Şimdi Ara

337. DÖNEM (Aralık-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI BURAYA (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.954
Cevap
9
Favori
2.171.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scorpinco

quote:

Orijinalden alıntı: prenskaan

quote:

Orijinalden alıntı: urbanbug_x
    en iyi askerlik en kısa olanıdır
    siz gidiyorsunuz 155 adam gidiyor 500 bilmem kaç
    bir insanın ölme ihtimali en yüksek yere gidiyorsunuz ...
    vatan için ,yaptıhınız muhabetlere bakın
    çavuş ,uzayacakk olursa, olur keyfini cıkarın
    ben 28 yaşındayım 8 senedir calışıyorum bir yandan okudum bir yardan calıştım
    ev geçindiriyorum. adam olacaksınız coluk cocuk sahibi olacaksınız.
    ERKEK adamsınız yada olacaksınız yapmayın etmeyin
    cocuğunuza boylemi anlatacaksınız kısa dönem vardı kalkacaktı kalkmasın die ben cok duva ettim
    dunyanın bütün ülkelerinde askerlik var.
    ALLAH ın mallı da yapıyor.sende yapacaksın yapanlarda var yapmayanlarda
    Şu form u kirletmeyin Ve Kıssa dönem muhabeti yapmayın
    SÖZ KONUSU VATANSA gerisi tefferruattır
    kısa uzun fark etmememli
    SİZLERİ SEVİYORUM::TERTİPLERİMSİNİZ...hep beraber gidelim başımıza gelenleri çekelim..
    SAYGILAR.

hem diyosun 28 yasindayim okudum bilmemne. Hem burda en cahilidinden daha cahil daha seviyesiz konusuyorsun sen nasil bi adammissin ya tertipler kusura bakmayin cok sinirlendim ben adam MAL diyor ERKEKSINIZ diyor mal olupta s...slz olmamayi tercih ederim senin gibi kari kilikli erkek olcagima delikanli olurum daha iyi birde yasi kücüklere abilik yapican tüh be yaziklar olsun sana ve senin gibi düsünenlere.

bize düşmez onun seviyesine inmek,boşver sen sıkma canını.

dogru diyosun da tertip daha baslamadan bu adamlarla mücadele etmek üstüne hakret dolu sözler hepimi serefli ahlakli vatanini seven insanlariz
    cok gördük uzun dönem gazinoda havuz basinda,kantinde,cay ocagina memleketimin turlstlik yerlerinde yapan hatta patates soyani tuvalet yikayani duyduk ama kimseye haddimizi asan birsey söylemedik.
    Neyse bu konu ile ilgili olarak yazmiycam daha bos yere burdaki insanlarin vaktini seylerle harcamiyim.

• bizler zamanı geldiğinde her Türk genci gibi vatanımıza olan borucumuzu ödicez.Bundan da kimsenin şüphesi olmasın.
  • quote:

bizler zamanı geldiğinde her Türk genci gibi vatanımıza olan borucumuzu ödicez.Bundan da kimsenin şüphesi olmasın.

altına imzamı atarım.
  • Merhaba arkadaşlar konu hakkında bilgi sahibi olanlara birkaç sorum olacak;

1- Haziran ayında üniversitemden mezun oldum ve askere hangi dönem gideceğim?

2- Ağustos ayında değil de Kasım sonu Aralık başı gitmek istiyorum ben, bu benim keyfime göre olacak bir şey mi?

3- Askerlik şubesine başvurmak için en az 1 yıl vaktim olduğunu biliyorum mezun olduktan sonra, bu doğru mu? Eğer doğruysa Aralık 2010 için başvurumda herhangi bir sorunla karşılaşmam değil mi?

4- Ayrıca neye göre kime göre hesaplanıyor kimin ne zaman, hangi dönem askere gideceği?

Sorularım bunlar, sorulardan da görüleceği gibi askerlik moduna henüz girmedim :) konu hakkında bilgi edinmek amacım, çok teşekkür ederim.
  • merhaba arkadaşım,
    sorularına kendimce cevsp vermeye çslışayım.

1- mezun olduğuns görer gidip askerlik şubesine ister askere gidicem diyebilirsin, istersen de tecil ettirebilirsin.

2- Ağustos ayında askere gitmek için başvuru süren geçti,Eğer lisans mezunu isen en erken Aralık celbinde gidebilirsin.Eğer tıpçı isen o zaman Kasım ayında gidebilirsin.

