Şimdi Ara

83. Oscar Ödülleri (2011) - En iyi Film: The King's Speech (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
704
Cevap
0
Favori
63.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Natalie gelsede görsek.
  • Ne çok Natalie bekleyen var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shattered Glass

quote:

Orijinalden alıntı: keremocano

quote:

quote:

Sen buna başarı mı diyorsun?

Ben 21 kategoride 105 aday arasından 87 tanesini doğru tahmin etmiş biriyim. Senin bu liste awardsdaily de derece bile almaz Ama yined eilgilenmen ve liste oluşturman güzel bişey devam etmeni önerrim.

quote:

Orijinalden alıntı: keremocano
    bu tahmin olayını bu kadar abartmaya gerek yok.alt tarafı filmleri izleyen eleştirmenlerin tahminlerinden ve dönen dedikodulara bakıp biraz değiştirerek buraya yazıyorsunuz.bana göre filmleri izlemeden yaptığın tahmin senin tahminin değil başkasının tahmininden yaptığın seçim oluyor.bütün filmleri izleyip kendi tahminini yaptığında emin ol 105 adaylıktan 87 sini bildim diye böyle böbürlenemezdin

************************************************************************************************************
    Alıntıyı bile doğru düzgün yapamamışsın ama yinede cevap vereceğim.

Ne saçmalıyorsun sen kardeşim ben 8 yıldır oscar tahmini yapıyorum. Filmlerin büyük çoğunluğunu izledim kimsenin söylemlerini değiştirerek buraya listelediğim felanda yok. Oscar tahmini bir analiz çalışmasıdır. 5-10 gündür costume, sanat yönetimi, yabancı dilde en iyi film, yönetmen adaylıklarını hangisinin kazanacağını kestirmeye çalışarak kafa yoruyorum.

Bu başarı sadece bu yıla mahsus değil her sene yaptığım tahminler uzun bir analiz sonucu ortaya çıkıyor. Mütevazi olamayacağım ama oscar konusunda her geçen yıl daha proflaşıyorum. Tahmin listemi nasıl oluşturduğumu merak ediyorsan onuda açıklarım.

Geçen sene tahminleri en çok tutan awardsdaily de listeye giren tek türk bendim. Bırakında bir zahmet böbürleneyim kıskanmayalım.

filmlerin büyük çoğunluğunu izledim diyorsun ama izlemediğin filmleri de oraya aday olarak yazıyorsun.benim için olay burada bitiyor zaten.tahmin listeni de nasıl oluşturduğunu hiç merak etmiyorum çünkü dediğim gibi izlemeden yapmış olduğun tahmin senin tahminin değil başkalarının izleyip yaptığı tahminin arasından yaptığın bir seçim oluyor.

Büyük çoğunluğunu izledim demek neredeyse tamamını izledim demektir. İzlemediğim filmler bir kaç belgesel ve yabancı dilde en iyi film adaylarından 3 ünü izlememiştim.

İzlemediğim filmleri adaylıklar arasına yerleştirmek büyük bir yetenek işidir bunu senin anlamanıda beklemiyorum zaten ama anlaman için açıklayayım. Oscar öncesi bir sürü GUILD adayları açıklanır. Bazı filmleri izlemesen bile GUİLD adaylığı almış filmleri oscar tahmin listene yerleştirebilirsin. Misal;

COSTUME DESIGH

EXCELLENCE IN CONTEMPORARY FILM
    Black Swan – Amy Westcott
    Burlesque – Michael Kaplan
    Inception - Jeffrey Kurland
    The Social Network – Jacqueline West
    Wall Street: Money Never Sleeps – Ellen Mirojnick

EXCELLENCE IN PERIOD FILM
    The Fighter – Mark Bridges
    The King’s Speech – Jenny Beavan
    True Grit – Mary Zophres

EXCELLENCE IN FANTASY FILM
    Alice in Wonderland – Colleen Atwood
    The Tempest – Sandy Powell
    TRON: Legacy – Michael Wilkinson & Christine Bieselin Clark

