Şimdi Ara

300 - 400 TL Arası Dokunmatik Telefon Sizce ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
25.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

LG KP500 COOKIE mi ? ( 310 tl)

SAMSUNG S5233 STAR mı? (380 tl)

-3G lazım değil.
    -Wifi lazım değil.

Dokunmatik ve şık bir tasarım olması gerekiyor ayrıca kullanımı kolay olması önemli ?

Fiyat - Performans olarak sizce hangisi alınmalı.

Buradakilerden farklı olarak başka önerileriniz varsa onlarıda bekliyorum...

NOKİA 5230

LG KP500 COOKIE

SAMSUNG S5233 STAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz39 -- 5 Nisan 2010; 9:47:31 >

• NOKİA ELBETTE :D
  • Star daha iyi olur senin için ama denemen iyi olur hepsini

• quote:

Orijinalden alıntı: kiss.07

NOKİA ELBETTE :D
  • SAMSUNG S5233 STAR ben 5 aydır kullanyorum memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz39

NOKİA 5230 mu ? (370 tl)

LG KP500 COOKIE mi ? ( 310 tl)

SAMSUNG S5233 STAR mı? (380 tl)

-3G lazım değil.
    -Wifi lazım değil.

Dokunmatik ve şık bir tasarım olması gerekiyor ayrıca kullanımı kolay olması önemli ?

Fiyat - Performans olarak sizce hangisi alınmalı.

Buradakilerden farklı olarak başka önerileriniz varsa onlarıda bekliyorum...

Samsung...
  • Kullanım kolaylığı diyorsan Capacitive ekrana sahip bir model alınmalı.

Corby, Corby wifi, Genoa inceleyebileceğin modeller.

Yukarıdaki 3 modelden biri dersen Cookie öneririm. Kullanıp memnun kaldığım bir cihaz.
  • 5230 da döküman görüntüleme özelliği var mı acaba?
  • deniz39 sana tavsiyem samsung alman nokianın 300-400 liralık telefonlarının ekranı bastırmatik oluyor. model olarak arkadaşımın kullandığı B3410 tavsiye edebilirim
  • tabikide samsung ama ben bi s5233 kullanıcısıyım ileride gerçekten pişman olursun wifi yok 3g yok ilk başta önemli değil gibi gelio ama önemli wifi modeli olabilir ama sana 300 tl ye direk sıfır samsung corby al deerim 5800 ın yaptığı herşeyi yapabiliyor çok iyi bi telefon özellikleri on numara
  • quote:

Orijinalden alıntı: shekerbaterist

tabikide samsung ama ben bi s5233 kullanıcısıyım ileride gerçekten pişman olursun wifi yok 3g yok ilk başta önemli değil gibi gelio ama önemli wifi modeli olabilir ama sana 300 tl ye direk sıfır samsung corby al deerim 5800 ın yaptığı herşeyi yapabiliyor çok iyi bi telefon özellikleri on numara

Cep telefonundan internete girmeyi seven biri değilim beni yoruyor cepten internet ki ayrıca 3g telefonum var bunu extra alıcam sadece telefon olsun ama şık dokunmatik ve kolay kullanımlı olsun istiyorum hepsi bu özellikli bir cihazım pda olarak var zaten...

Nokia 5230 ve Samsung Star ağır basıyor ama Nokianın tasarımı sanki daha şık LG cookiede de kalem olması ayrıca bir kolaylık gerçi arada lazım oluyor kalem.

Şarz süresi olarak eleme yaparsak hangisi en iyi şarz süresine sahip ?
  • Fazla para vermek istemiyorsan Genoa öneririm. (280 TL) Ayıca Genoa'nın kullanımı hepsinden kolay. Capacitive ekran diğer yazdığın modellerde yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖnceVatan

Fazla para vermek istemiyorsan Genoa öneririm. (280 TL) Ayıca Genoa'nın kullanımı hepsinden kolay. Capacitive ekran diğer yazdığın modellerde yok.

