Şimdi Ara

Dark Racer Kasa incelemem ve diğer kullanan Arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar Arkadaşlar kasayı bugün aldım...

öncelikle malzeme kalitesi :

orta - iyi arasında.. ağır ve oturaklı bir yapısı var
    ----------------------------------------------------------------------------------------------

iç hacim ve kullanışlılık :

gayet iyi .. güç kaynağını alta yerleştiriyoruz yuvayı oraya yapmışlar.. büyük ekran kartları için de uyumlu. hard disk yeride gayet iyi tasarlanmış..
    ----------------------------------------------------------------------------------------------

soğutma :

çok iyi - mükemmele yakın.. en başarılı olduğu konu soğutma işte Önde 14 cm .. Arkada 12 cm .. yanda 19 cm fan takılı.. ve tabanda 2 adet 12 cm fan yuvaları mevcut.. çok serin tutuyo içerisini hatta kasa kapalıyken dışarıya bile rüzgarı vuruyo hafiften
    -----------------------------------------------------------------------------------------------

sessizlik :

orta ... sesi ne çok ne de az .. rahatsız edici bi durum yok.. tabi sessizlik kavramı kişiden kişiye değişiri.. Bazı arkadaşlar sese çok önem veriyolar en ufak bi ses de kıl olan arkadaşlar mevcut forumumuzda malum bana göre ses durumu rahatsız edici değil

fiyatına göre soğutmasına ve fan durumuna göre gayet iyi buldum ve memnun kaldım..

birkaç foto koyuyorum.. içini fazla çekemedim montaj yaparken aklıma gelmemişti , tekrar açıp da çekmeye açıkçası üşendim çünkü montajı zordu çok fazla fan ve led ışık ve bunların kabloları derken baya uzun sürdü montaj, dışardan çektim bende

Benim tek kafama takılan ışıklandırmayı tam olarak doğru bağladım mı bağlayamadım mı anlayamamış olmam.. yan kabindeki fanın dışında kalan yerlerde de ışıklandırma olması gerekmiyomuydu diğer kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.. bende sadece yan fan üzerinde ışıklandırma var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shinnok -- 31 Mart 2010; 16:50:12 >

• Ben de ben de

çok memnunum kasamdan. ses ve serinlik konusunda harika ve çok da büyük bir kasa değil. ayrıca toz filtreleri de çok işe yarıyor. fakat 5870 gibi uzun bir kartla crossfire yapacaklar için çok dar alan oluşacaktır sanırım. tek 5870 kullanıyorum bu kasada ve ısı sorunu yok (masaüstü 35, oyunlarda 70) fakat 2x olsa eminim kasa soğutması ve iç genişliği yetersiz kalacaktır diye düşünüyorum.

bu arada yan panelde bir sorun yok sizde. sadece o dev fanın led ışıkları var. ama kasanın önündeki fanda da (hdd bölmesinin oradaki fanda) led ışıklar var. eğer onlar yanmıyorsa bir göz atın.

bu arada orada nutella gördüm. mutfağa koşuyorum şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 31 Mart 2010; 17:11:43 >

• Racer f/p kasaları arasında en başarılı olanlardan. Orta sınıf bütçesi olan arkadaşlar için 2-3 tane üst düzey kasa mevcut zaten ve Racer da onlardan biri. Hayırlı olsun.

Bu arada çok önemli bir de not düşeyim; Ocz Vandetta 2 gibi uzun CPU soğutucular kullanıyorsanız yan kapaktaki fanın tam sınırda kaldığını da belirtmeliyim. Bunu dikkate alarak seçiminizi yapmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 31 Mart 2010; 17:28:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Racer f/p kasaları arasında en başarılı olanlardan. Orta sınıf bütçesi olan arkadaşlar için 2-3 tane üst düzey kasa mevcut zaten ve Racer da onlardan biri. Hayırlı olsun.

+1

İmzan Çok Güzel Burada
  • İmza çok hoş hakkaten
  • Dante hocam nutella bağımlılık yapıyor küp küp olsa yerim devamlı ekmeğime sürmeden sade daha güzel oluyo =))

ön panelde sorun yok hocam orda da ledler yanıyo.. ben gündüz çekmiştim o yüzden ışıklandırma tam randımanlı gelmedi heralde ..

Akşam hava kararınca asıl ışıklandırma ortaya çıktı gerçekten çok seksi parlement mavisi ve sihay ın süper uyumu mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shinnok -- 31 Mart 2010; 19:46:28 >
  • Oldukça F/P bir kasa.
    Bu sınıfta Aerocool un bazı modelleri , dark racer ve falcon , Xigmatek Asgard oldukça f/p.
  • güzel kasa hayırlı olsun güle güle kullan
  • Mükemmel bir kasa süper
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodyblows

güzel kasa hayırlı olsun güle güle kullan

teşekkürler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: shinnok

Dante hocam nutella bağımlılık yapıyor küp küp olsa yerim devamlı ekmeğime sürmeden sade daha güzel oluyo =))

ön panelde sorun yok hocam orda da ledler yanıyo.. ben gündüz çekmiştim o yüzden ışıklandırma tam randımanlı gelmedi heralde ..

