Şimdi Ara

83. Oscar Ödülleri (2011) - En iyi Film: The King's Speech (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
704
Cevap
0
Favori
63.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Eru ilúvatar

En iyi özgün senaryoyu İnception alsa bari, en iyi filmi büyük ihtimal alamaz.

En iyi özgün senaryo dalında en büyük adan Inception bence. Muhtemelen alacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

2010′un En Kötüleri Açıklandı !

Her sene olduğu gibi Oscar töreninden bir gün önce sinemanın en kötülerinin belirlendiği Razzie (Altın Ahududu) ödülleri sahiplerini buldu.

“The Last Airbender” filminin ödülleri neredeyse kimseye bırakmadığı Razzie’de geriye kalan ödülleri de “Sex and the City 2″ filmi aldı. Adaylar arasında yeralan “Jonah Hex” filminin eli boş dönmesine sevindiğimi söylemek istiyorum.

Kazananların listesi:

En Kötü Film
    - The Last Airbender

En Kötü Yardımcı Erkek Oyuncu
    - Jackson Rathbone (The Last Airbender ve Twilight Saga: Eclipse)

En Kötü Yönetmen
    - M. Night Shyamalan (The Last Airbender)

En Kötü Senaryo
    - The Last Airbender / M. Night Shyamalan

En Kötü 3 Boyutlu Film
    - The Last Airbender

The last airbender'a hiç şaşırmadım.Zor dayanmıştım izlerken filmi ama çizgi filmi harikaydı.

• KAZANAN TAHMİNLERİM

Best Picture
    Winner: The King's Speech
    Alternate: The Social Network

Best Director

Winner: David Fincher, "The Social Network"
    Alternate: Tom Hooper, "The King's Speech"

Best Actor in a Leading Role
    Winner: Colin Firth, "The King's Speech"
    Alternate: James Franco, "127 Hours"

Best Actress in a Leading Role
    Winner: Natalie Portman, "Black Swan"
    Alternate: Annette Bening, "The Kids Are All Right"

Best Actor in a Supporting Role
    Winner: Christian Bale, "The Fighter"
    Alternate: Geoffrey Rush, "The King's Speech"

Best Actress in a Supporting Role
    Winner: Melissa Leo, "The Fighter"
    Alternate: Hailee Steinfeld, "True Grit"

Best Original Screenplay
    Alternate: The Kids Are All Right

Best Adapted Screenplay
    Winner: The Social Network
    Alternate: 127 Hours

Best Animated Feature
    Winner: Toy Story 3
    Alternate: How to Train Your Dragon

Best Documentary Feature
    Winner: Inside Job
    Alternate: Exit Through the Gift Shop

Best Foreign Language Film
    Winner: In a Better World, "Denmark"
    Alternate: Incendies, "Canada"

Best Original Score
    Winner: The King's Speech, "Alexandre Desplat"
    Alternate: The Social Network, "Trent Reznor & Atticus Ross"

Best Original Song
    Winner: Toy Story 3, "We Belong Together"
    Alternate: Tangled, "I See the Light"

Best Cinematography
    Winner: True Grit
    Alternate: Black Swan

Best Art Direction
    Alternate: Alice in Wonderland

Best Costume Design
    Winner: Alice in Wonderland
    Alternate: The King's Speech

Best Makeup
    Winner: The Wolfman
    Alternate: The Way Back

Best Film Editing
    Winner: The Social Network
    Alternate: 127 Hours

Best Sound Mixing
    Winner: Inception
    Alternate: The Social Network

Best Sound Editing
    Alternate: True Grit

Best Visual Effects
    Alternate: Alice in Wonderland

Best Documentary Short Subject
    Winner: Strangers No More
    Alternate: Poster Girl

Best Short Film (Animated)
    Winner: The Gruffalo
    Alternate: Day & Night

Best Short Film (Live Action)
    Winner: Na Wewe
    Alternate: Wish 143

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shattered Glass -- 27 Şubat 2011; 21:22:35 >

• Black Swan ve Inception ikisi de bu gece 1 er tane ödül alır diyorum.
  • Best picture kategorisinde The King's Speech ve The Social Network kapışması var. Her ikisinden biri alırsa sürpriz olmaz ama Black Swan veya The Fighter alırsa büyük sürpriz yaşanır.

Best Director kategorisinde bu yıl sanırım ender istisnalardan biri yaşanacak normalde DGA ödlünü almış bir yönetmen büyük ihtimal oscarıda garantliyordu ama bu sene david fincher daha öncede almayı hak ettiği filmlerine ithafen ödülü alacak gibi. Tom hooper ödül alırsa kimse şaşırmamalı alabilirde.

