Şimdi Ara

eczane nereye şikayet edilir!!!!!!!!!!!!ECZACILIK OKUMAMIŞ BİRİNİ ÇALŞTIRIYORLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
12.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya sen ne diyosun allasen, ilahiyat fakultesi mezunu adami nukleer santral projesinin basina getirildigi memlekette yasiyosun genc
  • quote:

Orijinalden alıntı: insideman

quote:

Orijinalden alıntı: hackerist

nasıl çalışabilir ya eczacılık okumayan biri ne vasıfla orda çalışabilirki farzetki yanlış ilaç verdi?neolacak.
    e madem böle çalışılabiliyor e niye okuyor millet

Bilader eczacı doktor mu yanlış ilaç verecek reçete de ne yazarsa onu verir o kadarınıda öğretiyor yanında çalıştığı eczacı

ECZACININ ILACI DEGISTIRME VE ISTEDIGI MUADIL ILACI VERME HAKKI VARDIR.(Hastayi bilgilendirecek tabi sana muadil veriyorum kabul ediyormusun gibi)

MADEM OYLE NEDEN ILAC ZEHIRLENMELERINDE DIREKT ECZACININ YAKASINA YAPISIYORLAR ?

ILAC ECZACININ ISIDIR DOKTORUN DEGIL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorgias_ -- 10 Ağustos 2015; 15:38:15 >

• turboyu şikayet etmeden geçmeyelim
  • 16 yıldır eczanede çalışıyorum doktorlar ilaç bilir Eczacılar Etken madde ve Endikasyonları bilir Doktorlara lebrezantlar ilaçları anlatır Doktorlar ona göre tercih yaparlar Muadil sistem devletin en ucuz ilacı ödeme sistemidir aynı etken maddeye sahip onlarca ilaç grub lari vardır mesela Augmentin 1 gr tb şu an itibari ile 23 tane muadili bulunmakta fakat devlet en ucuz olanını karşılamaktadır yani bu ilacın 2 liraya olanı varsa onu oder ama aradaki fiyat farkını karşılamak isteyene tabiki istediği ilaç verilir bunun için hastayı bilgilendirmek şarttır

İkinci ayrıntı plakalasmis ilaçlar vardır belirli yerlerde belirli rahatlıklari verebilen ilaçlar mesela klima çarptı ve vücudumuzda tutulma oldu ise eczacı size neyiniz var diye sormadan ilaç vermez öncelikle ağrının nerde olduğu ve sebebi onemlidir

Üçüncü konu teknisyenlik için şu an fakülteler 2 yıllık mezun veriyor eski kafalar da yani bizim gibi cirakliktan gelen insanlarda kurslara katılıp teknisyenlik sınavlarına girdik şu an iki yıllık mezunlar gibi diplomamiz mevcut 3 ayrı sınav ile alınan ama emin olun 10 yıllık doktordan 2 yıllık eczacı ilaçlar ile ilgili daha bilgilidir. K bakmayı uzun oldu :)

• Çalışabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkDevil_

quote:

Orijinalden alıntı: CayaBisküviBandırdım
    ona bakarsan bilgisayarcılardada bi b*k bilmeyen elemanlar calısıyor.Gecen gittim.
    Ps2den usbye cevirici lazım diye adam bana baska seyler gösteriyor bu var diye.
    Gercekten hiç bişey bilmeden sadece milleti kazıklamaya calısan bilgsaiyarı sadece online oyun ve msn olarak düşünen ve bunları yaptığında herşeyi bildiğini düşünen cok insan var.

Aynen öyle.Adamlar hala ekran kartının hafızası yüksekse iyi zannediyor.Ekran kartının islemcisi acaba o belleğin tamamını kulanabilecek mi hiç birşey bilmiyorlar.Arkadas var 1gb ekran karti aldım dedi manyak birsey dedi.bende marka model söyle dedim.bilmiyoru dedi.ama son cikan oyunlari calistiriyor dedi.Gittim evine okuldan sonra baktım karta 5 para etmez baktım karta 5 para etmez bu mu lan kart dedim evet dedi.Yeni cikan oyunlari(birkaç ay önce oyunlar prototype,shift,dirt2 kasa kasa) low'da calistiryor.kaç para verdin dedim.250 dedi para verdin dedim.250 dedi.herseyi anlattım sonra arkadaşliğımi kestim.

