Şimdi Ara

WWW.KAYDET.COM Basarsoft Google isbirligi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
6.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Malumunuz uzere Basarsoft Google Maps harita partneri. Turkiye'de henuz baslattigimiz bir isimiz daha var. Google'in ayni zamanda Ticari Mekanlara ait veritabani partneri de olduk. 2010 yili basinda resmi olarak baslayan bu calismada,www.kaydet.com araciligi ile sisteme dahil olmak isteyen tum ticari kurum ve kuruluslar, kendi isyerlerini, ne tur bir sektorde faaliyet gosterdiklerini, ulasim ve iletisim bilgilerini kaydederek, Google'in tum dunya uzerindeki global arama indeksine hem de haritali olarak islenme firsatina kavusuyorlar.

Bu hizmet 100 TL gibi bir ucrete sahip, ama 1 yil boyunca Google da haritali listelenme, 3111 Neredecell hizmetinden ucretsiz sorgulanabilme, ve en onemlisi 100 TL Google Adwords hediye kuponu ile aninda ucretsiz web sitesi hizmetinden faydalanma gibi ozel bir promosyon paketi ile yayina baslamis durumda.. aslinda sessiz sedasiz daha lansmani yapilmadan 2 aydir calismakta olan siteye bir cok kayit yaptiran oldu. Fakat Nisan ayi icinde resmi lansmani yapilacak ve bir cok farkli kanaldan tanitimi ve pazarlamasi yapilir hale gelecek.www.kaydet.com icinde detayli olarak tum paketin ozellikleri anlatilmakta.

Buraya kaydolan POI'lerin icinden oncelikli ve nitelikli olanlarini ucret almadan ayni sekilde Navigasyon veritabanimiza da eklemeyi planladigimiz icin bunu oncelikli olarak donanimhaber forum uyeleri ile paylasmak istedim.

yorumlarinizi ve onerilerinizi beklemekte oldugumu belirtmek isterim.

Saygilarimla,

Alim Kucukpehlivan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akucukpehlivan -- 3 Nisan 2010; 15:29:54 >

• Çok pratik, hızlı, hedefe yönelik ve hemen verim alınabilecek çok mantıklı bir uygulama.

Başarsoft'un başlıklarını merakla takip ediyoruz; acaba yine yeni bir proje daha geliyor mu diye.

Tam destek!
  • Kaydet.com a üye oldum. Bilgilerimi kaydettim. Firmamı ekledim. Buraya kadar herşey normal..

Sonra kurumsal kayıt yaptırdım, 100 tl ücreti yatırdım, kaydım yapıldı vs. buraya kadar da herşey normal.

Üzerinden aylar geçmesine rağmen, firmam google haritalarda sadece benim panoramo ya eklediğim içerik sayesinde çıkıyor, kaydet.com tarafından sağlanan hiç bir verim yok.
    İşletmemin 250 metre yakınında olmama rağmen navigasyon cihazlarında işletmem görünmüyor. Aramalarda çıkmıyor..
    Bugün Google Rehber kaydımın da olmadığını farkettim ve telefon onayıyla kaydımı kendim oluşturdum, anında haritalarda görünmeye başladım.

Şimdi size sorum şu ;

Defalarca sitenizin iletişim bölümünden mesaj attım, mesajınız alındı en kısa sürede dönülecektir denildi ama hiç birine dönüş olmadı.
    Yine iletişim bölümünüzdeki telefonu aradığımda bant yayınından sonra kimse telefonu açmıyor.
    Ücreti ödediğimizde vereceğinizi taahhüt ettiğiniz hiç bir hizmeti aylar boyu ben sizden almadım, hiç bir taahhütünüzü yerine getirmediniz.
    Müşteriniz parayı verdikten sonra size ulaşamıyor, mesajlarına yanıt alamıyor yani siz müşteri sorunlarıyla da alakasızsınız.

Vermeyi düşündüğünüz hizmet kalitesi bu olacaksa, yapmaya çalıştığınız iş ne kadar güzel olursa olsun hiç bir yere gelemeyeceğinizi bilmelisiniz. Bir kaç ay sonra bana oto-mail atar ve senelik ücretin tekrarını istersiniz, o zaman iletişime kendiniz geçtiğinizde ben de size 1 senedir ne hizmeti verdiniz, neredeydiniz de şimdi tekrar para istiyorsunuz diyeceğim emin olun.

İyi ki burayı buldum da zannetmiyorum ama belki size ulaşabilirim. Yok ulaşamıyorsam da en azından bu yazımı bir kaç kişi okur da bu işten uzak durur..

