Şimdi Ara

SAMSUNG N150 inceleme Fotograflar-Teknik Bilgiler-Sorular/Cevaplar Tek Konu (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.291
Cevap
9
Favori
224.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar samsung N150 JPA05TR Bordo beyaz model netbook kullanıyorum gold bilgisyardan almıştım 17ay oluyor garanti süresi 2 yıl olarak aklımda kalmıştı, çok şükür bir sorun yaşamadım ram'i 2gb'a ve işletim sistemini ultimed'e yükseltim.

Sorum şu; Samsung N150 plus modelini aldık hepsi buradadan ve garanti süresi 1 yıl yazıyor acaba N150 ve N150 plus arasında garanti süresi bakımından fark varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.Bozoğlu

Arkadaşlar samsung N150 JPA05TR Bordo beyaz model netbook kullanıyorum gold bilgisyardan almıştım 17ay oluyor garanti süresi 2 yıl olarak aklımda kalmıştı, çok şükür bir sorun yaşamadım ram'i 2gb'a ve işletim sistemini ultimed'e yükseltim.

Sorum şu; Samsung N150 plus modelini aldık hepsi buradadan ve garanti süresi 1 yıl yazıyor acaba N150 ve N150 plus arasında garanti süresi bakımından fark varmı?

Sanayi bakanlığı normlarına göre Türkiye'de satılan her elektronik ürünün en az iki yıl garantisi olmak zorunda. Resmi yollarla faturalı olarak satış yapan hiçbir firma ben bir yıl garanti veriyorum deme hakkına sahip değil. Bir sıkıntı durumunda kaymakamlıklarda (veya valilik) bulunan tüketici hakları hakem heyetine başvurabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypericum

quote:

Arkadaşlar samsung N150 JPA05TR Bordo beyaz model netbook kullanıyorum gold bilgisyardan almıştım 17ay oluyor garanti süresi 2 yıl olarak aklımda kalmıştı, çok şükür bir sorun yaşamadım ram'i 2gb'a ve işletim sistemini ultimed'e yükseltim.

Sanayi bakanlığı normlarına göre Türkiye'de satılan her elektronik ürünün en az iki yıl garantisi olmak zorunda. Resmi yollarla faturalı olarak satış yapan hiçbir firma ben bir yıl garanti veriyorum deme hakkına sahip değil. Bir sıkıntı durumunda kaymakamlıklarda (veya valilik) bulunan tüketici hakları hakem heyetine başvurabilirsiniz.

O bahsettiği 1 sene uluslararası garantidir. Normal olarak 2 sene garantili Türkiye de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Söylev

quote:

quote:

O bahsettiği 1 sene uluslararası garantidir. Normal olarak 2 sene garantili Türkiye de.

quote:

Bilgilendirme için teşekkür ederim arkadaşlar sanırım sn. söylev'in belirttiği gibi uluslar arası 1yıl ülkemizde 2 yıl.

• ya bendeki bu alet ısınıyor. kucağımda baya baya ısınıyor kucağımı yakacak hale gelmeye başladı. böyle bir sorun yaşayan varmı?

SAMSUNG N150 inceleme Fotograflar-Teknik Bilgiler-Sorular/Cevaplar Tek Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 10 Mart 2012; 22:01:16 >
  • yok mudur bluetooth kapatacak bir yöntem? şarjı da etkiler bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

ya bendeki bu alet ısınıyor. kucağımda baya baya ısınıyor kucağımı yakacak hale gelmeye başladı. böyle bir sorun yaşayan varmı?

SAMSUNG N150 inceleme Fotograflar-Teknik Bilgiler-Sorular/Cevaplar Tek Konu

Bir de Speedfan ile kontrol eder misin?

quote:

Orijinalden alıntı: SEGHRİ
    yok mudur bluetooth kapatacak bir yöntem? şarjı da etkiler bu.

"Bilgisayar"a sağ tıklayıp "Yönet" kısmından "Aygıt Yöneticisi"nden bluetoothla ilgili donanımlar devre dışı bırakılabilir veya yine aynı menüdeki "Hizmetler" kısmından İntel Centrino Bluetooth seçenekleri durdulabilir. Büyük ihtimal kapanacaktır. Bluetooth aramasıyla kontrol edilebilir.

• aynı yine 56-57 derece civarında.
  • quote:

aynı yine 56-57 derece civarında.

