti ile sırf Bursasporlu olduğumu gördükleri için ceza yazılmış. Ancak ne hikmettirki benim arabadan başka araca ceza yazmamışlar. Sokaklar çok dar olmasa muhtemelen çekici gelip cekerdi ama çekici sokaktan bile donemez.

62lirayla yildiracaklarini saniyorlar. 662 lira yazsan ne olur sayın polis? Bizim Bursasporlulugumuzu değiştirebileceginimi sanıyorsun.
Keske cezayı yazıp gitmeseydin sayın polis. Sana ailen ile guzel bir İskender yemen için gerekli parayida bırakırdim.
Böyle uç kurusluk insanlar vede polisler oldukça bizdeki trafik sistemi düzelmez

Yedigim ilk ve tek park cezasi izmir alsancakta mahalle arasi dar bir sokakta saat 22.50de olmustu
Sokaktan gece vakti it ugursuz ve travestiden baska bisey gecmezken birisi sadece ve sadece benim aracimi hedef almis.
Dusunduk tasindik bu adam neden sadece bana ceza yazdi diye. Tek mantikli cvp, sokak lambasinin altina denk gelen arka camimdaki "fenerbahce atkisi ve kanarya figurleri" geldi...

3093 Mesaj
8 Nisan 2010; 22:32:37 

quote:

gecenlerde bızım bı abının arabasını jandarma muayenesı olmadığı ıcın parka cekmıs

62 lıra ceza
115 lira cekıcı hızmetı

arabayı almaya beraber gıttık cekıcı adam 115 lira deyınce dedımki 55 değilmı cekıcı ucretı ? adamda bana abı o vakıf cekıcılerı bız ozel sırketız felan dedı

jandarma bıle ısın pıslığıne karısmıs adamlar kendı cekıcı hızmetlerını kullanmıyorlar yada vakıf araclarını felan , ozel sırketlere cektırıyorlar allah bılır aradan 3 5 kurus rusvet alıp yolunu bulanlarda vardır , 115 lıra cekıcı ucretı mı olur arabayı cektıklerı yerde 4 yada 5km lık bı yol

7460 Mesaj
8 Nisan 2010; 22:35:07 

Aracı parktan alırken para ödeniyor birde eve geliyor ceza makbuzu her yerde aynı şekilde uygulanıyor.

Aracın çekilmesi kadar saçma bir uygulama yok zaten bir tane kurban seçiyorlar alıyorlar götürüyorlar diğer kalan araçlara hiç bir ceza yok.

Madem yasak hepsine ceza yazın gidin niye sadece bir aracı çekip gidiyorsunuz sonra milleti peşinden koşturuyorsunuz?

777 Mesaj
9 Nisan 2010; 1:29:42 

Zaten en uyuz olduğum uygulama bu, ya kardeşim trafiği aksatıyorsam çek arabayı, amenna, öbür türlü yaz cezamı tamam, niye arabamı alıp bilmem nereye götürerek beni mağdur ediyorsun, hastane önünden araba çekmek ne demek ya , zaten aklı selim biri ceza yediği yere bir daha arabasını bırakmaz, sırf birileri, çekicisi, otoparkçısı (Yed emin de ayrı bir konu zaten, ihaleler de yaptıkları diğer konuda tartışılıyor) para kazansın diye vatandaş mağdur ediliyor.

El-Müstenidü bi Tevfikãti'r Rabbãniyye Meliki'd Devlet-il-Osmãniyye.

Vatansızlara İnat, Vatan Sağolsun...

953 Mesaj
9 Nisan 2010; 6:22:17 

evet dogru sıze yazılan cezalar. bende gecen sene 110 tl 60 otoparktan cıkarken 50 de eve geldı

256 Mesaj
9 Nisan 2010; 11:57:52 

arkadaslar selam

trafik kanununda yasak yere park eden araclar kaldırılır ve masrafları sahıbıne odettırılmeden teslım edılmez der

yanı aracı cekılen cekıcı parasını öder ancak cekıcı ücretlerınde özel veya vakıfın farkı olmaz

ücretler valılıkce belırlenır ve bu ücret üzerınden cekmelerı gerkır

aksi halde sözleşmeleri iptal olur

aynı şekilde otopark park parası da belırlenmıstır.

emniyet kemeri hayat kurtarır.

1122 Mesaj
9 Nisan 2010; 14:43:51 

Eve ceza makbuzu gelmedi nasıl ödeyebilirim bu cezayı.

