- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
CİTROEN C3 ÖNERİLER???
43 Cevap3804 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

32 Mesaj
29 Ağustos 2005; 11:22:34 

ARKADAŞLAR SU ANA KADAR SIFIR CORSA 1,3 CDTİ ALACAKTIM FAKAT MOTORUN GÜÇSÜZLÜĞÜ VS. VE 2.EL FİAT DÜŞÜKLÜĞÜ NEDENİYLE CİTROEN C3 1,4 HDİ ALMAYA KARAR VERDİM NE DERSİNİZ DEĞER Mİ?
HEM ARABA 2 MİLYAR DAHA UCUZ ENJOY MODELİNDEN TEK DEZAVANTAJI ABS OLMAYIŞI

ÖNERİLERİ BEKLİYORUM......

Saygılarımla

4021 Mesaj
29 Ağustos 2005; 11:29:59 

tabiki deger güzel arabadır ... begendiysen al... Ama abs li modellerine biraz bak ...

2278 Mesaj
29 Ağustos 2005; 11:46:43 

c3teki 1.4 92bg dizel motor kalktı yerine 1.6 92bg dizel geldi..neden böle bsye gerek duydular anlamadım araba zaten cok seriydi şimdi daha yüksek tork kazandı ii seçim olur

BİZLER DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİRİZ(ODTÜ)

1341 Mesaj
29 Ağustos 2005; 11:48:15 

citroen güzel arabadır.ABS si olsaydı daha güzel olurdu

4197 Mesaj
29 Ağustos 2005; 16:10:33 

c2 1.4hdi ye baksan cok daha ii olur bence... ful'u 24.5 milyar

вιя zαмαηℓαя ∂σηαηıмнαвєя ναя∂ı...

32 Mesaj
29 Ağustos 2005; 16:22:16 

c2 c3 e oranla daha küçük bana uymaz die dusunuom hem de pek aile arabası gibi gözukmuo acaba c3 dizel mi c 4 kampanyalı model mi alsam die sasırdım?

Saygılarımla

1527 Mesaj
29 Ağustos 2005; 16:23:12 

bence değer.bu arada görkemkazan senin profilini görmek için nikinin üstüne tıkladığımda üye profilini göremiyorsunuz diyor....

9576 Mesaj
29 Ağustos 2005; 16:27:09 

İyi arabadır c3 boss_msc görkem üye profilini gizlemiş

32 Mesaj
29 Ağustos 2005; 16:30:25 

son karar corsa enjoy 1,3 cdti 28800 (metalık renk),c3 1,4 hdi 26800 (metalık) ne dersiniz beyler bu arada daha ii fiyatlar varsa beklerimçç

Saygılarımla

2278 Mesaj
29 Ağustos 2005; 16:30:48 

atık actım kardeşlerim

9576 Mesaj
29 Ağustos 2005; 16:33:21 

C3de abs yok mu 29 milyara civic de alınabilir hemde 0.2004 model 2.el donanımsız da olur.Ama sen dizel alıcaksan c3 al

4197 Mesaj
29 Ağustos 2005; 16:33:40 

quote:

Orijinalinden alıntı: BOSS_MSC

bence değer.bu arada görkemkazan senin profilini görmek için nikinin üstüne tıkladığımda üye profilini göremiyorsunuz diyor....

cunku profilim goruntulenmesin secenegini tıklamıs kapiş??

вιя zαмαηℓαя ∂σηαηıмнαвєя ναя∂ı...