Kaydet.com da çıkmak istiyorsanız, sadece üye olun, firma ekleyin ve orada kalın. Ücretli hizmetlerine bulaşmayın çünkü ortada hizmet falan yok..

Saygılar...

• Keşke yukarıda yazılanlara cevap verilseydi,yazılanlar haklı çıkmış gibi görünüyor.Kimseden ses soluk çıkmamış.
  • Kaydet.com projesi güzel bir düşünce ve umarım gerçeğe dönüşür. Bu seyede tüm ticari firmaların yerlerini elimizle koymuş gibi bulacağız, bir cihazımız bozulduğunda teknik servisini hemen bulacağız. Başka bir şehirde örneğin terziye ihtiyaç varsa POİ lerde arama yaparak seçebileceğiz.

Seçilen yöntem her firmadan 100 TL alarak o şehirde google adına kayıt yapan ekibin ücretini karşılamak ve diğer masrafları çıkartmak. İnşallah bu yöntem işe yarar
  • Ben de 2 farklı firmamla kayıtlıyım.

Firmalarımdan biri yetkili oto servisi kategorisinde olduğundan zaten başarsoft'un saha çalışmalarından ötürü zaten Google'daydı. Diğeri ise Sigorta Acenteliği..

Yaşadıklarım,

- Öncelikle websitesi Google Chrome'la en iyi çalışacak şekilde ayarlanmış. Internet Explorer'da sıkıntı yaratabiliyor.
    - Şeffaf alanlar içeren GIF, PNG gibi firma logosu fotolarında sistem transparan bölgeleri siyahla dolduruyor. Fotoyu mutlaka istenilen şekilde JPG olarak kaydedip yüklemek gerekiyor.
    - Oto Servisi firmamı yükledikten 3-5 gün sonra(bunu yüklememdeki amaç, haritada ve nav. cihazlarında POI olarak zaten görünen noktaya tıklandığında daha güncel bilgilerin görünmesini istememdi) mevcut noktam Google Maps'ten kayboldu. Defalarca mail attım bir dönüş olmadı, ucunu bıraktım.
    - Acente firmam zaten varsayılan görünümde kategorisi itibariyle görsel olarak gösterilmiyor, bu OK, ama aramalarda da gayet başarılı bir şekilde çıkıyor, Adwords te de efektif anahtar kelimelerle arama yapılırken direk en üst sırada çıkıyoruz.
    - Oto Servisi firması için son umut maili attım ve bir cvp geldi. Bu işlerden sorumlu S. hanım a durumu anlatmam istendi, gayet detaylı durumu anlattıktan 2 hafta sonra servis noktam direk görünmeye başladı ve aramalarda da yerini aldı.

Şu an hiçbir sıkıntım yok.

Ancak tanıtımlarında bir takım fazla bilgilendirmeler mevcut. Hangi firma kategorilerinin ne şekilde nasıl görüntülenip listeleneceği detaylı bir şekilde anlatılmalı. Sitede üye olunduğunda verilen tüm bilgilerin tüm ortamlarda yayınlanacağından bahsediliyor ancak durum pek öyle değil.

Örneğin bir marangoz arkadaşımız kendini veya dükkanını kaydettiğinde, bu navigasyon cihazlarında muhtemelen gözükmeyecektir. Çünkü bu cihazların POI veritabanlarında marangozlar kategorisi yok. Belki YolBil'in yeni versiyonlarında 3g ile sorgulama yapılabilir ama başarsoft verilerini uluslararası birçok firma kullanıyor ve bu firmalarda marangoz kategorisi yok. Burada muhakkak bir tanıtım eksikliği var ve kanunen Kaydet.com'un başını ağrıtabilecek düzeyde. Bunun halledilmesi gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bycomplex

Kaydet.com a üye oldum. Bilgilerimi kaydettim. Firmamı ekledim. Buraya kadar herşey normal..

Sonra kurumsal kayıt yaptırdım, 100 tl ücreti yatırdım, kaydım yapıldı vs. buraya kadar da herşey normal.

Üzerinden aylar geçmesine rağmen, firmam google haritalarda sadece benim panoramo ya eklediğim içerik sayesinde çıkıyor, kaydet.com tarafından sağlanan hiç bir verim yok.
    İşletmemin 250 metre yakınında olmama rağmen navigasyon cihazlarında işletmem görünmüyor. Aramalarda çıkmıyor..
    Bugün Google Rehber kaydımın da olmadığını farkettim ve telefon onayıyla kaydımı kendim oluşturdum, anında haritalarda görünmeye başladım.

