Şimdi Ara

Sayısal Derslerde Nasıl Başarılı Olunur?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
12.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar soru gayet açık ben düz lise 1. sınıf öğrencisiyim ilk dönem çok büyük hata edip kitabın yüzünü bile açmaıdm 7 zayıf geldi geometri,kimya 0,matematik,edebiyat,fizik,biyoloji,coğrafya 1,dil anlatım 2,tarih,sağlık,din 3,beden ve ingilizcede 4 bazı sınavlarımızı olduk sonuçlar: matematik 21,sağlık 86,coğrafya 75,dil anlatım 45,edebiyat 55 ingilizce,fizik,din sınavlarınıda olduk daha açıklanmadı şimdi geometri,kimya,biyoloji tarih sınavlarımız vs kaldı kimyada polimerleşme ve indirgenme yükseltgenme tepkileri çıkcak sanırım ağırlıklı olarak bu 2 konuya 3 günde nası çalışabilirim çok karışık geliyor aynı şekilde geometride biyoloji neyse anlıyorum ancak geometri ve kimyada sıkıntılıyım kimya ve matematik kaynak kitap güvender 9. sınıf var.Sizce salı günü olacak sınava şimdi çalışsam başarılı olabilirmiyim kimyaya geometri ise çarşamba...

• And. Lisesine gidiyorum ben de, sayısal derslerden başarılı olmak için bana göre yapılması gereken şeyler ;

-Dersi derste dinlemek.
    -O dersin akşamı hemen dersi tekrar etmek, hocanın çözdüğü soruları başka bir yere senin de çözmen gerek.
    -Ekstradan test soruları...

Ama diyelim bunları yapmadın ve sınav var ;

Bir konu anlatımlı, örnek soru çözümlü kitap alıp ordaki sorulara iyice çalışman lazım.

Ayrıca konularını Pazartesi ve Salıya bırakma Yarın baya çalış, soru çözmeye bak...Çözemediklerini pazartesi günü arkadaşlarınla çözmeye uğraş ver.
  • Gazete okur gibi değil, problem çözerek çalışmak lazım sayısal derslere.
  • sayısalcı olacaksan sayısal dersler senin takıntın olmalı kafanda soru işareti olmamalı. herşeyi sor öğretmenine çekinme. ben geçen sene mezun oldum. şimdi zamanında çalışmamanın cezasını çekiyorum. derler bir musibet bin nasihattan iyidir. musibetin olmaması için söylüyorum. ama yinede sen bilirsin. kendi secimin kendi hayatın. şimdiden kafanda sayısal derslere dair herhangi bir soru işareti kalmamalı. herşeyi öğrenmeye çalış. başarı gelir.!
  • Satranç öğren etkisi olur ama öğrenmekle yetinme hergün antreman yap
  • Geometriyi bol bol soru çözerek halledebilirsin, görme işi sonuçta. Kimya hakkında bilgim yok EA'yım.
  • teşekkürler arkadaşlar UP
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.