4495 Mesaj
9 Nisan 2010; 18:45:32 

Arkadasim gecmis olsun hakkaten cok gicik bir durum.
Yalniz senin herkesten 10 kat daha dikkatli olman gerekiyor. Cunku oncelikle yabanci plakali araclar ceikilir IStanbulda. Sira sira arabanin durdudugu yerden bir tek 35 plakanin cekildigini gordum. Ayni sekilde bizim 41 plakali aracta diger butun araclar dururken 2 defa cekildi.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

1196 Mesaj
9 Nisan 2010; 19:58:28 

sanki otopark yapıyorlarda bide araç çekiyorlar

889 Mesaj
9 Nisan 2010; 20:40:49 

Park yasağı olan yere park ediyorsanız cezayı göze almışsınız demektir. Çekilme olayında ise aynı anda 10 tane çekiciyi bir yere gönderemezsin 1 çekiciyle de ancak o kadar olur

247 Mesaj
12 Nisan 2011; 15:15:42 

çekilmeyen yerle alakası olmayan bina otoparkı gibi bi yere park ettim yasak tabelası ile en az 20 metre var aramda yani tabelanın arkasındaydım neyse çekerken gördüm 60 tl ücret istedi verdim aldım arabayı bağış makbuzu gibi bişey verdi peki bana ceza gelecek mi şimdi meraklardayım..

6096 Mesaj
12 Nisan 2011; 21:57:05 

desiya aracınızda fotbolla, siyasetle, etnik kökenle ilgili belirtiler bulundurmamanızı tasiye ederim..
Ben futbolla zerre kadar ilgilenmeyen biri olduğum halde yeşil beyaz montum yüzünden insanlardan bi ton dırdır dinledim.. En sonunda lanet olsun deyip gardroba kaldırdım montu..

Polisler de insandır, onların da siyasi görüşü vardır, takım da tutarlar, fanatik te olabilirler.. Olmamalılar ama oluyorlar işte..
Kendinizi haksız tepkilerden ve cezalardan korumak yine size düşüyor..

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

2455 Mesaj
12 Nisan 2011; 22:33:55 

1 yıllık konuyu hortlatmışsınız
Güncellenmişken ben de sorayım.Diyelim aracı yasak bir yere park ettik, polis geldi ceza yazıyor.Çekici de gelmiş aracı çekicek.O çekmeden gelip polise parayı verirsek(cezayı) çekiciye de para verme gibi bir durumumuz olur mu? İsterse kavga çıkarabilir miyiz? Sonuçta aracı çekmemiş, bir işlem yapmamış.

10517 Mesaj
12 Nisan 2011; 22:54:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Nodex

1 yıllık konuyu hortlatmışsınız
Güncellenmişken ben de sorayım.Diyelim aracı yasak bir yere park ettik, polis geldi ceza yazıyor.Çekici de gelmiş aracı çekicek.O çekmeden gelip polise parayı verirsek(cezayı) çekiciye de para verme gibi bir durumumuz olur mu? İsterse kavga çıkarabilir miyiz? Sonuçta aracı çekmemiş, bir işlem yapmamış.

Polise parayı elden mi vereceksiniz?

Çekiciler genelde dolaşıyor sokakta.Eğer aracı yüklemedilerse bırakırlar,yok kancaları taktılarsa biraz uğraşmak gerekiyor.Yoksa çeker götürürler.Eğer aracı tam yükledilerse,ancak polisle ahbap olacaksın ki indiresin tekrar.

Bu arada yıllar evvel aracımı çekerken radyatörü delip az daha motoru yakmama neden olacak adamlara da

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

2455 Mesaj
12 Nisan 2011; 23:09:29 

@deserthawk haklısın, şaşırmışım
Çekici aracı çekerken el freni ayarını bozuyormuş, doğru mu?

247 Mesaj
19 Nisan 2011; 19:52:33 

Arkadaşlar bu polisler tam zorba bu seferde okulun önüne çektim rahatça bi baktım almışlar geçen çekiciden indirmiştim şimdide otoparktan aldım 1 ayda 2 defa ne oluyoz yha araç 07 plaka anlamadım ki anasını sattığımın ülkesinde bu arada çekilen yer istanbul..

