- x
Telefon Kabloları
39 Cevap11865 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3050 Mesaj
6 Nisan 2010; 0:57:03 

Evimize gelen kablolar çok eski. 20-25 yıllık kablolar. Modeme ulaşan kabloda 2 tane ek var. Ek ve ezilmeler kaliteyi düşüren etkenler. Buna rağmen 840k ile downloadlarımı yapıyorum. Ama online oyunlarda ping sorunları yaşıyorum. Bilgisayarım gayet iyi.

Kabloları değiştireyim diyorum. Kabloların kalite farkı elbet vardır. Yakın zamanda kablo değiştirmiş ya da telefon kabloları konusunda bilgili arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Yapmışken adam gibi bişey olsun istiyorum.

2064 Mesaj
6 Nisan 2010; 8:21:51 

cat-5 kablo kullan.Bunu yaparken birbiri üzerine sarılı tek bir çifti kullan.En iyi f/p çözümü budur.

FORD FOCUS III TDCI

3127 Mesaj
6 Nisan 2010; 9:37:30 

quote:

Orijinalden alıntı: KATADE

cat-5 kablo kullan.Bunu yaparken birbiri üzerine sarılı tek bir çifti kullan.En iyi f/p çözümü budur.

Yalnız benim gibi uyanıklık yapıp daha sağlam olsun diye her bir sarmal çifti hattın tek bir ucu için (yani toplamda CAT5'in dört kablosu) kullanma,daha beter edersin...

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

3050 Mesaj
6 Nisan 2010; 13:01:02 

elektrikçiye gittim. cat-5 te 8 kablo var. bu modemler arası bağlantı için dedi. telefon içinde kullanılıyor dedim. gereksiz dedi. 5 kablolu var onu yeni binalarda kullanıyoruz dedi. ne dersiniz ?

9252 Mesaj
6 Nisan 2010; 13:28:51 

cat5 banada gereksiz geldi ? bende ev içinde çok kablo deiştim en son basit telefon kablosu aldim 3 tane var içinde kablo. yaklaşik 15 metre.

5 kablolu olan ne ? sanırım eve 2 hat çekmek için olanı söylemiş size. ama cat5'in telefon hattinda performansi varsa bende deişebilirim telefon kablomu.

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB

3050 Mesaj
6 Nisan 2010; 13:53:30 

ne fark var dedim. cat 5 daha kalınmış, diğer kabloya göre. 5 kablo olayı. kablonun içindeki kablo sayısı 4 + 1 internet için. kalın kabloda iletim daha iyi olur. işim ping üzerine zaten. online oyunlarda ne kadar düşük ping o kadar zevk. Kabloyu sonuçta 1 kere yaptırıyoruz 10-20 lira için eziyet çekmeye değmez.

3127 Mesaj
6 Nisan 2010; 14:28:44 

Neden öyle dediğini söyleyeyim, telefon kablosu CAT5 kablodan daha pahallı....

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

9252 Mesaj
6 Nisan 2010; 15:56:42 

cat5 in maliyeti hiç bişey ben 20 metresini 10 liraya almiştim GG'den. ama baglama şekli nasil olucak ? sonucta cat5'in içinde 8 tane kablo var. 8 kablodan sadece 2 tanesinimi bagliycaz

3050 Mesaj
6 Nisan 2010; 16:54:08 

farkı nedir ? birinde 8 birinde 5 kablo olması dışında ? içindeki kabloların kaliteleri aynı mı ?

3127 Mesaj
6 Nisan 2010; 17:57:15 

-McCarty o 8 kablo ikili sarımlar şeklinde,herhangi bir çifti kullanabilirsin...
-Legolas kalitelerin aynı olmadığını düşünüyorum, CAT5-CAT5E-CAT6 kablolarda standartlar daha sıkı denetlenir.Sen bir uyduruk fabrika kurup,telefon kablosu üretsen kimse demez ki hani bunun testleri ve onayı....