Bu liste bir Costume design Guild listesidir. Oscar adaylığı almış 5 filmden 4 ü bu 3 periyoda bölünmüş adaylıklardan seçilmiştir. Oscar adayları belirlenirken her önüne gelen costume kategorisinde oy kullanamıyor akademi üyeleri içersind emeslek grupları var kostümcüler sadece kostüm kategorisinde değerlendirilecek filmleri oyluyorlar. Bende kişisel oscar adayı tahmin listemi yapmadan önce bütün guildleri topluyorum analizler yapıyorum acaba hangisi adaylık alır hangisi iyi burda kişisel beğenileri konuşturma ön plana çıkıyor. Bazen yukarıdaki 3 periyotluk listeden 4 ü oscar adayı olurken bazen 3 ü aday oluyor diğer 2 filmi ise senin bu liste dışından bulman gerekiyor.
    Yine bir örnek

CİNEMATOGRAPHY

Matthew Libatique (Black Swan)
    Wally Pfister (Inception)
    Danny Cohen (The King’s Speech)
    Jeff Cronenweth (The Social Network)
    Roger Deakins (True Grit)

Yukardaki 5 film American Society of Cinematographers adayları oscar adayları açıklanmadan önce açıklanır. Bu sene ne ilginçtir ki 5 adayın 5ide oscar adayı oldu. Ama ben tahmin yaparken The social network yerine Shutter island'ın daha iyi olduğunu düşünerek social network'e şans vermemiştim ama akademi social network'ü de aday yapmış.

Hala başkalarının izleyip tahmin yaptığı filmlerden tahmin yapıyorsun diye saçmalıyorsun. 8-9 yıldır bu işle uğraşıyorum ve inan bazı filmleri fragmanlarından gördüğüm ışığa göre derecelendiriyorum. Yine bir örnek taa yaz aylarında Rabbit hole fragmanını izlerken Nicole Kidman banko bu sene oscar adayı olucak dedim. O zamanlar hiç kimse şans vermiyordu hatta filmi izleyen bazı benim gibi sinefiller kidmanın botoxlu suratını eleştirip asla aday olamayacağını yazıyorlardı. Yine aynı şekilde colin firth'in adaylığını fragmanını izlediğimde kafamda kesinleştirmiştim.

Bu bir kavga değil sadece bilgilendirme karşı taraf iftirası sayesinde bişeyler öğrenmiş oldu. Kavgalarım daha sert ve acımasızdır.

bu bilgilendirme değil sadece zırvalama dostum.25 ocakta oscar adayları tahminini yazıp 105 adaylıktan 87 sini bildim diyorsun.27 ocakta da altyazısı bitsin ilk işim the king's speech i izliycem diye bir yazın var.zaten 'the king's speech' in tek başına 12 adaylığı var.filmi izlemeden sadece trailer ına bakıp bu 12 adaylığı nasıl tahmin ediyorsun?bu nasıl bir ışık görmedir sen bildiğin güneşi görmüşsün neyse bu kadar bilgilendirme yeter sana sanırım.bir daha sallarken daha destekli sallarsın

• erman hoca kanaltrke baglandi ;)
  • Erman Hoca ''Kırmızı Halı'' da
  • 14 yasindaki kiz oscar adayi biz hala burada oturuyoruz, cok gucume gitti :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: 60kc3

erman hoca kanaltrke baglandi ;)

tam komedi ya evine evini aramış sanki ailesiyle konuşuyo
  • Bu kıyafet olayı beni baya baydı yahu. Başlasa da izlesek keşke.
  • mila kunis çok güzel olmuştu
  • Kiyafet olayi cok iyi tam geyik :D

Baslardaki 20 yasindaki kirnizili kizi en cok begendim

Angelina gelecek mii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 28 Şubat 2011; 1:54:15 >
  • Bizim @Yazilimci Online'da katilmis Oscar'a.

Chuck ta gelmis :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangaetemo -- 28 Şubat 2011; 1:55:15 >
  •  83. Oscar Ödülleri (2011) - En iyi Film: The King's Speech
  • Mila Kunis i beğeniyorsanız Forgetting Sarah Marshall ı izlemenizi öneririm
    Şahsen çok sevdiğim bi oyuncudur
  • Skandalı Natalie'den bekliyoruz!!!!!
  • Abi Mila Kunis o kadar güzeldi ki Natalie Portman'ın güzelliğini gölgeledi filmde, uyuz oldum. Fakat çok hoş bir hatun gerçekten.
  • NTV'de Türkçe şuan.
  • Töreni orjinal sesinden izleyebileceğimiz bir link var mı? NTV'den uyuz oldum yaw.
  • Ben yatmadan gelsin Natalie hadiii cok gecikti
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekonomisty

Töreni orjinal sesinden izleyebileceğimiz bir link var mı? NTV'den uyuz oldum yaw.

Cnbc-e
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.