8017 Mesaj
30 Mayıs 2011; 8:33:26 

Yeni bir yasa çıkmış
Artık polisler park yasağı olan yerlerde trafiği engellemediği sürece aracı çekemiyorlar sadece plakaya ceza yazmaları gerekiyormuş
Bu konuda bilgisi olan var mı?

http://www.sabah.com.tr...ilemeyecek-422482698866

Şu genelgenin tam metnini 1 sattir arıyoom bir türlü bulamadım
Bakmadığım yer kalmadı
İç işleri bakanlığı, Basbabakanlik, emniyet müdürlüğü, resmi gazete, trafik gov tr
Tam metni bulup arabada taşımak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 30 Mayıs 2011; 9:07:12 >

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

3607 Mesaj
30 Mayıs 2011; 11:13:18 

quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Yeni bir yasa çıkmış
Artık polisler park yasağı olan yerlerde trafiği engellemediği sürece aracı çekemiyorlar sadece plakaya ceza yazmaları gerekiyormuş

Bakmadığım yer kalmadı
İç işleri bakanlığı, Basbabakanlik, emniyet müdürlüğü, resmi gazete, trafik gov tr

O bir yasa değil..Sadece emniyetin bir tebliği.Ancak bu tebliğde şöyle bir şey geçiyor yani "trafiği engellemiyorsa".Tabiki polis direk trafiği engelliyor diyor uğraşmıyor.Buna benzer bir tebliğde plakaya ceza kesilmemesi yolunda yani plakaya ceza yerine sürücünün kendine hatasının söylenerek elden verilmesi..Tabiki bundada var bir kelime hatası ordada şayet ceza yazmaya, sürücü ile konuşmaya uygun bir trafik düzeni varsa polis bunu yapsın deniyor.tabiki poliste sabahtan akşama kadar kimseyle muhatap olmak istemediğinden bu tebliği pek sallamıyor...

Konuya gelince 8 tl ve 50 tl otopark ve çekici ücreti..Aracınızın trafiği engellemediğine dair bir kanıtınız varsa gidip mahkeme açabilirsiniz ancak.bunun dışında kimse bana ceza kestilerdi gelmedi demesin bazı trafik cezaları 2-3 sene sonra gelebiliyor..Ben 2005 yılında yediğim cezayı (park cezası) 2008 senesinin sonunda elime ulaşınca öğrendim ve 15 gün içinde gittim yatırdım..

Aracınızla ilgili cezai işlem durumu varsa bunu www.gib.gov.tr 'den motorlu araçlar vergi bölümüne girerek bakabilirsiniz orada ödediğiniz vergiler ödeyecekleriniz varsa cezanız ve araç ruhsat bilgileriniz yer almakta

Direk linkide koyuyorum

https://intvd.gib.gov.t....jsp?page=IVD_MTV_SORGU

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

3 Mesaj
24 Ağustos 2011; 16:18:24 

sayın arkdaşlar sayın yöneticiler size bisey soramak istiyorum .. bu konu beni gercekten cok üzüyor ve yoruldum artık.. benım evinin yanında dersane var ...oranın hocaları hep bizim kapının önüne cekiyor.. benim garajıma girerken hep sorun yasıyorum.. gecen sene acil bir durum oldu ambulans eve giremedi.. eger biraz daha vakit gecseydi babaanem hayatını kaybedecekti.. simdi sokak arasına park etmek yasak mı ...yada park edilen arabayı sikayet etsem kaldırırlar mı ?.. ve etsem nereye edeceğim .. Lütfen bu konu hakkında beni aydınlatırsanız sevinirim.. cünkü cok sıkıldım ve bunaldım artık.. can bu baska bıseye benzemez... :( :(

6500 Mesaj
24 Ağustos 2011; 16:29:05 

quote:

Orijinalden alıntı: redbul_absold_06

sayın arkdaşlar sayın yöneticiler size bisey soramak istiyorum .. bu konu beni gercekten cok üzüyor ve yoruldum artık.. benım evinin yanında dersane var ...oranın hocaları hep bizim kapının önüne cekiyor.. benim garajıma girerken hep sorun yasıyorum.. gecen sene acil bir durum oldu ambulans eve giremedi.. eger biraz daha vakit gecseydi babaanem hayatını kaybedecekti.. simdi sokak arasına park etmek yasak mı ...yada park edilen arabayı sikayet etsem kaldırırlar mı ?.. ve etsem nereye edeceğim .. Lütfen bu konu hakkında beni aydınlatırsanız sevinirim.. cünkü cok sıkıldım ve bunaldım artık.. can bu baska bıseye benzemez... :( :(

daha önce çok konusu açıldı bunun ve malesef böyle düşüncesiz öküzler çok fazla ülkemizde. öncelikle arabanın sahibini gidip uyarabilirsiniz, şimdi bazıları tasvip etmeyecek ama araca ufak tefek zarar vermeyi deneyebilirsiniz, trafiği arayıp çektirmek isteyebilirsiniz fakat sallamayacaklardır %99 ihtimalle.

kısacası yasal olarak elinizden gelen pek bir şey yok, polis biz karışmayız diyor bunun örneğini çok yaşadık ve duyduk. ama ihbar yaparken atıyorum "20 gündür burada, gelen giden yok çalıntı herhalde" falan gibi motive edici sözler söylerseniz en azından ekip gönderip sahibinin tırsmasına neden olabilirler bir ihtimal.

benim tavsiyem rahatsızlığınızı hiç kimseye söylemeden (kendinizi ifşa etmeden yani) aracı çizmeyle başlayabilirsiniz yıldırmaya, dinsizin hakkından imansız gelir.

