- x
uzman çavuş olmak istiyorum nasıl olabilirim?
35 Cevap22647 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2532 Mesaj
3 Nisan 2010; 12:36:12 

1990 doğumluyum boyum 1.70, kilom 75, ticaret meslek lisesi mezunuyum şu anda meslek yüksek okulundayım okulu bırakıp uzman çavuş olmak istiyorum galiba komando felan olarak yaparsak askerliğimizi sınavsız geçişi felan varmış bunun ?, en rahat yoldan nasıl uzman çavuş olabilirim, yardımlarınızı bekliyorum...

2532 Mesaj
3 Nisan 2010; 12:46:44 

birde ben askerliğimi tecil etmedim yoklama felanda gelmedi eve ,okul tecil etmiş olabilirmi?yoksa gidip kendimmi tecil ettirmem lazım

100 Mesaj
3 Nisan 2010; 12:48:45 

Uzman erbaş için KKK sitesine bakacaksın:

http://pertem.kkk.tsk.t...basvuru1001/kilavuz.htm

100 Mesaj
3 Nisan 2010; 12:53:17 

tecil işi için de herhangi bir askerlik şubesine git veya telefon et.kimlik numaranı verince hemen söylüyorlar senin hakkında ne olup bittiğini.bizim bunu bilmemiz imkansız.sen gidip öğreneceksin şubeden.

2532 Mesaj
3 Nisan 2010; 13:39:03 

quote:

Orijinalden alıntı: taci-333

Uzman erbaş için KKK sitesine bakacaksın:

http://pertem.kkk.tsk.t...basvuru1001/kilavuz.htm

teşekkürler ama uzman çavuş demiştim diğer sitelerde detaylı bilgi yazmıyor

100 Mesaj
3 Nisan 2010; 13:47:50 

arkadaşım sana verdiğim linki nerenle okuyorsun.koskoca uzman erbaş temin edilecektir diyerek şartları sıralıyor.sen uzman erbaşın ne olduğunu bilmiyorsun heralde.direk çavuş rütbesinden başlayacak halin yok.bir daha oku şu linki.

2710 Mesaj
3 Nisan 2010; 17:22:14 

quote:

arkadaşım sana verdiğim linki nerenle okuyorsun.koskoca uzman erbaş temin edilecektir diyerek şartları sıralıyor.sen uzman erbaşın ne olduğunu bilmiyorsun heralde.direk çavuş rütbesinden başlayacak halin yok.bir daha oku şu linki.

uzman erbaş ve uzman çavuş farklı şeylerdir..

tsk ya direk uzman çavuş olarak girebilirsin.
uzman çavuş olarak olarak askeri okuldan çıkanlar tek kazıktan başlarlar ve 2 kazık 3 kazık diye yükselirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 3 Nisan 2010; 17:33:40 >

2532 Mesaj
3 Nisan 2010; 20:20:23 

quote:

bi tanidik abim direk uzman çavuş olarak gitti ama
bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Nisan 2010; 20:45:32 

Uzman çavuş- uzman erbaş aynı rütbelerdir. Uzman erbaş bürokratik ismidir sadece. . Diğer yandan hangi kuvvetde uzman olmak istiyorsun onu belirlmelisin. Nasıl olacaksın sorusuna illaki sınava gireceksin önce yazılı sonra sözlü-spor en son sağlık aşamalarını geçmek zorundasın. Komando olanı direk almıyorlarki komando olman garanti değil şanstır boyuna fiziğine bakmazlar. Arkadaş link vermiş gereken detaylara oradan bakmalısın. Bence okulunu bitir millet sözleşmesini iptal ediyor uzman olmak kolay değil gerçekten.

326 Mesaj
3 Nisan 2010; 20:54:34 

quote:

Orijinalden alıntı: TornadQ

1990 doğumluyum boyum 1.70, kilom 75, ticaret meslek lisesi mezunuyum şu anda meslek yüksek okulundayım okulu bırakıp uzman çavuş olmak istiyorum galiba komando felan olarak yaparsak askerliğimizi sınavsız geçişi felan varmış bunun ?, en rahat yoldan nasıl uzman çavuş olabilirim, yardımlarınızı bekliyorum...