1527 Mesaj
29 Ağustos 2005; 18:53:52 

kapiş hocam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOSS_MSC -- 29 Ağustos 2005, 20:54:42 >

425 Mesaj
29 Ağustos 2005; 19:25:33 

C3 1.6 16 V HARİÇ ALINMAZ..CORSADAN DAHA MI İYİ 1.4 HDİ 8V.. İKİNCİ ELİ DAHA MANTIKLIDIR C3 ÜN ÇÜNKÜ PARA ETMİYO

Evinizin duvarları camdansa pencereme taş atmayın

753 Mesaj
29 Ağustos 2005; 19:32:55 

quote:

Orjinalden alıntı: volcano35

ARKADAŞLAR SU ANA KADAR SIFIR CORSA 1,3 CDTİ ALACAKTIM FAKAT MOTORUN GÜÇSÜZLÜĞÜ VS. VE 2.EL FİAT DÜŞÜKLÜĞÜ NEDENİYLE CİTROEN C3 1,4 HDİ ALMAYA KARAR VERDİM NE DERSİNİZ DEĞER Mİ?
HEM ARABA 2 MİLYAR DAHA UCUZ ENJOY MODELİNDEN TEK DEZAVANTAJI ABS OLMAYIŞI

ÖNERİLERİ BEKLİYORUM......

arkadaşım sen hiç c3 dizel alanların şikayetlerini okumadın herhalde.. tamam zaten ABS şu zamanda yoksa arabada büyük esiktir.. AMA şikayetlerin en önemlisi c3 lerinm içeriye çok fazla motor ve yol gürültüsünü almasıdır.. çok kişi yalıtım yaptırmak zorunda kaldı.. yalıtım yaptırmayı gözüne alıyorsan al.. 300 milyon civarı..

*FORD CMAX 2009 TİTANİUM- METALİK SİYAH+SUNROOF

**FİAT GRANDE PUNTO 2007 1,3 M.jet 90 HP EMOTİON GRANİT GRİ

***OPEL CORSA 2006 1,3 75 HP SİLVERLİNE GÜMÜŞ GRİ

2311 Mesaj
30 Ağustos 2005; 9:21:07 

quote:

Orjinalden alıntı: jeandan

C3de abs yok mu 29 milyara civic de alınabilir hemde 0.2004 model 2.el donanımsız da olur.Ama sen dizel alıcaksan c3 al

1.4 modelde yok abs ama 1.6 HDi modelini de ful yapmışlar

MSN : wishne@passport.com
wishne.com.tr

32 Mesaj
30 Ağustos 2005; 9:28:16 

abs o fiyatta olmasa olmazmı yanı c3 145 abs sız olmazmı??

Saygılarımla

2278 Mesaj
30 Ağustos 2005; 9:40:42 

abs poloda da opsiyonel arkadaslar ama satıo..abs si yok diye alınmaz edinmez demeyin ekletiverirsin olur biter ayrıca c3ün 2.eli yok diyen arkadas acsın siteleri arastırsın nasıl fiyatlar

32 Mesaj
30 Ağustos 2005; 9:42:51 

HAKLISIN BENDE SAHİBİNDEN.COM A BAKTIĞIMDA ADET ÇOK AZ VE FİYATLARI GEYET 1. ELE YAKIN GÖRDUM

Saygılarımla

1341 Mesaj
30 Ağustos 2005; 12:19:32 

herşeye rağmen citroen iyidir

AMD FX8350 / ASUS M5A99FX PRO R2.0 / CORSAIR [2X4GB] VENGEANCE 1600MHZ / POWERCOLOR HD7870 PCS+ MYST / CORSAIR FORCE GS 128GB SSD / CORSAIR GS700W PS / COOLERMASTER 212X / ZALMAN Z5 Plus / RAZER Abyssus Mirror

2054 Mesaj
30 Ağustos 2005; 13:37:11 

C3 o sınıfın en ii dizel arabası bence Çok rahat ve kullanımı çok zewkli...