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

6096 Mesaj
24 Ağustos 2011; 21:57:51 

quote:

Şikayetle bişey elde edemezsiniz..

En iyisi lastiğin birinin havasını indirin.. Maddi zarar vermediğiniz için karşı taraf da kanunen bişey yapamaz..

Daha kısa sürede "çaktırmadan" yapılabilecek bişey isterseniz arabaya (temizken) sticker da yapıştırabilirsiniz.. Yine maddi zarar vermemiş olursunuz, sökmek için biraz uğraşır..
Sticker için en güzel yer yan aynalardır.. uğraşıp sökmeden evine gidemez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 24 Ağustos 2011; 21:59:31 >

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **

165 Mesaj
24 Ağustos 2011; 21:59:19 

Gayet normal prosedür böyle yürüyor.

1159 Mesaj
24 Ağustos 2011; 22:50:09 

quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Şikayetle bişey elde edemezsiniz..

En iyisi lastiğin birinin havasını indirin.. Maddi zarar vermediğiniz için karşı taraf da kanunen bişey yapamaz..

Daha kısa sürede "çaktırmadan" yapılabilecek bişey isterseniz arabaya (temizken) sticker da yapıştırabilirsiniz.. Yine maddi zarar vermemiş olursunuz, sökmek için biraz uğraşır..
Sticker için en güzel yer yan aynalardır.. uğraşıp sökmeden evine gidemez..

Sticker fikri ilginç geldi.Otopark girişine park eden ilk arabaya uygulayacağım

6096 Mesaj
26 Ağustos 2011; 0:29:20 

quote:

Orijinalden alıntı: andan44

Sticker fikri ilginç geldi.Otopark girişine park eden ilk arabaya uygulayacağım

Yapıştıracağınız camın tozunu silmeyi unutmayın..

Veya koli bandı da kullanabilirsiniz, sarı olanları daha çok pislik bırakır..

1 Mesaj
6 Ekim 2011; 13:58:51 

4 ekimde 2011 de istanbul incirli hastanesinin önünden arabamı çektiler. Aracımı park ettiğim yerde hiç bir levha yok beş dakika içinde çekici geldi 70 tl cezayı yapıştırdı. Şerefsizler. Bu çekicilerin Allah belalarını versin. Aldıkları paralar haram zıkkım olsun yemek nasip olmasın. Çoluk çocuğundan çıksın bu paralar...

1582 Mesaj
6 Ekim 2011; 14:24:55 

İncirli Hastanesi önünden araç çekilmiyordu. Sanırım yeni başlamışlar. Geçmiş olsun..

SATILIK TÜRKİYE GARANTİLİ LG G3 D855 16 GB 1340 TL
SATILIK TÜRKİYE GARANTİLİ LG G3 D855 32 GB 1500 TL

6 Mesaj
29 Ekim 2011; 1:11:17 

Çekiyorsanız bütün yasak parkları çekin, kimsenin zoruna gitmez. Hatta yolu işgal eden onlarca saçma park için defalarca trafik ekiplerini aramama rağmen çeşitli bahanelerle geçiştirildiğine şahit oldum. Belediyeye yazılı başvuru yapıyorum, cevaben trafik ekiplerinin işi olduğunu söylüyorlar. Yani bu yanlış parklardan ve trafik kuralları ihlallerinden en çok rahatsız olan kişiyim ve bunun için gücümce ilgili mercilere yazılı olarak başvurmak suretiyle mücadele ediyorum. Ancak aynı yol üzerinde 100 tane yasak park var, gelip birini çekip giderseniz, bu işin adı haramiliktir. Sıradan hepsinin plakasına ceza yazın, çok daha makbuldür. Zaten bir aracın her tarafı vergidir, bu ayrı dert; bir de çekilen aracın nerde olduğu öğrenmek, gidip alıp gelmek, çalındı mı çekildi mi derdiyle uğraşmak, 155’ten cevap alamamak gibi bir sürü sorunla uğraşmak ayrı bir dert. Böyle şeylere tevessül etmek, eğitmekten ziyade tersine tepecektir. Aksülamel yapacağından, antipatik olunacağından insanlar fırsatı bulunduğunda ihlalin alası yapılacaktır. Bu insanın tabiatıdır. Bütün kurallara olduğu gibi trafik kurallarına da haddinden fazla ihtimam gösteren ve bu zamana kadar hiçbir ceza yemeyen biri olarak, YENİKAPI'da otopark dolu olduğu için aracımız otoparka alınmadığından indirme bindirme kısmında yaşlı yolcuma 10-15 metre refakat etmem için aracın yanından ayrıldığım sırada onlarca aracın içinden benim aracımı çekip gittiler. Bu çekme sistemi tam bir devlet terörüdür. Haraç kesen mafyadan hiçbir farkı yoktur. Bu sistemi kınıyorum, hakkımı helal etmiyorum ve vesile olan herkese en kavi beddualarımı arz ediyorum.

