Şimdi Ara

337. DÖNEM (Aralık-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI BURAYA (2197. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.953
Cevap
9
Favori
2.171.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21942195219621972198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eveettt haydi 2. bölük içtima haydi beyler haydiiii sallanmayın tabur altı sizi bekler :)
  • hey gidi hey..tek tip askerlik söylemleri demoklesin kılıcı gibi tepemizde aylarca sallandı durdu..kaç gece uykularım kaçmıştır bilemem..gerim gerim gerip askere gönderdiler bizi..en talihsiz dönemlerden biridir 337.dönem..ama nihayetinde rüzgar gibi geçti gitti..zaman her şeyi silip süpürüyor ve arkasında hiç bir iz bırakmıyor..askere gidecek arkadaşlara tavsiyem morallerini bozmasınlar..geçip gidecek..
  • Tek tip kısalma uzama filan duymak istemedim , okul bitti bastım gittim aradan çıkarmak için , iyikide gitmişim . Ne günlerdi walla , Ankara'daydım , O soğuklar geçmez diyordum ama bir gün sabah kalkmıştık kahvaltıya gitcektik saat 05:30 filan di öle bişi uzun dönemler öle bi şafak sayıyorlardı ki inanamadım biz ise nerdeyse 2 hafta sonra 2 basamaklı sayılara düşcek gibiydik nerdeyse .

askerlik uzun kötü olabilir belki ama hala resimlere ve çıkış videoma bakarım ve düşünürüm ne nöbet tutardım yaaa
  • umutbaran kullanıcısına yanıt
    slm. ne ayak bilmiorum ama askerlik biteli 3 sene oldu hala her sene bana agustos ve ocak aylarında kıbrıstan 81 TL gonderiolar. 28. topçu alayı 2. 155mm obus topçu taburu 2. batarya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: californication82

slm. ne ayak bilmiorum ama askerlik biteli 3 sene oldu hala her sene bana agustos ve ocak aylarında kıbrıstan 81 TL gonderiolar. 28. topçu alayı 2. 155mm obus topçu taburu 2. batarya.

dostum haketmediğini düşündüğün paranın gönderilme sebebini araştırmalısın miktar önemli değil bunu bildir şubene bi sakatlık olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gosphe11

quote:

Orijinalden alıntı: californication82

dostum haketmediğini düşündüğün paranın gönderilme sebebini araştırmalısın miktar önemli değil bunu bildir şubene bi sakatlık olmasın.

aynen araştırdım. asker arkadaşı devreme de öyle gelmiş. biz askerdeyken yanlış hesaplamışlar paraları, eksik vermişler kıbrısta elden dedi.
  • aynen banada geldi geçen gün gittim aldım sevindim yuksek meblag dıe 35 tl cıktı bakalım daha sonra gonderıcekler mı acaba ıyı oluo walla
  • ne efsane dönemmiş ya, konu hala canlı
  • hey gidi günler be ne günlerdi bi uzadı bi kısaldı derken bitti gitti
  • Son yılların en kalabalık dönemi nede olsa

Izdırap gibi yerdi Urla/Menteş bir poşetten fazlası....

337. DÖNEM (Aralık-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI BURAYA
    44091 Cevap
    1930025 Görüntüleme
    735 sayfa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibraxi -- 27 Nisan 2014; 22:06:23 >
  • Bütün devrelerime selamlar, biteli 3 yılı de geçti...

Zaman zaman aklıma geliyor bu konu ve askerlikle ilgili geyikler yokluyorum burayı.
  • İnsan inanamıyor değil mi 337'ler olarak 3 seneden fazla olmuş terhis olalı. Dün gibi olmasa bile geçen seneymiş gibi geliyor bana hala o günler.

Yazıcı olmanın avantajlarını da dezavantajlarını da bire bir yaşamıştım. İki defa kolordu denetlemesi görmüş biri olarak o günlerde günde yalnızca 1,5 saat uyku giriyordu gözüme. Güney Kıbrıs'a 1 km uzaklıkta tank komutanlığı da yapmıştım. E tabi bunlar zor kısımlarıydı işin. Avantajlarım da saymakla bitmezdi fakat buraya yazmak pek doğru olmayacaktır. Ultra avantaj diyeyim üstü kapalı

Bizim dönemimiz kendine özgü sorunlarıyla da, güzellikleriyle de bir başkaydı sanki. Kaç alay, kaç tabur, kaç bölük bu kadar kısa dönemi bir arada görmüştür tarihte acaba? Bizim dönemimizde askere bakış açısı dahi farklıydı. Değer yargıları mevcut düzende tamamen değişir oldu. Toplum olarak bu kadar yozlaşmamıştık, haksız mıyım?

Acemi birliği, 1. Piyade Er Eğitim Tugayı Manisa
    Usta birliği, 28. Mknz. Piyade Tümeni 230. Mknz. Piyade Alayı Lefkoşa, Kıbrıs

Selamlar

• kağuş kaaaalk
  • ulan bu tek tip bilinçaltımıza fena işlemiş iyi mi..hala rüyalarımda kabuslar görüyom lan..askerlik tek tip 24 ay olmuş almışlar götürmüşler bizi askere sıraya girmişiz..sonra " ana kucağı değil laynn asker ocağıı" diyo uzman Hasan... sonra koğuuuş kaalkğğ çığlığıyla fırlıyom uykudan.. ne oluyo lan diyom neredeyim ben ..sonra bi cigara..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakara makara

ulan bu tek tip bilinçaltımıza fena işlemiş iyi mi..hala rüyalarımda kabuslar görüyom lan..askerlik tek tip 24 ay olmuş almışlar götürmüşler bizi askere sıraya girmişiz..sonra " ana kucağı değil laynn asker ocağıı" diyo uzman Hasan... sonra koğuuuş kaalkğğ çığlığıyla fırlıyom uykudan.. ne oluyo lan diyom neredeyim ben ..sonra bi cigara..

dostum askerlik güzeldi yani ozmanki günlerimi düşününce özellikle alıştıktan sonra gelibolunun hakikaten bambaşka bir havası var herkese farklı gelebilir tabi koşulları itibariyle çok zorlukarıda oldu ama bunların insanı güclendirdiğine inanıyorum sonradan farkına varıyorsun tabi :)
  • Acemi birliğine gittim , aradan 1 hafta filan geçti hazırlandık ettik bir astsubay geldi ohaaa dedim şaştım kaldım , stargate universe deki young dı adam tıpa tıp aynıydı walla . Birde bi gün gece gökyüzünde yıldız geçidi sembolü oluştu , o gün bu gün o günleri unutamam adam tam tamına young dı walla yaw .

Askere gitmeden önce full bu diziyi izlemiştim etkisinde kalmışım belli ki .
  • Vay be gerçekten 3 yıl oldu çok şükür bu borcumuzu da ödedik. Tüm devrelere selam olsun.
  • nedense arada sırada bakıyorum ne topic miş bea :) geldi geçti...
  • gençler naberrr
  • 4 yıl geçmiş ama ilk günün her anı hala aklımda :)
  • 
Sayfa: önceki 21942195219621972198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.