Bu detayı bilmiyordum capacitive ekranın + nedir ? sadece capacitive ekran diye diğerlerini elemek gereklimi ? Önemi fazlamı kısaca capacitive ekranın.
  • Tabiki diğerlerini elemek gerekmez. Capacitive ekran kullanırken basınç uygulamanız gerekmez sadece parmağınızı ekranın üstüne koymanız yeterli olur. Mesaj yazmak daha kolaydır. Kullanım olarak Resistive'e oranla daha kolay kullanım sunan bir ekran. (Kimine göre resistive daha kolaydır)

Genoa diğer modellere göre daha az özellik sunan, daha kolay kullanım sağlayan ve daha az bir fiyata alabileceğiniz bir model olduğu için size önerdim.
  • Evet 80-90 tl gibi bir fark var diğerleriyle arasında ama Samsung Geneo nın tasarımı burdaki modeller gibi değil daha yuvarlak hatlı bir telefon bana kayar kapaklı modelleri anımsatıyor.

Ayrıca örnek vermek gerekirse Nokia 5230 da 360 x 640 çözünürlük 16 milyon renk varken Geneoda 240 x 320 Piksel 256K renk var. Geneoda 22 mb hafıza var Nokiada 70 MB gibi gibi...

Kısaca Geneo istenilen basitlikte ve dokunmatik o konuda hemfikirim ama diğerlerine görede çok basit kalmış.

Ben yine Samsung Star - Lg Cookie - Nokia 5230 arasında tercih yapıcam...

Ama hangisi olucak karar verebilmiş değilim...

Bu 3 modelden şarj yada pil olarak hangisi daha dayanıklı ???
  • Birbirleriyle kıyaslandığı zaman bu sonuç çıkıyor....

KIYASLAMA TABLOSU

Ağırlık 89 gr 93.5 gr 115 gr ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Boyutlar 106.5 x 55.4 x 11.9 mm 104 x 53 x 11.9 mm 111 x 51.7 x 15.5 mm ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Şebeke 850/900/1800/1900 850/900/1800/1900 850/900/1800/1900 ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Ajanda Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Alarm Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Titreşim Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Hesap Makinesi Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Java Desteği Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

HandsFree (Eller Serbest) Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Resimli Telefon Defteri ? Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Ses Kayıt ? Yok Yok Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Sesli Arama Yok Var Yok ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Ortam Sesleri Kayıt Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Kronometre Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Bas Konuş ? Yok Yok Yok ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

İşletim Sistemi Standart Standart Symbian OS v9.4 Series 60 rel. 5 ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Zil Tipi Polifonik , MP3 Polifonik , MP3 Polifonik , MP3 ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Bekleme Süresi 350 saate kadar Maksimum 800 saat Maksimum 432 saat ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Pil Türü Li-Ion Li-Ion Li-Ion ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Pil Gücü 900 mAh 1000 mAh 1350 mAh ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Konuşma Süresi 210 dakikaya kadar Maksimum 10 saat Maksimum 7 saat ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Bluetooth Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Wi-Fi Yok Yok Yok ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Dahili Modem Yok Yok Yok ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

GPRS Class 10 Class 10 Class 10 ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Bağlantı Hızı 236.8 kbps 236.8 kbps 3,6 Mbps ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

GPS Yok Yok Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Assisted GPS ? Yok Yok Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

EDGE Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

3G Yok Yok HSDPA ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Push E-mail Yok Yok Yok ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

E-mail Desteği Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

WAP Versiyon 2.0 Versiyon 2.0 Versiyon 2.0 ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Infra Red (Kızıl Ötesi) Yok Yok Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

PC Senkronizasyonu Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Görüntülü Konuşma Yok Yok Yok ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Entegre Kamera Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Kamera Çözünürlüğü 3.15 Megapixel 3.15 Megapixel 2.0 Megapixel ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Kamera Zoom 4x 4x 4x ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Video Kayıt Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Sesli Video Kayıt Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Video Oynatma Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Entegre Flaş Yok Yok Yok ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