2064 Mesaj
6 Nisan 2010; 19:55:39 

ya sen elektrikçinin aklıyla iş yaparsan baştan yanarsın.Onlara göre bir kablo telefonu çalıştıyorsa o kabloda internette sorunsuz çalışır.
Oysa telefon kablosu yerine inşaat demiri bağlasan telefon yine çalışır.

cat-5 kabloda 4 çift tel vardır.Sen sadece bir çiftini kullanacaksın ve ucuna rj 11 çaktıracaksın.Hepsi bu.

Gürültüye karşı cat-5 telefon kablosundan çok daha iyidir ve bir kez adam gibi döşenirse kolay kolay sorun çıkartmaz.

elektrikçiyi öpüyorum

FORD FOCUS III TDCI

3050 Mesaj
6 Nisan 2010; 20:33:40 

Cat-5 al diyorsun yani. bizim evde kapı girişinde bir telefon var. benim odada ADSL modem ve diğer telefon var. kapının girişine splitter koyacağım. ordan modem çıkışından direk modeme çıkış alacağım. telefondan çıkıp diğer bir splitter'a girip diğer 2 telefona bağlantı dağıtacağım.

güzel bişey olur değil mi ?

9252 Mesaj
6 Nisan 2010; 21:06:27 

bende bu sistemi yapicam ama ben apartmana girişten cat5'i baglayarak modeme getircem böyle yaparsam ek olmayacak en azından.

3050 Mesaj
6 Nisan 2010; 21:24:52 

bende aynısını yapacam. apartmandan eve kadar cat 5. sonra splitter'a girecek. ordan cat-5 direk modeme gidecek. diğer paylaşımları normal telefon kablosuyla yaparım :) telefonlar için cat-5 e gerek yok :)

3127 Mesaj
6 Nisan 2010; 22:39:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

bende aynısını yapacam. apartmandan eve kadar cat 5. sonra splitter'a girecek. ordan cat-5 direk modeme gidecek. diğer paylaşımları normal telefon kablosuyla yaparım :) telefonlar için cat-5 e gerek yok :)

Splitter ile modem arasında fazla mesafe yoksa (1-2 metre) telefon kablosu da kullanabilirsin.
Bir de bunu okuyan herkese özellikle vurgulayarak belirtmek istiyorum,kullanacağınız splitterin kalitesi çok önemlidir ve piyasadakilerin % 90'ı (rakam abartısız) dandiktir.Ben bu konuda çok tecrübeye sahibim,artık güvendiğim bir tek aşağıdaki ürün var,splitterlerden çok çektim (değişik yerlere onlarca taktım) ve sadece bu ürünü nereye taktıysam işini layığıyla yapıyor.
http://www.ttaf-consume...TTER-85088,PR-1722.html

3050 Mesaj
6 Nisan 2010; 23:53:34 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Splitter ile modem arasında fazla mesafe yoksa (1-2 metre) telefon kablosu da kullanabilirsin.
Bir de bunu okuyan herkese özellikle vurgulayarak belirtmek istiyorum,kullanacağınız splitterin kalitesi çok önemlidir ve piyasadakilerin % 90'ı (rakam abartısız) dandiktir.Ben bu konuda çok tecrübeye sahibim,artık güvendiğim bir tek aşağıdaki ürün var,splitterlerden çok çektim (değişik yerlere onlarca taktım) ve sadece bu ürünü nereye taktıysam işini layığıyla yapıyor.
http://www.ttaf-consume...TTER-85088,PR-1722.html

sağlam geldi sağlam gitsin :) bugün kuzen vardı. kablonun içinde çok hat var. odandaki paralele içindeki diğer çifti kullanabilirsin dedi. 2 kablo yan yana daha iyi gibi geldi. bu konuda ne dersiniz ?