Şimdi size sorum şu ;

Defalarca sitenizin iletişim bölümünden mesaj attım, mesajınız alındı en kısa sürede dönülecektir denildi ama hiç birine dönüş olmadı.
    Yine iletişim bölümünüzdeki telefonu aradığımda bant yayınından sonra kimse telefonu açmıyor.
    Ücreti ödediğimizde vereceğinizi taahhüt ettiğiniz hiç bir hizmeti aylar boyu ben sizden almadım, hiç bir taahhütünüzü yerine getirmediniz.
    Müşteriniz parayı verdikten sonra size ulaşamıyor, mesajlarına yanıt alamıyor yani siz müşteri sorunlarıyla da alakasızsınız.

Vermeyi düşündüğünüz hizmet kalitesi bu olacaksa, yapmaya çalıştığınız iş ne kadar güzel olursa olsun hiç bir yere gelemeyeceğinizi bilmelisiniz. Bir kaç ay sonra bana oto-mail atar ve senelik ücretin tekrarını istersiniz, o zaman iletişime kendiniz geçtiğinizde ben de size 1 senedir ne hizmeti verdiniz, neredeydiniz de şimdi tekrar para istiyorsunuz diyeceğim emin olun.

İyi ki burayı buldum da zannetmiyorum ama belki size ulaşabilirim. Yok ulaşamıyorsam da en azından bu yazımı bir kaç kişi okur da bu işten uzak durur..

Kaydet.com da çıkmak istiyorsanız, sadece üye olun, firma ekleyin ve orada kalın. Ücretli hizmetlerine bulaşmayın çünkü ortada hizmet falan yok..

Saygılar...

Selamlar ByComplex

Oncelikle gecikmis yorum ve cevap icin cok cok ozurler. hakikaten yogunluktan gormedim.

Yasadiklarinizdan cok daha fazlasini yasamis olanlar da oldu. Cunku belki bilmeyenler vardir, Google Maps in servisleri Turkiye de yaklasik 3-4 ay durdu. Tamamen bizden kaynaklanmayan bir sebeple butun operasyonumuzu askiya almak durumunda kaldik. Bunu yasayan musterilerimizin bu yasadiklarini telafi edebilmek icin sanirim sizlerden gelecek yil hic ek bir ucret bile istenmeyebilir.. bunu sirkette konusuyoruz.

bununla birlikte gordugum kadari ile basarili calismalar da var... Ama ic kismini da bildigim icin net bir bilgi vereyim, Kaydet.com yaklasik 1 aydir tekrar ayaga kalkti. Ve simdi bu kapanmadan dolayi kaybettigimiz kani tekrar kazandik ve eski seviyelerimize geri ancak gelebildik.

Yasadiginiz sorunlardan bizim mudahil olabildiklerimizi hizlica duzeltmeye calistigimizi bilmenizi isterim. Her yeni teknoloji isinde bizim mudahele alanimizda olan veya olmayan konular cikabiliyor. Ama sonucta bunun icin musterileri magdur etmeyecegimizi bilmelisiniz.

Eger hakikaten hic memnun degilseniz, lutfen benle iletisime gecin ve odemenizi geri iade ettirteyim...

Fakat nasil haritalara yogun ilgi gosteriyorsak, artik Kaydet.com da bizim cocugumuz... onu yetim birakmayiz.. merak etmeyin...

ilginize ve bu kadar detayli yorum yazarak bize ayirdiginiz vakte cok tesekkur ederim...

saygilarimla,

Alim K.

• quote:

Orijinalden alıntı: bodycik

Ben de 2 farklı firmamla kayıtlıyım.

Firmalarımdan biri yetkili oto servisi kategorisinde olduğundan zaten başarsoft'un saha çalışmalarından ötürü zaten Google'daydı. Diğeri ise Sigorta Acenteliği..