Best actor kategorosinde colin firth banko alır ama james franco cumartesi indipendent spririt ödüllerinden aldığı en iyi erkek oyuncuyla kafa karıştırdı. Bağımsızların verdiği ödüller önemli ve sürprizin habericisi olabilir diyeceğim ama colin firth gerçekten hak etti ödülü.

Best actress kategorisinde natalie portman kuşkusuz herkesin favorisi. Annette bening ödül alırsa şaşırmamalı ama bu filmle almasını istemem.

Supporting actor/actress kategorilerinde melissa leo the fighter ile muhteşemdi Hailee Steinfeld sürpriz yapabilir. Christian bale de yine the fighter filmindeki rolüyle bence hayatındaki en büyük oyunculuk performansını gösterdi. Geofrey Rush ödül alırsa şaşırmam çok bu kategorilerde süpriz beklenebilir.

Screenplay kategorilerinde The king's speech orginal senaryo dalında ödülü kucaklar, the kids are all right sürpriz yapabilir inception'ın şansı yok. The social network uyarlama senaryo dalında büyük ihtimal ödülü alır.

Animated kategorisinde Toy story 3 büyük ihtimalle alır.

Documentary kategorisi biraz belirsiz inside job ve Exit through the gift shop arasında kararsız kaldım. Inside job alabilir.

Foreign language kategorisinde danimarka'nın şansı daha yüksek ama canada yapımı incendies sürpriz yapabilir.

Original score/song Alexander desplat son yıllarda çok iyi işler yapıyor The king's speech ile ödül alması muhtemel. The social network çok daha günümüze uygun tanıdık melodiler var belki akademi sevmez bunu o yüzden The king's speech sanırım daha uygun. Inception ödül alırsa daha çok sevinirim ama. Şarkı kategorisinde ise We Belong Together fena bir şarkı değil akademinin ne yapacağı en belirsiz olan dallardan biridir song kategorisi. Country strong filminin coming home isimli şarkısı ödül alırsa daha mutlu olurum.

Cinematography kategorisinde True grit çok iyi, black swan ve inception ödül alırsa şaşırmamalı.

Art direction kategorisinde The king's speech ile Alice in wonderland arasında çok düşündüm. The king's speech biraz daha şanslı ama alice in wonderland alırsa da olur.

Costume kategorisinde de yine sanat yönetimi kategorisindeki ikileme düştüm bu sefer ters yönde tercih yaptım. Alice in wonderland burda daha iyi, the king's speech de ödül alması muhtemel.

Makeup kategorisinde Alice in wonderland gibi ilginç makyajlara sahip bir filmin adaylık alamamasının şokunu yaşarken ödülü The wolfman isimli filmin alacağını düşünüyorum. Bu kategori sürpriz yapabilir.

Film editing kategorisinde tartışmasız başarılı kurgusuyla dikkat çeken the social network ödülü alır.

Sound mixing/sound editing kategorilerinde inception ödülü fazlasıyla hak ediyor.

Visual effects kategorisinde yine inception'ın başarılı efektlerinin ödüllendirileceğini düşünüyorum. Alice in wonderland veya Iron man 2 sürpriz yapabilir.

• Tahminlerim:

En İyi Film: The Social Network
    En İyi Yönetmen: David Fincher (The Social Network)
    En İyi Erkek Oyuncu: Colin Firth (The King’s Speech)
    En İyi Kadın Oyuncu: Natalie Portman (Black Swan)
    En İyi Uyarlama Senaryo: The Social Network
    En İyi Özgün Senaryo: The Kids Are All Right
    En İyi Müzik: The Social Network
    En İyi Kurgu: The Social Network
    En İyi Ses: Inception
    En İyi Ses Kurgusu: Inception
    En İyi Görsel Efekt: Inception
    En İyi Animasyon: Toy Story 3

--------------------------------------------------------------

Hakedenler:

En İyi Film: Inception
    En İyi Yönetmen: Darren Aronofsky – Black Swan
    En İyi Erkek Oyuncu: Colin Firth (The King’s Speech) (aday gösterilmedi ama bu kategorideki ödülü asıl hak eden, Shutter Island ile Leonardo DiCaprio)
    En İyi Kadın Oyuncu: Natalie Portman (Black Swan)
    En İyi Uyarlama Senaryo: 127 Hours
    En İyi Özgün Senaryo: Inception
    En İyi Müzik: Inception
    En İyi Kurgu: 127 Hours
    En İyi Ses: Inception
    En İyi Ses Kurgusu: Inception
    En İyi Görsel Efekt: Inception
    En İyi Animasyon: Toy Story 3

