Şimdi Ara

83. Oscar Ödülleri (2011) - En iyi Film: The King's Speech (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
704
Cevap
0
Favori
63.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Leonardo DiCaprio aday olamamış. Yok artık diyorum. Diğer filmlere de bakmak lazım ama Shutter Island'de çok iyiydi bence.
  • Make up dalında

Alice in wonderland adaylık alamaması çok ilginç!

Documentary feature dalında

Waiting for supermen neredeyse herkesin banko aday olur diyeceği bir film adaylık alamadı buda çok ilginç!

Original song dalında

Hiç kimsenin şans vermediği country song filminin şarkısı comin home adaylık almış benimde tahminlerim içinde vardı önemsiz bir dal olsada çok sevdiğim bir şarkının adaylık alması çok iyi oldu.

Ses miksajı dalında

Salt tahmin ettiğim sürprizi yaptı. Ben black swan ile ikisi arasında çok düşünüp tercihimi black swan'dan yana kullanmıştım.

Genel olarak beklediğim gibi çıktı adaylar...
  • dicaprıoyu ezip geçmişler abi olamaz böyle bi şey
  • En büyük haksızlık Christopher Nolan'a yapılmıştır bana kalırsa.Aday bile gösterilmeyerek İnception'un en iyi film ödülünü alma ihtimali de ortadan kalktı diyebiliriz.
    David fincher ne filmler yaptı aday bile gösterilmedi The Social Network filmiyle geldiği noktaya bak şaşırılacak iş hakkaten.
    En iyi film dalındaki pek çok film daha vizyona girmedi tabi ülkemizde..Artık sırayla internetten izlerim ödüller açıklanana kadar..
  • Nolan ve Leo yok. Pehhhhhhhhhhhhh.
  • Academy yine yapacağını yapmış. Şaşırmadım..
  • leonardo dicaprio nun shutter island da gösterdiği performansla en iyi erkek oyuncu oscarına aday bile olamaması( ki bence alması gerekirdi) acedemy nin al pacino ya yaptığı muamelenin aynısıdır.adamlar bazı oyunculara ağzıyla kuş tutsa gereken saygıyı göstermiyor.ama jack nicholson hapşursa en iyi hapşuruk dalında ödül verirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koobee24

quote:

Orijinalden alıntı: nibbleArt

Inception'nın en iyi senaryo veya en iyi filmi alması gerekir bence.
    Nolan en iyi yönetmen seçilebilir.
    En iyi erkek oyuncuda Di caprio(shutter island),Brad pitt (THE TREE OF LIFE) ve Christian Bale(the fighter) kapışırlar.

brad pitt'in the tree of life filmini ne ara izlediniz merak ettim ? 3 ay var daha vizyona girmesine

post u atarkn karışıklık olmuştu orda.Daa sonrada frumda birsorun olduğundan düzenleyememiştim girip.
    İzlemediğim birşey için niye yorum yapaım yoksa ;)

en iyi film

Black Swan
    Inception

en iyi erkek oyuncu

James Franco in "127 Hours"

en iyi kadın oyuncu

Natalie Portman in "Black Swan"

en iyi yard. erkek oyuncu

Christian Bale in "The Fighter"
    Mark Ruffalo in "The Kids Are All Right"

en iyi yardımcı kadın oyuncu

Helena Bonham Carter in "The King's Speech"

en iyi animasyon

Toy Story 3 - Lee Unkrich

En İyi Yabancı Film

"A Better World" (Danimarka)

şansi favorilerim bunlar.

• inception kesin ödül alacak
  • Bende en iyi film ödülünün black swan'e gideceğini düşünüyorum
  • Arkadaşlar aday olan filmlerin gösterime girme tarihlerini nereden öğrenebiliriz?
  • Oscar BİTMİŞTİR.
  • Ohoo DiCaprio'ya gıcıklıgını yine göstermis akademi. Nolan ve Inceptıon'un da hakkı yenmis. Adam daha n'apsın,nasıl film çeksin ?

Sosyal Ag'a kötü diyenlere de katılmıyorum. Hak ettigi yeri buldu bence. En İyi Film dalında Oscar'ı alabilecek en güçlü aday.

Bu filmleri teker teker izler,sonra da bir tahminde bulunurum ama bu akademi kafasıyla düsünemedigim içim malum yine bir hayli sapmalar olur tahminde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sendromkaan
    Arkadaşlar aday olan filmlerin gösterime girme tarihlerini nereden öğrenebiliriz?