Akşam hava kararınca asıl ışıklandırma ortaya çıktı gerçekten çok seksi parlement mavisi ve sihay ın süper uyumu mevcut

pardon ya yanıyormuş öndekiler de. nutellaya gözüm takılınca led med görmez oldum tabii.

hayırlı olsun nutella da kasa da evet en güzeli alacaksın çay kaşığını, çat çat girişeceksin. içine kaju falan atınca da hiç fena olmuyor bu arada. kalori bombardımanı oluyor ama orası ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 3 Nisan 2010; 2:10:16 >

• selam bende 100lük olanından almyı planlıyorum.

-bu kasa içeride yanlamasına (anakart dahil işlemci yuvasından yan kapağa) kaç cm?
    (misal sunbeam core contact freezer 155mm yükseklikte)

-ben öpaneli devamlı kullanırım hem ses hem usb iiçin o ndenle ön kapak devamlı açaık kalacaktır.
    bu seferde ön fanın emiş gücü azalacaktır bunu test etmemnn yolu var mıdır acaba ne kadar azalıyor hava akımı?

-egzoz fanı molex kaynaklı olduğu için çok sesli çalışıyormuş ses ne düzeyde pclabs 41db ölçmüş.(gece pcyi açık bırakıp yatan birisiyim)

• quote:

Orijinalden alıntı: mavizaman

selam bende 100lük olanından almyı planlıyorum.

-bu kasa içeride yanlamasına (anakart dahil işlemci yuvasından yan kapağa) kaç cm?
    (misal sunbeam core contact freezer 155mm yükseklikte)

-ben öpaneli devamlı kullanırım hem ses hem usb iiçin o ndenle ön kapak devamlı açaık kalacaktır.
    bu seferde ön fanın emiş gücü azalacaktır bunu test etmemnn yolu var mıdır acaba ne kadar azalıyor hava akımı?

-egzoz fanı molex kaynaklı olduğu için çok sesli çalışıyormuş ses ne düzeyde pclabs 41db ölçmüş.(gece pcyi açık bırakıp yatan birisiyim)

hocam şuan iş yerindeyim akşam eve gidince bakıcm sizin için.. evet öndeki kapak aşağıya inince ön fanı biraz kapatıyor ama fazla sorun çıkarıcağını sanmam yarısına kadar kapatır en fazla ve açıkta kalan kısımdan havayı rahatlıkla içeri alır .

resimdeki modeli tavsiye etmem yanda fanı yok.. yanda fanı olan model ile fazla bi fiyat farkıda yok.. bu kasanın en iyi yönü bence yandaki fanıdır 19cm ve çok iyi bi soğutma sağlıyo ayrıca resimde görüldüğü gibi görüntü olarakda çok hoş..

fan sesine gelince arka ve yan fan her ikiside molex kablo ile takılıyo.. ben şahsen sesden rahatsız değilim sorun yok..

Ama ses konusu çok görecelidir kişiden kişiye değişir .. Siz ses konusunda hassas iseniz belki sizi rahatsız edebilir.. Bence en iyisi siz bu kasayı iyice inceleyin derim kafanızda soru işaretleri kalmasın . en güzeli, bi mağazada yerinde görüp incelmeniz eğer fırsat olursa.

Ön kapağı çok sık kullanıcam dediniz ön kapak biraz yapmacık olmuş bu kasa da diğer kullanan arkadaşlarda memnun değildi forumda. aşağı yukarı indir kaldır yaparken zorlanıyo malzemesi ve kızakları pek iyi değil bende fark ettim..

• cevap için teşekkürler.
    ses konusunda gece yatarken çaışık bırakıp yatınca ses düzeyinin rahatsız edip etmeeyeceği belli olur onu kıstas alabilirsin.
    ben henüz karar vermedim 1kaç model dha var bununla beraber ayrıeten konu açarım danışmak mksatlı zaten.
  • quote:

cevap için teşekkürler.
    ses konusunda gece yatarken çaışık bırakıp yatınca ses düzeyinin rahatsız edip etmeeyeceği belli olur onu kıstas alabilirsin.
    ben henüz karar vermedim 1kaç model dha var bununla beraber ayrıeten konu açarım danışmak mksatlı zaten.

bende genelde açık bırakıp uyurum ama rahatsız edici düzeyde değil benim açımdan.. ama kişiden kişiye değişen bi durum bu
  • Bu kasayla Raidmax sagittarius arasında çok kaldım ve sagittarius aldım ama buda fena değilmiş netteki resimlerde dandik duruyodu ama sizin çektiklerinizde gerçekten hoş duruyor... Güle güle kullanın.
  • kasa nasıl cuma alıcam da....
  • kasa güzelmiş, hayırlı olsun. bu arada cooler master rc-690 artık üretilmiyor mu? çoğu yer artık satmayı bırakmış. forumda tavsiye eden de kalmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backslider

kasa güzelmiş, hayırlı olsun. bu arada cooler master rc-690 artık üretilmiyor mu? çoğu yer artık satmayı bırakmış. forumda tavsiye eden de kalmamış.

V2 modelleri üretiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shinnok

quote:

cevap için teşekkürler.

bende genelde açık bırakıp uyurum ama rahatsız edici düzeyde değil benim açımdan.. ama kişiden kişiye değişen bi durum bu

slm dostum kasanın hangi versiyonu güzel sence birde nerden aldın??ben kadıköy EXA da buldum pencereli olan daha ışıklı ve ses mi yapar yoksa yanına fan takılan model mi güzel???

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.