Şimdi Ara

Citroen Xsara neden tutulmuyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
39.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2000 model olanları inceledim araç donanım bakımından yeterli, iç hacmi geniş, bagaj yeterli, oturaklı, konforlu fakat fiyatları 11.000-12.000 arası aynı fiyata aldığın Corollanın yada Civicin hem modelleri düşük hem donanımları düşük klima dahi yok bu kadar para verip en azından klima olmasını istiyorsunuz. Bu araçların 2.el piyasaı neden yok sizce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insideman -- 5 Nisan 2010; 17:10:30 >

• bunların picasso modeli var
    allahım ya bu kadar rahat bir araba olamaz yaa
    dedim uzun yol sonrasında..
    yaklaşık 750km yol yaptıktan sonra(350km kendim kullandım) hdi dizel ve normal xsara ile aynı temel üstüne yapılmış bir araç.. param olsa bide temiz 1.4 hdi bulsam kaçırmam .. aklıma çok pis girdi...
  • citroen'in ürettiği en iyi araçlardan biri diye biliyorum. bildiğim kadarıyla bilinen kronik sorunu da yok ama genel
    fransız araçlarındaki olan, elektrik aksamlarına dikkat etmek gerek tabi bir de yedek parça durumu nasıldır
    araştırmak gerek. uzun süre kullanılcaksa 2. el durumu çok da problem etmeye gerek yok bence..
  • Bu söylediklerinizden sonra 2.eli tabii ki sorun etmek doğru olmaz. Uzun süreli kullanım en doğrusu olur ben yakıtta da problem olduğunu sanmıyorum. Geriye yedek parça ve servis ücretleri kalıyor. Bu konularda bilgileri olan arkadaşlar da katılırsa daha net bir yargı olacak düşüncelerimde.
  • 2.ci el konusu Ülkemizde çok muamma.. cevabı yok ama f/p iyi olan bir araç.
  • Bizim kuzende var çok rahat araba, sanırım 2001 model deri koltuklar otomatik vites klima vs donanımı çok iyi ve çok sessiz bi ara ki bu kuzen çok haşin kullanıyor arabayı
  • aslında ilk çıktığında baya iyi tutmuştu, sağda solda bayağı görüyordum, ikinci elde neden tutmadı ilginç
  • Chevrolet Cruze o fiyata bu şartlarda patlar diye düşünmüştüm ama öle olmadıNeyin nolcağını kimse bilemez çünkü burası kurtlar vadisi
  • Sadece tanınmıyor diyebilirim.Fransız arabası .... gibi muhabbetlere de pek itibar etmiyorum.Yukarıda bir arkadaşın söylediği gibi en iyi Fransızlardandır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnbs -- 8 Nisan 2010; 11:58:05 >
  • benim abimde var xsara, sayısız defa kullandım, gayet performanslı ve inanılmaz tasarruflu benzin olmasına rağmen çok çok az yakıyor, tek sorunu tanınmaması bence, onun dışında bir problemi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: matgab

bunların picasso modeli var
    allahım ya bu kadar rahat bir araba olamaz yaa
    dedim uzun yol sonrasında..
    yaklaşık 750km yol yaptıktan sonra(350km kendim kullandım) hdi dizel ve normal xsara ile aynı temel üstüne yapılmış bir araç.. param olsa bide temiz 1.4 hdi bulsam kaçırmam .. aklıma çok pis girdi...

Güzel bir seçim olur.
  • 2 gün boyunca citroen xsara 1.4 HDI 2005 yi test etme imkanı buldum.
    niyetim Fort Fiesta 1.4 TDCI almaktı ama alacağım yerde bu arac olmadığından Xsara yı önerdiler aklımda olmayan bir araba idi çok araştırdım. aracı kullanana kadar da araca önyargı ile baktım taki aracı alıp kullanıncaya kadar.