6 Mesaj
29 Ekim 2011; 1:14:45 

BU ARADA AŞAĞIDA YAZDIĞIM YAZIDAN SONRA ŞÖYLE BİR GENELGEYE RASTLADIM. GENELGEDE ARAÇALRI ÇEKMEYİN, CEZA YAZIN DENİYOR.

Park Yasağı Uygulama' Genelgesi

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Karayolları Trafik Kanunu ve Yönetmeliğinde Belirtilen Yer ve Haller Dışında Kalan ve Sadece Park Yasağını İhlal Ettiği Tespit Edilen Araçların Çektirilmemesini ve Bu Şekilde Park Etmiş Araçların Tescil Plakasına Ceza Tutanağı Düzenlenmesini İstedi.
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Karayolları Trafik Kanunu ve yönetmeliğinde belirtilen yer ve haller dışında kalan ve sadece park yasağını ihlal ettiği tespit edilen araçların çektirilmemesini ve bu şekilde park etmiş araçların tescil plakasına ceza tutanağı düzenlenmesini istedi.

Atalay, trafik ihlallerini ve olumsuzlukları önlemek amacıyla yayınladığı genelgede, şunları kaydetti:

''Araçların çekilmesinde ve uygulanan cezai işlemlerde kesinlikle araç cinsi ve plakası ayrımı yapılmayacak, herkese eşit, adil ve ölçülü davranılacaktır. Yetkisiz kişi ve kuruluşların araç çekmeleri ve muhafaza etmeleri ile yol üzeri ve boş alanlarda park yeri oluşturup buralardan ücret almaları kesinlikle önlenecek ve oluşturulacak ekiplerle bu konudaki denetimlere ağırlık verilecektir.

Bahse konu denetimlerde kaldırımları işgal ettiği ve levhalar koyduğu tespit edilen işletme ve dükkan sahiplerine Karayolları Trafik Kanunu ve Kabahatler Kanunun ilgili maddeleri doğrultusunda işlem yapılacaktır.''

Genelgede, ayrıca denetim ve uygulamalar sırasında dijital fotoğraf makinesi ile söz konusu ihlalleri yapan araçların plaka ve hilal pozisyonunun da fotoğraflanması ve itiraz halinde delil olarak kullanılması istendi.

(Anadolu Ajansı) 13.02.2008

53 Mesaj
22 Kasım 2011; 18:24:17 

Olmaz olmaz dedigim şey bugün basıma geldi..sabah bir isim icin Ümraniye'ye gittim ve gayet normal bir yere arabamı çektim..arabayı bıraktığım yerin hemen yani inşaat sahası etrafı araçlarla kapatılmış falan neyse hiçbir sorun yok yani...üstelik arabaların yogun olarak geçtiği bir yer de değil...isimi hallettiğimde 3 saatlik bir zaman dilimi sonrasında arabaya döndüğümde araba ortalıkta gözüküyordu..hemen trafiği aradım ve arabayı tantavi otoparkına çektiklerini söylediler....ödediğim ücret. 70 tl çekici ve park ücreti..15 tl taksi o da yetmezmiş gibi 70 tl de ceza gelecekmiş..
Sonra kalkıp derler ki kriz bizi teget gecti...gecer tabi abicim halktan ne koparırsan kar dir felsefesine yıllardır yönetilen bir ülkeyiz, verdigimiz verginin, ödediğimiz verginin vergisinin haddi hesabı yok..teget gecer tabi birde kriz mı olacaktı bu ülkede...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

53 Mesaj
22 Kasım 2011; 18:28:35 

Üstelik birde vakıf adına çektiklerini söylüyorlar ya...otoparkta gördüğüm görevliler resmen degnekci diye adlandırılan elemanlara benziyorlardı....fena canım sıkıldı fena.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1625 Mesaj
22 Kasım 2011; 18:35:43 

Polislerin değişik bir huyu, bizim buralarda da bu şekilde uygulama yapılıyor. Yerel olmayan plakalara cezayı yapıştırıyorlar.