• Beyler James Franco oscar'ı sunacakmış. Bir de en iyi erkek oyuncuya aday, yani bu kesinlike seçilmediği anlamına mı geliyor? yazık olmuş öyleyse cidden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tired Soul

Beyler James Franco oscar'ı sunacakmış. Bir de en iyi erkek oyuncuya aday, yani bu kesinlike seçilmediği anlamına mı geliyor? yazık olmuş öyleyse cidden

Öyle bir şey olabilir mi be hocam? Ayrıca yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanki adaylar sunucular açıklandıktan sonra açıklandı. Tersi olsa da mantıksız gerçi de.
  • Arkadaşlar cahilliğimi mazur görün de bir şey soracağım.
    Bu adaylıkları kim belirliyor? Akademi mi belirliyor bunu da?
    Eğer öyleyse bu akademi DiCaprio'yu hangi mantıkla En iyi erkek oyuncuya aday göstermiyor?
    Shutter Island'la bence aday olması gerekirdi ve ciddi manada da zorlayıcı bi aday olurdu bana göre.
    Nedir bu işin kriteri?
  • quote:

Arkadaşlar cahilliğimi mazur görün de bir şey soracağım.
    Eğer öyleyse bu akademi DiCaprio'yu hangi mantıkla En iyi erkek oyuncuya aday göstermiyor?
    Shutter Island'la bence aday olması gerekirdi ve ciddi manada da zorlayıcı bi aday olurdu bana göre.
    Nedir bu işin kriteri?

Akademi belirliyor da sanırım Vizyon Tarihindeki gecikme yüzünden aday gösterilemiyormuş shutter island
  • quote:

quote:

Nedir bu işin kriteri?

Akademi belirliyor da sanırım Vizyon Tarihindeki gecikme yüzünden aday gösterilemiyormuş shutter island

Seneye mi aday olabiliyor yani?
  • quote:

quote:

quote:

Nedir bu işin kriteri?

Seneye mi aday olabiliyor yani?

Benim bildiğim zamanını doğru ayarlayamamışlar, yani Akademi'nin daha çok ilgi gösterdiği döneme denk getirmedikleri için biraz arada kaynamış gibi olmuş. Bu benim duyduğum sadece. Emin değilim.

• Bu gece izleyecegim toreni ama adaylara bakinca birsey farkettim sadece Inception'u izlemisim :)
  • Shutter İsland konusunda katılıyorum. Hiçbir şekilde isimlerinin geçmemesi çok göze batıyor. Bu işin arka yüzü de vardır elbet, belliki birşeyler dönmüş. Hadi diğerlerini geçtim en iyi kurguda aday olması lazımdı en kötü, hatta seçilmesi lazımdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smd

Bu gece izleyecegim toreni ama adaylara bakinca birsey farkettim sadece Inception'u izlemisim :)

Ben de bir ara öyle izlemiştim. O zaman zevki çıkmıyor ya. Benim gibi tüm filmleri izlersen daha bir heyecanlı ve zevkli geçiyor tören. Tahminlerim tutacak mı tutmayacak mı diye heyecan yaşıyorsun.
  • Beyler acaba kaçta biter tören? Ben zaten yarın okuula gitmek için 5.30'da kalkıcam o zaman kadar bitmezse hiç geceden kalkmayayım
  • shutter island zamanlama hatasıyla vizyona girdiyse ve seneyede aday olamıycaksa yazık olmuş cidden
    neyse
    inşallah uyanabiliriz 3 e telefonu kurdum kırmızı halıyı seyretmesekte olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sendromkaan

quote:

Orijinalden alıntı: smd

Bu gece izleyecegim toreni ama adaylara bakinca birsey farkettim sadece Inception'u izlemisim :)

Ben de bir ara öyle izlemiştim. O zaman zevki çıkmıyor ya. Benim gibi tüm filmleri izlersen daha bir heyecanlı ve zevkli geçiyor tören. Tahminlerim tutacak mı tutmayacak mı diye heyecan yaşıyorsun.

Valla en son Expandables'i sinemada izledim dusun yani ne kadar uzun zamandir film izleyemiyorum :) Elbet sonuclari ogrenecegim yarin en azindan canli izleyeyim
  • Black Swan'ı izleme fırsatım olmadı. Ödül alma şansı var mı sizce ?
  • Yav Erman Toroğlu törendeymiş.Ayrıca Elton John ile aynı masada oturacaklarmış .Nasıl bir baldır bu ya.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.