önce bi komando ol ondan sonra bakalım şimdiki gibi istiyecekmisin 8 saat dağda sırtında 30 kiloyla kelle koltukta yürü 5 ay dağdan inmeden yaşa arkadaşların yaralansın tozun toprağın içinde ne yediğin belli olmadan yaşada bakalım başvuru yaparmısın

www.kktcell.org ®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

2532 Mesaj
3 Nisan 2010; 22:39:08 

quote:

Orijinalden alıntı: dnzakyz

önce bi komando ol ondan sonra bakalım şimdiki gibi istiyecekmisin 8 saat dağda sırtında 30 kiloyla kelle koltukta yürü 5 ay dağdan inmeden yaşa arkadaşların yaralansın tozun toprağın içinde ne yediğin belli olmadan yaşada bakalım başvuru yaparmısın

sen bunları yaşadın demekki tebrik ediyorum
ozaman söyle bir işte onu yapalım böyle konuşmasını biliyorsan,

ne yapalım 400 lira maaşla sigortasız mı yaşayalım yoksa kız gibi evdemi oturalım bunları söylemek kolay tabi geleceği düşünmek yok

100 Mesaj
3 Nisan 2010; 22:46:57 

ekmek parası ayrı şey tabi ki.ülkemizde maalesef işsizlik gerçeği var.çalışanlar da söylediğin gibi kötü şartlarda olabiliyor.ne yazık ki uzman erbaşa da hak ettikleri para verilemiyor.keşke hepimiz daha çok kazanabilsek.iyi şanslar sana sınavlarında.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Nisan 2010; 23:03:28 

Adam haklı 30 kilo yükle 40-50 derece sıcakta kilometrelerce dik tepelere tırmanmak Güven Özveri Tecrübe ister. Tecrübede sabittir bizzat denenmiştir. Uzman olduğunu düşün 4 yıl doğu 4 yıl batıdasın böyle 45 yaşına kadar yardırıyorsun çocuğun yaşındaki subaylardan emir alıyorsun düz askerden neredeyse hiç farkın yok sonra bi bakmışın devlet sözleşmeni uzatmıyor kapının önüne koyuveriyor. Bunlar gerçek arkadaşım yanlış anlama seni soğutmak istemiyoruz ama körü körüne işsizliğe çare diye girenler pişman olabiliyor.

2532 Mesaj
4 Nisan 2010; 14:17:30 

teşekkürler inşallah kazanırsam yapabileceğime inanıyorum sigara kullanmıyorum vücudum şartlara uygun diyorum sporcu olduğum için..

2532 Mesaj
4 Nisan 2010; 16:45:25 

quote:

batılı şehir çocuklarına göre değil
aielen olmiyacak
hayattan birbeklentin olmayacak
kaybedecek bişeyin olmayacak ölümü göze alarak gideceksin peşinden ağliyacak olmiyacak

bu kadar varmı gerçekten sonuçta yıllık iznin felanda oluyor severek yapmayacağım zaten kendimi kurtarmak amacı ile gitmek istiyorum,sabah 8 akşam 5 diye biliyordum

326 Mesaj
4 Nisan 2010; 17:09:27 

quote:

bu kadar varmı gerçekten sonuçta yıllık iznin felanda oluyor severek yapmayacağım zaten kendimi kurtarmak amacı ile gitmek istiyorum,sabah 8 akşam 5 diye biliyordum

hakkaridekilerin 3 ayda bir 15 gün izinleri vardı diğer bölgeleri bilmiyorum sen komando uzman olacağın için görev bölgen büyük olasılık hakkari,şırnak,siirt ve tunceli bölgeleri olacak ama en büyük olasılıkda Hakkariye düşeceksin walla iyi düşün bölgeden daha yeni gelmiş biri olarak uyarıyım seni

www.kktcell.org ®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

326 Mesaj
4 Nisan 2010; 17:14:00 

he bide saat konusunu söyliyim komanda uzmanlar genelde askeriyede kalıyorlardı bölüklerinde isteyen dışarda ev tutabiliyordu ama kimse tutmuyor nedenleri 1.güvenlik 2.aileleri zaten yok 3.maddi nedenlerden dolayı normal çalışma saati 8-5 tamam ama 3günde bir en az 5 günlük operasyona çıkıyorsun rutin bu dediğim ayrıca çatışma olur görüntü alınır anlık operasyon yapılır seni skorskyler alır x zaman diliminde hazır olursunuz ve çatışmanın kucağına atarlar orda olaysız gün geçmez illa hergün ya bomba patlar ya karakola taciz olur ya mayın patlar ya pusu olur ya görüntü olur rahat yok yani ama terör olmasa sabah 8 akşam 5 al parayı yat aşağı ama yatamazsın

www.kktcell.org ®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

100 Mesaj
4 Nisan 2010; 17:14:53 

komando asteğmen miydin? başka neler yapıyor orada komando asteğmenler biraz ondan da bahsedebilir misin?

