Şimdi Ara

Thermaltake'den düşük profilli yeni işlemci soğutucusu: SlimX3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüksek performanslı işlemci soğutucularıyla tanınan Tayvan merkezli komponent üreticisi Thermaltake, medya bilgisayarları için hazırladığı düşük profilli yeni işlemci soğutucusunu duyurdu. SlimX3 olarak isimlendirilen, 92 x 99 x 36 mm boyutlarında ve 180 gram ağırlığında yeni soğutucu, her biri 6mm kalınlığında olan iki adet Bakır ısı borusuna ve çok sayıda Alüminyum yaprağa sahip.

1200-2400 devir/dakika hızlarında çalışan ve 26.9 dbA gürültü yaratan 80mm çapında fan ile desteklenen SlimX3, Intel işlemcilere destek sunuyor ve ısıl güç tasarımı 65 Watt'a kadar olan LGA775/LGA1156 işlemcilerle kullanılabiliyor. Thermaltake tarafından önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen SlimX3'in yurt dışında 20 Avro'nun altında bir fiyatla pazara giriş yapması bekleniyor.

• ses seviyesi aşırı yüksek.
  • 20 Avro verilmez buna.
  • 26.9 dbA bumu yüksek?Gözlerinizmi bozuk bilmiyorum ama sessizliğinden ötürü alınabilir ürün.Psunuzdan daha az bile ses çıkartabilir
  • 20 avro fazla 30 avroya vendetta satılıyor
  • 20 avro fazla 30 avroya vendetta satılıyor vendettayi bir medya bilgisayarina sigdiramazsin yada slim bir kasaya zaten sogutucunun amaci medya pcleri,
  • htcp ler için mükemmel çözüm
  • adı thermaltake olunca 10 avro luk ürün 20 avro oluyor... sıradan bi ürün için çok yüksek
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloska

adı thermaltake olunca 10 avro luk ürün 20 avro oluyor... sıradan bi ürün için çok yüksek

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: V.

26.9 dbA bumu yüksek?Gözlerinizmi bozuk bilmiyorum ama sessizliğinden ötürü alınabilir ürün.Psunuzdan daha az bile ses çıkartabilir

aynen çok yüksek ! 5 euro etmez bu ürün.
  • http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1125&productid=bd999303

bunu kullanmaktayımm ve çok sessiz tek eksıği aliminyum kanatların biraz ince olması FİYAT PERFOMANS ÜRÜNÜ DİYE BUNA DERİM.E2140 2.50 KADAR ÇIKARDIM.RAMLERDEN DOLAYI DAHA YUKARI ÇIKARAMADIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1125&productid=bd999303

bunu kullanmaktayımm ve çok sessiz tek eksıği aliminyum kanatların biraz ince olması FİYAT PERFOMANS ÜRÜNÜ DİYE BUNA DERİM.E2140 2.50 KADAR ÇIKARDIM.RAMLERDEN DOLAYI DAHA YUKARI ÇIKARAMADIM

kullandıgın urun gercenten ıyı
  • quote:

Orijinalden alıntı: einhander

quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1125&productid=bd999303

kullandıgın urun gercenten ıyı

gayet iyi soğutucun. bende

http://www.lc-power.de/index.php?id=152&L=1

kullanıyorum.intel pentium 4 gibi bir işlemciyi bile 28 dereceye düşürebildi :)

Thermaltake'den düşük profilli yeni işlemci soğutucusu: SlimX3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acbold -- 8 Nisan 2010; 14:00:38 >

• Artık soğutucular da direk 4 pinli ve PWM özellikli fan kullanmaları lazım, 2400 devir ne demek

Şahsen Noctua'da ben Artic Cooling fanı kullanıyorum, sistem boşta 500rpm'de dönüyor ve ısılarım 30-35 derece arası, tam yük altında ise fan deviri yine abartı şekilde yükselmiyor 1.000+rpm oluyor ki yine sessiz ve ısı derecesi de 55-65 derece yani, özellikle uğraşıp ölçmedim tabi...

Burada önemli olan alınacak soğutucular da fanların 3 pin mi yoksa 4 pin mi olduğu önemli, yani ben anakarttan ya da kontrolcüden manuel ayar çekmeyi benimsemiyorum, 4 pinli olsun ve ısıya göre devirini kendi ayarlasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Artık soğutucular da direk 4 pinli ve PWM özellikli fan kullanmaları lazım, 2400 devir ne demek

Şahsen Noctua'da ben Artic Cooling fanı kullanıyorum, sistem boşta 500rpm'de dönüyor ve ısılarım 30-35 derece arası, tam yük altında ise fan deviri yine abartı şekilde yükselmiyor 1.000+rpm oluyor ki yine sessiz ve ısı derecesi de 55-65 derece yani, özellikle uğraşıp ölçmedim tabi...