Sıcak bir ortamsa çok da yüksek sayılmaz. Ben de 53-54 derece falan görmüştüm ama kucağımda iken çok sıcak falan gelmiyor.
  • ev şu anda 21 derece çok da sıcak sayılmaz bence ama alet hep 56 57 derece civarında ne dersiniz garantiye bi vereyimmi yada yarın bir soğutucu alsam diyorum logitech n200 hem güzel hem yastıklı çok hoşuma gidiyor.
  • bu alette xp mi yoksa win7 ultimate mi daha performanslı çalışıyor.

şu anda starter yüklü işlemci yetersiz kalıyor gibi bende n550 işlemcili 2 gb ramlı modeli var. sanıyorum ram upgrade i yapılamıyor.
  • Merhaba arkadaşlar 6 Mart Salı günü bende Samsung N150 Plus Siyah 2 GR Ram ve 320 GB HDD olan modelinden aldım.Cihazı 2010 Ekim ayında dayım 1GB Ram ve 160GB HDD olanından almıştı onu görüp kullanınca hoşuma gitti ve geçtiğimiz ayda benim emektar masaüstüm bozulunca almaya karar verdik.Cihazı hepsiburadadan aldım.Pazar günü sipariş verdim salı günü elime ulaştı.Kullanımı ve hafifliği açısından çok hoşuma gitti.Malum W.7 Starter yüklü olarak geldi henüz ellemedim ama ilerleyen zamanlarda değiştiririm belki arka planı değiştirmek içinde program buldum Sizlere bir kaç sorum olacak:

1.İlk defa dizüstü bilgisayarım oldu daha öncekiler hep masaüstüydü bunda dikkat etmem gereken hassas noktalar neler?
    2.İçinde yüklü gelen programlar işe yarar mı siliyim mi dursun mu?
    3.Şarj süresi ve pc'nin gizli özellikleri var mı varsa neler?

Bu 3 soruma cevap verirseniz gerçekten çok memnun olurum.

Saygılar Cengiz

• gizli bir özelliği yok

notebook larda şuna dikkat etmelisin:
    1 üstüne oturma
    2 düşürme
    3 üstüne su dökme

yararsız programları sil bilgsayar rahatlasın.

bu arada ben xilence m600 sogutucu aldım şu anda sistem 50 derece civarında çalışıyor arkadaşlar sizden rica etsem bana hw monitörle bir ss verebilirmisiniz. bana bu sıcaklıklar çok yüksek geliyor.
  • quote:

Dayıcığım konuyla ilgilendiğin için teşekkür ederim ben de bi önceki mesajımda yazıcaktım ama unuttum malesef.Garanti sorusuna cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim
  • quote:

gizli bir özelliği yok

notebook larda şuna dikkat etmelisin:
    1 üstüne oturma
    2 düşürme
    3 üstüne su dökme

yararsız programları sil bilgsayar rahatlasın.

bu arada ben xilence m600 sogutucu aldım şu anda sistem 50 derece civarında çalışıyor arkadaşlar sizden rica etsem bana hw monitörle bir ss verebilirmisiniz. bana bu sıcaklıklar çok yüksek geliyor.

Verdiğiniz bilgiler için sağolun peki yararsız program derken mesela hangilerini silmeliyim?
  • bu netbook a bir dualcore işlemci veya benzeri başka bir notebook işlemcisi takılabilirmi
  • ARkadaşlar merhabalar arkadaşımda n150 plus netbook var mesajların hepsini okuyamadım xp kursam sorunsuzca bütün fonksiyonları çalışıyor mu?
  • Arkadaşlar N150 cihazımın açma kapama tuşu dün arızalandı, bu sabah beşiktaş samsung servisine bıraktım garanti devam ettiği için 1 saat geçmeden mesaj geldi arıza giderilmiş ve garanti dahilinde. bu akşam teslim aldım burdan samsung beşiktaş servisinede çok teşekkür ederim.
  • Samsung N150 netbook kullananlara uyarı!!!!!
    Ekran parlaklığı sorunu yaşayanlara: Ben uzun zaman araştırıp bulduğum trick i sizlerle ve bu sorunu yaşayanlarla paylaşmak istiyorum:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000

Find the DWORD-Entry "FeatureTestControl"

Open it, change the value from 184 to 84

Save, close regedit, reboot

Regeditten anahtarı bulup değiştirin. Umarım yardımı olur. Saygılar.
  • quote:

Arkadaşlar N150 cihazımın açma kapama tuşu dün arızalandı, bu sabah beşiktaş samsung servisine bıraktım garanti devam ettiği için 1 saat geçmeden mesaj geldi arıza giderilmiş ve garanti dahilinde. bu akşam teslim aldım burdan samsung beşiktaş servisinede çok teşekkür ederim.

Dayı arıza tam olarak neymiş bişey söylediler mi?
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.