Şimdi Ara

İşte dünyanın ilk araç içi iPad uygulaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
9.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerika satışına 3 Nisan'da başlanan iPad, yeni kullanım alanlarında yaygınlaşabilir. Tablet bilgisayar sınfında yer alan ve portatif oyun konsolu olarak kullanılabilen iPad için yapılan yeni bir uygulama, 9.7-inç boyutunda ekrana sahip olan cihazın araç içi eğlence sistemi olarak kullanılabileceğini gözler önüne seriyor. Amerika'daki SoundMan isimli oto-müzik sistemleri firması, dünyanın ilk araç içi iPad uygulamasını gerçekleştirdi.

Araç tercihinin Toyota Tacoma'dan yana kullanıldığı çalışma çerçevesinde, kamyonetteki müzik sistemi, iPad merkezli yeni bir kurulum ile güncellendi. Hazırlanan video ile adım adım anlatılan çalışma kapsamında iPad, McIntosh tarafından hazırlanan 6 kanal amplifikatör, Audison ses işlemcisi ve iPad'e eşlik edecek istasyon olarak Onkyo'nun ND-DS1 isimli beşiğin, titiz bir işçilik ile uygulandığını görüyoruz.

Geniş uygulama desteğine ek olarak 3G alt yapısı ile hem araç içi eğlence sistemi hem bilgi merkezi görevi üstlenebileceği belirtilen iPad'in, araç için eğlence sistemlerinde yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağını ise zaman gösterecek. Araç-içi iPad uygulamasını aşağıdaki video ile adım adım izleyebilirsiniz.

Not: Video, Youtube üzerinden yayınlanmaktadır.

• Yemin ediyorum benim aklima gelmisti.

Sarj edicek, Muzik calacak, GPS + Hizlari Dijital olarak gosterecek
  • Çok hoş olmuş.
    İnsanın kalkıp o adamların yanına gidesi geliyor.
    Bu tip profesyonel adamlar TR de fazla yok, olan da zaten kendini Osmanlı Padişah ı sanıyor.
  • Görüntü iyi de ileride tıkırtılar veya başka türlü sorunlarla karşılaşmaları çok olası. Bence gereksiz olmuş.
  • valla katılıyorum MustangGT39 sana bir de bizim problemimiz bie yerlerden görüp kopyeleme kendimizden bişi yapamıyoruz
  • Baksana, videodaki elemanlar hiç de havalı değiller, yaptıkları bir ilk.
    Dükkanın içine bak, her çeşit malzeme ve stand var.
    TR de bu işi yapanlar ilk başta kâr amacını ön planda tutuyorlar.
    Az kazandıran malı ya da satmadığı malı kötülüyor, çoğunun da bilgisi kulaktan dolma ve sonradan olma.
    Bu işi yapan adam Lisede Elektronik okumuş olmalı benceki işin çzü hakkında bilgisi olsun, yeniliklere adapte olabilsin.
    Çok şey yazılır ama boş, 1 şeyler değişmez buradan yazmayla.
  • MustangGT39 haklısın ama
    şu unsurlarıda unutmamalısın bence o ürünün ordaki fiyatı ile burdaki olacak fiyat farklını söylemeye gerek yoktur her halde bide imkan meselesi adamlarda geçim sıkıntısı yoktur birşey yoktur kafaları rahat bizim kafamızda sürekli geçim sıkıntısı olduğu için başka şeylere odaklanmak için fırsatımız olmuyor
  • işçilik çok iyi , beğendim.
  • size bir fıkra;
    cennette canı sıkılan bir insan cehennemi merak ettiğini ve görmek istediğini söylemiş. her ülke insanı ayrı kuyularda yanıyormuş ve kuyuların başında zebaniler bekliyormuş. daha sonra bir kuyunun başında zrbani olmadığını farketmiş ve sormuş;
    -burada neden zrbani yok?
    zebanilerden biri cevap vermiş;
    -burası türklerin yandığı kuyu. biri kuyudan çıkmaya kalksa bile aşağıdakiler paçasından tutup içeri çekiyor zaten. onun için zebani koymamıza gerek yok.
  • çok hoş olmuş.gps,internet,müzik ve 10 inch ekranıyla harika.

ama bizim burda yapılmaz böyle işler.zaten cihaz burda 2 bin lira olur.onuda arabaya taksak çalarlar hemen
  • Süper
  • süperde o araba ne öyle? manuel klimanın üstüne ipad komik oldu biraz. ama ses kontrolcüsü cuk oturdu o süper oldu.
  • Abi niye böyle bi araca yaptılar ki bunu

Toyota'ya iPad yapmışlar. İlginç. Yani böyle daha havalı bi show aracı falan beklerdim ben. Ayrıca çok kötü durmuş stok aracın içine iPad keşke biraz böyle iPad le birlikte güzel durucak bi uygulama yapsalar pandizot mu diyorlar nedir . güzel olurdu yani.