MP3 Çalma Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

TV Özelliği Yok Yok Yok ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Radyo Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

MMS Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Oyun Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Telefon Hafızası 48 MB Dahili Hafıza 50 MB Dahili Hafıza 70 MB Dahili Hafıza ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Telefon Rehberi Hafızası 1000 adet Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Arttırılabilir Hafıza ? Var Var Var

Hafıza Kartı Tipi Micro SD Micro SD Micro SD ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Ekran Tipi TFT TFT TFT ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Dokunmatik Ekran Var Var Var ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Ekran Çözünürlüğü 240 x 400 Piksel 240 x 400 Piksel 360 x 640 Piksel ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

Ekran Renk Çözünürlüğü 256K Renk 256K Renk 16 Milyon ( SIRASIYLA : LG COOKİE - SAMSUNG STAR - NOKİA 5230 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz39 -- 5 Nisan 2010; 14:04:20 >
  • Ben halen Genoa modelinde ısrarlıyım.

Özellik istemiyorum diyorsunuz sonra şu modelin özellikleri daha iyi diyorsunuz.

Tam olarak ne istediğinize karar verirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.

Biraz daha iyi özellikli olsun diyorsanız Corby wifi alabilirsiniz.

(Özellikle kullanım kolaylığı açısından capacitive ekranlı bir model almanızı öneririm)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖnceVatan

Ben halen Genoa modelinde ısrarlıyım.

Özellik istemiyorum diyorsunuz sonra şu modelin özellikleri daha iyi diyorsunuz.

Tam olarak ne istediğinize karar verirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.

Biraz daha iyi özellikli olsun diyorsanız Corby wifi alabilirsiniz.

(Özellikle kullanım kolaylığı açısından capacitive ekranlı bir model almanızı öneririm)

Teknik özellikle donanımı birbirine karıştırmamak lazım.

Ekran çözünürlüğünün düşük olması teknik eksikliktir. Yada dahili hafızasının düşük yada yüksek olması (bütün telefonlarda ekran vardır ve bunun kalitesi teknik özellik + sıdır)

Ama entegre kamera olması donanım + sıdır olmaması - dir. Yada gps modülü olması yada olmaması gibi özellikler donanım sınıfındadır. (bütün telefonlarda kamera yada gps yoktur varsa donanım + sıdır)

Bende wifi istemiyorum 3g istemiyorum ama yukardaki bahsettiğim gibide teknik özellikleri yani her telefonda standart olan teknik özellik olan ekran çözünürlük rengi 256k renk gibi çözünürlük rengi (diğerleri 16 milyon renk) olan bir telefonada 280 tl vermek biraz mantıksız geldi.

Umarım anlatmak istediğimi yada ne aradığımı anlamışsınızdır.

LG Cookie mi ? Nokia 5230 mu ? Samsung Star mı ?
  • Otomobil ile ilgili bir sektörde çalışıyorsunuz sanırım. Teknik özellik/donanım ayrımına girdiğinize göre

Genoa ile diğer telefonların ekran çözünürlüklerini inceleyin, ciddi bir fark göreceğinize inanmıyorum. Genoa'yı bizzat kullandım.

3 model arasında da Cookie derim. Cookie'yi de kullanmıştım. Keyifle kullanabileceğiniz bir model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖnceVatan -- 5 Nisan 2010; 17:03:50 >
  • Bu farkı nokia yı örnek vererek söylemiştim yukarda ama yenileyim.

Geneo Ekran Çözünürlüğü : 256k renk - 240 x 320 pixel - dahili hafıza 22 mb

Nokia 5230 : 16 milyon renk - 360 x 640 pixel - dahili hafıza 70 mb

Ve daha birçok fark var incelerseniz teknik olarak ve aradaki fiyat farkıda 80 tl iki telefon arasında.

Lg Cookienin kalem imkanı olması güzel bende Cookienin fiyat - performansını beğendim ama biraz daha kullanıcı yorumu gerekiyor...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.