425 Mesaj
30 Ağustos 2005; 14:18:09 

c3 hdi 16 v den daha dolu ve uygun fiaatta araç yok..alın hiç düşünmeyin

525 Mesaj
30 Ağustos 2005; 16:44:03 

c3 ün 2. eli yok dien arkadaşlar yanılıyosunuz bursa oto koop a gelirseniz c3 ün nekadar çok para ettiğini görürsünüz

Te@m Technic@lAUDI A3 SPORTBACK BOOSE MUSİC TECHNOLOGY/http://s5.bitefight.net/c.php?uid=33542

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ağustos 2005; 17:00:16 

quote:

Orjinalden alıntı: GÖRKEMKAZAN

abs poloda da opsiyonel arkadaslar ama satıo..abs si yok diye alınmaz edinmez demeyin ekletiverirsin olur biter ayrıca c3ün 2.eli yok diyen arkadas acsın siteleri arastırsın nasıl fiyatlar

Nası ekletiyorsun opsiyonel değil ki...

C3 alanın burnu servisten çıkmaz diyorum ben siz bilirsiniz sahipleri vardı forumda aratın bulursunuz belki.

Onu alacağına Punto Shine al deri koltuk bile var araç full+full....

Motoruna hayran olmuş juri , mükemmel harika son nokta falan diyorlar Multijet için...

Ya madem dizel alacaksınız, bu motor kaçmaz ya.

Bütün taksiciler alıyor multijet, taksici milleti ucuz olmasa sorun çıakrtsa alır mı hiç .

Punto alırsan motordan yana hiç sorunun olmaz, git herhangi bir tofaş bayine istersen Ardahan da kal istersen Mardinde , anında işin görülür...
Parça sorunu olmaz çünkü senin gibi o motora sahip binlerce araç var.

Citroen i al sonra vur kafanı dağlara taşlara sen beni dinle Citroen in 2. eli soruun, parçası sorun servisi sorun kendisi sorun.

4 Mesaj
31 Ağustos 2005; 15:34:52 

arkadaşlar bu modeller uzun yolda ne kadar yakmaktadır bunu da yazarsanız sevinirim

425 Mesaj
31 Ağustos 2005; 15:53:35 

1.4 16V HDİ.. NORMAL KULLANIM KOŞULLARINDA 5 LT İLE 110-120 KM YAPIYOR....

39 Mesaj
6 Eylül 2005; 10:57:49 

Benim c3 hdi 16v aracim var ve memnunum.. Yol sesi almasi acikcasi pek rahatsizlik verecek boyutlarda degil.. Hatta onemsiz.. problemli olsaydi yurtdisinda bircok insan bu araci tercih etmezdi.. Aracin 1750 devir/dk da devreye giren turbosu (bu sadece 92 hp, hdi 16v'de var) hizla yolda akmanizi sagliyor.. 1.6 benzinli araclarin onune gecercesine bir performans sunuyor.. Surate merakli biri olmasamda aracimin zorlanmadan 4. viteste 150 km/h yapabilmesi cok hos.. Normal araclarin 80-100 km/h ile seyrettigi rampalarda bile rahat 120 ile sessizce ve zorlanmadan ilerleyebiliyorsunuz..
Otomatik farlar, otomatik silecekler, hava sogutmali disk fren, abs, ebd, cd calar..vs bircok ozellikte var bu aracta.. Tavsiye ederim..

130 Mesaj
6 Eylül 2005; 11:07:45 

arkadaslar onu bunu bilmem de citroen bu arabadaki 1,4 lt 92 hp lik motoru neden bıraktıda 1,6 lt olan ve aynı guçteki motora geçti daha geçen sene dünyanın en teknolojik diesel motorlarından biri olarak degerlendiriliyodu bunu bilen varmı
yeni 1,6 diesel daha agır ve bu tip b sınıfı bi araç için bence buyuk bi motor yani

32 Mesaj
6 Eylül 2005; 12:31:12 

ii de16 modelinin fiyatı da 30milyar civarı arkadasım açıkcası ben o parayı o arabayı vermeyı göze alamıyorum.illa dizel alacam diyorsam o fiyatlarda polo alırım arkama bakmam

