Şimdi Ara

ICD, Tegra 2 kullanan yeni tableti Gemini'yi duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  

ICD'nin güçlü özelliklere sahip yeni tableti Gemini

Çıktığı gün 300.000 adet satan Apple'ın sansasyonel ürünü iPad'e yeni ve güçlü rakipler gelmeye devam ediyor. Tegra 2'nin sorunlu olduğu ve Tegra 2 kullanmayı amaçlayan tabletlerin çıkış tarihinde gecikme olacağını belirten haberlerin Nvidia tarafından yalanlanmasından sonra ICD firması, birçok özelliği eksiksiz bir şekilde bir arada bulunduran yeni tableti Gemini'yi duyurdu.

Gemini, 1 Ghz hızında çalışan işlemcisiyle Nvidia'nın büyük yatırımlar yaptığı Tegra 2 platformunu kullanıyor. 512 MB DDR belleğe sahip olmasının yanında bu güçlü tablet, işletim sistemi olarak Google'ın hızla gelişen mobil işletim sistemi Android'i kullanıyor. Ürünün diğer bir güçlü yanı ise her ikisi de multitouch destekli resistif ve kapasitif dokunmatik teknolojilerini seçenek olarak sunması. Bu sayede kullanıcılar parmakla kullanıma yüksek hassasiyet sunan kapasitif panel ile kalem gibi diğer cisimler ile de kullanılabilen basınç duyarlı ancak genelde kapasitif panellere göre daha az hassaslık sunan resistif panel arasında seçim yapabilecekler. Üründeki 11.2 inç boyutundaki ekranının çözünürlüğü ise 1366 x 768 olarak göze çarpıyor. 4 GB'lık depolama alanı, 32 GB'a kadar desteklediği SD hafıza kartları sayesinde genişletilebiliyor. Gemini, 802.11b/g/n kablosuz ağ, Bluetooth 2,1 (EDR desteği ile), 3G (arama, MMS, SMS gibi işlemlerin yapılabilmesini de sağlıyor) gibi kablosuz bağlantı seçeneklerine, Micro USB, 3,5 mm jak çıkışlarına sahipken, 2 MP'lik ön kamerası, 5 MP'lik makrolu arka kamerası, Flash desteği, GPS'i, stereo hoparlörleri, FM radyosu, hareket, manyetik alan ve ışık seviyesini ölçen sensörleri ile başka bir cihaz ya da ekleme olmaksızın kullanıcıların birçok isteğine cevap verebilmeyi amaçlıyor. 300 x 191 x 15,6 mm boyutlarındaki Gemini'nin fiyat ve çıkış tarihi hakkında henüz bilgi bulunmuyor.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 6 Temmuz 2010; 0:03:34 >
  • Bence ipad dan cok daha güzeel olmuş.Android de hızla gelişiyor zaten tablet seçiminde ilk sırada olacak bir ürün..
  • Windows yerine android seçmeleri isabetli olmuş. Parmakla kullanım açısından çok daha verimli olacağı kanısındayım.
  • Esas tegra 2 nin kullanılması büyük avantaj sağlayacak. Ama yazılım tarafında da destek bulması şart..apple'ın çok büyük bir yazılım desteği mevcut..
  • güzel bir let sonunda ipad e rakip geliyor özellikle andorid os ile...
  • İşte Tablet pc diye ben buna derim
  • Çok büyük, çirkin, 16:9 özellikle yatay olarak elinizde tutmak için uygun değil, hiç bilinmemiş bir firmadan çıktığı için kalitesi konusunda da şüpheler var.
    Ipad ile birlikte bu tip haberler ortalıkta yayılmaya başladı, bir şekilde firmalar Ipad de olmayan şeyleri bi cihaza tıkıştırıp adını duyurmaya çalışıyorlar. Sonuç olarak, bu cihazı canlı olarak asla görmeyeceğiz bile... ABD'de birkaç yüz tane satar, o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

Çok büyük, çirkin, 16:9 özellikle yatay olarak elinizde tutmak için uygun değil, hiç bilinmemiş bir firmadan çıktığı için kalitesi konusunda da şüpheler var.
    Ipad ile birlikte bu tip haberler ortalıkta yayılmaya başladı, bir şekilde firmalar Ipad de olmayan şeyleri bi cihaza tıkıştırıp adını duyurmaya çalışıyorlar. Sonuç olarak, bu cihazı canlı olarak asla görmeyeceğiz bile... ABD'de birkaç yüz tane satar, o kadar

iPad fanatiklriği başlamış sanırım.
    Ben iPad'e de bu kadar rabet beklemiyordum ama yine var baya ..

