Şimdi Ara

Intel, Core i7 920 işlemcisi için emeklilik hazırlıklarına başlıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

32nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Core i3, Core i5 ve Core i7 işlemcilerini yaygınlaştırmayı hedefleyen Intel, Nehalem mimarisinin pazardaki ilk temsilcilerinden biri olan ve 2008 sonunda satışa sunulan Coe i7 920 işlemcisinin emeklilik planlarını yapmaya başladı. Yerini daha yüksek çalışma frekansına sahip Coe i7 930'a bırakmaya hazırlanan Coe i7 920 için PDN olarak bilinen Ürün Sonlandıma Bildirimi, Intel tarafından yayınlandı.

Standart olarak 2.66GHz'de çalışan LGA1366 formundaki Coe i7 920'nin içinde bulunduğumuz ikinci çeyrek itibariyle, EOL (End of Life) sürecine girmesi ve Intel'in yeni sipariş alımını sonlandırarak EOL öncesindeki siparişlerin dağıtımına yoğunlaşması bekleniyor. Core i7 920'den faklı olaak Coe i7 940, 950 ve 960'ın ise yola devam etmesi bekleniyor. 32nm üretim teknolojisine iki ve altı çekirdekli işlemcileriyle geçiş yapan Intel'in dört çekirdekli 32nm işlemcilerini ne zaman duyuracağı henüz bilinmese de mevcut yol haritasına göre 2011'de lanse edilecek Sandy Bridge mimarisiyle birlikte entegre grafik özelliklerine sahip dört çekirdekli modellerin de pazara giriş yapması bekleniyor.

• Maşşallah yani. O zaman bizim Quad serisi emekli değil mezar beğenmeye başlamış bile.
  • hayırlısı, iyi bilirdik
  • evdeki athlonla P4 ü düşündüm bian... İş yerinde XP kurulu P3 ü...
  • haklarınızı helal ediyormusunuz
  • Q6600 gibi efsane oldu sayılır bu da.
  • daha karpuz kesecektik :D
  • neee daha yeni aldıgım işlemci nasıl emekli olur ya

yo yo arkadas ben bukadar hızlı tüketmek istemiyorum

tüketirken biz tükeniyoruz haberimiz yok :(
  • bu intel ürünleri 2 yılı doldurdumu end of life ibaresini yerleştiriyo sitede 2007 yılında intel marka anakart almıştım bi baktım geçen yıl end of life olmuş hadi hayırlısı bu işlemci daha 2 yıl olmamıştı çıkalı ama artık tövbe ettim nereye kadar götürürse bozulduğu yerde bırakıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakemzsr

neee daha yeni aldıgım işlemci nasıl emekli olur ya

yo yo arkadas ben bukadar hızlı tüketmek istemiyorum

tüketirken biz tükeniyoruz haberimiz yok :(

hocam senlik birşey yokki almışsın kullan ömrü yetiği yere kadar :D
  • biz hala e6300deyiz
  • Bence 920'nin emekliğe ayrılmasının ve 930'un çıkmasının tek sebebi i7 860'dır... 920'nin 860'dan daha yavaş olması sebebiyle insanlar LGA1156'ya bayağı bir yoğunlaşmış durumda, 930'un çıkartılmasının sebebi de bu i7 860'a denk bir LGA1366 CPU temin etmek... İnsanlar i7 920 + X58 anakart ile i7 860 + P55 anakart arasında çok gidip geliyor fakat 860'ın daha iyi olması(hem performans hem de overclock becerileri olarak) sebebiyle i7 920'ye olan rağbet azaldı bu sebeple de Intel'in LGA1366 segmentindeki satışları büyük ölçüde azaldı...

E 32nm'ye geçiş yavaş yavaş başladığına göre de i7 930 da çıktığına göre i7 920'nin pek bir anlamı kalmamıştı zaten... Kısacası intel LGA1156 i7 860 ile LGA1366'nın en düşük işlemcisinin performansını aynı yaparak dengeleri düzeltti diyebiliriz...
  • yeni ürünlere bant açmak lazım.. bunun içinde bantta yer kaplayan eskileri kaldıracaksın ki yerine yenileri üretilsin.. anlamak zor değil nedenini..
  • 10 aya kalmaz 930'ün de ayağını sakatlarlar
  • artık ne alakaysa 2 senede emekli edildi lafını duyunca eskiden olan kıyak süper emeklilikler aklıma geldi

emekli etmelerinin sebebi i7 860 ve i7 930 dur başkada bişey değil...
  • Kesinlikle süper bir işlemci. Özellikle Core i7 920 D0 step ile overclockta kesinlikle süper bir dönem açtı. Hala 4.2 ghz 1.250v da full stabil kullanıyorum işlemcimi. Q6600 dan sonra kesinlikle 2.efsanem budur :)
  • benim sistemdekidemi emekli olacak şimdi yazık yaw daha taksitleri bitmedi
  • ben hala e2140 kullanıyorum.neler çıkmış neler bitmiş oooooooooooooooo
  • @alpa07
    Aynen öyle valla..Bende aynı işlemciyi kullanıyorum.
  • ben Q9550 2.83 kullanıyorum buda 4 çekirdekli ama bu 2.66 :S farkı neydiki acep
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.