Şimdi Ara

5800 kilit kodu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
23.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kilit kodunu 12345 giriyorum hata veriyorum 2. el almıştım telefonu doğru kodu nasıl bulacağım?

• 2.el aldıysan kilit kodunu bulman imkansız gibi birşey ya ilk sahibini bulup kilit kodunu öğreneceksin yada kilit kodunu kırıyorlar diye biliyorum bilen arkadaşlar daha yardımcı olacaktır.
  • Nokia shopta 3-5tl bu işlemi teknik servisine yaptır.

Nemesis service suite Programı ile kırılabiliyor. Nokia serviste zaten ya JAF programı ile yada bu programla orjinal kilit koduna çevirecek.
    Kullanıcı olarak senin bu programlar üzerinden bu işlemi yapman çok riskli. Kırılımı hakkında bilgiyi sana burdan bende verebilirdim ancak sorumluluğu çok ağır cihaza zarar vermene sebep olmayım zaten araştırırsan yabancı forumlarda anlatımı var ama uygulamanı tavsiye etmiyorum.

Servis bunu 5dk içinde yapıcak merak etme teknik servisine yaptır.
  • burada nokia teknik servisi yok.telefoncular yapabilir mi?
  • nss programı ile full factory yaparsam güvenlik kodu tekrar 12345 olurmu .telefon sıfırlanırmı ayrıca versiyonu yeniden yüklemek gerekir mi.

başka bir forumda yine nss programı ile şifre öğrenme yolu vardı .orada gösterilenler oldu ama şifrenin yazması gereken satır çıkmadı.yukardaki yöntem işe yararmı peki
  • Telefonumuzu PC Suit Modunda bağlayıp Nemesis Service Suite (NSS) çalıştırıyoruz.
    Açılan pencerenin sağ üst köşesindeki büyütece tıklıyoruz
    Gelen ekrandan TOOLS yazan yere tıklıyoruz
    FACTORY SETTİNG kısmından FULL FACTORY' i işaretliyoruz
    Ve RESET tuşuna basıyoruz işlem tamam.
    Güvenlik kodumuz artık ( 12345 ) olmuştur...

bu şekilde sorun çözüldü.telefonun ayarları kaybolmadı,versiyon değişmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: lenyyy

Telefonumuzu PC Suit Modunda bağlayıp Nemesis Service Suite (NSS) çalıştırıyoruz.

Kesin ve tehlikesiz çözüm...+1
  • symbian serisi format atınca orjinal koda geçiyor diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: abide85

quote:

Orijinalden alıntı: lenyyy

Telefonumuzu PC Suit Modunda bağlayıp Nemesis Service Suite (NSS) çalıştırıyoruz.

Kesin ve tehlikesiz çözüm...+1

hay allah senden razı olsun kardeş yaa oldu çok şükür bügünden beri beni deli etti

yalnız Nemesis Service Suite 1.0.38.15.zip bu sürümü yüklemenizi önerim 14 sürüm işe yaramıyo

işte linkhttp://www.4----shared.com/file/60qCfG5_/Nemesis_Service_Suite_103815.html 4 ün yanında ki tire (-) leri kaldırın

• Hardformatta sıfırlıyor bildiğim kadarı ile olmazsa flash at :)
  • Kendin pişir kendin ye olmuş bu konu.
  • ben denedim olmadı ya sabahtan beri ugrasıyorum lütfen yardımcı olun
  • gecmıs olun
  • teselli değil yardım istiyorum ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SIRLI

Kendin pişir kendin ye olmuş bu konu.

İyi güldürdün
  • quote:

Orijinalden alıntı: SIRLI

Kendin pişir kendin ye olmuş bu konu.

• ömrüün son 1 saatini telefonun şifresini hatırlamakla gecirip defalarca telefonu bloke ettikten sonra birden aklıma geldi.dedimki bilse bilse donanım haber forumlarında birileri kesin biliyordur dedim.ufak bı arastırmadan sonra buldum.nemesis'i kurdum e 1 dakka içinde kendi başıma hallettim. süpersin üstad .....

• fabrıka ayarına gırcem ama kılıt kotunu bılmıyorum rıca etsem yardımcı olurmusunuz 5800

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eski bir konu ama bugün lazım oldu ve çözdüm. tuşlara basıp sıfırlama yapmaya çalıştım olmadı yazılımı baştan kurdum oldu.
    linki sizinle paylaşmak istedim. bu linkte nasıl yapılacağı yazıyor. alttaki linklerde de güncel programlar ve firmware sırasıyla mevcut. anlatımdaki yazılanları harfiyyen yapmalısınız.
    https://forum.****.com/konu/jaf-v-1-98-62-turkce-ve-kullanimi.720312/
    https://www.mediafire.com/file/ttk1b66ady97ifl/JAF_v1.98.62_T%25C3%25BCrk%25C3%25A7e.rar/filehttp://www.mediafire.com/file/mq7e4xc4a4eqsse/Phoenix_2012.04.003.47798_GizmoLord.rar/filehttp://www.mediafire.com/file/e099p1uv1uww83x/RM-356.v.60.0.003-gncgsm.com.rar/file

• Phoenix yada mobitech kullanmayı deneyebilirdin.6300 da kilitlenen Memory Card şifresini mobitech ile öğrenmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.