326 Mesaj
4 Nisan 2010; 17:20:56 

ben uzun dönem gittim çavuştum ama Timdeydim timin başındada saysını vermiyim rütbeli olur asteğmenler vardı (ısparta komando okulundan gelirler ıspartaya düştüysen glirsin)ama uzun dönem gidipte bir hakkaride yapmak var bide ülkenin batısında akşam 5de çıkıp evine yada orduevindeki odana çıkıp gidip yatmak ay sonu paranı alıp yemek var

www.kktcell.org ®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

326 Mesaj
4 Nisan 2010; 17:23:55 

komando asteğmenlerde yine aynı operasyonlara katılıyorlar ama şunu unutma dağda rütbe olmaz selam sabah emret emredersin olmaz aynı şartları onlarda yüzbaşısına kadara yaşıyor ama en çok ezilen timler ve dolayısla başındaki tim komutanları asteğmenler

www.kktcell.org ®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

100 Mesaj
4 Nisan 2010; 17:24:50 

anladım dostum sağol.askerlik şubesindeki görevlilerden başladılar seni komando yaparlar diye.geçen gün de sınavda dedi yüzbaşı komando olursun diye.ne yalan söyleyim yavaş yavaş korkmaya başlıyorum.vatan sağolsun yine de.biz de diğer uzmanlar ve erler gibi yapacağız görevimizi.

326 Mesaj
4 Nisan 2010; 17:31:21 

şans işi birazdan ısparta,manisa/kırkağaç ve izmir/focaya düşenler genelde hatta hemen hemen hepsi içgüvenlik bölgelerine düşüyor kaderde varsa yapacak bişey yok önemli olan Tek parça halinde tekrar geriye sağ salim dönmek

www.kktcell.org ®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

100 Mesaj
4 Nisan 2010; 17:38:12 

hadi geçmiş olsun sana da.sağol ülkemize hizmet ettiğin için.çok zor bir iş yaptın teşekkür ederiz.

326 Mesaj
4 Nisan 2010; 17:39:34 

ama korkmayada gerek yok ama ilk 2 ay tabi tedirgin oluyorsun çok farklı bir yer ne benzin istasyonu var ne bi doğru dürüst dükkan bişey insanları desen malum! dağdan ibaret biryer hergün bi patlama çatışma olur ama sonradan öyle bir alışıyosunki yanında bombada patlasa terörist görsende çatışmaya girsen robot moduna geçiyosun korkusuzlaşıyorsun psikolojin değişiyor bozuluyor zaten bakın asker intiharlarına arttı bu adamlar niye intihar ediyor bakıyosun adam subay işi parası imkanı ailesi var borcu yok harcı yok niye intihar ediyor psikolojileri bozuluyor o yüzden

www.kktcell.org ®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

326 Mesaj
4 Nisan 2010; 17:42:26 

quote:

hadi geçmiş olsun sana da.sağol ülkemize hizmet ettiğin için.çok zor bir iş yaptın teşekkür ederiz.

sağol kardeşim

www.kktcell.org ®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

2 Mesaj
10 Eylül 2010; 10:24:28 

vlallaha anlattıklarınız gibi zor degil bana göre istesinler 24 saat dagda sırtımda çanta sıcak soguk demeden dagları gezerim en sevdigim şey bu hergün olay çatısma bombalar ölüm kalım dagda taşta senelerce dagdan inmeden yaşamak senelerce dagdan inmeden çatısmak ne yedigin belli olmayacak toz toprak kar yagmur çamur demeden gezerim dagları hergün olay çatışma olacak ne güzel en sevdigim iş bu

2 Mesaj
10 Eylül 2010; 10:28:20 

ah bende uzman çavuş olabilsem ama imkansız gibi bana deseler gel hemen ol koşarak giderim ben hayatımda 24 saat çalısıyorum koşarak fabrikada tatil bile yok senelerce çalış çalış aylık 500 ytl beni doguya gönderseler uzman çavuş olsam 1 milyar maaş alsam uçarak çalışmazsam en adi adamım 1 bucuk bile istemiyorum 1 milyar alsam çok bana hiç yoktan sıkıcı olmaz şimdiki işimde çalış çalış koşarak çalış hiç durma yok senelerce 500 ytl