Saygılarımla

339 Mesaj
6 Eylül 2005; 12:59:10 

opelin piyasası var türkiyede

ama citroen daha birkaç yıldır atakta türkiyede
ikinci elini ii araştır derim ben

evet corsaya göre güzel ama satmak istediğinde güzellik yetmiyor

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI Lancer 1.5 MT Siyah

2278 Mesaj
7 Eylül 2005; 1:57:05 

quote:

Orjinalden alıntı: thykee

arkadaslar onu bunu bilmem de citroen bu arabadaki 1,4 lt 92 hp lik motoru neden bıraktıda 1,6 lt olan ve aynı guçteki motora geçti daha geçen sene dünyanın en teknolojik diesel motorlarından biri olarak degerlendiriliyodu bunu bilen varmı
yeni 1,6 diesel daha agır ve bu tip b sınıfı bi araç için bence buyuk bi motor yani

kardeş sanırım torktan kazanmak için yaptılar bunu..tork degeerlerini karşılaştırmadım ama aracın şuanki performansı bir öncekine göre daha ii..kasa aynı bg de aynı olduguna göre bsylerle oynamışlar..zaten sınıfındaki en ii dizeldi şimdi yerini garantiye aldı bence

425 Mesaj
7 Eylül 2005; 12:39:37 

işte herşey burada başlıyor neden 1.4 92 varken 1.6 ya çevirdiler....neden?
quote:

Orjinalden alıntı: thykee

3 Mesaj
9 Eylül 2005; 0:14:52 

Selam Arkadaşım,

Hiç düşünmeden C3 1.6HDI 16V'i al derim. Dışarda dolaşan dedikodulara hiç kafana takma. Ben 7aydır C3 1.4HDI 16V (1.6HDI 16V yeni çıkmış) kullanıyorum, şuan 27.000KM'deyim, yani anlayacağınız hayatım yollarda geçiyor. Performans olarak şehir içinde fazlasıyla tatmin ediyor, özellikle 2.viteste sürücüyü ve yolcuları öyle bi' geriye atıyoki dizel bir araçta oldugunu hiç hissetmiyorsun.

Araçta max hız olarak 207km'yi de gördüğümü hatırlatmak isterim, 215'i de gören var. Dakka başı servislerde başı ağıranlar kullanım hatasından, çünkü 0.1YTL/lt daha az vericem diye normal mazot alırsanız çıkış kapısı servistir.

Kullanımı gerçekten konforlu, yol tutuşu güvenli, direksiyonu,pedalları ve vites geçişleri gerçekten insana huzur verici nitelikte. Aynı virajdan aynı hızla aynı şekilde bir arkadaşımla 2 arabayla geçtik. (yarış yapıyorduk :) ) C3 kusursuz geçerken, seat cordoba yoldan çıktı aksları kırıldı ve feci bir kaza oldu, şansımız varmışki kimsenin burnu bile kanamadı. Daha sonrasında gerçekten kaliteli bir arabaya sahip oldugumu anladım. Arabada zaten yok yok...29milyara(ki bunu 27'ye alırsın) alacağın 0 bir araba için önünde zaten fazla bir seçenek yok. Bu araba tabiiki bir mercedes,bmw,cadillac vb değil, türkiye şartlarında "0" alacağın bir araba olarak fiyatında en ideali diyebilirim. Fiat almanı öneren arkadaşlar da var, eğer performans ve İŞÇİLİK(malzeme kalitesi) senin için önemli değilse koş punto al. Opeli de hiç tavsiye etmem.

Senin yerinde olsam, 36milyar verip süper bir benzinli araç alırım. Ancak max 30milyar çıkıyorsa ve dizel bir araç istiyorsan fiyat/dizel performans ve fiyat/işçilik için en ideal araç diyebilirim. 2.el pazarında da bu araç şuan gerçekten iyi satılıyor, ancak ileride nasıl bir durum söz konusu olur, dogrusunu söylemek gerekirse bilemem. Ancak bir arabayı alırken, ilerde satınca noolur diye düşünüyorsan, 2.el araba al derim.

