Şimdi Ara

SAMSUNG N150 inceleme Fotograflar-Teknik Bilgiler-Sorular/Cevaplar Tek Konu (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.291
Cevap
9
Favori
224.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Strazburg

Arkadaşlar, bu netbooktan ben de almayı düşünüyorum. Yanına AvRtv Volair GO tv kartı alacağım. Acaba buna tv kartı oluyor mu? Kafama en çok taktığım soru var. Bu modellerde format nasıl atılıyor? Forumda bu modelle ilgili format atma konusunu bulamadım. Format atılması kolay mıdır?

format konusuna burdan bakabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_41850604/mpage_1/f_/key_//tm.htm#41850604

Ayrıca alacaksanız yarın sabah media markt'ta 349 lira gibi fiyatla satılacak,erken gidip şansınızı deneyebilirsiniz,az bir stok olacaktır.

• Arkadaşlar merabalar. Dün Samsung N150 plus netbook'u Mediamarkt'tan 619 liraya, 10 taksitle aldım. Performans olarak gayet memnunum fakat satın aldığımdan beri aklımı kurcalayan bir durum var. Alt kısımdaki fan boşluğundan belli periyortlarda "çıt çıt" diye ince bir ses geliyor. Bu ses harddisk sesimidir ya da fan sesimidir ne sesidir bilen var mı. Sizde de böyle ince bir ses geliyor mu. Kulağı fan kısmına dayıyınca bu ses daha net duyuluyor. Umarım bi arıza felan değildir. Yardımcı olursanız inanın çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soniquakee

Arkadaşlar merabalar. Dün Samsung N150 plus netbook'u Mediamarkt'tan 619 liraya, 10 taksitle aldım. Performans olarak gayet memnunum fakat satın aldığımdan beri aklımı kurcalayan bir durum var. Alt kısımdaki fan boşluğundan belli periyortlarda "çıt çıt" diye ince bir ses geliyor. Bu ses harddisk sesimidir ya da fan sesimidir ne sesidir bilen var mı. Sizde de böyle ince bir ses geliyor mu. Kulağı fan kısmına dayıyınca bu ses daha net duyuluyor. Umarım bi arıza felan değildir. Yardımcı olursanız inanın çok sevinirim.

Bu netbookların son modellerinde Windows 7 CD'si çıkıyor mu? Bazı arkadaşlar, "format atmak için USB'den atmanız gerekiyor" diyorlar. İyi de kardeşim, USB'den format atacaksam Windows 7 yazılımını nereden temin edeceğim? Bu kadar saçmalık olamaz. Windows 7 kurulum dosyları makinenin içinde olan hangi modellerde var? Windows 7 dosyları içinde olan bir model alırsam, format atması daha kolay olur benim için.

• quote:

Arkadaşlar merabalar. Dün Samsung N150 plus netbook'u Mediamarkt'tan 619 liraya, 10 taksitle aldım. Performans olarak gayet memnunum fakat satın aldığımdan beri aklımı kurcalayan bir durum var. Alt kısımdaki fan boşluğundan belli periyortlarda "çıt çıt" diye ince bir ses geliyor. Bu ses harddisk sesimidir ya da fan sesimidir ne sesidir bilen var mı. Sizde de böyle ince bir ses geliyor mu. Kulağı fan kısmına dayıyınca bu ses daha net duyuluyor. Umarım bi arıza felan değildir. Yardımcı olursanız inanın çok sevinirim.

ne sesi olduğunu bilmiyorum ama bendeki netbooktada var,sanırım normal bir durum.
  • quote:

quote:

Bu netbookların son modellerinde Windows 7 CD'si çıkıyor mu? Bazı arkadaşlar, "format atmak için USB'den atmanız gerekiyor" diyorlar. İyi de kardeşim, USB'den format atacaksam Windows 7 yazılımını nereden temin edeceğim? Bu kadar saçmalık olamaz. Windows 7 kurulum dosyları makinenin içinde olan hangi modellerde var? Windows 7 dosyları içinde olan bir model alırsam, format atması daha kolay olur benim için.

İçinden windows 7 starter CD'si çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: akanthus

quote:

ne sesi olduğunu bilmiyorum ama bendeki netbooktada var,sanırım normal bir durum.

güçtasarrufundan dolayı o, tam bakmadım bekleme sürelerine de atıyorum 2 dk işlem yapmadın netbookta sonra mouse u oynattın bişe yapacaksın o zaman güç tasarrufundan biraz daha kısıp hdd vs tam aktifleşip çalışmaya başlıyor o zamanlarda geliyor olması lazım sesin bi deneyin sonucu burada söleyin :)

• quote:

quote:

win 7 cd si çıkıyor çıkmasına sorunlu olan kısmı alette cd okuyucu yok insan bari onu bi küçük usb gibi bişeyde felan verir kolayca kullanalım die haksızmıyım

• Geçen sene Ağustos sonunda almıştım bu modelden. Artık çok yavaş gelmeye başladı ve sinirlerimi bozuyor. Standart bir internet kullanıcısıyım, bilgisayardan pek anlamam, bu bilgisayara 2 gb ram taktırma gibi bir ihtimalim var mıdır? Varsa maliyeti ne kadar olur ve sağlıklı bir işlem olur mu? Bir de XP kurulabiliyor mu buna, kurulabiliyorsa hızlandırır mı? Cevaplayan olursa sevinirim yoksa gidip yeni bir laptop alacağım:)
  • Bu modelin kardesi n140 i satiyorum arkadaslar 2 gb ram 160 gb hd var islemci n270 kutusunda ilk alindigi gunden farksiz olarak durmakta. Son fiyatim 375 lira dusununenlere istanbulda elden teslim edebilirim.
  • bende satıyorum.. hp dm1..