9252 Mesaj
7 Nisan 2010; 0:04:38 

oda listemde dursun limitim açilinca onuda sipariş veririm

38 Mesaj
7 Nisan 2010; 0:27:46 

Splitterin'da profesyonel versiyonu çıkmış sonumuz hayrola

9252 Mesaj
7 Nisan 2010; 1:49:55 

quote:

Orijinalden alıntı: kardiyak22

Splitterin'da profesyonel versiyonu çıkmış sonumuz hayrola

evet saçma gözüksede vardir bi performansi zaten orda yazan aciklama şu.

quote:

ttaf, bobin yerine trafo kullanarak telefon hattı üzerinden alınan ses ve internet servisini birbirinden tamamen ayırarak telefon görüşmelerinizde mükemmel ve tertemiz bir ses kalitesi sağlar

3050 Mesaj
7 Nisan 2010; 12:41:21 

elektrikçi geldi dedim cat5 döşeyin illa diğer kablo iyi falan dediler. bundan döşeyin dedim. eve kadar normal kablo geliyo ucuna splitter takıp odaya kadar cat 5 çektiler. inat etti aşağıdan binaya kadar çekmedi cat5. mevcut kablo iyi dedi.

Down Up
SNR Sınırı (dB): 10.6 13.0
Hat Zayıflaması(dB): 15.3 5.0
Güç (dB): 14.0 10.2

9252 Mesaj
7 Nisan 2010; 13:15:07 

herhalde uğraşmak istemedi. sonucta apartman girişinden direk kablo çekse hiç ek olmaz sadece apartman girişinde 1 ek oluyor.

peki hocam degerlerde bi düzelme oldu mu ? eski degerleri bilmedigimiz için ?

3050 Mesaj
7 Nisan 2010; 13:33:45 

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

herhalde uğraşmak istemedi. sonucta apartman girişinden direk kablo çekse hiç ek olmaz sadece apartman girişinde 1 ek oluyor.

peki hocam degerlerde bi düzelme oldu mu ? eski degerleri bilmedigimiz için ?

hissedilir bir değişiklik olmadı. sonuçta değişen kablo 3 metre bişey. kapıdaki girişe splitter takıldı ve splitter'den odama kadar cat-5 ucuna rj11 çakılı geldi.tek artısı 3-4 metre kablo düzenli geliyor. ve aşağıdaki bir ton kablo azaldı. o ona diğeri ona bağlıydı :)

Ama SNR margin değerlerim çok düşük. Bizim apartman çok rutubetli kablolarda o duvarların içinde yıllardır. neyse herkes yaptırdı banyosunu artık rahatız ama. içerdeki kablolar sürekli kafamda. TTnet sokaklara fiberleri döşedi, apartmanın içine yeni kutu koydu. bizim apartman içindeki kablo sakat işte. bana göre tabi :)

771 Mesaj
26 Ağustos 2010; 11:10:01 

Arkadaşlar ben de bu aralar çok sıkıntılıyım bu konuda. 10 senedir sapasağlam kullanıyordum yaklaşık 1 senedir de 8 mbps ile kullanıyorum fakat geçen gün ayağım takıldı kopardım kabloyu :( koparınca büyük bu kısmı ezildi ve tekrar bağlayınca kablo çok kısaldı bi ek yaptım gene 2 kablolu rj11 galiba. Fakat taktıktan sonra pingim 90 100 oldu ve rapidpre den en fazla 60 la indiriyorum. Hadi ping olmasa diyecem ki ttnet hızı düşürdü 15 gb indirince fakat ping de var.
Eskiden kalma 10 metrelik falan bi kablo var gri renkli içinde 7 adet kablo var: mavi-siyah-beyaz-kırmızı-turuncu-yeşil ve gri.
Bu kabloyu kullanabilir miyim acaba ? Aklıma bu geldi çünkü bu kablodan yarım metrelik bi ek vardı daha önce onu aradan çıkarıp 1 metrelik ek yaptım mecburen ve idareten.
Bir de evim müstakil ben de çatı katındayım. Splitter sadece en alt katta telefona bağlanıyor. Modeme giden ise direk hatta bağlanıyor. 10 senedir böyle kullanıyorum. Bi sorun çıkartır mı?
Pm den cevaplarsanız çok sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunescan -- 26 Ağustos 2010; 11:12:30 >

[Asus M4A89GTD/PRO USB 3] // [AMD Phenom II X6 1055T] // [Kingston 2x2gb 1333 MHZ CL9] // [Zotac GTX470] // [Corsair TX650W] // [Kingston V300 120gb SSD/Western Digital 1 TB 64mb Cache Sata 3 HDD] ////