11 Mesaj
23 Kasım 2011; 23:06:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Hokka

Ne yazık ki herkese aynı şekilde uygulanıyor. Aynı yere parketmiş araçlardan neden sadece bazılarını çekiyorlar onu bilmiyorum yalnız. Belkide sıra henüz gelmemiştir onlara.

Büyük şehirlerde mantık nedir bilmiyorum ama yaşadığım şehirden (Tekirdağ) örnek vereyim. Evim cadde üstünde, bir okulun tam karşısında. Ve bulunduğumuz çevrede okul servisleri hariç park yasağı var. Yer olmadığı için mecburen yasak ta olsa park ediyoruz. Arada bir servis şoförleri şikayet ediyorlar. Bu durumda çekici ile polis geldiğinde bizim arabaları (o muhitte oturanların) en sona bırakıyor. Varsa önce yabancı arabaları çekiyor. (Bir çeşit uyarı oluyor bize. ("Sıra sizde, kaldırın arabaları") Dediğim gibi büyük şehirleri bilmiyorum ama küçük şehirlerde öncelik yabancı araba oluyor her zaman.

5794 Mesaj
23 Kasım 2011; 23:15:11 

benimde başıma geçen hafta geldi güneşli meydanda şirket aracını çektirdim otoparka gittim 70 lira dedi paşa paşa ödedim sonra bunu trafik cezası ne oluyor diyince otoparkcıya polisler kesmiyor tamam gidebilirsiniz dedi

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

11 Mesaj
23 Kasım 2011; 23:15:24 

quote:

Evinizin bulunduğu sokakta park yasağı olup olmadığını tabelalardan anlayabilirsiniz. Park yasağı olmasa bile eğer bir araç sizin garajınızın girişini kapatıyorsa şikayet edebilirsiniz. Ki, bir kaç kez şikayet ederseniz o dersanedeki görevliler de oraya park etmelerinin zararlı olduğunu anlayacaklardır. Aklınızda bulunsun, şikayetinizi yüzyüze değil de, 155 hattına yapmanız faydalı olur. Çünkü polis imdata gelen her çağrıya bakmak zorundalar. (Yüzyüze yapılan şikayette kaza sonrası polisten "aranızda anlaşın" lafını duymuşluğum vardır... )

34 Mesaj
30 Kasım 2011; 13:08:29 

Dün gece Tophanede, kaldırıma çıkış için asfalttan bir rampa olan noktada, kaldırımın uç köşesine, elektrik direği ile duvar arasına arabamı bıraktım. Hiçbir şekilde kaldırımdan geçişi de engellemiyor fakat aynı yeri zaman zaman yakındaki bir mekanın valeleri de kullanıyordu. Daha önce bir kez sileceklerimi kaldırmışlar, bir kez de tekerleğin hemen arkasına tuğla koymuşlardı.
Velhasıl, saat 12 gibi arabamı bıraktığım yere geldiğimde arabanın yerinde yeller esiyordu. 155i aradım, 1050'ye PARK plakanızı yazıp yollayın, bilgisi gelir dedi. Bilgisi geldi de o anda yolmaya başladılar. Mesaj ücreti 2TL, otoparka gittim giderken taksi parası - tophaneden ta okmeydanı tarafına çekmişler - 60 TL çekici ücreti ve 10 TL park ücreti. Kimse cezadan bahsetmedi ve makbuz da ibraz etmedi. İnternet vergi dairesinde de herhangi bir ceza görünmüyor. Emniyet müdürlüğünün internet sitesinde trafik cezaları ile ilgili bir çizelge var ve 66 TL de ceza görünüyor. İyice kafam karıştı yukarıdaki yorumları da okuyunca, bana ceza gelir mi gelmez mi diye. Gecenin bir saatinde, o ayazda araba arama derdine düşünce iyice uyuz oldum, hiçbir şeyi engellememişim, yaz cezamı bırak ya !

Yukarıdaki durumlara da yorum yapayım, trafikle ilgili bir resmi yazıda bu çekici fiyatları trafik vakfının fiyatlarıdır, özel çekicilere yolda kalırsanız da çektirtmeyin, fahiş fiyat isterler, gerekirse bizi arayıp şikayette bulunabilirsiniz diye not vardı.
Otopark girişine park yapıp giriş çıkışı engelleyen aracı telefon edip şikayet ettiğinizde gelip çekmek zorundalar çünkü trafik cezaları yönetmeliğindeki cezayı gerektiren park durumuna giriyor. 61. maddenin alt maddelerinden birindeydi.

Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner !!!