iyi etmişsin arkadaşlığını kesmekle.. ekran kartından anlamayan adamla arkadaş mı olunur yahu.. sokakta görsem yüzüne tükürürdüm ben olsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: alveyns

Şimdi üniversitedeki eğitim eczanede kullanılıyor mu sence ? reçeteyi al ilacı ver hazır ilaçlar vs.. sistem böyle işliyor artık örneğin eczacı diploması kiralanabiliyor iyi bir paraya

Eski sistemde diploma kiralaniyordu şu an ki sistemde eczaneler senede 3 kere denetleniyor eczane ortamindaki hava sıcaklığı nem soğuk zincir ilaçlar ve uyuşturucu ilaçlar çalışan personelin beyaz önlük giyme zorunlulugu bile var fakat uygulayan eczane çok nadir buluyor denetimde diploma sahibi eczacı 3 kere eczanede bulunmaması durumunda yasal işlem başlatılır
  • arkadaşlar bizim burda bir eczane var arkdaaşımın tanıdığı biri çalışıyor yalnız ne lise mezunu ne orta okul ve eczacılık okumamış biri bunlar olunca doğal olarak huylandım ilaç fln verio bunu şikayet edicem.
    ehli olmayanlar çalşmasın kardeşim nereye şikayet edebilirim.

• ona bakarsan bilgisayarcılardada bi b*k bilmeyen elemanlar calısıyor.Gecen gittim.
    Ps2den usbye cevirici lazım diye adam bana baska seyler gösteriyor bu var diye.
    Gercekten hiç bişey bilmeden sadece milleti kazıklamaya calısan bilgsaiyarı sadece online oyun ve msn olarak düşünen ve bunları yaptığında herşeyi bildiğini düşünen cok insan var.
  • eczacının yanında çalışanlar eczacılık okumuyor zaten normaldir
  • eczacılık meslek yüksek okulu aç ozaman kalfa yetiştir orda ozaman kimse çalıştırmaz... boş boş konuşuyorsunuz
  • Belki hademe olarak işe aldı
  • quote:

nasıl çalışabilir ya eczacılık okumayan biri ne vasıfla orda çalışabilirki farzetki yanlış ilaç verdi?neolacak.

reçetede yazanı verir veya eşdeğer ilaç diye bişey var o ilaçlardan birisini vermek zorunda. ama kesin bilgim yok.
    stajer olarak gözüküyorlar sanırım yasal bişey yani.
  • quote:

Bilader eczacı doktor mu yanlış ilaç verecek reçete de ne yazarsa onu verir o kadarınıda öğretiyor yanında çalıştığı eczacı
  • quote:

Kardeşim sen eczacılık okusan gidip bir eczanede çıraklık ya da kalfalık mı yaparsın, yoksa kendi eczanene mi açarsın?

• recep ivedik fitil aklıma geldi bi an :D
  • quote:

arkadaşlar bizim burda bir eczane var arkdaaşımın tanıdığı biri çalışıyor yalnız ne lise mezunu ne orta okul ve eczacılık okumamış biri bunlar olunca doğal olarak huylandım ilaç fln verio bunu şikayet edicem.
    ehli olmayanlar çalşmasın kardeşim nereye şikayet edebilirim.

• valla bn bilmiyordum böle olduğunu hayır ya bn eczanalerde böle kalfa vs bile bilmiyordum ne bileyim arkadaşlar yinede bana pek mantıklı gelmiyor.
    mesela yanında kimse yok e biri geldi:D abi biyerim ağro ver şundan dicek allah vere kafana ne gelirse.
  • efsane konu.
  • quote:

valla bn bilmiyordum böle olduğunu hayır ya bn eczanalerde böle kalfa vs bile bilmiyordum ne bileyim arkadaşlar yinede bana pek mantıklı gelmiyor.
    mesela yanında kimse yok e biri geldi:D abi biyerim ağro ver şundan dicek allah vere kafana ne gelirse.

o da çalışa çalışa öğrenilir doğal olarak
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.