Yaşadıklarım,

- Öncelikle websitesi Google Chrome'la en iyi çalışacak şekilde ayarlanmış. Internet Explorer'da sıkıntı yaratabiliyor.
    - Şeffaf alanlar içeren GIF, PNG gibi firma logosu fotolarında sistem transparan bölgeleri siyahla dolduruyor. Fotoyu mutlaka istenilen şekilde JPG olarak kaydedip yüklemek gerekiyor.
    - Oto Servisi firmamı yükledikten 3-5 gün sonra(bunu yüklememdeki amaç, haritada ve nav. cihazlarında POI olarak zaten görünen noktaya tıklandığında daha güncel bilgilerin görünmesini istememdi) mevcut noktam Google Maps'ten kayboldu. Defalarca mail attım bir dönüş olmadı, ucunu bıraktım.
    - Acente firmam zaten varsayılan görünümde kategorisi itibariyle görsel olarak gösterilmiyor, bu OK, ama aramalarda da gayet başarılı bir şekilde çıkıyor, Adwords te de efektif anahtar kelimelerle arama yapılırken direk en üst sırada çıkıyoruz.
    - Oto Servisi firması için son umut maili attım ve bir cvp geldi. Bu işlerden sorumlu S. hanım a durumu anlatmam istendi, gayet detaylı durumu anlattıktan 2 hafta sonra servis noktam direk görünmeye başladı ve aramalarda da yerini aldı.

Şu an hiçbir sıkıntım yok.

Ancak tanıtımlarında bir takım fazla bilgilendirmeler mevcut. Hangi firma kategorilerinin ne şekilde nasıl görüntülenip listeleneceği detaylı bir şekilde anlatılmalı. Sitede üye olunduğunda verilen tüm bilgilerin tüm ortamlarda yayınlanacağından bahsediliyor ancak durum pek öyle değil.

Örneğin bir marangoz arkadaşımız kendini veya dükkanını kaydettiğinde, bu navigasyon cihazlarında muhtemelen gözükmeyecektir. Çünkü bu cihazların POI veritabanlarında marangozlar kategorisi yok. Belki YolBil'in yeni versiyonlarında 3g ile sorgulama yapılabilir ama başarsoft verilerini uluslararası birçok firma kullanıyor ve bu firmalarda marangoz kategorisi yok. Burada muhakkak bir tanıtım eksikliği var ve kanunen Kaydet.com'un başını ağrıtabilecek düzeyde. Bunun halledilmesi gerekiyor.

Selamlar Bodycik,

ilgine (burada da :-)) cok cok tesekkurler.

fazla ve eksik bilgilendirmeler konusunu not ediyorum. Web sayfasindaki aciklamalari daha acik hale getirecegiz. Bununla birlikte, yakin zamanda cikacak connected navigasyonlarda Google Local Search kavraminin ciddi bir servis olacagini gorecegiz.. bu servis, Kaydet.com uyelerinin default bulundugu bir yer olacagi icin, bir magduriyet yasanmayacagini tahmin ediyorum...

saygilarimla,

Alim K.

• Merhaba Alim Bey;

Ben teşekkür ederim, consumer seviyesinde tüm mesajlarla ilgilendiğiniz için :)

Bir cümlemde yazım yanlışı yapmışım, cümleye başka başlayıp başka bitirmişim.

Ancak tanıtımlarında bir takım fazla bilgilendirmeler mevcut. şeklinde olan cümlem; Ancak tanıtımlarında bir takım EKSİK bilgilendirmeler mevcut. şeklinde olmalı. Yazdıktan sonra da farketmemişim kusuruma bakmayın.
  • Selamlar,

Genel olarak şikayet üreten bir tip değilimdir, ancak kendimin üretebileceği bir çözüm olmadığında mecburen şikayet olarak oluşuyor.
    Konuyu da böyle bir sebepten güncel hale getirmek istemezdim.

Sıkıntım şöyle;

Bir otomobil markasının Yetkili Bayiiyim ve 22 Mayıs 2010 tarihinden beridir Kaydet.com'un üyesiyim.
    Firmamın bir otomotiv firması olması sebebiyle zaten sektör olarak, tüm navigasyon cihazlarında standart POI noktası kategorisi içerisinde olduğumdan uzunca bir süredir tüm navigasyon cihazlarında bilgilerim mevcut.
    Buraya kadar bir sıkıntı yok.

Kaydet.com'un bir özelliği de malum Google Listeleri, Maps ve Earth.. Her ne kadar Google bu hizmetlerine firma kaydı için bir ücret talep etmese de, bazı avantajlarından dolayı cüzi bir hizmet bedeli ile Kaydet.Com u tercih ediyorum.

