Şimdi Ara

XFX, Radeon HD 5870 Eyefinity6 Edition modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fermi tabanlı GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modelleriyle ilgilenmediği belirtilen XFX, Radeon HD 5870 Eyefinity6 Edition modelini duyurdu. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan, DirectX 11 destekli Cypress GPU'sunun güç verdiği ekran kartı, sahip olduğu çoklu monitör desteği ile öne çıkacak gibi görünüyor. 6 adet Mini DisplayPort konnektörü üzerinden aynı anda 6 adet monitörün kullanımına olanak tanıyan XFX Radeon HD 5870 Eyefinity6 Edition, 2GB GDDR5 bellek kapasitesiyle geliyor.

Grafik işlem birimi 850MHz'de, bellekleri ise 4800MHz'de görev yapan ekran kartı, 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 1600x paralel işlem birimine sahip. Crossfire X teknolojisi ile çoklu ekran kartı kurulumuna olanak tanıyan ve bu açıdan örneğin 790FX veya yakında çıkacak 890FX çipsetli anakartlarda dört tanesiyle 24 monitörlü sistem kurulumuna destek veren yeni model, aynı zamanda UVD 2.0 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar (1080p) için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma desteği de sunuyor. XFX tarafından yakın zamanda satışa sunulması beklenen Radeon HD 5870 Eyefinity6 Edition için henüz açıklanmış herhangi bir resmi fiyat bilgisi ise bulunmuyor.

• Bu model de guzel ama esas silah gibi cantayla gelen 5870x2 ef6 modelini merak ediyoruz
  • 890FX'leri de bekliyoruz :)
  • Fermi tabanlı GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modelleriyle ilgilenmediği belirtilen XFX, Radeon HD 5870......

Çok acı söylemiş ya :D XFX ki bir zamanın nVidia iş ortaklarından.. Garip valla..
  • Şu dışındaki kırmızı çizgiyi ve pervanesini falan bi yeşil yapın bişey yapın artık ya habire kağıt kaplıyolar üstüne fıtık ediolar.
  • Hiçbir yerde fiyat yok mu hala?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

Fermi'lerle ilgilenmeyip bu kartı duyturan firmanın bundan aosnraki strateji ve yolu belli zaten.
    bence çok kritik zamanda alınmış çok önemli bir karar, XFX'i cesaretinden dolayı kutlamak lazım...

Kesinlikle katılıyorum, nVidia en önemli temsilcilerinden birisini kaybetti bana göre. Piyasa tersine dönüyor resmen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wheatherman

quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

Fermi'lerle ilgilenmeyip bu kartı duyturan firmanın bundan aosnraki strateji ve yolu belli zaten.
    bence çok kritik zamanda alınmış çok önemli bir karar, XFX'i cesaretinden dolayı kutlamak lazım...

Kesinlikle katılıyorum, nVidia en önemli temsilcilerinden birisini kaybetti bana göre. Piyasa tersine dönüyor resmen..

ATI doğru ve güzel bir yolda ilerliyor,inşallah daha performanslı ve daha ucuz modellerini görebiliriz.
  • 6 monitöre tamamen karşıyım.
    Ya 3 monitör olacak ya da 9!
    6 monitör ile FPS oyunlarında hedefteki adam 2 monitörün arasında kalıyo... Merkez, bir monitörün tam ortasında olmalı bence...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.