Cogu girdi gosterime , cesitli kaynaklardan bulup izleyebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mts0734

quote:

Orijinalden alıntı: Sendromkaan
    Arkadaşlar aday olan filmlerin gösterime girme tarihlerini nereden öğrenebiliriz?

Cogu girdi gosterime , cesitli kaynaklardan bulup izleyebilirsin

Çoğu girmedi yanlışım yoksa 3 tanesi gösterime girdi 7 tanesi gelecek.
  • GÖSTERİM TARİHLERİ

BLACK SWAN
    Gösterim Tarihi : 25 Şubat 2011

THE FIGHTER
    Gösterim Tarihi : 11 Şubat 2011

THE KING'S SPEECH
    Gösterim Tarihi : 18 Şubat 2011

TRUE GRIT
    Gösterim Tarihi : 25 Şubat 2011

THE KIDS ARE ALL RIGHT
    Gösterim Tarihi : 11 Mart 2011

127 HOURS
    Gösterim Tarihi : 18 Şubat 2011

BIUTFUL
    Gösterim Tarihi : 28 Ocak 2011

THE SOCIAL NETWORK
    Gösterimde

INCEPTION
    Gösterimde

TOY STORY 3
    Gösterimde

WINTER'S BONE
    Belli değil
  • Toy Story 3 en iyi film kategorisine girdiğine göre kesin en iyi animasyon ödülünü alacaktır. How to Train Your Dragon'a yazık oldu.
  • Christopher nolan, leonardo di caprio ve inception fanatikleri defalarca kez açıkladım yine açıklayayım. Inception benimde bu yıl fazlasıyla sevdiğim bir film oldu. Ama bu film ne yazık ki ödül törenlerinde es geçildi. Oscar bitmiştir, oscar değerini yitirmiştir demeyin leonardo di caprio oscar öncesi bir çok törende de zaten adaylık alamadı ki oscarda alsın. Aynı şekilde inception en iyi film adaylığını hak ediyordu aldı ama hepsi bununla kalacak, ödül gecesi teknik dalların bazılarında şansı var ödül alabilir ama onun dışında inception'ın senaryo ve en iyi film ödülünü alması bence hayal

Demek istediğim inception bütün ödül törenlerince sebebini daha önce açıkladığım nedenlerden dolayı es geçildi. Zaten pek fazla ödül iddiası olmadığını eylül ayında fazlasıyla belli etti ama filmi genel olarak herkes beğendi bu bence yeterli. Sanırım geçen sene avatar'a yapılan muamelenin aynısı inception'a yapılıyor.

En iyi film yarışında;

The king's speech, the fighter ve the social network, the kids are all right yarışıyor diğer filmlerin oscar alma şansı hiç yok.

Benim kişisel tercihim black swan biraz daha süslense ve daha iddalı bir prodüksiyon olsaydı kesinlikle black swan derdim, filmi çok çok beğendim ama oscar alma şansı hiç yok. Senaryosu oscar adayı olmamış bir filmin oscar ödülü alması imkansız bence.

The fighter bence social network'den daha başarılı bir film. Başrolündeki 4 oyuncuda mükemmeller. Social network'ü izlerken biraz gerildim başroldeki jesse eisenberg inanılmaz hızlı konuşuyor

The king's speech izlemedim bugün yarın izleyeceğim sanırım bu filmi izledikten sonra benimde favorim belli olacak.

Onca aday içersinden academiye tek kızgınlığım yardımcı erkek oyuncu dalında john hawkens adaylık almış. Gerçi SAG tarafından da adaylık aldı ama social network'ün aynı zamanda yeni spider man "andrew garfield" kesinlikle performansıyla john hawkens'e göre daha fazla adaylık hak ediyordu.

• İnception ve shutter island'ın en iyi film'i alamıycağını zaten biliyorduk..Akademininde dicaprio ile bi alıp veremediği yok sadece bol geçen bir sene denilebilir.
    Shutter İsland'a örnek olarak yine scorsese filmi olan The Departed 2007'da EN İYİ FİLM'i almıştır,başrolde ise dicaprio var anlatmaya gerek yok izlemiştir herkes.

En iyi yönetmende ki seçenekler çok zor , Nolan biraz şanssız gibi bu konuda..Ki zaten bu zamana kadar da en iyi yönetmende adaylığı da yok.

İnception'ın 8 adaylıktan en az 3 tane alıcağını düşünüyorum.. Gerçekten iyi bir sene geçmiş
  • The Social Network alacak ödülü. Hollywood Facebook'a gizli yardımda bulunuyor. (Komplocu)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.