Önerilerime gelirsek, siyah tercih etmeni isterim, çünkü C3'e siyah gerçekten çok yakışıyor. Citroen'in kalitesine söz söyleyecekler varsa, buyursun RALLI turnuvalarını izlesin.
Tek dezavantajını servis elemanlarının kalitesizliği olarak söyleyebilirim. Ancak bir arabayı güzel yapan, servisteki adamlar değil, onu üreten ve KULLANMASINI DA BİLENDİR. Yakıt önerim ise; Shell V-POWER Diesel.

Hangi aracı alırsan al, hayırlı olsun, Allah kazasız ve mutlu sürüşler nasip etsin.

570 Mesaj
9 Eylül 2005; 17:00:04 

dostlar, 1,5 ay önce 19 bin km'de c3 1.4 hdi 16v aldım ve hayatımın en iyi tercihlerinden birini yaptığımı kısa zamanda gördüm. alırken bu sınıftaki tüm markaların tüm modellerini inceledim. c3'ü geçebilecek tek otomobil var: polo dizel. ama o da 2-3 milyar pahalı. izinde memlekete gidip geldim. 3000 km yol katettim. arabada 4 kişi vardı ve irili ufaklı 5 adet valizi ve öteberiyi hiç yolcu kabinine taşırmadan bagaja sığdırdım. otobanda 150'den aşağı inmedim. max 200 yaptım, klimayı hiç kapatmadım ve 3000 km'de 340 ytl eurodiesel mazot yaktım. düşünün, çelik jant, cd çalar, yol bilgisyarı, 185 lastik, sis farı, park sensörü, yağmur sensörü, abs, 4 hava yastığı olan ve sınıfının en güçlü ve torku yüksek dizeli olan bir otomobil. fiyatını fazlasıyla hakediyor, üstelik 2. eli de iyi. benim uzun süren araştırmamda, bulduğum bazı 2. el c3'ler 1 hafta sonra satılmıştı. tabi bunları hep 92 beygirlik için konuşuyorum. 70 beygirlik çekiş olarak iyi değil, ama 92 olan tam bir canavar. kesinlikle öneririm. fiyat performans kıyasında 1 numara kesinlikle c3 16v. sadece bir iki sıkıntım var. alt takımından ufak tıkırtılar geliyor, sanırım benden önceki sahibinin kullanımından dolayı. servise baktıracam. diğerlerinde yok bu ses, süspansiyonlar gayet güzel. bir de ön orta direk yani emniyet kemerinin oralardan gıcırtılar geliyor, bunu da servise sordum, oluyor bunun gibi ses bazı c3'lerde ama köpük sıkarak içinde genişlemesini ve sacı sıkıştırmasını sağlayarak hallediyoruz dediler.
kolay gelsin..

Uzaklaştırılmış
9 Eylül 2005; 17:09:41 

quote:

Orjinalden alıntı: akhenaten

dostlar, 1,5 ay önce 19 bin km'de c3 1.4 hdi 16v aldım ve hayatımın en iyi tercihlerinden birini yaptığımı kısa zamanda gördüm. alırken bu sınıftaki tüm markaların tüm modellerini inceledim. c3'ü geçebilecek tek otomobil var: polo dizel. ama o da 2-3 milyar pahalı. izinde memlekete gidip geldim. 3000 km yol katettim. arabada 4 kişi vardı ve irili ufaklı 5 adet valizi ve öteberiyi hiç yolcu kabinine taşırmadan bagaja sığdırdım. otobanda 150'den aşağı inmedim. max 200 yaptım, klimayı hiç kapatmadım ve 3000 km'de 340 ytl eurodiesel mazot yaktım. düşünün, çelik jant, cd çalar, yol bilgisyarı, 185 lastik, sis farı, park sensörü, yağmur sensörü, abs, 4 hava yastığı olan ve sınıfının en güçlü ve torku yüksek dizeli olan bir otomobil. fiyatını fazlasıyla hakediyor, üstelik 2. eli de iyi. benim uzun süren araştırmamda, bulduğum bazı 2. el c3'ler 1 hafta sonra satılmıştı. tabi bunları hep 92 beygirlik için konuşuyorum. 70 beygirlik çekiş olarak iyi değil, ama 92 olan tam bir canavar. kesinlikle öneririm. fiyat performans kıyasında 1 numara kesinlikle c3 16v. sadece bir iki sıkıntım var. alt takımından ufak tıkırtılar geliyor, sanırım benden önceki sahibinin kullanımından dolayı. servise baktıracam. diğerlerinde yok bu ses, süspansiyonlar gayet güzel. bir de ön orta direk yani emniyet kemerinin oralardan gıcırtılar geliyor, bunu da servise sordum, oluyor bunun gibi ses bazı c3'lerde ama köpük sıkarak içinde genişlemesini ve sacı sıkıştırmasını sağlayarak hallediyoruz dediler.
kolay gelsin..

