Şimdi Ara

İşte dünyanın ilk Döner Robotu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
6.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kökeni 1800'lü yıllara, Bursa'daki İskender Efendi'ye dayanan Döner, bulunduğumuz coğrafyanın dünya çapında marka olmayı başaran en popüler lezzetlerinden birisidir. Ancak biz bu haberimizde, dönerin kendisinden öte dönercilerin işini kolaylaştırabilecek yeni bir teknolojik üründen bahsedeceğiz.

Almanya'da yaşayan Kıbrıslı girişimci Ahmet Kalyoncu, dünyanın ilk kebap robotunu, Almanya'da ilk defa düzenlenen Kebap Fuarı'nda tanıttı. Kebap yemek için her yıl yaklaşık 2.5 milyar Avro harcayan Almanlardan yola çıkarak çalışmalaraına başlayan Kalyoncu, Kebap Robotu ile oldukça iddialı.

7/24 çalışmak üzere tasarlanan robot, uzaktan kumanda ile kontrol ediliyor ve hatalı ya da iri kıyım kesimin önüne geçebilmek adına üst kısmında bir adet kamera bulunuyor. Yabancı basının da dikkatini çeken Ahmet Kalyoncu, Kebap Robotu'nu Almanya'daki 15.500 dönerciye satmayı hedefliyor.

Video, Youtube üzerinden yayınlanmaktadır.

Kaynak: http://www.newlaunches.com/archives/doner_robotu_the_worlds_first_kebab_robot.php

• Acıktım yaw
  • Gurbetçilerimize yakışır bir icat.
  • İnsandan farkının hizmet hızı olması gerekirdi. Sanırım gösteri için yavaşlatmışlar, aksi halde eski düzene getirdiği fazla bir yenilik yok.
  • kalın kesiyor.
  • Yok artık bu kadar da değil..
    bu makina ileride daha da çok geliştirilir .. paket yapar .. para alır .. para üstü ile fişi de kendi verir..
  • Zaten o robotu insan yönetiyor pişmişmi pişmemişmi diye ayarlıyormuş kumandasını varmış. Ne farkı kaldıki adam onunlamı uğraşacak ayarlıyacak kendisi keser daha hızlı keser.
  • Bana kalırsa gerçekten boş masraf(enerji , robot , zaman vs.). Belki kullanışlı olabilir ileride ama şuan için geliştirilmesi gerek , hatta gelişmemesi daha iyi.
  • lüks görünümü dışında hiç bir özelliği yok. kalın kesiyor ve çok yavaş. geliştirilirse bir işe yarayabilir
  • Migros a gidenler bilir. Klasik kasaların yanısıra artık kiosklar da var. Aldığın ürünlerin barkodunu cihaza okut, kredi kartını yerleştir, şifreni gir ve beklemeden çık git. Benim işime geliyor şahsen.

Al sana bir sürü işsiz kasiyer.

İşte döner robotu. Ve al sana işsiz döner ustaları.

İşssizliğin esas kaynağı nedir daha iyi anlıyoruz değil mi ?
  • Beyler bu makinadan Bereket Döner'de var zaten.
  • hiç gerek yok bence alt tarafı iki bıçak sallıcaksın ya
  • iştahım açıldı bir anda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Beyler bu makinadan Bereket Döner'de var zaten.

+1 Onu diycektim bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: chakra

Migros a gidenler bilir. Klasik kasaların yanısıra artık kiosklar da var. Aldığın ürünlerin barkodunu cihaza okut, kredi kartını yerleştir, şifreni gir ve beklemeden çık git. Benim işime geliyor şahsen.

Al sana bir sürü işsiz kasiyer.

İşte döner robotu. Ve al sana işsiz döner ustaları.

İşssizliğin esas kaynağı nedir daha iyi anlıyoruz değil mi ?

neden boşa para verelim orayı anlamadım?

avrupa sanayi devriminden sonra yürüdü gitti bizim ekonomimiz neden böyle?
  • Berekette Var Bu Aletten
  • helal olsun
  • Yavas Kesiyor.

Ayrica Bazi Yerlerde zaten elektrikli bisey kullaniliyor boyle ellerinde bisey onla kesiyolar
  • eee şimdi magandalar maça giderken bu makinayımı alacaklar yanlarına ??????
  • Of oldu mu bu saatte çok acıktım. Ayrıca çok seri kesmiyor ya.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.