264 Mesaj
17 Eylül 2010; 1:26:27 

Ahmet son 2 mesajini okudum da gercekten sok icindeyim aklin yerinde mi dostum senin bunlari yazarken ne ictin bana da ver ben de iciyim sen bu kafayla daha ilk daga cikisinda kici kirik terorist mimler seni,bomba catisma daglar en cok sevdigi seymismismismis ya sen burdaki insanlar saglam t...s.. k geciyosun ya da Allah sana akil fikir versin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

285 Mesaj
17 Eylül 2010; 15:37:08 

[font="Courier New"]Sana bir ağabey tavsiyesi eğer şu anda meslek yükseokuluna gidiyorsan sakın okulu bırakma başını sonra bu bir heves ile yaptığın şey için taşlara vurursun.Haa illada ben uzman cavuş olacağım diyorsan o ayrı bende askerliğimi komando olarak yaptım gezici taburdu git her gün operasyona çık yanında tertiplerin vurulup şehit düşsün bak bakalım burdan klavye başından yazması gibi kolaymı önce bir askerliğini yap bakalım ne oluyor .Şunlarıda söylemem gerekirse sana her önüne gelen uzman olamaz ben komando olarak yaptım saplık durumum iyiyidi imkanımda vardı sınava girmeden alıyorlardı benim zamanımda doğrudur ama her önüne gelen ben uzman olacağım derse ancak demesi ile kalır seni sağlık testinden geçirecekler ankaraya yollayacaklar sağlam çıkarsan kuruldan evraklarına bakacaklar sicil durumun filan zaten araştırıyorlar eğer bir ailenden filan yada senden araştırma sonucu bir istenmeyen durum sonucu zaten uslubu ile bildişriyorlar hastalık bahane edilir veya da tayinin çıkmaz çağırılmazsın .Ama sana tavsiyem dediğim gibi oku oku oku[/font]

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ...
TERÖRÜ LANETLİYORUZ

2532 Mesaj
18 Eylül 2010; 13:26:20 

herşeyi göze aldım arkadaşlar uzmançavuş olabilmek için elimden ne gelirse yapacağım.

1 Mesaj
3 Aralık 2011; 10:59:43 

slm bende uzman çavuş olmaya niyetim var bana bundan bilgi verirmisin.

2393 Mesaj
3 Aralık 2011; 14:55:51 

dostum sen şu kendi suratını yakan çocuk değilmisin

10528 Mesaj
6 Aralık 2011; 11:09:35 

quote:

ben 20 gün önce filan tunceliden terhis oldum, evet normalde sabah 8 akşam 5'dir amaaa

ya gece çıkış olursa?
ya başındaki astğm. çıkmaz, işi varsa? (sende ister istemez hala mesaidesin)

sen askerliğini nerede yaptın bilmiyorum bir fikrim yok ama bu söylediklerin peri masalındaki cindy'nin hikayesi bende uzman olmayı düşünmüyor değilim aynı dert bendede olacak 400tl'ye sigortasız çalışacaz mı diyorum yine boşver doğru yoldasın ne diyim mecbur kalıyoruz

Asus Z97-A 5 Way İntel Haswell i5 4670K Asus GTX 770 2GB 256Bit DirectX 11.1
Corsair 450D WD Blue 1TB 7200 Rpm Corsair 2x4Gb Vengeance 1600Mhz CL9 1.5V Asus VX239H 1080p IPS 23"
Cooler Master Silent Pro M2 720W 80+ Hyper 212x Creative İnspire 5+1 Sound System
Samsung Evo 840 120 GB Logitech Gaming G105 Logitech Gaming G300

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

2532 Mesaj
6 Aralık 2011; 12:40:33 

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

dostum sen şu kendi suratını yakan çocuk değilmisin

konuyla ne alakası var arkadaşım ?
biz onu konu dışında dalgasına yapıyoruz,
çocukluk çağını geçtim, 21 yaşındayım..

2393 Mesaj
6 Aralık 2011; 12:52:33 

quote:

konuyla ne alakası var arkadaşım ?
biz onu konu dışında dalgasına yapıyoruz,
çocukluk çağını geçtim, 21 yaşındayım..

yanlış anlama bişey ima etmeye çalışmadım, seni o konu haricinde hiç görmemiştim de şaşırdım görünce sorayım dedim

2532 Mesaj
6 Aralık 2011; 12:53:59 

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

yanlış anlama bişey ima etmeye çalışmadım, seni o konu haricinde hiç görmemiştim de şaşırdım görünce sorayım dedim

Estafurullah,
bendim ama tamamen dalgasına yapılmıştı
teşekkürler.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » uzman çavuş olmak istiyorum nasıl olabilirim?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375