celeron 1.2 ghz
    2 gb ram -max:5gb-
    250gb hdd
    wifi-3g (imeisi kayıtlı)
    1366x768 piksel ekran
    intel 4500mhd ekran kartı

donanımsal hiöbir arızası yok kefilim..ama kozmateik biraz kötü.. çizikler var ekran çerçevesinde sebebi piyano black kapklama.
    pili 4-5 saat gidiyor (3g kapalı,ekran 2 diş açık wi-fi açık,güç tasarrfu modunda)

fiyat 450tl son pazarlıksız istanbul elden teslim ya da önce para sonra mal..
    kutu ve orjinal aks. dahil
    ----

vegas ve photosoho cs5.5 bile açıyor.. atom 1.6 ile kıyaslamayın.. 1.2 ama bomba gibi 1.8ghz core2duo ile kapışır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 11 Aralık 2011; 20:48:54 >

• Bende N150 JP0ZTR var. Everest programı ile baktım. İşlemci 51 C, çekirdekler 73-74 C. Speedfanla ise işlemci aynı ama çekirdekler 50-51 C. Hangisi doğru gösteriyordur ve 22 C oda koşullarında bu sıcaklık sörf için fazla değil mi?
  • merhaba. bende bu 2gun dur bu netbooku kullanıyorum. yanlız soyle bir sorunum var; netbooku tasarruf moduna alınca wifide surekli kopmalar yasiyorum ama yüksek performansta veya ac de boyle bir sorun yok. baglandi gorunuyor ama baglantinin uzerinde unlem isareti cikiyor internet erisimi yok diyor. neredeyse her 30sn de bir oluyor. modemden oldugunu sanmıyorum cunku baska pc ilede baglaniyorum. boyle bir sorun yasayan oldumu daha once?
  • PES 2011 de oynayamadım. GMA 3150 video ram 64 mb olarak gözüküyor. 256 mb olan nedir? Bu oyunu oynayabilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihattr

PES 2011 de oynayamadım. GMA 3150 video ram 64 mb olarak gözüküyor. 256 mb olan nedir? Bu oyunu oynayabilen var mı?

kendisi 64 paylaşımlı olarak 256 ya çıkıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydemirci

quote:

Orijinalden alıntı: nihattr

PES 2011 de oynayamadım. GMA 3150 video ram 64 mb olarak gözüküyor. 256 mb olan nedir? Bu oyunu oynayabilen var mı?

kendisi 64 paylaşımlı olarak 256 ya çıkıyor..

256 olarak nasıl tanıtabiliriz başta peki? Teşekkürkler.
  • Fm 2011 yüklemiştim ama randıman alamadım.
    Eskilerden meskilerden ne oyun yükleyebiliriz acaba? New Star Soccer yükledim bi, onu oynuyorum. :)
    Neler yüklü sizde.

Bu netbook bana göre değil ya, küçük geliyor bana. Oyun da oynamam diyordum ama arkadaşlar oynayıp duruyor, insanın arada canı istiyor. Oyun nesliyiz biraz.

Bi de şunu söyleyeyim, netbook çok yavaşlamıştı. İlk aldığım haline döndürdüm, 10 numara oldu. Çok yavaşladığı zaman arada denemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feyy -- 13 Aralık 2011; 12:07:42 >
  • arkadaşlar bende çok büyük mücadele ile 349 tl media mark rezilliğinden aldım. ilk yaptığım gom yükleyerek harici hard diskim içindeki hd ve ful hd filimleri denemek oldu dakka 1 gol 1 filimler donuyor. ses ise hiç yok. çift çekirdek demişlerdi bu n570 için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clra

arkadaşlar bende çok büyük mücadele ile 349 tl media mark rezilliğinden aldım. ilk yaptığım gom yükleyerek harici hard diskim içindeki hd ve ful hd filimleri denemek oldu dakka 1 gol 1 filimler donuyor. ses ise hiç yok. çift çekirdek demişlerdi bu n570 için.

n550 benim, 720p leri sorunsuz oynatıyorum kmplayer ile.. Ayrıca bu atom işlemcinin çift çekirdeği notebook gibi performans beklemen hata zaten..
  • quote:

quote:

arkadaşlar bende çok büyük mücadele ile 349 tl media mark rezilliğinden aldım. ilk yaptığım gom yükleyerek harici hard diskim içindeki hd ve ful hd filimleri denemek oldu dakka 1 gol 1 filimler donuyor. ses ise hiç yok. çift çekirdek demişlerdi bu n570 için.

n550 benim, 720p leri sorunsuz oynatıyorum kmplayer ile.. Ayrıca bu atom işlemcinin çift çekirdeği notebook gibi performans beklemen hata zaten..

cok teşekkürler yükledim ve hiç sorunsusz oynattı sadece işlemci %85-90 larda çalıştı. görüntü mükemmel...
  • quote:

quote:

quote:

cok teşekkürler yükledim ve hiç sorunsusz oynattı sadece işlemci %85-90 larda çalıştı. görüntü mükemmel...

gom player kendi başına yetersiz kalıyor codec de, özellikle netbookta, klite codec kursan gene gom player ile oynatırsın ama mpc ile gene takılma sorunu yaşarsın.. yani en iisi kmplayer

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.