798 Mesaj
26 Ağustos 2010; 14:16:25 

Arkadaşlar ben eylül ayında kablo telefon kutusu vs.değişimi için gerekli şeyleri yapacağım.Ben 3.katta oturuyorum elektrikçiden cat5 kablosu alacağım rj11 nedir onuda söylemem gerekli mi ? Birde tam olara açık şekilde anlatırmısınız cat5 kablosunu aldık diyelim apartmanda ki telefon kutusundan eve kadr cat5 kablosu çektirdim diyelim daha sonraki aşamaları nedir ?

Apartmanda ki Telefon kutusu çok eski ve açık bir şekilde kablolar çok karışık bu yüzden SNR değerim ani düşüş gösteriyo en fazla 2 mb hız alabiliyorum.Santrale başvurdum hattımı ölçtüler temiz çıktı.Telefon kutusu değiştirme talebinde bulundum ama değiştirmediler.Çünkü o kadar karışık ki kablolar elektirkçi bile altından kalkamayız ancak kutu değişirse gelir bağlantları yaparız dedi.Santralden görevli temiz hat çekebilriiz yapabileceğimiz bu dedi ama ben yine kutunun değişmesi için uğraşacağım.Telefon kutusu değiştirek ücretlimi oluyor bunu öğrenebilirimiyim ?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Ağustos 2010; 15:04:12 

quote:

Orijinalden alıntı: srcn1903

Arkadaşlar ben eylül ayında kablo telefon kutusu vs.değişimi için gerekli şeyleri yapacağım.Ben 3.katta oturuyorum elektrikçiden cat5 kablosu alacağım rj11 nedir onuda söylemem gerekli mi ? Birde tam olara açık şekilde anlatırmısınız cat5 kablosunu aldık diyelim apartmanda ki telefon kutusundan eve kadr cat5 kablosu çektirdim diyelim daha sonraki aşamaları nedir ?

Apartmanda ki Telefon kutusu çok eski ve açık bir şekilde kablolar çok karışık bu yüzden SNR değerim ani düşüş gösteriyo en fazla 2 mb hız alabiliyorum.Santrale başvurdum hattımı ölçtüler temiz çıktı.Telefon kutusu değiştirme talebinde bulundum ama değiştirmediler.Çünkü o kadar karışık ki kablolar elektirkçi bile altından kalkamayız ancak kutu değişirse gelir bağlantları yaparız dedi.Santralden görevli temiz hat çekebilriiz yapabileceğimiz bu dedi ama ben yine kutunun değişmesi için uğraşacağım.Telefon kutusu değiştirek ücretlimi oluyor bunu öğrenebilirimiyim ?

RJ11 bu oluyor. Ve haliyle gerekli oluyor. Elinde yoksa alman lazım(Garanti vardır.) TT bizim kapının önündeki kutuyu kendisi taktı. Birşey istemedi diye hatırlıyorum. Ama ben açabiliyor muyum o kutuyu? Hayır. Arı kovanı var içinde.
0

1617 Mesaj
26 Ağustos 2010; 16:13:05 

bende bınanın gırısındekı telefon kutusundan evime kadar kablo cektım arkadaslar baya bı fark oldu ama suan buna ragmen en fazla 2mb alabılıyorum.

psn:nicksiztr SteamID:cnwr gamertag:nicksizow Origin ID:nicksiz

771 Mesaj
26 Ağustos 2010; 17:31:36 

quote:

Orijinalden alıntı: gunescan

Arkadaşlar ben de bu aralar çok sıkıntılıyım bu konuda. 10 senedir sapasağlam kullanıyordum yaklaşık 1 senedir de 8 mbps ile kullanıyorum fakat geçen gün ayağım takıldı kopardım kabloyu :( koparınca büyük bu kısmı ezildi ve tekrar bağlayınca kablo çok kısaldı bi ek yaptım gene 2 kablolu rj11 galiba. Fakat taktıktan sonra pingim 90 100 oldu ve rapidpre den en fazla 60 la indiriyorum. Hadi ping olmasa diyecem ki ttnet hızı düşürdü 15 gb indirince fakat ping de var.
Eskiden kalma 10 metrelik falan bi kablo var gri renkli içinde 7 adet kablo var: mavi-siyah-beyaz-kırmızı-turuncu-yeşil ve gri.
Bu kabloyu kullanabilir miyim acaba ? Aklıma bu geldi çünkü bu kablodan yarım metrelik bi ek vardı daha önce onu aradan çıkarıp 1 metrelik ek yaptım mecburen ve idareten.
Bir de evim müstakil ben de çatı katındayım. Splitter sadece en alt katta telefona bağlanıyor. Modeme giden ise direk hatta bağlanıyor. 10 senedir böyle kullanıyorum. Bi sorun çıkartır mı?
Pm den cevaplarsanız çok sevinirim..

Yok mu yardım edecek ?

[Asus M4A89GTD/PRO USB 3] // [AMD Phenom II X6 1055T] // [Kingston 2x2gb 1333 MHZ CL9] // [Zotac GTX470] // [Corsair TX650W] // [Kingston V300 120gb SSD/Western Digital 1 TB 64mb Cache Sata 3 HDD] ////

771 Mesaj
26 Ağustos 2010; 18:52:34 

Dostlar o dediğim gri kabloyu denedim fakat fayda etmedi. Modeme giden ek ise rj11 değilmiş. 2 kablolu telefon için miş. Bi tane vardı rj11 onu bi bulabilirsem bi de öyle deneyecem.

234 Mesaj
25 Aralık 2010; 20:46:58 

splitterdan modeme gelen telefon kablosu saçaklı yani içinde tek tel yok ttnetten geldiklerinde saçaklı olması iyi değil kopmalar bundan kaynaklanır demişlerdi.. bu kabloyu 2004 de almıştım malum o yıllarda cat5 cat6 kablolar yoktu....telefon kablosu yerine cat6 kablo hazırlatacağım daha önce kablo aldığım yer cat5 in cat6 dan farkı ortasında plastik kanalın olması olduğunu söylemişti şimdi bu kablonun içindeki uçları çiftleştirerek çaktırsam sorun olur mu yoksa tek olarakmı hazırlatmalıyım...

0

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Aralık 2010; 20:50:11 

kesinlikle cat5 döşeyeceksin

234 Mesaj
25 Aralık 2010; 20:54:09 

quote:

Orijinalden alıntı: B.C.G

kesinlikle cat5 döşeyeceksin

peki cat5 içindeki kabloları çiftleştirmek mi yoksa tek olmasımı iyidir...

6977 Mesaj
10 Mart 2011; 21:18:20 

quote:

Orijinalden alıntı: completely

peki cat5 içindeki kabloları çiftleştirmek mi yoksa tek olmasımı iyidir...

evet nasıl bağlanacak jakın ucuna ? 1 çifti 1 pine diğer çifti 2. pine mi bağlayacağız ?

37 Mesaj
31 Mart 2011; 18:28:23 

az önce tesisatı cat5e ile değiştirdim sadece 1 çift ( mavi-mavi beyaz) ucu bağlattım diğer 6 uç boşta kalıyor evdeki ucada rj11 jakı çaktırdım ve direkt splittera taktım

512 Mesaj
31 Mart 2011; 20:20:34 

quote:

Orijinalden alıntı: akuzu

az önce tesisatı cat5e ile değiştirdim sadece 1 çift ( mavi-mavi beyaz) ucu bağlattım diğer 6 uç boşta kalıyor evdeki ucada rj11 jakı çaktırdım ve direkt splittera taktım

E sonuc olarak değerlerde bi artış oldumu..