3- Eğer okulun mezun olduğunu askerlik şubene bildirdiyse değil 1 sene 1 gün bile vaktin yok :) Aralık 2010 da askerlik şubene gidersen en erken Nisan 2011'de gidersin.Eğer Aralık 2010'da gitmek istiyorsan dört numaralı cevabımda verdiğim linke bakarak başvurabilirsin.

4-http://www.asal.msb.gov.tr burda kimin ne zaman başvurup ne zaman gideceği açıkca bellidir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpinco -- 24 Temmuz 2010; 17:19:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mulholland dr.
    Merhaba arkadaşlar konu hakkında bilgi sahibi olanlara birkaç sorum olacak;

1- Haziran ayında üniversitemden mezun oldum ve askere hangi dönem gideceğim?

2- Ağustos ayında değil de Kasım sonu Aralık başı gitmek istiyorum ben, bu benim keyfime göre olacak bir şey mi?

3- Askerlik şubesine başvurmak için en az 1 yıl vaktim olduğunu biliyorum mezun olduktan sonra, bu doğru mu? Eğer doğruysa Aralık 2010 için başvurumda herhangi bir sorunla karşılaşmam değil mi?

4- Ayrıca neye göre kime göre hesaplanıyor kimin ne zaman, hangi dönem askere gideceği?

Sorularım bunlar, sorulardan da görüleceği gibi askerlik moduna henüz girmedim :) konu hakkında bilgi edinmek amacım, çok teşekkür ederim.

bence bir anca git cikart aradan ayagina bag olmasin hem uzadi uzaycak söylentilerinden kurtulmus olursun sonunda kisa dönem kalkicak ama ne zaman belli degil en kisa sürede bitir gel.

• Arkadaşlar merhaba; bende aralik 2010da askere gidecek olanlardanim. Gecen hafta tomarza (kayseri) askerlik subesine basvurarak islemlerimi yaptirdim. Agustos istiyordum daha erken hallolsun bitsin diye :) Bu sene mezun oldum bende, istanbuldaydim. butun sayfalari okudum ilk mesaj haric yonlendirici pek bilgi goremedim genelde uzama muhabbeti yapilmis kismetimizde ne varsa o gelir kafa yormayin hepimize gelecek nasilsa hayirlisi olsun. benim ricam su tarihten sonra basimiza neler gelecek acemiler icinde bir rehber olsun istiyorum. tarihlerden bahsedebiliriz mesela 1-2-3 aralikta sinav var 12 aralikta teslimiz gibi. Kismetse mayista bitiririz tarih yaklasik ne olur ? Sinavla ilgili Pratik bilgilerde paylasilabilir. Belki diger basliklarda bu bilgiler vardir ama burdada olsa fena olmaz cunku googledan gelenler direk bu sayfayi goruntuleyecekler. Guzel yerlerde karsilasmak dilegiyle :: Yaylalar biz geliyoruz :: 337 :)
  • arkadaşlar bu hastanede muayene olayı detaylı bir şey mi uzun sürüyor mu bende şimdiye kadar hiç muayene olmadım askerlik için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirdiloglu

arkadaşlar bu hastanede muayene olayı detaylı bir şey mi uzun sürüyor mu bende şimdiye kadar hiç muayene olmadım askerlik için...

eğer bi sağlık problemin yok ise sorun etmene gerek yok.oldu da bizim şubenin gönderdiği sağlık ocağı gibi bi yere denk gelirsen 5 dakikada işini halledyosun.yok şube kendisi işlemleri yapıyosa o da 10-15 dakika kadar sürüyo hepsi o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirdiloglu

arkadaşlar bu hastanede muayene olayı detaylı bir şey mi uzun sürüyor mu bende şimdiye kadar hiç muayene olmadım askerlik için...

kısa sürer ama yerine göre yogunluga göre degisir hatta ben subede muayne olmustum toplamda 1 saat diyelimde eksik olursa basımıza eksime
  • bu konuda yetkili bir ağızdan duyduğuma göre 337 olacak rahat olun 339 da olacak 341 de. Ama daha sonrası için üniversite mezunlarını 12 ay er olarak almak istiyorlar ve bu 1 sene sonra olacak ama öyle dendiği gibi 2-3 veya 4-5 sene sonra değil.
  • Merhaba arkadaşlar bende aralık kısa dönem askere girmeyii düşünüyorum.
    ankara'dan başvuru yapan arkadaşlar var mı şubeye
  • quote:

merhaba arkadaşım,
    sorularına kendimce cevsp vermeye çslışayım.

1- mezun olduğuns görer gidip askerlik şubesine ister askere gidicem diyebilirsin, istersen de tecil ettirebilirsin.