Neden Güzel

- Yol tutuşu harika ani manevraya izin veriyor. normalde yumuşak, hızlanınca hidrolik sertleşiyor
    - içi oldukça geniş ve koltuklar cok rahat özellikle arka koltuklar bir cok arabaya göre cok iyi (Fiesta ya göre koltuklar daha rahat ve bagaj geniş)
    - Hızlanma fena değil 1.4 HDI olmasına rağmen maksimum hızı 160 yaptım belki daha fazla olurdu ama yok bitti :)
    - Araç görünümü gerçekten hoş, bir cok kişi gibi benimde cok hoşuma gitti. arka görüşü düşük ama camlarının cok geniş olmaması spor bir görünüm veriyor.
    - Çok cimri bir yakıt tüketimi var. aracın yol tutuşu airodinamik yapısı belki bu konuda etkli.
    - Ses yalıtımı gayet iyi. araç icinde ufak defek sesler var ama bana göre oldukca sessiz düz bir yolda tıkırtı hic yok.
    - süspansiyonları sert ama bu dezavantaj değil tersine avantaj (bana göre)

Neden Kötü (baktığım araç)

- ABS var diyordu ABS bu araclarda obsiyonel bunda yoktu yerine capraz bağlı firen tertibatı vardı. çok sert frenler
    - vites kolu gaza basınca geriye doğru kayıyor gazdan cekince yumuşuyordu ( takozda sorun olabilir)
    - Motor kartelinden yağ akıyordu (cok ince yağ hidroliklerden geliyor olabilir.
    - arac arkadan darbe almış ama göze batmıyor önden park ederken şahıs cizmiş biraz. tamponlar sert plastik.

- Motor calışırken birşeyler carpıyor muş gibi ses geliyordu. Motor altında koruma yok.

- Araç Az olduğundan yedek parca tedarik etmek zaman alır. iyi bir usta bulamam servisi cok yüksek fiyatlara tamir eder.

-2. el piyasası zayıf alıcı bulmak zor. (nedenini anlamış değilim) araştırmalarda arac C sekmentinde üretilmiş

Şözüm şüki ben Citroen Xsara ya aşık oldum. Temiz bulabilirseniz kacırmayın ucuz alan ucuz satar evet..
    AHH XSARA seni ford yapsa ne var :)

• quote:

Orijinalden alıntı: lordtime

2 gün boyunca citroen xsara 1.4 HDI 2005 yi test etme imkanı buldum.
    niyetim Fort Fiesta 1.4 TDCI almaktı ama alacağım yerde bu arac olmadığından Xsara yı önerdiler aklımda olmayan bir araba idi çok araştırdım. aracı kullanana kadar da araca önyargı ile baktım taki aracı alıp kullanıncaya kadar.

Neden Güzel

- Yol tutuşu harika ani manevraya izin veriyor. normalde yumuşak, hızlanınca hidrolik sertleşiyor
    - içi oldukça geniş ve koltuklar cok rahat özellikle arka koltuklar bir cok arabaya göre cok iyi (Fiesta ya göre koltuklar daha rahat ve bagaj geniş)
    - Hızlanma fena değil 1.4 HDI olmasına rağmen maksimum hızı 160 yaptım belki daha fazla olurdu ama yok bitti :)
    - Araç görünümü gerçekten hoş, bir cok kişi gibi benimde cok hoşuma gitti. arka görüşü düşük ama camlarının cok geniş olmaması spor bir görünüm veriyor.
    - Çok cimri bir yakıt tüketimi var. aracın yol tutuşu airodinamik yapısı belki bu konuda etkli.
    - Ses yalıtımı gayet iyi. araç icinde ufak defek sesler var ama bana göre oldukca sessiz düz bir yolda tıkırtı hic yok.

- ABS var diyordu ABS bu araclarda obsiyonel bunda yoktu yerine capraz bağlı firen tertibatı vardı. çok sert frenler
    - vites kolu gaza basınca geriye doğru kayıyor gazdan cekince yumuşuyordu ( takozda sorun olabilir)
    - arac arkadan darbe almış ama göze batmıyor önden park ederken şahıs cizmiş biraz. tamponlar sert plastik.

- Motor calışırken birşeyler carpıyor muş gibi ses geliyordu. Motor altında koruma yok.

- Araç Az olduğundan yedek parca tedarik etmek zaman alır. iyi bir usta bulamam servisi cok yüksek fiyatlara tamir eder.

-2. el piyasası zayıf alıcı bulmak zor. (nedenini anlamış değilim) araştırmalarda arac C sekmentinde üretilmiş

Şözüm şüki ben Citroen Xsara ya aşık oldum. Temiz bulabilirseniz kacırmayın ucuz alan ucuz satar evet..