Haklısın kesinlikle bilinmemiş bi firma kalitesi belli değil ne olduğu belli değil. Fazla da satmaz ... Ama elde tutmak için gayet uygun görünüyor ayrıca çirkin de değil bence. 16:9 olması da güzel bi özellik bence. Yani sırf eleştirmek için eleştirmeyelim bence.

Ki bi Apple sever olarak iPad hoşuma gitti. Ama yinede gereksiz bence. iPhone'la dünyayı süpürdüler ki hakketiler de yani bence ama umarım iPad'den daha iyisi çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: HyperioИ

quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

Çok büyük, çirkin, 16:9 özellikle yatay olarak elinizde tutmak için uygun değil, hiç bilinmemiş bir firmadan çıktığı için kalitesi konusunda da şüpheler var.

iPad fanatiklriği başlamış sanırım.
    Ben iPad'e de bu kadar rabet beklemiyordum ama yine var baya ..

Haklısın kesinlikle bilinmemiş bi firma kalitesi belli değil ne olduğu belli değil. Fazla da satmaz ... Ama elde tutmak için gayet uygun görünüyor ayrıca çirkin de değil bence. 16:9 olması da güzel bi özellik bence. Yani sırf eleştirmek için eleştirmeyelim bence.

Ki bi Apple sever olarak iPad hoşuma gitti. Ama yinede gereksiz bence. iPhone'la dünyayı süpürdüler ki hakketiler de yani bence ama umarım iPad'den daha iyisi çıkar.

arkadaşın ipad fanatikliğiyle bi alakası olduğunu sanmıyorum.. dedikleri kısmen doğru ipad daha çıkmadan developer ların büyük ilgisi sayesinde program açısından patlama yapacak gibi duruyor ama android os nin tablet pc ler için olan versiyonunun ne kadar gelişeceği hala bilinmiyor.. uzun bi süre ipad i geçebileceğini zannetmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 6 Nisan 2010; 23:01:12 >

• laptop devri kapanıyor artık tablet zamanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

laptop devri kapanıyor artık tablet zamanı.

evet ön haber olarak alabilir bunları
  • Bu ürünü alırken insanın içine oturacak bir tek şey var, windows7'nin, ms söz vermiş olmasına rağmen ARM tabanlı işlemcilerde çalışmıyor olması, ARM işlemcilerle ilgili söz veren firmaların microsoft haricinde genelde hepsi sözlerini tuttular.

2. bakış açısı ise Tegra2 işlemcisini en az çift çekirdek bekliyorduk, yazılımcı desteği almanın yolu bu yani.
  • Mobilite adına birsürü ıvır zıvır eklenmiş birsürü yeni cihaz çıkardılar ama hiçbirinin pil ömrü en tasarrufla modda bile 5 saati geçemiyor.
    Otomobil teknolojisi nasıl benzine mahkum olmuş ve 100 yıldır milleti makyajlayıp kandırıyorlarsa, mobil cihazlar da benzer yolda ilerliyor.
    8086 tabanlı hiçbir cihaz mobil olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

laptop devri kapanıyor artık tablet zamanı.

Laptop bitmez windows u çalıştırabilecek ve aynı zamanda laptoptan çok dhaa güçlü seviyeye gelirse bilemem tabi
  • Şu aletin pil ömrünü iyiden iyiye merak etmeye başladım şimdi. iPad'in iki katı kadar depolama alanına sahip bir pili olsa da bunu ne kadar hızlı tüketir, şu an için muamma. Bir de aksesuar seçenekleri sunmada, en azından harici bir klavye eklememek gibi bir gaflette bulunmazlar umarım.

Hızı ise gayet iyi gözüküyor. Ekranı ise her ne kadar resimlerde değişik açılardan bakıldığında pek ümitvari gözükmese de incelemenin detaylarında baya övülmüş anlaşılan. 3G için sim kart girişi, hafıza arttırımı için kart yuvası ise tadından yenmez yapıyor şu aleti. Fazladan sunduğu güzellik ise incelemede çok beğenilen stereo hoparlörler.

Sanırım tek eksiği dokunmatik ekran tepkisi. Burada firmalar ya Apple'a para yedirmek istemiyorlar lisans olayından dolayı yahut kendileri Apple'ın performansına yakın bir teknoloji üretmekten henüz acizler. Detayları bilmem mümkün değil, zaten şu an için o kadar ilgili de değilim.

Ama şu genel ve zorlamayla tıkıştırılmış gözüken, bazıları açısından gereksiz ıvır zıvır kabul edilen, ancak benim için önemli olan mevzular bugüne kadarki tablet ortalamalarının üzerinde bir performans sergilerse, markasını umursamadan bu aleti satın almaya sıcak bakabilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.