Şimdi Ara

anakart üzerindeki bağlantılar acil!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi arkadaşlar anakart köşesindeki minik bağlantılar var ya
    speaker power reset swith gibi
    bunların yönünü nasıl anlıyoruz
    ben rastgele taktım bi abimizinkini
    fakat daha açmadım makinayı
    acaba yanlış takmış olsam karta veya başka bişeye zarar verirmiyim
    daha önce bu bağlantıları hiç yapmamıştım :))

• bişey olmaz. En fazla hdd'in yada vb... ışığı yanmaz.
  • anakartın üzerinde neyi nereye takacagın yazar zaten..
  • anakart kitapçığında yazar.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: CsNiPeR

bişey olmaz. En fazla hdd'in yada vb... ışığı yanmaz.

nasıl bir şey olmuyor ya ! power'ın yerini yanlış takta bi göreyim nasıl açacakmışsın-tabi önceden mouse a falan yönlendirmesiysen-
    kardeş zaten girişleri tek taraftan yapabiliyorsun! eline aldığın minik soketin üstünde power yazar ! anakartın üzerinde de power yazan yerin tam altına yerleştir... diğerleri de aynı şekilde..
  • beyler power için avcaba bir güç açma kapama birde power ışığı girişi yani dört delik mi gerekiyor.Ben anakarta baktım eksik çıkıyor galiba.Bir de bu nc var fakat ben öyle bir şey bulamadım NC ye ne takılıyor?
  • askerasker 85 hiçbirşey olmaz saçmalama hiçbir şey olmaz sadece arkadaşın dediği gibi işiığı yanmaz istersen yanlış tak utanmazsan power yanar dicen yanlış takınca onlar sadece led ne bili power led gibi vs ledler
  • quote:

Orijinalinden alıntı: lord_of_the_ring_17

askerasker 85 hiçbirşey olmaz saçmalama hiçbir şey olmaz sadece arkadaşın dediği gibi işiığı yanmaz istersen yanlış tak utanmazsan power yanar dicen yanlış takınca onlar sadece led ne bili power led gibi vs ledler

daha 3 gün önce denedim birinin bilgisayarına bakarken ! ha yanlış takınca ; yanlış taktığından düğmeden açarsın orası başka !
  • hocam anakartın uzerınde powersw dıye yazı var orayı powera baagla gerısınıde deneme yanılmayla tutturmayla calıs

kafana gore takıl sen
  • Öncelikle, devre anahtarlarını (switchs) anakart üzerindeki farklı kutuplara takmanın, şu zamana kadar bildiğim yanma vb. gibi hiç bir donanımsal problem çıkarma ihtimali mevcut değildir.

"HDDReset" ve "PowerSwitch" devre anahtarlarının ters veya düz takılmasının önemi yoktur. Çünkü işlevlerini; iki farklı bağlantı ucunun birbiri ile birleştirilmesini temin ederek tamamlarlar.

"HDDLed" ve "PowerLED" devre anahtarlarının ters veya düz takılması tek bir açıdan önemlidir. O da kasa ön panelindeki sabit disk ve güç ışıklarının çalışmasını temin edebilmek... + ve - uçları hatalı bağlarsanız, kasa ön panelindeki ışıklar yanmayacaktır.

Olayın mantığı bundan ibarettir... Kolay gelsin...

• quote:

Orijinalinden alıntı: penguin

Öncelikle, devre anahtarlarını (switchs) anakart üzerindeki farklı kutuplara takmanın, şu zamana kadar bildiğim yanma vb. gibi hiç bir donanımsal problem çıkarma ihtimali mevcut değildir.

"HDDReset" ve "PowerSwitch" devre anahtarlarının ters veya düz takılmasının önemi yoktur. Çünkü işlevlerini; iki farklı bağlantı ucunun birbiri ile birleştirilmesini temin ederek tamamlarlar.

"HDDLed" ve "PowerLED" devre anahtarlarının ters veya düz takılması tek bir açıdan önemlidir. O da kasa ön panelindeki sabit disk ve güç ışıklarının çalışmasını temin edebilmek... + ve - uçları hatalı bağlarsanız, kasa ön panelindeki ışıklar yanmayacaktır.

Olayın mantığı bundan ibarettir... Kolay gelsin...

evet arkadaşım olayın mantığı budur

• abimi benim soruma bi cevap yaw.
    Bende powerle ilgili sadece power led(+) bir de bişey yazmayan (-) var.
    Nasıl olacak bu iş..
  • quote:

Orjinalden alıntı: askerasker85
    nasıl bir şey olmuyor ya ! power'ın yerini yanlış takta bi göreyim nasıl açacakmışsın-tabi önceden mouse a falan yönlendirmesiysen-
    kardeş zaten girişleri tek taraftan yapabiliyorsun! eline aldığın minik soketin üstünde power yazar ! anakartın üzerinde de power yazan yerin tam altına yerleştir... diğerleri de aynı şekilde..

Hocam sen iyimisin? Sistemin açılmama gibi bir olasılığı yok. Her türlü açılıcaktır.

@derkin hocam en iyi bilgiyi anakartın kitapçığında yazar. Olmazsa anakartın bağlantı yerindede bu bilgiler mevcuttur. Oraya bakarak birazda deneme yanılma ile yapabilirsin. Yanlış takarsanda korkma bişey olmaz

• bi tornavida al eline ve çiftler halinde pinleri arasındaki devreyi kapat,
    bilgisayar açıldığında power i bulmuşsun demektir, işleme devam, restart
    olduğunda tebrikler reset i buldun kalanıda deneme yanılma.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: lord_of_the_ring_17

askerasker 85 hiçbirşey olmaz saçmalama hiçbir şey olmaz sadece arkadaşın dediği gibi işiığı yanmaz istersen yanlış tak utanmazsan power yanar dicen yanlış takınca onlar sadece led ne bili power led gibi vs ledler

lord_of_the_ring_17 dikkat ediyorumda verdiğin her cevapta bi başkasının söylediğini eleştiriyosun ve bunu yaparkende çok yakışıksız bi uslup kullanıyosun.. (saçmalama ) gibi.. cevaplarında biraz daha dikkatli olursan sevinirim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.