Ama fikir güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk_kusje

çok hoş olmuş.gps,internet,müzik ve 10 inch ekranıyla harika.

ama bizim burda yapılmaz böyle işler.zaten cihaz burda 2 bin lira olur.onuda arabaya taksak çalarlar hemen

ipad da gps varmıki?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack1905

quote:

Orijinalden alıntı: cenk_kusje

çok hoş olmuş.gps,internet,müzik ve 10 inch ekranıyla harika.

ipad da gps varmıki?..

Neler yokki o cihaz da

• Aynısının iphone için olanı 2-3 yıldır var. O yüzden şaşırtıcı bir gelişme değil... Iphone için olanı, dock connector ile iphone'a bağlanıp, 7" ekran ile macos benzeri bir arayuz ile, size müzik dinleme, film izleme, gps, handsfree ve internet gibi imkanlar sunuyor. Hepsi için de iphone'u kullanıyor. Iphone'un 16 veya 32gb hafızasını kullanıp video ve müzik dinliyor, iphone'daki 3g ustunden internete giriyor, iphone'u kullanarak handsfree yapıyorsunuz...

Buradaki numara apple firması iphone'un cep bilgisayarı olarak kullanılmasını istemediği için Kendi SDK'sı çok kısıtlı... Kendi SDK'sı dahilinde geliştirilen yazılımlar Apple store'a konuyor. SDK gereği de hiçbir program iphone'un hiçbir ayarını değiştiremiyor, protokol atlayıp veriye erişim sağlayamıyor, vs.vs. O yüzden zaten iphone yazılımını kırmak (jailbreak) denen birşey var ve Yukarıda anlattığım alet herşey için iphone'a erişmesi gerektiği için, sadece jailbreakli iphone'larda çalışıyor...

Yukarıdaki aletle ipad için olan aletin tek farkı, apple ipad'i iphone'u sınırladığı kadar sınırlamadığı için, ipad jailbreak yapılmadan bu ürün kullanılabiliyordur (ondan da emin değilim ama buyuk ihtimalle oyledir). Ancak apple ipad'i de baya sınırlamış olsa gerek ki, ipad'in de jailbreak'i çıktı. Zaten jailbreak yapacaksanız (çeşitli başka programları kullanabilmek için), bu da çok önemli değil...

Bu tarz çözümler çok makül çözümler; fakat geliştirmeye son derece kapalı sistemler... En basitinden ses kalitesi hoşunuza gitmemeye başlarsa müdehale edemezsiniz, obdII uzerinden arabanın her sensorunun degerini okumayı entegre edemezsiniz, Tv ve radyo eklemek bile bela olabilir... Bu açılardan bir multimedya müziksetinden farkı yoktur. Halihazırda ipad kullanacaksanız ve bu ürün makül fiyatta ise mantıklı bir seçenek. Yoksa "bu iş için ipad de alırım" gibi bir düşünce çok saçma olur. Arabaya bilgisayar kurarsınız, çok daha ucuza çok daha iyisi olur...

• orijinal olmuş.
  • Zaten iPad'in en uygun kullanım alanı bu şekilde araç içi olur diyorum. Tablet PC cihazı olarak kullanılmaz. Tablet kullanıcılarının beklentisini karşılayamıyor. En güzeli böyle olur. Müzik yüklersin arabada çalarsın, film yüklersin uzun yolda izlersin, bir iki oyun yüklersin çoluk çocuk uğraşır giderken, Navigasyon olarak oldukça işe yarar. 3G versiyonu ise internete koay erişilemeyeceği yerlerden ufak tefe, mail olsun haber olsun işlerinizi karşılayabilirsiniz. Onun dışında pek de bir işe yaramaz. Cuk oturmuş bence. iPad araç aleti olarak oldukça mantıklı bir cihaz. Ama günlük kullanım açısından son derece gereksiz bir alet.
  • On Nümero!
  • Düşünce iyi ama sanki düşecek gibi duruyor.Hiç şık olmamış.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.