hem her tarafından ses geliyor diyorsun hem hayatımın seçimi diyorsun ben anlamadım bu işi

306 Mesaj
9 Eylül 2005; 17:12:39 

Sıfır tadında, 14 aylık 15000km de 2 nci el C3 satılıktır... İlgilenen arkadaşlara duyurulur...

570 Mesaj
9 Eylül 2005; 17:18:48 

her tarafından ses geliyor demedim, iki yerinden ses geliyor onlar da hallolacak dedim. ayrıca diğer tüm özellikler o sesleri duymazdan gelmeme neden oluyor. haa şunu söylemeyi de unutmuşum, c3'ün motoru sınıfının en sessiz motoru..

425 Mesaj
10 Eylül 2005; 9:33:04 

DREKSİYON KUTUSUNDAN GELEN SESİ FRANSIZLAR BİLE KESEMEDİ..ÇÖZÜMMÜÜÜÜÜÜ YOKKKKKKKKKKKKKKKK
BOŞUNA PATİNAJ ÇEKMEYİN

51 Mesaj
10 Eylül 2005; 12:06:56 

bende radar a katılıyorum güzel arabadır hele o arabanın yol tutuşu mükemmel ama golf euro 4 motorlu ya hiç bi şey i değişmem

Toprak isteyenlerin atalarına tarihte uygun görüp verdiğimiz ‘ İKİ METRE BOYUNDA BİR METRE ENİNDEKİ TOPRAĞI’ torunlarına da vereceğimiz mutlaka bilinmelidir!

134 Mesaj
11 Eylül 2005; 12:13:03 

c3 1.6 92 hp hdi de park sensoru varmı??
arka koltuk mesafesi yeterlimi....koltuklar katlanınca yeterli alan açılıyormu ?

3 Mesaj
12 Eylül 2005; 21:55:58 

Tamam ya begenmezseniz begenmeyin C3ü, hem benim açımdan daha iyi hertarafta görmekten iyidir. Walla almayın ha :)

172 Mesaj
12 Eylül 2005; 23:49:04 

quote:

Orjinalden alıntı: ebh73

Tamam ya begenmezseniz begenmeyin C3ü, hem benim açımdan daha iyi hertarafta görmekten iyidir. Walla almayın ha :)

bu arabanın fıstık yeşili rengi bir arkadaşımda var igrenc ötesi bişey nasıl bir tasarımdır bu,nissan micrayla yarışır cinslikte

Uzaklaştırılmış
13 Eylül 2005; 0:38:56 

quote:

Orjinalden alıntı: ba2khan

bu arabanın fıstık yeşili rengi bir arkadaşımda var igrenc ötesi bişey nasıl bir tasarımdır bu,nissan micrayla yarışır cinslikte

+1

Uzaklaştırılmış
13 Eylül 2005; 22:04:28 

valla bencede süper bir görüntüsü var C3 ün ama konu dış görüşünden ziyade teknik özellikler olmalı bence.
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.488