Şimdi Ara

Uygulama alanında iPhone ve Android düşüşte, iPad ise yükselişte

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün satışa sunulan iPad'in etkisi uygulama alanında hissedilmeye başladı. Mobil analitik firmalarından Flurry'nin son yayınladığı rapora göre iPhone ve Android'in uygulama alanında kayıp yaşarken, iPad büyük bir artış göstermeyi başardı.

Son 60 günü mercek altına alan araştırmaya göre 2009 yılında incelenmeye başlanan uygulamaların %78'i iPhone, %18'i Android ve %4'ü Blackberry'e hitap ediyordu. Ancak son 60 günde Flurry'nin incelemeye aldığı uygulamaların %22'si iPad'a özel hazırlanırken, %10'u Android'e ve %67'si iPhone'a hazırlanmış. Kısacası iPhone kadar başarılı olup olmayacağı tartışılan iPad, 27 Ocak'tan beri geliştiricilerin yeni gözdesi.

• Pastadan pay alacak olan yeni bir cihaz çıktığı için, matematiksel olarak diğer cihazların payları düşecektir. Dolayısıyla istatistik bence biraz yanlı olmuş..
  • Benim korkum uygulama yazanların iphone/ipod touch tan uzaklaşıp ipad e yönelmeleri. Yeni çıkacak oyunları, uygulamaları sadece ipad için yazıp iphone u boşlarlarsa benim için büyük hayal kırıklığı olacak.
  • yakın gelecekte iphone hd çıkacağı için,belli süre sonra onun için uygulama yapmaya başlarlar.mecburen ipad ve hd ye yön vereceklerdir
  • ^^ Katılıyorum,yeni çıkacak iPhone'da iPad gibi 1024-by-768 resolution olursa hiç şaşırmam.
    xtreme55 ,sana da katılıyorum.Uygulama sayısı arttıkça diğer oranlar daha büyük yüzdede kaldığı için otomatikman düşecektir.Bu durumun iPhone'a verilen önemin düştüğünü göstermiyor bence.
  • valla ipad'i bugün tvde gördüm,gerçekten param olsa alırım.uygulamada zaten apple eşşiz ,tasarımda harika.Batarya ömrüde çok güzel 1,2 cm kalınlıkta küçük bilgisayar icin
  • ipad iphone u geçerse apple rakip bulamadığı için kendisiyle yarışıyor gibi bi durum olacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orodreth Elanesse

Benim korkum uygulama yazanların iphone/ipod touch tan uzaklaşıp ipad e yönelmeleri. Yeni çıkacak oyunları, uygulamaları sadece ipad için yazıp iphone u boşlarlarsa benim için büyük hayal kırıklığı olacak.

böğle bir korku yaratacağını sanmıyorum,piyasa koşulları,ürün kalitesi, ve kullanıcı potansiyeli olarak bir şekilde dengelenmiyorlarsada geçmişte örneklerini çok gördük, bir arkadaşımızda değinmiş pasta ve pay hikayesi
  • Yeni olduğu için ağırlığı iPad'e vermeleri normal. iPhone asla düşmez.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.