Ama, Google, ne zaman Başarsoft kaynaklı harita verisi güncellemesi alırsa, o zaman benim firmamın bilgileri haritalardan kayboluyor. Bunu daha önce de yaşamıştım ve yukarıdaki mesajlarımın birinde belirtmiştim. Şu anda belli ki yeni güncelleme yapılmış ve yine benim firmam kaybolmuş :(

Normalde Maps'te otomotiv firması olmamdan ötürü default olarak mutlaka gözükmem gerekiyor, zira yan sokağımdaki meslektaşım hem nokta olarak hem de tam ismi olarak maps'te yer alıyor. Hatta benim sokağımdaki alüminyum profilciler, keresteciler de her nasıl becerdiler ise isim olarak ta bina silüeti(kapladığı alan olarak; 3D bina değil) haritada görünüyorlar ancak benim firmam maalesef yok.

Bir güncelleme zaten sistemsel sebeplerden ötürü 2-4 hafta arasında devreye alınabiliyor, yukarıdaki kaybın farkedilmesiyle birlikte süre 6-8 haftaya çıkabiliyor.
    Kaba bir hesapla, yılda 2 kez yaşanan bu sorun, ödenen ücret karşılığı sunulacağı vaad edilen 1 yıllık hizmetin %25 eksik alınması anlamına geliyor. Bu kayıp kimseyi öldürmez tabi ama sunulan hizmetin kalite seviyesi açısından önemli bir veri olabilir.

Konuyla ilgili S. Hanım'a mail atılması gerektiğini biliyorum. Ancak aynı hatanın 2. kez yaşanması sebebiyle kendisine mail atmadan önce buraya yazmayı daha doğru ve hatanın giderilmesi konusunda daha etkili olacağını düşündüm(Alim Bey :D ).

Diğer yandan bu sıkıntıdan bağımsız olarak; Kaydet.Com resmi olarak en iyi Google Chrome ile çalışıyor. O yüzden sadece Kaydet.Com için Google Chrome'u kullanıyorum, Internet Explorer'da bazı arayüz sorunları yaşamıştım.
    Firma Detaylarında ise Browser'dan kaynaklanmadığını düşündüğüm bana göre hatalı çalışan bir bölüm var: Kategoriler.. Bölüm açıklamasında 5 adede kadar kategori altına kendinizi tanımlayabilirsiniz denmiş, tanımlıyorum da.. Kaydet'e bastıktan sonra firma detaylarına tekrar girdiğimde hiçbir değişikliğin yapılmadığını görüyorum. Bu Kaydet'le tanıştığım ilk günden beridir bu şekilde.
    Bu hususa da değinmek istedim.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bodycik -- 29 Ocak 2011; 16:27:16 >

• quote:

Selamlar,

Genel olarak şikayet üreten bir tip değilimdir, ancak kendimin üretebileceği bir çözüm olmadığında mecburen şikayet olarak oluşuyor.
    Konuyu da böyle bir sebepten güncel hale getirmek istemezdim.

Sıkıntım şöyle;

Bir otomobil markasının Yetkili Bayiiyim ve 22 Mayıs 2010 tarihinden beridir Kaydet.com'un üyesiyim.
    Firmamın bir otomotiv firması olması sebebiyle zaten sektör olarak, tüm navigasyon cihazlarında standart POI noktası kategorisi içerisinde olduğumdan uzunca bir süredir tüm navigasyon cihazlarında bilgilerim mevcut.
    Buraya kadar bir sıkıntı yok.

Kaydet.com'un bir özelliği de malum Google Listeleri, Maps ve Earth.. Her ne kadar Google bu hizmetlerine firma kaydı için bir ücret talep etmese de, bazı avantajlarından dolayı cüzi bir hizmet bedeli ile Kaydet.Com u tercih ediyorum.

Ama, Google, ne zaman Başarsoft kaynaklı harita verisi güncellemesi alırsa, o zaman benim firmamın bilgileri haritalardan kayboluyor. Bunu daha önce de yaşamıştım ve yukarıdaki mesajlarımın birinde belirtmiştim. Şu anda belli ki yeni güncelleme yapılmış ve yine benim firmam kaybolmuş :(

Normalde Maps'te otomotiv firması olmamdan ötürü default olarak mutlaka gözükmem gerekiyor, zira yan sokağımdaki meslektaşım hem nokta olarak hem de tam ismi olarak maps'te yer alıyor. Hatta benim sokağımdaki alüminyum profilciler, keresteciler de her nasıl becerdiler ise isim olarak ta bina silüeti(kapladığı alan olarak; 3D bina değil) haritada görünüyorlar ancak benim firmam maalesef yok.

