Şimdi Ara

Telefon Kabloları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
24.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evimize gelen kablolar çok eski. 20-25 yıllık kablolar. Modeme ulaşan kabloda 2 tane ek var. Ek ve ezilmeler kaliteyi düşüren etkenler. Buna rağmen 840k ile downloadlarımı yapıyorum. Ama online oyunlarda ping sorunları yaşıyorum. Bilgisayarım gayet iyi.

Kabloları değiştireyim diyorum. Kabloların kalite farkı elbet vardır. Yakın zamanda kablo değiştirmiş ya da telefon kabloları konusunda bilgili arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Yapmışken adam gibi bişey olsun istiyorum.

• cat-5 kablo kullan.Bunu yaparken birbiri üzerine sarılı tek bir çifti kullan.En iyi f/p çözümü budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KATADE

cat-5 kablo kullan.Bunu yaparken birbiri üzerine sarılı tek bir çifti kullan.En iyi f/p çözümü budur.

Yalnız benim gibi uyanıklık yapıp daha sağlam olsun diye her bir sarmal çifti hattın tek bir ucu için (yani toplamda CAT5'in dört kablosu) kullanma,daha beter edersin...
  • elektrikçiye gittim. cat-5 te 8 kablo var. bu modemler arası bağlantı için dedi. telefon içinde kullanılıyor dedim. gereksiz dedi. 5 kablolu var onu yeni binalarda kullanıyoruz dedi. ne dersiniz ?
  • cat5 banada gereksiz geldi ? bende ev içinde çok kablo deiştim en son basit telefon kablosu aldim 3 tane var içinde kablo. yaklaşik 15 metre.

5 kablolu olan ne ? sanırım eve 2 hat çekmek için olanı söylemiş size. ama cat5'in telefon hattinda performansi varsa bende deişebilirim telefon kablomu.
  • ne fark var dedim. cat 5 daha kalınmış, diğer kabloya göre. 5 kablo olayı. kablonun içindeki kablo sayısı 4 + 1 internet için. kalın kabloda iletim daha iyi olur. işim ping üzerine zaten. online oyunlarda ne kadar düşük ping o kadar zevk. Kabloyu sonuçta 1 kere yaptırıyoruz 10-20 lira için eziyet çekmeye değmez.
  • Neden öyle dediğini söyleyeyim, telefon kablosu CAT5 kablodan daha pahallı....
  • cat5 in maliyeti hiç bişey ben 20 metresini 10 liraya almiştim GG'den. ama baglama şekli nasil olucak ? sonucta cat5'in içinde 8 tane kablo var. 8 kablodan sadece 2 tanesinimi bagliycaz
  • farkı nedir ? birinde 8 birinde 5 kablo olması dışında ? içindeki kabloların kaliteleri aynı mı ?
  • -McCarty o 8 kablo ikili sarımlar şeklinde,herhangi bir çifti kullanabilirsin...
    -Legolas kalitelerin aynı olmadığını düşünüyorum, CAT5-CAT5E-CAT6 kablolarda standartlar daha sıkı denetlenir.Sen bir uyduruk fabrika kurup,telefon kablosu üretsen kimse demez ki hani bunun testleri ve onayı....
  • ya sen elektrikçinin aklıyla iş yaparsan baştan yanarsın.Onlara göre bir kablo telefonu çalıştıyorsa o kabloda internette sorunsuz çalışır.
    Oysa telefon kablosu yerine inşaat demiri bağlasan telefon yine çalışır.

cat-5 kabloda 4 çift tel vardır.Sen sadece bir çiftini kullanacaksın ve ucuna rj 11 çaktıracaksın.Hepsi bu.

