Şimdi Ara

EVGA, su soğutmalı GeForce GTX 470 ve 480'nin sıcaklık değerlerini açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EVGA geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile su soğutmalı GeForce GTX 470 Hydro Copper ve GeForce GTX 480 Hydro Copper modellerini tanıtmıştı. Firma şimdi de kullandığı su soğutma bloğunun termal performansı hakkında bazı bilgileri açığa çıkardı. Elimize ulaşan bilgilere göre referans tasarımda GPU sıcaklığı 83 dereceye kadar çıkabilen GeForce GTX 470'in, EVGA tarafından hazırlanan su soğutmalı Hydro Copper versiyonu 38 derecede, benzer şekilde referans tasarımda 95 derceye kadar çıkabilen GeForce GTX 480'in Hydro Copper versiyonu da 49 derecede tutulabiliyor.

Swiftec ile iş birliği sonucunda hazırlanan su soğutma bloğu ile termal anlamda ciddi bir kazanım sağladığını belirten EVGA, daha serin çalışan kartların aynı zamanda hız aşırtmalı olarak geldiğini de özellikle vurguluyor. GF100 GPU'sundan güç alan ekran kartlarından GeForce GTX 470 Hydro Copper FTW 650MHz GPU, 1300MHz paralel işlemci ve 3402MHz bellek, GeForce GTX 480 Hydro Copper FTW ise 750MHz GPU, 1500MHz paralel işlemci ve 3800MHz hızlarında çalışıyor. Modeline göre 500$ ve 650$ seviyesinden satışa sunulacak kartların önümüzdeki günlerde raflarda yer alması bekleniyor.

• Hah şimdi kart bir şeye benzedi. Yük altında da 60-65 derece civarlarını geçmez sanıyorum.

Tek soruun 550$ ve 650$ diye geçen fiyatlar. Bu kartlar TR ye gelse bile 850$ GTX470'e, 1.000$ da GTX480 e isterler. :(
  • Gerçekten çok güzel değerler. Gün geçtikçle korkunç derecede büyüyüp - uzayıp giden kartların aksine tek slot, incecik bir kart. Boyut konusunda yeni nesil ekran kartları için ümit verici...
  • Türkiyede en pahalı satılan marka. Fiyatı düşünemiyorum
  • Sıcak çalışan bir kart için kesinlikle gerekli bir soğutma sistemi.
  • quote:

Elimize ulaşan bilgilere göre referans tasarımda GPU sıcaklığı 83 dereceye kadar çıkabilen GeForce GTX 470'in

Bu ifade biraz garip geldi bana, daha 2 gün önce test etmediniz mi siz bu kartı? Hala "Elimize ulaşan bilgilere göre" demektense, test ettiğimiz değerlere göre demek daha doğru olmaz mı? Testlerinizde yük altında, %50 fan hızıyla kartın 92 dereceyi gördüğü belirtilmiş. Bahsi geçen 83 derecede heralde %60 fan hızıyla filan elde edilebiliyor.
    Testinizde gürültü değerleri yer alıyor muydu bilmiyorum ama benim kartım %30-32 fan hızında sabit çalışıyor ve bunun üzerine çıktığım fan hızlarında da ses rahatsız edici boyutlara ulaşıyor.
    Ferminin referans soğutmalarında kullanılan fanın sesi nasıldır? Anlaşılan bu kartı adam gibi kullanabilmek için fan hızını referans tasarımlarda en az %50de tutmak gerekiyor, hız aşırtma yapıldığında ise bu rakam minimum %80'e çıkıyor! (DH testine göre konuşuyorum. %28 O.C. ile fan hızı %80 altındayken sistem stabil değil denmiş.)
    Siz kartı kullanmış, test etmiş biri olarak kartın fan sesini bu hızlarda nasıl buluyorsunuz?

Bu arada kimse oyun oynarken fan sesi kimseyi rahatsız etmez demesim, kendi kartım adına konuşuyorum %80 fan hızında bırakın oyun oynarken rahatsız edip etmemesini, yanınızda bando çalsa o fanın sesi yine kulağınızı tırmalar.

• En az 800-1000 dollar arası olur Türkiyede..
  • Su soğutma + sağlam psu ve gerekli bileşeni olan ileri düzey donanım meraklıları mutlaka tercih edecektir. Fiyatı hariç herşey güzel aslında.
  • bu kartların türkiye fiyatları uçuk olur bence
  • Şahsen her yönüyle çok beğendim kartları. Bravo EVGA. Türkiye'ye gelen kartlar bari bunlar olsaydı da 1000-1200 lira fiyatlarına göre tam isabet olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Hah şimdi kart bir şeye benzedi. Yük altında da 60-65 derece civarlarını geçmez sanıyorum.

Tek soruun 550$ ve 650$ diye geçen fiyatlar. Bu kartlar TR ye gelse bile 850$ GTX470'e, 1.000$ da GTX480 e isterler. :(

evet GTX4xx serisi şimdi adam oldu. Verceksin GPU ya çoşkuyu. +0,1V GPU ya, +0,1V ramlere. Ben buna Fermi derim işte.
  • Türkiyede bu kartı 1500tlden satarlar o paray normal gtx480 + klima alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Hah şimdi kart bir şeye benzedi. Yük altında da 60-65 derece civarlarını geçmez sanıyorum.

Haberde zaten yük altında 95c ye kadar çıkabilen GTX480in 49C de tutulabildiği yazılmış. Gerçekten çok iyi değerler. Ama su soğutma felan bana çok uzak şeyler. Bu yaştan sonra onlarla uğraşsam hanım eve almaz vallaha.

Ama şu evga ya hayranım, Bu markaya ayrı bir sempatim var. Birgün mutlaka evga kart alıp kullanmak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

Türkiyede bu kartı 1500tlden satarlar o paray normal gtx480 + klima alırsın

Anlayan anladı.
  • çalışır durumde yükte iken 60/65 dereceler civarlarını geçmesini umuyorum,
  • Arkadaşlar birde cahilliğimi mazur görün, bu soğutmada kullanılan su hiç ısınmaz mı? Mesela kart sürekli yük altında 3 saat oyun oynadım. 3 saat sonunda suyun sıcaklığı artmaz mı? Ya da devir eden suyun sıcaklığı artarsa git gide ısıyı düşürme yeteneği azalır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

Türkiyede bu kartı 1500tlden satarlar o paray normal gtx480 + klima alırsın

dogru bir tespit..
  • Şimdi bir işe benzedi buna bukadar para veren SLI yapar elektirik faturasına dert etmez D core i7 6x alır üçtane monutor D bakar keyfine 65c kart baya uzun ömürlü olur 3-5 sene kullanır
  • hocam kısaca arabadaki radyotörde suyu sgottugun ibi bu sıvı sogutma sistemlerindede sogutuyosun radyatörle
  • GTX470 bu soğutmayla 1Ghz yapar Fiyatlar bir olgunlaşsın ülkemizde belki ayrı satılan gpu blocklarla da sistem kurulabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.