Ya tamda derdimi birebir anlattın , ağzına sağlık. bende ford fiesta TDCI arıyodum , birden xsara'ya dödüm acaba nasıldır , ford'a trercih edilebilirmi (fiyat-performans)derken senin yazına rastladım.

Hakikaten Şu Xsara'yı Keşke FORD ÜRETMİŞ Olsaydı...

Bakalım insan xsara'yı satmakta zorlanacağını düşününce . bir kez daha düşünüyor , hayırlısıyla ne nasip olacak bilmiyorum araştırmaya devam...

• Türkiye'de bir arabanın neden tutulmadığının mantıklı bir izahı olmaz. Sürü psikolojisi önemli bir etkendir.

Sürü psikolojisinden çıkıp mantıklı davrananlar ikinci elde F/P oranı yüksek, uygun fiyata güzel arabalar alabilirler.

Ama sıfır araba alırken sürü psikolojisini hesaba katmak gerekir, zira sıfır alınan araba ilerde sürü psikolojisine sahip insanlardan birine satılacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGH BASS

quote:

Orijinalden alıntı: lordtime

2 gün boyunca citroen xsara 1.4 HDI 2005 yi test etme imkanı buldum.

Neden Güzel

Ya tamda derdimi birebir anlattın , ağzına sağlık. bende ford fiesta TDCI arıyodum , birden xsara'ya dödüm acaba nasıldır , ford'a trercih edilebilirmi (fiyat-performans)derken senin yazına rastladım.

Hakikaten Şu Xsara'yı Keşke FORD ÜRETMİŞ Olsaydı...

Bakalım insan xsara'yı satmakta zorlanacağını düşününce . bir kez daha düşünüyor , hayırlısıyla ne nasip olacak bilmiyorum araştırmaya devam...

ya konuyu hortlatmış gibi olmayayım ama son iki aracım xsara 1 di benzinli olan clim modelinden. ilk xsara mı sattığımda ki bir haftada sattım birçok modele baktım ozamanki şartlarda geçen sene 2010 ocak ayında 10.000 tl satmış olduğum aracımın üstüne 2.000 tl daha koyup o bütcedeki araçların hepsine baktım ki rover da dahil ama yok aynı konforda araç bulamayınca gittim yine xsara aldım aynısından kürkçü dükkanı misali:)
    bu senede dizele heves sardım ofis arkadaşımda var 2005 model bugünün şartlarında 180kr yakıyor ki beraber hesapladık araba günün yarısında bende şu anda xsara dizel arıyorum ama yok bu arabalarda şöyle bir hastalık var ilk aldığınızda alışmadan sattınız sattınız yok satamadınız hayırlı olsun bağımlılık yaptı:)
    araç çok rahat çok konforlu yol tutuşu güzel seri ani hızlanmaya izin veriyor tamir yedek parça konusundada rahmeylik babamın tamircisi vardı özel servis adamın yapamadığı araba yok ilk götürdüğümde bunnu nerden buldun yazık etmişin dedi arabanın bakımlarını yaptı geçen ay sattım aracımı örnek olarak söylüyorum ön takımı yaptırıp sattım toplam maliyet malzeme dahil 170 tl peugeot boxser ön takım parçaları uyuyor onun için citroen almadan önce tekrar düşünün ama araç elimde kalacak korkusu ile falan değil ben bu arabaya hasta olursam alternatifini nasıl bulurum diye:) 2. eli ölü falan değil ben arabalarımın ikisinide birer haftada sattım şimdi arıyorum temizini bulamıyorum bulsam aynı gün alıcam araç sahipleri satmıyolar...

• fiyatı normal seyrediyor ve satılıyor da, kıyaslanan araçların fiyatları abartılıyor.
  • xsara nın tek kapılı bir modelini görmüştüm sahibinden.com da , orjinal 50.000km , ilk arabam o olsun isterim valla süper araç hayranım ben xsara ve c5 lere..
  • Benim konu hortlamış ama biz o aralar temiz bir xsara bulamadık. Ve mahalle baskısı soğuttu bizi araçtan. Arkadaşta bırak boşver dedi temiz bir R19 Alize aldı.
  • Temiz bir Xsara'dan vazgeçilemez;en azından üzerine ekleyecek hatrı sayılır bir paranız yoksa.
  • yanıyo diyolla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evolvo -- 18 Temmuz 2011; 15:45:44 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.