Bir güncelleme zaten sistemsel sebeplerden ötürü 2-4 hafta arasında devreye alınabiliyor, yukarıdaki kaybın farkedilmesiyle birlikte süre 6-8 haftaya çıkabiliyor.
    Kaba bir hesapla, yılda 2 kez yaşanan bu sorun, ödenen ücret karşılığı sunulacağı vaad edilen 1 yıllık hizmetin %25 eksik alınması anlamına geliyor. Bu kayıp kimseyi öldürmez tabi ama sunulan hizmetin kalite seviyesi açısından önemli bir veri olabilir.

Konuyla ilgili S. Hanım'a mail atılması gerektiğini biliyorum. Ancak aynı hatanın 2. kez yaşanması sebebiyle kendisine mail atmadan önce buraya yazmayı daha doğru ve hatanın giderilmesi konusunda daha etkili olacağını düşündüm(Alim Bey :D ).

Diğer yandan bu sıkıntıdan bağımsız olarak; Kaydet.Com resmi olarak en iyi Google Chrome ile çalışıyor. O yüzden sadece Kaydet.Com için Google Chrome'u kullanıyorum, Internet Explorer'da bazı arayüz sorunları yaşamıştım.
    Firma Detaylarında ise Browser'dan kaynaklanmadığını düşündüğüm bana göre hatalı çalışan bir bölüm var: Kategoriler.. Bölüm açıklamasında 5 adede kadar kategori altına kendinizi tanımlayabilirsiniz denmiş, tanımlıyorum da.. Kaydet'e bastıktan sonra firma detaylarına tekrar girdiğimde hiçbir değişikliğin yapılmadığını görüyorum. Bu Kaydet'le tanıştığım ilk günden beridir bu şekilde.
    Bu hususa da değinmek istedim.

Teşekkürler.

Selamlar Bodycik,

Maalesef Google uzun suredir sistem uzerinde bir cok degisiklik yapmakta, bunlardan dolayi en hizli sekilde konuya mudahele edebilmek icin sizden ricam, kaydet.com ile girisini yaptiginiz noktanin "claim your business" idi sanirim, turkcesinde de isyerini sahiplen gibi bir sey olmasi lazim, o secenekle tanimi kendi uzerinize almaniz. Bu sayede degisikliklerdeki sacmaliklari duzeltme sansiniz olusuyor.. biraz uzun suruyor confirmation.. ama yol bu...

belki bir sure sonra hic gerek kalmayacak, ama sizleri magdur etmemek icin en uygun yol simdilik bu...

sorun bu arada sadece TR de degil, bolgede yasanan bir sorun...

bu arada bana 5 yil once ya sen Google daki sorunlari filan bileceksin, sonra bunlarla ugrasacaksin, kendine is olacak bunlar dese... hadi lenn derdim... hadi belki de Aman insallah hadi bakalim derdim... simdi tam gobegindeyiz...

hayirlisi diyelim...

Saygilar.

• Merhaba Alim Bey;

Evet, önce dediğiniz gibi Google'ın kendi Listing'lerine üye oldum. Ücretsizmiş.. Ancak yayınlanabilmesi için haritada işaretlediğim adrese mektup yollayacaklarını ve mektup içerisindeki aktivasyon koduyla kaydın tamamlanacağını belirttiler. OK dedim yolladılar mektubu :) Buraya kadar herşey OK.

Dünden beridir de Kaydet.com ile irtibattayım ve topu size atar vaziyetteler :) İstediğim hizmetin adı 'matbu görünme' imiş. Kendileri bu hizmeti vermiyorlarmış. Bunun için Başarsoft'a gerekli kanıt evraklarla birlikte başvurmamız gerekiyormuş. Kendilerinin şu durumda ne işe yaradıklarını maalesef anlayamadım ama sanırım sadece Google Lists'e bir kayıt açıyorlar ve Turkcell NeredeCell idi sanırım oraya kayıt açıyorlar. Bu hizmetleri bu arada TeleRehber diye bir firma daha veriyor diye biliyorum. Oraya da üyeyim :)
    Şu durumda yine aynı noktaya varıyorum: Verilen hizmetin tanıtımı eksik/yanlış. Çünkü üye olurken kafamda bir tek 'matbu görünme' isteği vardı. Üye olduktan sonra da aslında bunu elde ettim. Ancak sonradan 1 kez kayboldu, bildirdim, geri geldi; yine kayboldu ama bu sefer geri getiremediklerini belirttiler.

Bu arada kanıt evrak olarak;

1 ) Firmanızın bulunduğu bina / yapı tamamen firmanıza ait olmalı
    2 ) Bunu 4 taraftan resim çekerek gösterebilmeli
    3 ) Harita üzerinde nerede görünmek istediğinizi haritanın resmini çekip üzerinde boyayarak gösterebilmelisiniz.

