Şimdi Ara

83. Oscar Ödülleri (2011) - En iyi Film: The King's Speech (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
704
Cevap
0
Favori
63.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: luisfigo10

En İyi Film:
    The Social Network*
    The King's Speech*
    Inception
    The Fighter
    Black Swan

En İyi Yönetmen:
    David Fincher (The Social Network)*
    Christopher Nolan (Inception) *
    Tom Hooper (The King's Speech)
    Darren Aronofsky (Black Swan)
    David Rossel (The Fighter)

En İyi Erkek Oyuncu:
    Colin Firth (The King’s Speech)*
    James Franco (127 Hours)*
    Mark Wahlberg (The Fighter)
    Jeff Bridges (True Grit)
    Jesse Eisenberg (The Social Network)
    Javier Bardem (Biutiful)

En İyi Kadın Oyuncu:
    Natalie Portman (Black Swan)*
    Annette Bening (The Kids Are All Right)*
    Jennifer Lawrence (Winter’s Bone)
    Nicole Kidman (Rabbit Hole)
    Naomi Watts (Fair Game)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:
    Christian Bale (The Fighter)*
    Geoffrey Rush (The King’s Speech)*
    Andrew Garfield (The Social Network)
    John Hawkes (Winter’s Bone)
    Mark Ruffalo (The Kids Are All Right)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:
    Amy Adams (The Fighter)
    Helena Bonham Carter (The King’s Speech)
    Melissa Leo (The Fighter)
    Jacki Weaver (Animal Kingdom)
    Dianne Wiest (Rabbit Hole)

En İyi Özgün Senaryo:
    Inception*
    The Kids Are All Right
    The King’s Speech
    Black Swan
    Animal Kingdom

En iyi Uyarlama Senaryo:
    The Social Network*
    127 Hours*
    The Town
    Winter’s Bone
    The Ghost Writer

Buda benim aday listem yanına yıldız koyduklarım güçlü adaylar izlemediğim 3 film var (The King's Speech, 127 Hours, The Fighter) onlarıda bazı duyumlara ve araştırmalarıma göre serpiştirdim..Inception a Academy mesafeli duracaktır sanırım (Genelde öyle yapar).. Bir yandan da Academynin ne yapacağı belli olmaz tabi.. Yamuluyorsam düzeltin :D

Allah iyiliğini versin, sondaki mesajını okumadan yarım saattir gerçek liste diye inceliyorum bunu:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mürşit Efendi

Shutter Island filmiyle DiCaprio bir oscar almalı.

bana göre de Leo shutter island filmiyle en iyi erkek oyuncu dalında çok kuvvetli adaydır.ama academy gerçek bir kişinin hayatı canlandırılan filmlere daha yakın durur genelde(ray,capote,the last king of scotland,milk gibi daha da var örnekleri).bu sene de 127 hours ya da the fighter a verebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremocano -- 21 Aralık 2010; 19:53:26 >
  • İnception en iyi senaryo ve en iyi film ödülünü almazsa kız gibi bağırırım

Bu arada yerli yapımız bal girceğini sanmam ama ilk 5 girip orada aday olması güzel olurdu...
  • 25 ocak 27 şubatı bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAS -- 22 Aralık 2010; 0:06:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremocano

quote:

Orijinalden alıntı: Mürşit Efendi

Shutter Island filmiyle DiCaprio bir oscar almalı.

bana göre de Leo shutter island filmiyle en iyi erkek oyuncu dalında çok kuvvetli adaydır.ama academy gerçek bir kişinin hayatı canlandırılan filmlere daha yakın durur genelde(ray,capote,the last king of scotland,milk gibi daha da var örnekleri).bu sene de 127 hours ya da the fighter a verebilirler.

kuvvetli aday falan değil ne yazık ki. altın küre'de dahi aday yapmamışlar gidip de oscar'ı mı verecekler ? leonardo'nun umtlar başka seneye artık. shutter island da aynı kaderi paylaşacak gibi.
  • aklıma ilk gelen leonardo shutter island
  • Inception Alamazsa Yakarim LOS ANGELES'i yakariiiiimmmmmmmm

saka bi yana bu sene inception almazsa benim icin oscar biter

83. Oscar Ödülleri (2011) - En iyi Film: The King's Speech

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 1 Ocak 2011; 3:46:00 >
  • Leo daha ne yapsın Allah aşkına. Daha nasıl oynasın. Adam shutter island'daki rolü oynamamış yaşamış resmen. ki bu sene daha iyi oynıyan kesinlikle yok.