1 Mesaj
16 Aralık 2011; 21:26:08 

arkadaslar öncelıkle polıs ınsan ne yanı kımseye yaranamıyor polısler trafık bıtmez sızın aracınız cekıldı nıe baskası cekılmıo nerden bılıyorsunuz baskasını cekılmedca ortadan araba cekılıo benımkı ortadaydı dıgerlerı cekılmedı doyorsunuz ya sız aracınız cekılırken basına mıydınız belkı dığer aracın sahıbı basına geldı hemen polıs kımseye yaranamza onun ıcın en ıyısını yapıyolar bu arada benımde aracımcekıldı

ığını trafıgı cekmekle bıtıremezsın o zaman yolarda prklamadan dolayı gıdemıyoruz dıye sıkayet edmıyeceksınız ayrı

2378 Mesaj
17 Aralık 2011; 11:19:34 

Apartmanınızın park yerine gelişi güzel park edilmiş yabancı bir araç var ise
kırtasiyelerde satılan kırmızı renkli cam kalemi ile ön camın sürücü görüş alanına uyarıcı mesaj yazınız
gayet etkili bir yöntemdir ( cam kaleminin yazısı sadece uygun sölüsyonlar ile çıkıyor da )

4 Mesaj
3 Ocak 2012; 13:33:28 

arkadaşlar bende park çezası yedim 22-12-2011 tarihinde ama ceza tutanağı yada bildirim kağıdı03-01-2012 tarihinde geldi 66 lira yemişim araç çekilmemiş, en geç 7 gün içerisinde bildirilmesi gerekmiyormu. yada yapılan bildirim yılbaşından sonra galiba yılbaşında geçerli olacak zammıda uygulamışlar sizce ne yapmalıyım.

2131 Mesaj
7 Ocak 2012; 23:04:16 

Arkadaşlar bu ceza konusunda yakın zamanda benimde başım yandı. bir araca aynı yerde aynı nedenden iki ayrı ceza yazılabilirmi? farklı saatlerde yazmışlar cezaları. park cezası 66 tl diğeri de 66 tl. 27.12.2011 de yazlmış elime 10 gün sonra ulaştı. 7 gün içinde ceza elimize ulaşmazsa itiraz hakkı doğmuyor mu?

Demiri Demirle Dövdüler, Biri Sıcak Biri Soğuktu. İnsanı İnsanla Kırdılar, Biri Aç Biri Toktu...

1853 Mesaj
11 Ocak 2012; 17:39:30 

Arkadaslar ayni durum bende mevcut capa hastanesinin orda cektiler aracimi gittim aldim 10 tl otopark ucreti 60 tl de odedim makbuzunu verdiler 29.11.2011 tatihindr oldu bu olay
Neyse bugunde 11.01.2012 tarihinde teblig edilmek uzere ayni yerin cezasi 66 tl ceza geldi.
Daha oncede arabami cekmislerdi ama sadece oyopark ucreti ve 60 tl odemistim makbuzunu almistim bu sekilde bir ceza evime gelmemisti nedir bu olay simdi ne yapmam gerek bana yardimci olurmusunuz. Birde trafik ceza sorgulama bolumune girip sorguladigim zaman aracimi trafik cezasiniz yoktur diyor nedir bu simdi lutfen bana yol gosterin yardimlRinizi rica ediyorum.

Cep Tel Aksesuarları Mevcut Sorunuz

36 Mesaj
17 Ocak 2012; 21:56:45 

Herkese Merhaba;

Bugün Mecidiyeköy'de işyerimin önünde herkes gibi park ettiğim arabama bir arkadaş Park cezası yazdı. Yanına gidip neden sadece bana yazıyorsun dediğimde ise "yanlış yere parketmişsin" cevabını aldım. Neyse diğer arabalarla aynı tarafta ve aynı hizada olmasına rağmen neden sadece bana yazıyorsun gibi konuşmalardan ve bağırış çağırıştan sonra etraftaki tanıyan esnaf başımıza toplandı. Bu içimden sövdüğüm ceza yazıcı şahıs sıkıştırmadan sonra derdini dile getirdi. Arkadaşın derdi arka camın sol üst köşesinde ufak olarak yapıştırılan ATATÜRK imzasıymış. Sonunda az kaldı kaçamasaydı meydan dayağı yiyecek olan bu polis muhtemelen birdaha gelemez. Bu konuşmalar yapılırken telefonumdan ses kaydı da aldım. 155'i arayarak şikayetçi oldum ama bilirsiniz bilmem ne bilmem neyi ısırmaz derler ya ben sonuçta şikayetimi yapayım kayıtlara geçsin gerisi önemli değil. İşi büyütüp mahkemeye kadar götürebilirim ama malüm 700TL civarında dava paraları oldu artık. Sonuç itibariyle ATATÜRK imzası var diye gıcık kapılıp park cezasıda yemek varmış. O imzayı aslında o anda söküp onun sırtına yapıştırmak gerekirdi ama işte böylelerini birde kanun koruyor.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