Burada önemli olan alınacak soğutucular da fanların 3 pin mi yoksa 4 pin mi olduğu önemli, yani ben anakarttan ya da kontrolcüden manuel ayar çekmeyi benimsemiyorum, 4 pinli olsun ve ısıya göre devirini kendi ayarlasın...

haklısınız ama.elinizdeki fan dünyanın en sessiz fanı :D rpm neden dert ediyorsunuz ki

• quote:

Orijinalden alıntı: acbold

quote:

Artık soğutucular da direk 4 pinli ve PWM özellikli fan kullanmaları lazım, 2400 devir ne demek

haklısınız ama.elinizdeki fan dünyanın en sessiz fanı :D rpm neden dert ediyorsunuz ki

pardon.ben noctua fan kullanıyorsunuz sanmıştım :)

• @acbold

Ustacım orası öyle de ben ses konusunda çok hassasımdır, her ne kadar fan 12cm'lik ya da üzeri olsa da, fanın kalitesi de ön planda olmak üzere belirli bir devirden sonra ses hissedilir seviyeye ulaşıyor...

Mesela 12cm'lik 1.300rpm'lik bir fan gerek kasadan, gerekse fan motorundan kaynaklı olarak bir şekilde sesi hissettiriyor, tabi kişiye göre değişiyor

Şuan kasa da önde 2x12cm fan ve 1.200rpm'de anakarta bağlı 3pinli ve sesi çıkmıyor, kasa egzost fanı 12cm'lik, 3pinli ve anakarta bağlı 800-850rpm arası dönüyor, tavanda 12cm'lik fan ve 750rpm'de dönüyor 3pinli bağlantılı, cpu fanı zaten 500rpm civarı, ram cooler ve hdd cooler'ın fanları 2şer tane 6cm'lik ve bunlar kontrolcüye bağlı yoksa direk bağladığımda 3.000rpm'in üzerinde dönüyor o kadar fan var ses yok ama sırf bu fanlar kontrolsüz olursa aşırı ses yapıyor...

**

Noctua'nın kendi fanı ise 3 pinliydi, ve 1.400rpm'de dönüyordu, kutu içeriğinde 2 adet direnç düşürücü veriliyor o sayede 600rpm ve 900rpm'e kadar düşürme imkanı oluyordu, ama ben 4 pinli olmasını istediğimden o fanı kullanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 8 Nisan 2010; 14:13:25 >

• bunu tasarlamak için herhalde hiç efor sarf etmemişler. çok sıradan ve vasat bir soğutucuya benziyor. orjinal fanların lezzet ikizi
  • quote:

@acbold

Ustacım orası öyle de ben ses konusunda çok hassasımdır, her ne kadar fan 12cm'lik ya da üzeri olsa da, fanın kalitesi de ön planda olmak üzere belirli bir devirden sonra ses hissedilir seviyeye ulaşıyor...

Mesela 12cm'lik 1.300rpm'lik bir fan gerek kasadan, gerekse fan motorundan kaynaklı olarak bir şekilde sesi hissettiriyor, tabi kişiye göre değişiyor

Şuan kasa da önde 2x12cm fan ve 1.200rpm'de anakarta bağlı 3pinli ve sesi çıkmıyor, kasa egzost fanı 12cm'lik, 3pinli ve anakarta bağlı 800-850rpm arası dönüyor, tavanda 12cm'lik fan ve 750rpm'de dönüyor 3pinli bağlantılı, cpu fanı zaten 500rpm civarı, ram cooler ve hdd cooler'ın fanları 2şer tane 6cm'lik ve bunlar kontrolcüye bağlı yoksa direk bağladığımda 3.000rpm'in üzerinde dönüyor o kadar fan var ses yok ama sırf bu fanlar kontrolsüz olursa aşırı ses yapıyor...

**

Noctua'nın kendi fanı ise 3 pinliydi, ve 1.400rpm'de dönüyordu, kutu içeriğinde 2 adet direnç düşürücü veriliyor o sayede 600rpm ve 900rpm'e kadar düşürme imkanı oluyordu, ama ben 4 pinli olmasını istediğimden o fanı kullanmıyorum.

haklsınız :) o kadar geniş düşünmemiştim. siz oturdugunuz koltuğun altınada fan koymuşsunuzdur :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.