Gigabyte 880gm-ud2h / AMD Athlon II X3 445 (3.4GHz)/Corsair 6 Gb 1333Mhz Ram / İntel 520 60Gb SSD Samsung 500GB HD502HJ /MSI R6850 Cyclone Power / Samsung P2250 /Mid Atx Modiing Kasa / High Power 500W Psu /

37 Mesaj
31 Mart 2011; 20:27:17 

eski hat değerlerim
Upstream Hızı (Kbps)
799
Downstream Hızı (Kbps)
8187
Upstream Sınırı
15
Downstream Sınırı
14
Trained Modulasyon
ADSL_2plus
LOS Hataları
0
Downstream Hat Zayıflaması
12
Upstream Hat Zayıflaması
4
Peak Cell Rate
1884 cells per sec
CRC Rx Fast
13
CRC Tx Fast
0
CRC Rx Interleaved
0
CRC Tx Interleaved
0
Path Mode
Fast Path

yeni Cat 5e değerlerim
Upstream Hızı (Kbps)
799
Downstream Hızı (Kbps)
8187
Upstream Sınırı
18
Downstream Sınırı
21
Trained Modulasyon
ADSL_2plus
LOS Hataları
0
Downstream Hat Zayıflaması
12
Upstream Hat Zayıflaması
4
Peak Cell Rate
1884 cells per sec
CRC Rx Fast
0
CRC Tx Fast
0
CRC Rx Interleaved
0
CRC Tx Interleaved
0
Path Mode
Fast Path
j dowloaderda 1,01mb/sn değerini gördüm
ttnet hıztestinde 7,01 olan dowload hızım 7,02 upload hızlarımsa 0,68

239 Mesaj
23 Haziran 2011; 21:49:25 

Arkadaşlar, bir süredir sürekli kopmalar yaşıyordum. TTnet yetkilisini çağırdım. Hattım eski olduğundan 8 mgbiti desteklemiyormuş. O yüzden hızı 2 mgbite indirdi. Ayrıca telefon kablomu ve DSL kablomu değiştirmemi tavsiye etti. Modemim ile ana telefon hattımın olduğu yer arasındaki mesafe 10 metre. Dolayısıyla bir telefon kablosu vasıtasıyla splitter ile modemi birbirine bağladım. Standart bir DSL kablosu ile de modemden bilgisayarıma bağlandı yaptım. Kabloları değiştirmek istiyorum şu an. Bilgisayarıma bir pci wifi kart takıp modemi telefon hattımın hemen yanına alıp bağlantımı kablosuz yapmayı planlıyorum. öncelikle kablo konusunda bana tavsiyede bulunabilir misiniz? Bir de kablosuz bağlandığımda indirme ve bağlantı hızımda çok düşme olur mu? Bilgisayar ile modem arasında 6 metre falan olacak bu yeni kurulumda.

Asus M4a785-M EVO AM3 -- Aerocool M40 HTPC Kasa -- AMD Phenom II X2 550 BE 3.1 @3.7 oc 1.46v -- ATİ HD4200 1024 MB Onboard GPU 500MHZ @ 1000 MHZ oc -- 128 MB 1333MHZ DDR3 sideport memory @ 1750 MHZ oc 1.6v -- Gskill Ripjaws F3 CL7 DDR3 1600 MHZ @ 1840 MHZ CL7-9-8-24-28-2T 1.71v -- 1 TB WD Black Cavier HDD 7200 rpm -- Windows 7 ultimate x64

520 Mesaj
26 Ağustos 2011; 1:29:32 

Bende değiştirmek istiyorum.Bu değişimi cat 5 kablo ile mi yapayım.?

242 Mesaj
18 Mart 2012; 7:47:37 

Kutu ile aramda 10 metre var cat6 kullancam nasıl olur suan 2mbit alıyorum 3 veya 4 olurmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2218 Mesaj
18 Mart 2012; 8:28:15 

quote:

Orijinalden alıntı: asilturk4646

Kutu ile aramda 10 metre var cat6 kullancam nasıl olur suan 2mbit alıyorum 3 veya 4 olurmu?

Mevcut hatta eğer sorun varsa, kesin fark olur. Ama sorunsuz bir bakır kablo var ise üstüne Cat-6 bile fark yaratmaz.

242 Mesaj
18 Mart 2012; 12:02:36 

Kablo cok sallanıyo ruzgarda bide direk kutudan modeme takacam.icerde cok birleske yerleri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.766