Şimdi Ara

Ekran kartı çalışmayı durdurdu hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
30.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Nvidia 8600mGS ekran kartı

win xp ve win7 denedim oyun oynerken "ekran kartı çalışmayı durdurdu" hatası ile karşılaşıyorum.
    orjinal sürücüsünü ve Nvidia sitesinden son sürücüsünü yükledim sorun düzelmedi.

bu konu hakkında bilgisi olan yardım edebilirmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah8267

Benq S41 laptop kullanıyorum
    Nvidia 8600mGS ekran kartı

win xp ve win7 denedim oyun oynerken "ekran kartı çalışmayı durdurdu" hatası ile karşılaşıyorum.
    orjinal sürücüsünü ve Nvidia sitesinden son sürücüsünü yükledim sorun düzelmedi.

bu konu hakkında bilgisi olan yardım edebilirmi.

http://downloads.guru3d.com/downloadget.php?id=1655&file=7&evp=c14f9f3787877eef9ef4b235b9146e96

Buradan açılan sayfanın ortasında "I agree" yazan yeri tıkla. Driver Sweeper isimli programı pc ye indir ve kur. Denetim masasından Nvidia ile ilgili ne varsa kaldırın. Daha sonra driver sweeper programı ile kalan artık dosyaları silin. En güncel driveri kurun. Eğer sorun düzelmezse tekrar buraya yazın başka bir çözüm yolu bakalım...

@nihat35nihat & @daywalker10
    Süpersiniz, adam Notebook kullanıcısı. Ekternal PSU mu takacak

• http://support.microsoft.com/kb/2665946/tr Bu adresteki fix dosyasını bilgisayarınıza indirin ve kurun ardından sorun halen devam ederse msı afterburner yada benzeri gpu overclock yazılımlarıyla ekran kartınızın core ve memory frekanslarını bir miktar düşürün sorunu çözücektir.Bu sorunun ana kaynağı ise openCL yazılımından kaynaklanıyor ve yeni kartlarda bu yüzden daha çok görülmeye başlandı bunun sebebide ekran kartının çalışma profilleri arasındaki büyük frekans ve voltaj farkından kaynaklanıyor.genellikle notebooklarda bulunan hybrid crossfirex ve masaüstünde crossfire ekran kartı kullanımında görülüyor.sorun bu şekilde çözüme ulaşıyor denemenizde fayda var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.