- x
ENJEKTÖR TEMİZLİYİCİLERİ İŞE YARIYORMU??
10 Cevap3121 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5324 Mesaj
1 Nisan 2010; 16:11:53 

Merhaba arkadaşlar.

bende citroen 1.4sx var 98 model

1 ay oldu alalı 96binde arac trigeri deiştirdim birde gaz kelebegini temizlettim. şimdi 100 bin bakımını erkene alıcam. arabada benzin ceyreklerdeyken kasılmalar baslıyor , çok yakıyor ve gazı biraz geç alıyor.

bakımlarını yaptırdıktan sonra benzin deposuna konan yakıt temizliyicilerden ve yag katkılarından alsam iyi olurmu acaba? bunların bi zararı yada artısı oluyormu

tecrube eden arkadaslar bilgilerini paylasırsa sevinirim. tesekkurler

1430 Mesaj
1 Nisan 2010; 18:35:29 

Daha kolay bir yontem onerebilirim, ozellikle de araci genelde sakin ve dusuk devir kullaniyorsaniz:
Aracin motoru normal sicakligina geldikten sonra, kisa surelerle dusuk vites yuksek devir kullanin
kaba tabirle kisa surelerle arabayi bagirtin. Birkac ayda bir tekrarlayin bunu.
Kurumlari sokup atmada yarari olacaktir.

Bunun disinda Carbon Cleaning yaptirbilirsiniz. Cok ciddi bir maliyeti yok, motordaki butun yakit sistemini temizleme anlaminda faydali oalcaktir.
Benzin katkisinda da bilindik markalar var piyasada, STP - WURTH tercih edilebilir.
Depoya koyar koymaz ciddi fark beklemeyin ancak aracin tepkilerini biraz iyilestiriyor diyebiliriz.

503 Mesaj
1 Nisan 2010; 20:02:51 

araba hayırlı olsun almışsın

keşke 106 quick felan alsaydın ama yine de hayırlı uğurlu olsun.

5324 Mesaj
1 Nisan 2010; 20:03:56 

quote:

Orijinalden alıntı: SilverBlue

Daha kolay bir yontem onerebilirim, ozellikle de araci genelde sakin ve dusuk devir kullaniyorsaniz:
Aracin motoru normal sicakligina geldikten sonra, kisa surelerle dusuk vites yuksek devir kullanin
kaba tabirle kisa surelerle arabayi bagirtin. Birkac ayda bir tekrarlayin bunu.
Kurumlari sokup atmada yarari olacaktir.

Bunun disinda Carbon Cleaning yaptirbilirsiniz. Cok ciddi bir maliyeti yok, motordaki butun yakit sistemini temizleme anlaminda faydali oalcaktir.
Benzin katkisinda da bilindik markalar var piyasada, STP - WURTH tercih edilebilir.
Depoya koyar koymaz ciddi fark beklemeyin ancak aracin tepkilerini biraz iyilestiriyor diyebiliriz.

cevap için tesekkurler. acıkcası cok sakin kullanmıyorum. zaten arabanın şanzıman oranları yuksek mesela 1.viteste 30 civarında 3 bin devirde :) araba 2500devir altında gaza fazla basmak gerekio ekonomi diye bişey kalmıyor anlamadım daha yeniyim bu 106 saxo işlerine :)

carpex in ucuza var 12 milyona onlar işe yararmı?

3472 Mesaj
1 Nisan 2010; 20:40:20 

Ben bu katkılara güvenmiyorum açıkcası..

Gidin servisinizde carbon clean mıdır nedir ondan yaptırın en güzeli bu

Geçenlerde motor katkı yağı aldım üzerinde sessiz çalışır vs yazıyordu..Ertesi sabah araba azer bülbül misali çalıştı..

5324 Mesaj
1 Nisan 2010; 22:09:04 

quote:

Orijinalden alıntı: MhmT 106 GTI

araba hayırlı olsun almışsın

keşke 106 quick felan alsaydın ama yine de hayırlı uğurlu olsun.

ewl hocam saol.

araç 96 binde kazasız belasız tam orjinal guzel bir araç. bukadar temiz quicklere 9 10 çekiolar bende saxo aldım. içi daha hosuma gidiodu saxonun 106 nında dısı hosuma gidiodu ama saxoyada kanım ısındı aynı araçlar nerdeyse

553 Mesaj
1 Nisan 2010; 22:51:29 

Enjektör temizleyicilerin; yakıt deposunda yıllar yılı birikmiş tortuların çözülmesini sağlayarak, enjektörlerde daha ciddi tıkanıklıklara yol açabildiğini okumuştum..Yakıt filtrenizin değişimi ihmal edilip, usta tabiriyle şişmiş durumda ise bu işlem öncesinde yenilenmesi faydalı olabilir.

Enjektör temizleyicilerden de, Bosch Car Servislerinde yapılan detaylı sökme-temizleme işleminden de mucize sonuçlar çıkmadığını okudum bu güne kadar..Benzinli araçların yapısı gereği, aşırı kalitesiz yakıt kullanımı olmadıkça bu tip müdehalelere pek fazla gerek kalmıyor..

368 Mesaj
4 Nisan 2010; 10:49:19 

bunlar yıllar yılı birikmiş olan kurumu söküp atamazlar ancak arabanın motoru dah yeni ise benimki gibi,bu katkıları motora koymak faydalı mıdır? kullanan arkadaşlar tecrübelerini aktarabilirler mi?

Direksiyonda eşşek varsa, kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur...

1 Mesaj
27 Mayıs 2010; 0:44:36 

enjektör temizleme yakıt sistemindeki ve enjektördeki kurumları temizler aracınız cekiş gücü artar,yakıttanda az da olsa tasaruf etmenizi saglar size tavsiyem ucuz ürünlerden kacının,genel itibari ile yetkili servislerin kullandıgı berner marka katkıları tercih edin . saygılarımla..

10734 Mesaj
27 Mayıs 2010; 8:35:33 

Yakıt katkısı kullanıyorum,faydasını gördüm...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Mayıs 2010; 20:03:04 

Temizletecekseniz söktürüp temizletin, en iyisi.
En Beğenilmeyen Yorumlar
enjektör temizleme yakıt sistemindeki ve enjektördeki kurumları temizler aracınız cekiş gücü artar,yakıttanda az da olsa tasaruf etmenizi saglar size tavsiyem ucuz ürünlerden kacının,genel itibari ile... Yoruma Git Yorumun Devamı bernerumit - 27 Mayıs 2010; 0:44:36 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » ENJEKTÖR TEMİZLİYİCİLERİ İŞE YARIYORMU??
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.188