2- Ağustos ayında askere gitmek için başvuru süren geçti,Eğer lisans mezunu isen en erken Aralık celbinde gidebilirsin.Eğer tıpçı isen o zaman Kasım ayında gidebilirsin.

3- Eğer okulun mezun olduğunu askerlik şubene bildirdiyse değil 1 sene 1 gün bile vaktin yok :) Aralık 2010 da askerlik şubene gidersen en erken Nisan 2011'de gidersin.Eğer Aralık 2010'da gitmek istiyorsan dört numaralı cevabımda verdiğim linke bakarak başvurabilirsin.

4-http://www.asal.msb.gov.tr burda kimin ne zaman başvurup ne zaman gideceği açıkca bellidir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Bu arada verdiğiniz linkte Aralık 2010 için son başvuru tarihine dair bir ibare göremedim, nedir son başvuru tarihi acaba bilginiz varsa?

• vermiş olduğum siteyi iyice bir araştırmış olsaydın eğer istediğin bilgiye rahatlıkla ulaşabilirdin ;)

CELP DÖNEMLERİNE GÖRE SEVK TEHİRİNİN EN SON İPTAL EDİLMESİ GEREKEN TARİHLER

CELP DÖNEMLERİ : ARALIK CELBİ
    SEVK TERİHİ İPTAL YAZILARININ ASKERLİK ŞUBELERİNE ULAŞMASI GEREKEN TARİHLER : 31 EKİM
    SINIFLAR : KARIŞIK SINIF VE TIP DR.

SEVK İŞLEMLERİ

Yedek Subay Aday Adaylarının Celp Dönemleri İle Celp Dönemlerine Göre Sevk ve Test-Mülakat Tarihleri:

CELP DÖNEMLERİ : ARALIK (KRŞ.SNF./TIP DR.)
    AS.Ş.DEN SEVK EVRAKININ ALINACAĞI TARİHLER : 01 - 30 KASIM
    SEVK TARİHLERİ : 30 KASIM
    TEST VE MÜLKAT TARİHLERİ : 01, 02, 03 ARALIK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpinco -- 25 Temmuz 2010; 21:40:56 >
  • Arkadaşlar herkese merhaba,
    Ben kısmetse Aralık 2010 da askere gidecem fakat kafama bişey takıldı. Kıdem Tazminatımı alabilmem için gerekli olan evrakı ben askerlik şubesinden işyerine vermek üzere hangi tarihte alabilirim ve bu evrak hangi evrak öğrenebilir miyim? Bilen biri varsa yardımcı olabilir mi lütfen. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kokofener -- 26 Temmuz 2010; 11:19:02 >
  • askerlik şubesine gidip muayene oldun mu? şayet olduysan şubeden sana bi belge vermişlerdir, o belgeyi ibraz edersin.Eğer oldu da kabul etmezlerse Kasım'da şubeye gittiğimizde şubeden verilecek olan sarı zartfın fotokopisini verirsin
    şaka bi yana bunların dışında başka herhangi bir belde isteyeceklerini sanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kokofener
    Arkadaşlar herkese merhaba,
    Ben kısmetse Aralık 2010 da askere gidecem fakat kafama bişey takıldı. Kıdem Tazminatımı alabilmem için gerekli olan evrakı ben askerlik şubesinden işyerine vermek üzere hangi tarihte alabilirim ve bu evrak hangi evrak öğrenebilir miyim? Bilen biri varsa yardımcı olabilir mi lütfen. Şimdiden teşekkürler.

sari zarfin disinda olmuyor baska bir degisle en erken gitmeden 1 hafta 10 gün civarinda cikabilirsin isten.

Ama cok onemli bir ayrinti var bu firmaya göre degisir kurumsal bir firma degilse cok daha erken cikman mümkün insiyatif alabiliyorlar.
  • tertipler nerelerdesiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpinco -- 28 Temmuz 2010; 12:49:34 >
  • Ben daha başvuru yapmadım 1 tane 2 yıllık 2 tanede 4 yıllık üniv. bitirdim (1 i açık öğretim ) sadece 1 tane mi diploma götüreceğim diğerlerine gerek var mı?. Yarın başvuru yapabilir miyim 335. dönem gidenler almıştır sarı zarflarını fazla kalabalık kalmamıştır bence.Birde benim ikametgahım bahçelievlerde ama şube olarak bakırköy daha yakın istediğim şubeden işlemlerimi yapabilir miyim?
  • quote:

tertipler nerelerdesiniz

ben burdayım
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.