Bunları yapabiliyorsanız Başarsoft’a direkt başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak aynı binada farklı firmalar varsa bu mümkün değildir.

derler.

'matbu görünme' nin ne olduğunu arzu ederseniz görsellerle de anlatabilirim.

Tüm bunları sadece topu sizin firmanıza attıkları için yazıyorum. Gerekirse gelen mailleri de yansıtabilirim.
    Dediğiniz gibi siz ve firmanız Google'ın Müşteri Destek Birimi değilsiniz ancak her yerde firmanızın adı geçiyor diye yazmak istedim.

Konuyu nasıl hallederim şu an bilmiyorum ama halletme konusunda tırmalayıcı bir üslup sergileyeceğim sanırım :)

Selamlar,

Not: İsmim Deniz İrde bu arada :)

• quote:

Merhaba Alim Bey;

Evet, önce dediğiniz gibi Google'ın kendi Listing'lerine üye oldum. Ücretsizmiş.. Ancak yayınlanabilmesi için haritada işaretlediğim adrese mektup yollayacaklarını ve mektup içerisindeki aktivasyon koduyla kaydın tamamlanacağını belirttiler. OK dedim yolladılar mektubu :) Buraya kadar herşey OK.

Dünden beridir de Kaydet.com ile irtibattayım ve topu size atar vaziyetteler :) İstediğim hizmetin adı 'matbu görünme' imiş. Kendileri bu hizmeti vermiyorlarmış. Bunun için Başarsoft'a gerekli kanıt evraklarla birlikte başvurmamız gerekiyormuş. Kendilerinin şu durumda ne işe yaradıklarını maalesef anlayamadım ama sanırım sadece Google Lists'e bir kayıt açıyorlar ve Turkcell NeredeCell idi sanırım oraya kayıt açıyorlar. Bu hizmetleri bu arada TeleRehber diye bir firma daha veriyor diye biliyorum. Oraya da üyeyim :)
    Şu durumda yine aynı noktaya varıyorum: Verilen hizmetin tanıtımı eksik/yanlış. Çünkü üye olurken kafamda bir tek 'matbu görünme' isteği vardı. Üye olduktan sonra da aslında bunu elde ettim. Ancak sonradan 1 kez kayboldu, bildirdim, geri geldi; yine kayboldu ama bu sefer geri getiremediklerini belirttiler.

Bu arada kanıt evrak olarak;

1 ) Firmanızın bulunduğu bina / yapı tamamen firmanıza ait olmalı
    2 ) Bunu 4 taraftan resim çekerek gösterebilmeli
    3 ) Harita üzerinde nerede görünmek istediğinizi haritanın resmini çekip üzerinde boyayarak gösterebilmelisiniz.

Bunları yapabiliyorsanız Başarsoft’a direkt başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak aynı binada farklı firmalar varsa bu mümkün değildir.

derler.

'matbu görünme' nin ne olduğunu arzu ederseniz görsellerle de anlatabilirim.

Tüm bunları sadece topu sizin firmanıza attıkları için yazıyorum. Gerekirse gelen mailleri de yansıtabilirim.
    Dediğiniz gibi siz ve firmanız Google'ın Müşteri Destek Birimi değilsiniz ancak her yerde firmanızın adı geçiyor diye yazmak istedim.

Konuyu nasıl hallederim şu an bilmiyorum ama halletme konusunda tırmalayıcı bir üslup sergileyeceğim sanırım :)

Selamlar,

Not: İsmim Deniz İrde bu arada :)

Selamlar Deniz Irde,

matbu gorunme konusu, yani binanin sekil olarak tamamen size oldugu durumda kullanabildigimiz bir aktivite. ve dogrudur KAYDET.COM bunu yapmak icin calismiyor. Kaydet.com business listing olarak nokta olarak calisiyor.

matbu gorunme: mesela X oteli, Y kamu binasi, sarayi, vb. gibi tum binanin kullanimi size aitse, adini yaziyoruz. Ayni binada birden fazla isletme yoksa bunu halledebiliyoruz.
    alim@basarsoft.com.tr den daha detayli konusabiliriz...

saygilar.

Alim K.

• Merhaba Alim Bey;

Her nasıl olduysa mesajınız gözümden kaçmış e-mail yoluyla birazdan size yazıyorum.

İlginize geç te olsa teşekkür ederim.

