Şimdi Ara

AMD 3.2GHz'de çalışan Athlon II X3 450 işlemcisini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun süredir merakla beklenen 6 çekirdekli Phenom II X6 işlemcilerini ay sonuna doğru pazara sunması beklenen AMD, maliyet odaklı işlemci modellerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Athlon II X4 620 modeliyle endüstride ilk defa dört çekirdekli bir işlemciyi 99 dolar seviyesinden satışa sunan firma, üç çekirdekli ürün gamını Athlon II X3 450 modeliyle genişletmeyi planlıyor.

Çalışma frekansı 3.2GHz olarak belirlenen Soket AM3 formundaki Athlon II X3 450, 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanıyor. 1.5MB büyüklüğünde Seviye 2 bellek kapasitesine sahip olan işlemci, Phenom II modellerinden farklı olarak Seviye 3 bellek kapasitesine ise sahip değil. Isıl güç tasarımının 95 Watt olması beklenen Athlon II X3 450'nin yaz aylarında pazara giriş yapması bekleniyor.

• nasıl bu kadar ucuz yapmayı başarıyor hayran kalıyorum amdye
  • aptal saptal celeronlardan iyidir =)
  • piyasaya girişi tatil dönemlerine rast geliyor ,ama bilgilendirme iyi oldu tabi
  • @RaptorFX bunu celeronlamı karşılaştırıyorsun
  • Daha Phenom II X2 560 565'ler de gelecek, aile genişleyecek, ne güzel.
  • Bu frekansla oyuncuların sevilen işlemcisi Phenom II x3 720'un yerini alacakmış gibi görünüyor.

başarılı bir f/p işlemcisi olacağına inanıyorum.
  • guzel bir cpu fiyatı uygun olacaktır..
  • bellek seviyesi çok çok düşük tutulmuş.. çekirdek başına 512KB ederki bu 7-8 sene öncesinin işlemcileriyle aynı...
  • resmen çarpan kilidi açık athlon II x3 yahu. rev c3 olacak geliyorsa ve çekirdek aşırtma olursa @x4 4,0GHz olarak kullanılır.
  • görünen o ki amd-ati ortaklığı nasıl 5xxx serisi için o kadar kart çıkarttı 5670 5770 5830 5850 vs... yani çeşit bol ayrıca rakamlarda yer kalmadı kardeşim tek haneleri değiştirecekler yakında

aynı şey işlemci piyasasında da mevcut 945 955 965 serisi gibi olucak ve olmaya da devam ediyor çeşitlilik en üst düzeylerde yakında bunda da tek haneler değişecek galiba

ayrıca bunda da çekirdek aşırtma olucak olursa tadından yenmez

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.