1156 Mesaj
24 Ocak 2012; 15:28:52 

quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Yeni bir yasa çıkmış

Bakmadığım yer kalmadı

geçen gün aracımı bıraktığım yere geldim çekici aracı yanaştırmış tam tekerlekleri kitliyordu ben geldim araç benim deyince bıraktı,eskiden o anda geri dönüş olmazdı çeker götürürlerdi demekki kural değişmiş aklınızda olsun.

bu arada bunun yasal dayanağı nedir,çekim işlemini polis yapmıyor mu,istanbulda dernekler bu işi yapıp özel otoparka çekiyorlar

EMNİYET HİZMETLERİNİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ. kimdir nedir bu dernek?

Nasııll??

1 Mesaj
25 Şubat 2012; 1:37:22 

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
benim aracımı 100 mtre ötedeki otaparkaçekmişler bende işten gece 12 de geldim araba yok yerinde gittim arabayı buldum otoparkın görevlisi yerinde yoktu aracımı alıp çıktım gittim ne otopark parası ne yardım makbuzu hiç bişey ödemedim bunu benden daha sonra tahsil etme gibi bi durumları olabilirmi?

4345 Mesaj
25 Şubat 2012; 3:46:32 

quote:

Orijinalden alıntı: a.guney

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
benim aracımı 100 mtre ötedeki otaparkaçekmişler bende işten gece 12 de geldim araba yok yerinde gittim arabayı buldum otoparkın görevlisi yerinde yoktu aracımı alıp çıktım gittim ne otopark parası ne yardım makbuzu hiç bişey ödemedim bunu benden daha sonra tahsil etme gibi bi durumları olabilirmi?

O iş biraz sakat. Hem otopark görevlisi mağdur olur hemde siz aracı gizli çıkardınız diye suçlu duruma düşersiniz.

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

31 Mesaj
12 Mart 2012; 18:10:23 

bugünde istanbul çapanın önünde benim aracı çekmişler.herkes park etmişti bende selektörleri yakıp parkettim daha 1 dk olmadan baktım araba çekicinin üzerinde 60tl bayılıp indirttim ceza eve gelecekmiş.emniyet müdürlüğüne ve içişlerine şikayet yazdım.genelge yayınlanmıştı araç çekicinin üzerinde dahi olsa indirmek zorundalar ve sadece eve trafik cezasını göndermek zorundalar.makbuzun fotoğrafını çektim gönderdim bakalım ne olacak.işin kötüsü cepte 50tl vardı sadece. esnaftan 10 tl borç alıp karttan geçirttim valla varsa yanlış davranışları manevi tazminat bile açacağım.sonucu yazarım buraya :)

551 Mesaj
7 Temmuz 2012; 12:47:02 

ARkadaşlar 1 hafta içinde park cezası ödenirse %25 indirime giriyor diye biliyorum aracı sorgulatıyorum fakat cazada görünmüyor ceza ödeyen arkadaslar tebliğden sonraki 1 hafta sonrayı mı beklememiz gerekiyot yoksa cezanın kesildiği tarihten sonra mı 1 hafta içinde?Bu konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi?

6691 Mesaj
7 Temmuz 2012; 13:02:39 

Hakkınızı arayın. Park cezası ne demek ? Buraya yasak yere park ettin..Sana ceza kesiyorum..Demek...Peki ceza kesiyorsun..Ben suç işledim...Bu çekip götürme ne ? Otoparka ve çekicilere para kazandırma..Vakıf her kimse...İKİSİ AYNI ANDA SUÇ....İTİRAZ EDİN...lafla değil yazı ile itiraz edin..Sessiz kalmayın..Ben 10 yıl kadar önce bir gün İstanbul Valiliğe telefonla şikayet ettim..Eyüp Haliç köprüsünün altındaki otoparktan sadece yasak yere park ceza makbuzu ile arabayı çıkardım..Oradaki otoparkçılar ve çeken ekip çok bozuldular..Benden asla öyle bir şey beklemiyorlardı..Belki arabası çekilen yüz kişiden ya biri ya ikisi böyle yapar....GENELGE YUKARIDA...OKUYUN....Çekip götürüyorsan ceza ne ?..Zaten adamdan o kadar parayı alıyorsun..Ceza kesiyorsan makbuzu camına koy git...Arabasını niye çekiyorsun ?..Hakkınızı arayın..Gittiğiniz yere kadar gidin..Bir deve bir yerinden bıçaklanır...İki yerinden bıçaklanmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 7 Temmuz 2012; 13:14:09 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

336 Mesaj
26 Aralık 2012; 17:15:30