Şimdi Ara

Google Chrome'a entegre Flash desteği geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google güncelleme hızı açısından şu an rakipsiz olan ve geliştiriciler kanalına yeni sürümleri çok sık düşen Chrome tarayıcısı için geliştirilmiş Flash deneyimi üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere Adobe Flash teknolojisi, şu an internet sitelerinin %95'inde kullanılan en popüler teknoloji olmakla birlikte aynı zamanda en popüler tarayıcı eklentisi konumunda. Her ne kadar Apple, Flash için ölmeye mahkum bir teknoloji yorumlarını yapıyor olsa bile Google bu konuda farklı düşünüyor ve Flash teknolojisini Chrome'a entegre ederek kullanıcıların, eklentilerle uğraşmadan sadece yeni bir Chrome sürümü ile aynı zamanda Flash desteği elde etmelerini hedefliyor.

Entegre Flash desteği ile Google;

• Kullanıcıların yeni bir Chrome sürümü indirdiklerinde aynı zamanda en yeni Adobe Flash Player'a sahip olmasını ve ayrı kurulum ihtiyacı duymamasın

• Kullanıcıların, Flash Player ile ilgili güncellemeleri, Chrome'un otomatik-güncelleme sistemi kapsamında otomatik olarak almasını,

• Adobe'nin de katkılarıyla Chrome'un Sandox yapısını genişleterek Flash içerikli siteler için kullanıcılara ekstra güvenlik sağlamayı

hedefliyor. Geliştiriciler kanalında entegre Flash özellikli sürümü bulunan Chrome için Google'un bu yeniliği genele ne zaman yayacağı ise henüz bilinmiyor.

• Geliri reklam olan bir firmadan başka ne beklenebilirdi ki?
    sitelerde video seyretmek isstiyorsanız flashı makinanıza yüklemek zorundasınız, bir kere yükledinizmi de gezdiğiniz her sitede hoplayıp zıplayan , yanıp sönen reklamlardan kurtulamazsınız çünkü reklamların %90 ından fazlası flash kullanılarak hazırlanıyor.
    Chrome da neden flash block eklentisi Firefox kadar kolay kurulamıyor, neden google flash desteğini chrome a ekliyor şimdi anladınızmı?
  • acaba sıtelerde gezerken flash yuzunden çöken chrome a boyle bır eklentıyle çökmesı engellenebılır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Geliri reklam olan bir firmadan başka ne beklenebilirdi ki?
    sitelerde video seyretmek isstiyorsanız flashı makinanıza yüklemek zorundasınız, bir kere yükledinizmi de gezdiğiniz her sitede hoplayıp zıplayan , yanıp sönen reklamlardan kurtulamazsınız çünkü reklamların %90 ından fazlası flash kullanılarak hazırlanıyor.
    Chrome da neden flash block eklentisi Firefox kadar kolay kurulamıyor, neden google flash desteğini chrome a ekliyor şimdi anladınızmı?

Bende bunları yazmak için girmiştim hazır yazmışsın. Flasha ödeyeceği lisans bedelini tabiki reklamlardan çıkaracak buda herhalükarda kullanıcıyı olumsuz etkileyecek. Bir anlamda daha çok reklam seyredeceğiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: einhander

acaba sıtelerde gezerken flash yuzunden çöken chrome a boyle bır eklentıyle çökmesı engellenebılır mı?

Meçhul
  • O Flash'in ben taa yapan fabrikasina, calisanlarina... kara kar yagsin yollari tikansin, gidip-gelemesinler, paso yan gelip yatip iflas etsin fabrikasi. Nedir o oyle ya, ekranda 10 tane resim hareket edince makina kasim kasim kasiliyor. Islemci yirtiniyor islem yapacam diye. Oyle program mi olur ! Yuhaliyorum Adobe'yi bu Flash icin !
  • @jiddi aynı görüşteyim ve apple dan gelen açıklamaları kesinlikle doğru buluyorum. İnternet üzerindeki en büyük pranga flashdır. Süper hızlı internet istiyorsak flash alternatifi bir uygulama yapılması kaçınılmazdır. Adobe bile flashin ne büyük bir yük olduğunu bildiği için gpu hızlandırmayla uğraşmaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

O Flash'in ben taa yapan fabrikasina, calisanlarina... kara kar yagsin yollari tikansin, gidip-gelemesinler, paso yan gelip yatip iflas etsin fabrikasi. Nedir o oyle ya, ekranda 10 tane resim hareket edince makina kasim kasim kasiliyor. Islemci yirtiniyor islem yapacam diye. Oyle program mi olur ! Yuhaliyorum Adobe'yi bu Flash icin !

+
  • Bendede google chrome bazen flash sorunu verebiliyor.Bu olay harici cok severek kullanıyorum gelişirse cok güzel olur.
  • FlashBlock gerisi yalan.
  • Chrome mobile sürüm var mı
  • Einstein; Adamın adından belli işini bildiği !

Flashblock iyidir, hoştur. 90'lı yıllardaki GIF resimleri, GIF reklamları özledik....
  • 2-3 sene sonrada flashı kaldıran bi eklenti koyarlar yaşasın HTML5
  • flashın kasmasının nedeni vektor çizimlerdir. normal 468*60 banner için vektor çizim yaparsa tasarımcılar elbette bilgisayar işlem yapmak için uğraşır. suç burda adobe firmasında değil o bannerı hazırlayan kişide.
  • konu apple hayranlığına gitmesin ama yapılan yorumlara bakınca ipad de flash olmamasının aslında iyi bişey olduğunu düşünmeye başladım..
  • sanırım farklı flash sürümlerindeki problemleri çözmek için küçük bir hile yapacaklar. chrome çok pratik ve hafif bir tarayıcı. aramalarda google yönlendirip reklamdan para kazanıyor diyenleri anlayamıyorum (hoş bir zamandır seçiliyor kurulumda) google bunu ücretsiz olarak sunuyor fakat internet explorerda binge yönlendiriyor ki üstelik siz içine tarayıcının da dahil olduğu işletim sistemine 430 lira verirken yapıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Geliri reklam olan bir firmadan başka ne beklenebilirdi ki?

yok direkt sitesinden uzantılar içnden addblocku tek tıklama ile kuruyorsunuz. misal bu siteyi chrome üzerinden tek reklam olmadan izliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.