Gürültüye karşı cat-5 telefon kablosundan çok daha iyidir ve bir kez adam gibi döşenirse kolay kolay sorun çıkartmaz.

elektrikçiyi öpüyorum
  • Cat-5 al diyorsun yani. bizim evde kapı girişinde bir telefon var. benim odada ADSL modem ve diğer telefon var. kapının girişine splitter koyacağım. ordan modem çıkışından direk modeme çıkış alacağım. telefondan çıkıp diğer bir splitter'a girip diğer 2 telefona bağlantı dağıtacağım.

güzel bişey olur değil mi ?
  • bende bu sistemi yapicam ama ben apartmana girişten cat5'i baglayarak modeme getircem böyle yaparsam ek olmayacak en azından.
  • bende aynısını yapacam. apartmandan eve kadar cat 5. sonra splitter'a girecek. ordan cat-5 direk modeme gidecek. diğer paylaşımları normal telefon kablosuyla yaparım :) telefonlar için cat-5 e gerek yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

bende aynısını yapacam. apartmandan eve kadar cat 5. sonra splitter'a girecek. ordan cat-5 direk modeme gidecek. diğer paylaşımları normal telefon kablosuyla yaparım :) telefonlar için cat-5 e gerek yok :)

Splitter ile modem arasında fazla mesafe yoksa (1-2 metre) telefon kablosu da kullanabilirsin.
    Bir de bunu okuyan herkese özellikle vurgulayarak belirtmek istiyorum,kullanacağınız splitterin kalitesi çok önemlidir ve piyasadakilerin % 90'ı (rakam abartısız) dandiktir.Ben bu konuda çok tecrübeye sahibim,artık güvendiğim bir tek aşağıdaki ürün var,splitterlerden çok çektim (değişik yerlere onlarca taktım) ve sadece bu ürünü nereye taktıysam işini layığıyla yapıyor.
    http://www.ttaf-consumer.com/PROFESYONEL-ADSL-SPLITTER-85088,PR-1722.html

• quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

bende aynısını yapacam. apartmandan eve kadar cat 5. sonra splitter'a girecek. ordan cat-5 direk modeme gidecek. diğer paylaşımları normal telefon kablosuyla yaparım :) telefonlar için cat-5 e gerek yok :)

Splitter ile modem arasında fazla mesafe yoksa (1-2 metre) telefon kablosu da kullanabilirsin.
    Bir de bunu okuyan herkese özellikle vurgulayarak belirtmek istiyorum,kullanacağınız splitterin kalitesi çok önemlidir ve piyasadakilerin % 90'ı (rakam abartısız) dandiktir.Ben bu konuda çok tecrübeye sahibim,artık güvendiğim bir tek aşağıdaki ürün var,splitterlerden çok çektim (değişik yerlere onlarca taktım) ve sadece bu ürünü nereye taktıysam işini layığıyla yapıyor.
    http://www.ttaf-consumer.com/PROFESYONEL-ADSL-SPLITTER-85088,PR-1722.html

sağlam geldi sağlam gitsin :) bugün kuzen vardı. kablonun içinde çok hat var. odandaki paralele içindeki diğer çifti kullanabilirsin dedi. 2 kablo yan yana daha iyi gibi geldi. bu konuda ne dersiniz ?

• oda listemde dursun limitim açilinca onuda sipariş veririm
  • Splitterin'da profesyonel versiyonu çıkmış sonumuz hayrola
  • quote:

Orijinalden alıntı: kardiyak22

Splitterin'da profesyonel versiyonu çıkmış sonumuz hayrola

evet saçma gözüksede vardir bi performansi zaten orda yazan aciklama şu.

quote:

ttaf, bobin yerine trafo kullanarak telefon hattı üzerinden alınan ses ve internet servisini birbirinden tamamen ayırarak telefon görüşmelerinizde mükemmel ve tertemiz bir ses kalitesi sağlar
  • elektrikçi geldi dedim cat5 döşeyin illa diğer kablo iyi falan dediler. bundan döşeyin dedim. eve kadar normal kablo geliyo ucuna splitter takıp odaya kadar cat 5 çektiler. inat etti aşağıdan binaya kadar çekmedi cat5. mevcut kablo iyi dedi.

Down Up
    SNR Sınırı (dB): 10.6 13.0
    Hat Zayıflaması(dB): 15.3 5.0
    Güç (dB): 14.0 10.2
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.