Saygılar
  • Selamlar Alim Bey. Ben Piranha Nitro Gps kullanıyorum ve sitede ki sayfasın da kaydet.com dan güncel POI noktaları alabildiğimiz ( kaydedebildiğimiz ) söylenmiş. Sanırım bu güncel POI ler haritanızı güncellediğimiz de zaten geliyor diye düşünüyorum veya bireysel kullanıcı olarak GPS cihazlarıyla ilgili site üzerinden başka bir işlem yapmamıza gerek var mı acaba ? İyi çalışmalar. Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Lotus

Selamlar Alim Bey. Ben Piranha Nitro Gps kullanıyorum ve sitede ki sayfasın da kaydet.com dan güncel POI noktaları alabildiğimiz ( kaydedebildiğimiz ) söylenmiş. Sanırım bu güncel POI ler haritanızı güncellediğimiz de zaten geliyor diye düşünüyorum veya bireysel kullanıcı olarak GPS cihazlarıyla ilgili site üzerinden başka bir işlem yapmamıza gerek var mı acaba ? İyi çalışmalar. Kolay gelsin.

Selamlar Black_Lotus

ek bir islem yapmaniza gerek yok. dogrudan zaten her guncellemede biz Kaydet.com araciligi ile gelen verileri guncel olarak her navigasyon partnerimize iletiyoruz.
    Bu hizmeti rakip firmalarin yaklasik %600 pahali yaptigini belirtmekte fayda var.. ama zaten bu size yansiyan bir maliyet degil, kaydet.com a girmek isteyenleri ilgilendiren bir maliyet....

kolay gelsin.

alim k.

• Kaydet.com sitesi hangi hakla e-mailimi alıp defalarca bana spam gönderiyor??

E-mailin altındaki unsubscribe butonuna basınca çıkan :

Your account could not be found in our database. If you're sure the link was not broken or split into two lines, your account no longer exists. If the link was split, please copy the entire link into your browser's address bar and try again.

yazısına karşılık e-mailim hala veritabanınızda ve sürekli mailler geliyor...Bu nedir? Çıkartılmam için kaç kez mail attım ilgilenen yok... Son çare olarak buradan da belirtiyorum.. mailim info ((at)) dcmotorkontrol. com'dur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firatdede -- 15 Haziran 2011; 14:47:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatdede

Kaydet.com sitesi hangi hakla e-mailimi alıp defalarca bana spam gönderiyor??

E-mailin altındaki unsubscribe butonuna basınca çıkan :

Your account could not be found in our database. If you're sure the link was not broken or split into two lines, your account no longer exists. If the link was split, please copy the entire link into your browser's address bar and try again.

yazısına karşılık e-mailim hala veritabanınızda ve sürekli mailler geliyor...Bu nedir? Çıkartılmam için kaç kez mail attım ilgilenen yok... Son çare olarak buradan da belirtiyorum.. mailim info ((at)) dcmotorkontrol. com'dur.

tamamdir.... e-mailinizi kaydet.com daki arkadaslara iletiyorum.

saygilar

alim k

• Her Ne kadar kaydet.com için iyi veya kötü haberler yazılmış ise. ben bizzat yaşayan kişi olarak. 8 adet şubemi kayı ettirdim. ve gördümki sitesi ne kadar kurumsal olursa olsun. verilen iş zamanında yapılmadığında ve eksik olarak bilgilendirme verilip daha sonra biz böyle demedik o sizin sorununuz dediklerinde tüm kurumsallıkları bir kalemde bitiyor. Bence Kayıt işlemlerinizi yapmadan önce iyi bir bilgilendirme isteyin kendilerinden hatta imzalı ve onaylı olsun..
  • Merhaba,

Kaydet.com olarak halen daha hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu işlemi önceleri işbirliği olarak yürütürken kaydet.com artık bir Başarsoft ürünü ve markası olmuştur. Kayıt hizmetleri hakkında değişiklikler olmuştur. Bu konularda bilgilendirme yapmak amaçlı olarak yazıyorum bu mesajı.

Navigasyon Haritaları ( IGO ve Garmin uygulamaları )
    Google Maps & Rehber ( My Business Listing )
    Yandex Haritalar
    Microsoft Bing Maps
    Sosyal Medya Haritaları ( Facebook + Foursquare + Yelp ) Kontrol, varsa güncelleme yoksa ekleme işlemi
    Tüm bu haritaların Entegre Cep telefonu uygulamaları

Ayrıca sitemizde yer alan Sıkça Sorulan Sorular bölümünü incelemenizi tavsiye ederiz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.