Şimdi Ara

MSI özel tasarımlı Radeon HD 5670 Cyclone modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son olarak GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modellerini pazara sunan MSI, ürün gamını özel tasarımlı yeni bir ATi Radeon HD 5670 ile genişletiyor. R5670 Cyclone 1G kod adını taşıyan DirectX 11 destekli ekran kartı, hem tasarım özellikleri ve soğutucusu hem de yüksek kaliteli komponentleriyle dikkat çekecek gibi görünüyor. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Redwood XT GPU'sunun güç verdiği ekran kartı, 128-bit bellek veri yolu desteğine, 400x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip.

Grafik işlem birimi 775MHz'de, bellekleri ise 4040MHz'de görev yapan DirectX 11 destekli MSI Radeon HD 5670 Cyclone'un, sahip olduğu ısı iletim teknolojili özel soğutucu sayesinde, referans tasarımlı modellere kıyasla 18 dereceye kadar daha serin çalıştığı belirtiliyor. Military Class konsepti çerçevesinde yüksek stabilite ve uzun ömürlü kullanım için katı kapasitörler ile donatılan ekran kartında DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerine yer veriliyor ve çoklu monitörler kurulumları için ATi Eyefinity teknolojilerine destek sunuluyor.

Isıl güç tasarımı 71 Watt olarak açıklanan MSI Radeon HD 5670 Cyclone'un önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenirken, fiyatı ise henüz açıklanmadı.

• guzel bir sogutucu ile geliyor ama gpu 825-850mhz olarakta gelebilirdi bence..
  • 5670 için özel soğtucunun bir anlamı yok bence,articcooling soğutucuları gayet yeterli ki zaten powercolor,sapphire,asus'da bu soğutucuyu kullanıyor,cyclone modeli'nin fiyatı yüksek olur ki buda kartın alınabilirliğini ortadan kaldırır
  • ramler için soğutucu kullanılmamış.. 71w tasarımlı kartın, sadece anakarttan 75w alabileceğini düşünürsek, oc için (+4wlık bir genişlik var sadece) ekstra güç girişi olmaması oc kabiliyetini kısıtlayabilir.. stok soğutucu da oldukça sessiz sanırım, bu kartın daha pahalı olacağını düşünürsek gereksiz bir ürün gibi duruyor..
  • quote:

ramler için soğutucu kullanılmamış.. 71w tasarımlı kartın, sadece anakarttan 75w alabileceğini düşünürsek, oc için (+4wlık bir genişlik var sadece) ekstra güç girişi olmaması oc kabiliyetini kısıtlayabilir.. stok soğutucu da oldukça sessiz sanırım, bu kartın daha pahalı olacağını düşünürsek gereksiz bir ürün gibi duruyor..

PCI-E 2.0 yuvaların sağladığı 150W gücü kullanmıyomu bu kartlar?
  • 5850 ye iyi gider bu sogutucu
  • 4770 de de kullanmışlardı bunu lakin Türkiyede görmek nasip olmadı.
  • Hastayım bu soğutuculara
  • quote:

Orijinalden alıntı: tokatli6061
    quote:

ramler için soğutucu kullanılmamış.. 71w tasarımlı kartın, sadece anakarttan 75w alabileceğini düşünürsek, oc için (+4wlık bir genişlik var sadece) ekstra güç girişi olmaması oc kabiliyetini kısıtlayabilir.. stok soğutucu da oldukça sessiz sanırım, bu kartın daha pahalı olacağını düşünürsek gereksiz bir ürün gibi duruyor..

hayır, pcie 2.0ın en önemli farkı bant genişliğinin 2 katına çıkartılması, anakartın sağladığı güç aynı eski versiyonla..
    http://www.10stripe.com/featured/quick/pci-express-2-0.php

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tokatli6061

quote:

hayır, pcie 2.0ın en önemli farkı bant genişliğinin 2 katına çıkartılması, anakartın sağladığı güç aynı eski versiyonla..http://www.10stripe.com/featured/quick/pci-express-2-0.php

Buradaki PCI-E 2.0 incelemesinde bu yeni PCI-E yuvasının 300W güç sağlayabildiği yazılmış???
    http://www.thgtr.com/grafik/ekran-karti/pci-express-20-incelemesi/pci-express-20in-ayrintilari

• pcie 2.0 standartlı kart 300w kullanabilir ama anakartlar 75w verir.. pcie 2.0 ile birlikte kartlar 8pinlik(150W) ekstra güç girşi kazandılar.. o incelemeyi yapan yanlış açıklamıştır demek istediğini.. o verdiğin linki destekleyecek yabancı kaynakların var mı? ben sana anandtechten link veriyorum.. ben de zamanında pcie slotu 150w veriyor diye kartıma biostan ekstra voltaj verecektim sonra biraz araştırınca ne kadar büyük bir yanlıştan döndüğümü anladım..
  • pci express = 75W
    6pin = 75W
    8pin = 150W
  • MSI ( Malı Satarım İlgilenmem ) mı aman.....
  • MSI ( Malı Satarım İlgilenmem ) mı aman.....

super ya:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

MSI ( Malı Satarım İlgilenmem ) mı aman.....
  • hiç gerenk yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

MSI ( Malı Satarım İlgilenmem ) mı aman.....

• soğutucu çok güzel gözüküyor
  • Evet tasarımı güzel
  • Tasarım güzel de kart zaten çok az ısınıyor. 40nm ve ek güç girişi istemiyor. HD4670 palit super deki fan bile çok yeterliydi, hem de çok sessizdi. Bu soğutucu bu kartı yükte 55C yi geçirmez ben söyleyeyim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.