Şimdi Ara

Telefon Kabloları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
24.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evimize gelen kablolar çok eski. 20-25 yıllık kablolar. Modeme ulaşan kabloda 2 tane ek var. Ek ve ezilmeler kaliteyi düşüren etkenler. Buna rağmen 840k ile downloadlarımı yapıyorum. Ama online oyunlarda ping sorunları yaşıyorum. Bilgisayarım gayet iyi.

Kabloları değiştireyim diyorum. Kabloların kalite farkı elbet vardır. Yakın zamanda kablo değiştirmiş ya da telefon kabloları konusunda bilgili arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Yapmışken adam gibi bişey olsun istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

bende aynısını yapacam. apartmandan eve kadar cat 5. sonra splitter'a girecek. ordan cat-5 direk modeme gidecek. diğer paylaşımları normal telefon kablosuyla yaparım :) telefonlar için cat-5 e gerek yok :)

Splitter ile modem arasında fazla mesafe yoksa (1-2 metre) telefon kablosu da kullanabilirsin.
    Bir de bunu okuyan herkese özellikle vurgulayarak belirtmek istiyorum,kullanacağınız splitterin kalitesi çok önemlidir ve piyasadakilerin % 90'ı (rakam abartısız) dandiktir.Ben bu konuda çok tecrübeye sahibim,artık güvendiğim bir tek aşağıdaki ürün var,splitterlerden çok çektim (değişik yerlere onlarca taktım) ve sadece bu ürünü nereye taktıysam işini layığıyla yapıyor.
    http://www.ttaf-consumer.com/PROFESYONEL-ADSL-SPLITTER-85088,PR-1722.html

• quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

bende aynısını yapacam. apartmandan eve kadar cat 5. sonra splitter'a girecek. ordan cat-5 direk modeme gidecek. diğer paylaşımları normal telefon kablosuyla yaparım :) telefonlar için cat-5 e gerek yok :)

Splitter ile modem arasında fazla mesafe yoksa (1-2 metre) telefon kablosu da kullanabilirsin.
    Bir de bunu okuyan herkese özellikle vurgulayarak belirtmek istiyorum,kullanacağınız splitterin kalitesi çok önemlidir ve piyasadakilerin % 90'ı (rakam abartısız) dandiktir.Ben bu konuda çok tecrübeye sahibim,artık güvendiğim bir tek aşağıdaki ürün var,splitterlerden çok çektim (değişik yerlere onlarca taktım) ve sadece bu ürünü nereye taktıysam işini layığıyla yapıyor.
    http://www.ttaf-consumer.com/PROFESYONEL-ADSL-SPLITTER-85088,PR-1722.html

sağlam geldi sağlam gitsin :) bugün kuzen vardı. kablonun içinde çok hat var. odandaki paralele içindeki diğer çifti kullanabilirsin dedi. 2 kablo yan yana daha iyi gibi geldi. bu konuda ne dersiniz ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.