Şimdi Ara

83. Oscar Ödülleri (2011) - En iyi Film: The King's Speech (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
704
Cevap
0
Favori
63.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Inception'un "En İyi Film Müziği" ödülünü alamamış olmasına şaşırdım, bu ödüle garanti gözüyle bakıyordum diyebilirim.

Black Swan.. Natalie Portman'ın doruğa ulaştığıı bir yapım olunca, haliyle film ve yönetmen biraz daha arka planda kalmış gibi. Natalie Portman'ın göstere göstere "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü aldığı bu filmi de beğendiğimi söyleyebilirim.

The Fighter'ı ilk izlediğimde söylediğim şey, Christian Bale'in ödülünün garanti olduğuydu, yanılmadım. Ek olarak, Melissa Leo'da "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü kaptı, güzel.

The King's Speech dahil olmak üzere, diğer aday filmleri izlemedim. Çok yakın zamanda izlemeyi düşünüyorum, ancak şu ana kadar gördüklerim içinde "ödülü haketmeyen yok!" diyebilirim.

• Bir iki sayfa geride biri katılmamış yazmış. Katılmasa iyi olurmuş. En iyi kurguyu bile vermediler.
  • Eğer Nolan eli boş göndermişlerse çok ayıp etmişler daha diyecek bişey bulamıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Subserosa

Inception'un "En İyi Film Müziği" ödülünü alamamış olmasına şaşırdım, bu ödüle garanti gözüyle bakıyordum diyebilirim.

Black Swan.. Natalie Portman'ın doruğa ulaştığıı bir yapım olunca, haliyle film ve yönetmen biraz daha arka planda kalmış gibi. Natalie Portman'ın göstere göstere "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü aldığı bu filmi de beğendiğimi söyleyebilirim.

The Fighter'ı ilk izlediğimde söylediğim şey, Christian Bale'in ödülünün garanti olduğuydu, yanılmadım. Ek olarak, Melissa Leo'da "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü kaptı, güzel.

The King's Speech dahil olmak üzere, diğer aday filmleri izlemedim. Çok yakın zamanda izlemeyi düşünüyorum, ancak şu ana kadar gördüklerim içinde "ödülü haketmeyen yok!" diyebilirim.

adayların yarısı göstere göstere aldı

• Bence en iyi film ödülünün The King's Speech'in alması saçmalıktı. Akademi vizyon tarihlerinden etkileniyor kesinlikle eğer inception aralıkta çıkıp the king's speech yazın çıkmış olsaydı kesinlike ödülü inception alacaktı.

Büyük haksızlık edildi bence güzel film ama en iyisi değildi
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilsemo

Çok sönüktü tören. Tek aklımda kalan Mila Kunis

Elbisesi çok güzeldi.Jennifer Lawrance'da fena değildi.
  • En iyi müziği Inception 100% hakediyordu, yani atmosferi müthis destekleyen parçalar vardı, gerek duygusal anlarda gerek aksiyonda. Aynı şekilde senaryoyu da, yahu bir de sen nasıl Nolan'ı en iyi yönetmenliğe aday göstermezsin, utansınlar.
  • The King's Speech hakkında çok uç yorumlar okumadım, ya "çok iyi" ya da "fena değil" şeklindeydi. Ama Inception'da bi kutuplaşma söz konusuydu sanki, gerek Türkiye'deki gerek diğer ülkelerdeki sinemaseverler arasında. Ben Inception'u beğenmiştim fakat gecede çok üst düzey ödülleri alamayacağı belli gibiydi. Üstte bir arkadaşın dediği gibi, vizyon tarihinden etkilenmiş kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B3lmondo

En iyi müziği Inception 100% hakediyordu, yani atmosferi müthis destekleyen parçalar vardı, gerek duygusal anlarda gerek aksiyonda. Aynı şekilde senaryoyu da, yahu bir de sen nasıl Nolan'ı en iyi yönetmenliğe aday göstermezsin, utansınlar.

Hocam Oscar'da ne tür bir seçim var anlamış değilim.Genelde Oscar alan bir film,bütün ödülleri topluyor.Ayrı ayrı,eşit bir şekilde dağıtıldığını şuana kadar görmedim.
  • Ayrıca Black Swan'da Mila Kunis'e, Inception'da Joseph-Gordon Levitt'e dikkat. Gerçekten filmlerin ilerleyişinde ve kalitesinde büyük pay sahibi ikisi de bana göre.
  • arkadaslar su an oscarin tekrari bsliyor ntvde. Biri kaydedebilir mi? Cok memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tired Soul

Bence en iyi film ödülünün The King's Speech'in alması saçmalıktı. Akademi vizyon tarihlerinden etkileniyor kesinlikle eğer inception aralıkta çıkıp the king's speech yazın çıkmış olsaydı kesinlike ödülü inception alacaktı.

Büyük haksızlık edildi bence güzel film ama en iyisi değildi

alakası yok be hocam. istediği zamanda başlasın gene de vermeyeceklerdi oscar'ı. çok net bir şey.
  • Yarısını kesmişler zaten törenin. İzliyorum şu an ama bazı ödülleri direkt atladılar. Konuşmaları da kısaltmışlar. Komediye bak. Melissa Leo 3-4 dakika konuştu 30 saniyeye azaltmışlar. "Fucking"i bile duyamadık yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armasova -- 28 Şubat 2011; 23:13:01 >
  • Inception kesinlikle en iyi film müziğini hakketti Hans Zimmer usta var,Modern Warfare 2 ile en iyi oyun müziğini kazandı zaten.
  • ben daha yeni izliyorum tekrarını
  • caner 84. oscar odulleri basligini acmamisin
  • Dediginiz gibi akademi inception gibi filmlere odul vermiyor

Matrix'e bile vermediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: B3lmondo

En iyi müziği Inception 100% hakediyordu, yani atmosferi müthis destekleyen parçalar vardı, gerek duygusal anlarda gerek aksiyonda. Aynı şekilde senaryoyu da, yahu bir de sen nasıl Nolan'ı en iyi yönetmenliğe aday göstermezsin, utansınlar.

artık oscar ödülleri artık laçka olmuş duruma geldi.
    biz orada oldugumuz icin işin iç yüzünü göremiyoruz maalesef.
    vardır bi bildikleri
  • 10 sene önce Matrix alamamış, siz Matrix'ten daha fazlasını vaad etmeyen filme şimdi Oscar'ı layık görüyorsunuz.
  • inception'ın en iyi film oscar'ına aday gösterilmesi bile bir başarı,daha iyi filmlerin(benzer tarzda) aday gösterilmediği bile olmuştu ancak inception nasıl en iyi kurgu ve en iyi orijinal senaryo ödülünü alamadı hâlâ çözemiyorum.inception'ın birkaç filmden etkilendiği ve tamı tamına orijinal olduğu söylenemez,eski tarzdakilerin birkaç versiyon atlamış hâli ancak kesinlikle o ödülü kapan filmler the social network ve king's speech'ten(ki bu filmde yaşanan olaylar yanılmıyorsam 8. george'ın başına gelenler,yani ortada orijinallik falan yok gerçeği film yapmış adamlar) daha çok hak ediyordu.

not:burada king's speech'i beğenmediğim anlamı çıkmasın,çok iyiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Droogie -- 1 Mart 2011; 16:33:49 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.