Ama gerizekalı akademinin hangi filmlere hangi oyunculara ödül verdiğini biliyoruz artık. Saplantılı adamlar.

ne leo en iyi oyuncu ödülünü alır ne de inception en iyi film ödülünü.

çok da tın. ikisi de gönlümüzün birincisi
  • Inception yoktu bu sene sadece. Oscar alabilecek çok film çıktı ama hepsi yılın son çeyreğinde geldi seyirci karşısına.

Black Swan, The Fighter, The King’s Speech, True Grit, 127 Hours

Bu filmlere dikkat etmek lazım, izlemek lazım. Henüz doğru düzgün sunumları yok ama Altın Küre'yle başlayan maraton Oscar ile bitecek. Ben Altın Küre'ye kadar hangi sunumlarını bulursam bulayım izlemeyi düşünüyorum, ki normalde en az 720p izlerim.
  • Bazı sinema eleştirmenleri, Facebook'un kuruluşunu anlatan "The Social Network" filminin, en iyi film dalında Oscar ödülü alacağını tahmin ediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

Bazı sinema eleştirmenleri, Facebook'un kuruluşunu anlatan "The Social Network" filminin, en iyi film dalında Oscar ödülü alacağını tahmin ediyorlar.

Eğer öyle bir şey olursa diğer filmlere çok çok yazık olur...
  • The Social Network oscar alırsa ben artık akademiden şüphe ederim arkadaş... Ama ben de Natalie Portman'ın Black Swan ile oscar alacağını düşünüyorum.
  • Leonardo en sevmediğim aktörlerden son yıllarda en sevdiğim aktörlerden biri haline geldi, adam oynamıyor resmen o rolü yaşıyor. Ödül almazsa benimde akademi ile ilgili düşüncelerim olmaya başlayacak (tabi onlarında çokta umurumda)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Rahip -- 3 Ocak 2011; 23:07:08 >
  • Hurt Locker gibi bir saçmalık Oscarı aldı. Herşeye hazırlıklı olun Sosyal Ağ da Oscarı alabilir Akasya Durağı da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arielortega77

Hurt Locker gibi bir saçmalık Oscarı aldı. Herşeye hazırlıklı olun Sosyal Ağ da Oscarı alabilir Akasya Durağı da.

Düşündükçe çıldırıyorum.
  •  83. Oscar Ödülleri (2011) - En iyi Film: The King's Speech

Görsel Efekt Adayları

Alice in Wonderland
    Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1
    Hereafter
    Inception
    Iron Man 2
    Scott Pilgrim Vs. the World
    Tron: Legacy

Oscar Visual Effects Shortlist Is Up

The shortlist for the 83rd Annual Academy Awards Best Visual Effects category has been published, and it contains some good news for Scott Pilgrim Vs The World fans, as well as expected mentions for the likes of Inception and perennial effects contender Harry Potter.

The seven films on the shortlist also include Iron Man 2, Alice in Wonderland, Tron Legacy and Clint Eastwood's Hereafter. These seven will be whittled down to five final nominations, which are announced on January 25 with the ceremony taking place on February 27.

The seven films contain the usual big-budget blockbusters - if there's anyone out there who didn't expect to see Inception and Tron Legacy, we feel you might need a reality check - but also a less obvious nod to, say, Eastwood's story of the afterlife, which has received less than glowing reviews (albeit no one has been picking on the effects in their complaints). It's really good to see that someone out there loves Scott Pilgrim Vs The World, which used a huge number of effects, both subtle and in your face.

Still, can any of these films beat Inception? Share your thoughts below!

Helen O'Hara / Empire
    http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=29833

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intruder -- 6 Ocak 2011; 13:42:39 >

• O zaman oscar goes to me!
  • Oscar öyle abartılmış ki.Zamanında vay be Oscar alan bi film çekebilsem felan derdim.
    Şimdi bi film çeksem oscar listesine girmesini bile istemem.
    Abuk subuk filmlerin aldığı bir ödül gibi...
  • leonardo alır mı ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

Inception Alamazsa Yakarim LOS ANGELES'i yakariiiiimmmmmmmm

saka bi yana bu sene inception almazsa benim icin oscar biter

83. Oscar Ödülleri (2011) - En iyi Film: The King's Speech

black swan gibi bayağı iyi bir rakibi var.almaması sürpriz olmaz,sakin ol yani.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.