Şimdi Ara

Sony PSP'nin gelecekteki frimware güncellemeleri ile eklenecek olan yenilikler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
9.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony'nin PSP için Internet gezgini gibi yenilikler içeren versiyon 2.0 firmware güncellemesinin üstünden 1.5 ay geçmeden gelecekteki güncellemelerde popüler el konsoluna neler ekleneceği hakkında bilgiler Internette dolaşmaya başladı. Sony'nin PSP için ileriki zamanlarda çıkartacağı firmware güncellemeleriyle PSP'ye e-mail almak ve göndermek için ayrı bir programdan tutunda, geliştirilecek Internet gezgini ile web sayfalarında gezinmenin yanında kullanıcılara Video dosyaları download edip, bunları memory stick e kaydedebilme ve ya Internetten sürekli yayın halinde olan video görüntülerini izleyebilme (Internet üzerinden yayın yapan TV ve ya benzeri) olanakları verilecek.

PSP yazılım geliştirme bölümü başkanı Izumi Kawanishi, Gamespot'da yayınlanan söyleşisinde, PSP için leriki zamanlarda çıkacak güncellemeler ile cihaza ne gibi yenilikler ekleneceği hakkında bilgiler verdi. Versiyon 2.0 güncellemesi ile PSP ye eklenen Internet gezgini ileride çok daha geliştirilerek video ve ya oyun içeriği downloadlarına izin verecek bir yapıya getirilecek. Ayrıca kullanıcılar yeni Internet gezgini ile Internet üzerinden yayın yapan TV ve ya benzeri akan video içeriğini görüntüleyebilecekler. Izumi Kawanishi, yeni Internet gezgininde içerik hakları yönetimi ile ilgili geliştirmeler düşünüldüğünüde sözlerine ekliyor.

Asıl ilginç olan nokta kullanıcılar yeni geliştirilecek olan Internet gezginini oyun oynadıkları sırada da görüntüleyebilecekler. Kullanıcı oyun oynarken oyunu o an için dondurup, Internet gezgini açıp, üreticinin hazırladığı oyun ile ilgili içeriğin bulunduğu resmi sayfadan, yeni harita, ses ve ya güncellemeleri download ettikten sonra yeni içerikle birlikte oyunu kaldığı yerden oynamaya devam edebilecek. Izumi Kawanishi, yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılara birde e-posta alıp gönderebilmeleri için program sunacaklarını belirtiyor. Yeni program sayesinde kullanıcılar video ve ses içeriğinin bulunduğu e-postalar alıp gönderebilecekler.

Görünen o ki, Sony popüler el konsolunu ileride Pocket PC'lerin kullanım alanlarına iyice sokacak. Film izlemek, oyun oynamak, müzik dinlemek, Internet'de gezmek, e-mail alıp göndermek, video ve ya oyun içeriği download etmek gibi özelliklerini ileriki güncellemelerle kazanacak olan PSP'nin Pocket PC lerden tek eksik tarafı dokunmatik bir ekran olacak gibi görünüyor. Tabi PSP için bulunan mini klavyeleri saymazsak.

Sayfanın Linki : http://www.gamespot.com/news/2005/08/10/news_6130699.html

• gerçekten mükemmel. geçen gün migrosta interneti denedim. gayet hızlıydı. ancak türk telekom sağolsun bu servisi ücretli yaptıgından tam randımanlı test edemedim. ama browser ve internet hızında ya da görüntülenmesinde hiçbir problem yok. sony bu aletle kalbimde taht kurmuş durumda
  • bu alet nintendo ya katrilyon cakar ama biraz sony nin zamana ihtiyaci var ve sony güzel bir ürün yapmis ama simdi almam pahali
  • güzelmiş
  • ne zaman gelir peki firmware update 2.1...
  • quote:

Orijinalinden alıntı: bal

bu alet nintendo ya katrilyon cakar ama biraz sony nin zamana ihtiyaci var ve sony güzel bir ürün yapmis ama simdi almam pahali

ya Türk milletinin sorununu anlayabilmiş değilim ben. aletin özelliklerini saymaya kalksam fazla karakterden entry girerken hata verir. ama hala pahalı diyorsunuz. 280$ a aldım bu aleti ve en kral pda nın yaptıgı şeyleri bu alet layıkıyla yapıyor. daha ne istiyorsunuz bedava almak mı? (ki zaten oyle..)
  • quote:

Orijinalinden alıntı: its2up

quote:

Orijinalinden alıntı: bal

bu alet nintendo ya katrilyon cakar ama biraz sony nin zamana ihtiyaci var ve sony güzel bir ürün yapmis ama simdi almam pahali

ya Türk milletinin sorununu anlayabilmiş değilim ben. aletin özelliklerini saymaya kalksam fazla karakterden entry girerken hata verir. ama hala pahalı diyorsunuz. 280$ a aldım bu aleti ve en kral pda nın yaptıgı şeyleri bu alet layıkıyla yapıyor. daha ne istiyorsunuz bedava almak mı? (ki zaten oyle..)

şimdi sen bu aletle neler yapabiliyosun bi yazabilirmisin arkadaşım?ne gibi işine yarıyo?ve nerden aldın ??
  • benim yazmama gerek yok. neler yapabildiği ortada. çok öğrenmek istiyorsanwww.sony.com/psp adresine girebilirsin. 280$ a doğubanktan aldım Yüksel Elektronik'ten. Eğer ingilizcem yok diyorsan sana sayayım (ki anlamak için gerekmiyor ya neyse..);

Kablosuz İnternet,
    Kablosuz iletişim aracılığı ile başka bir psp ile oyun oynama şansı. (kişi sayısı oyuna göre değişiyor.)
    mpeg4 oynatma (dvd,divx herşeyi seyredebiliyorsunuz. format problem değil.)
    mp3 çalabilme (4 farklı tarz (heavy, pop, jazz,off, 1 tane daha olması lazım aklıma gelmiyor. açmayada üşendim..)
    UMD Disk sayesinde;
    Film seyretme
    Müzik dinleme
    -
    Slayt gösterimi (jpg, bmp, gif)
    Temalar
    ve daha aklıma gelmeyen bir çok şey.. (windows lu psp de gördüm. 95 kurmuştu adam)
    ---------
    İleride ise neler olacagını okudunuz zaten..
    ---
    Ek parçalarla özellikler artabiliyor..

• Unutan yada haberi olmayan arkadaşlara hatırlatırım.PSP , Playstation 3 e kablosuz olarak bağlanabilecek.Gerisini siz düşünün...
  • GAYET GÜZEL
  • its2up
    Teğmen

29 Ağustos 2005, 17:17:47

--------------------------------------------------------------------------------

benim yazmama gerek yok. neler yapabildiği ortada. çok öğrenmek istiyorsanwww.sony.com/psp adresine girebilirsin. 280$ a doğubanktan aldım Yüksel Elektronik'ten. Eğer ingilizcem yok diyorsan sana sayayım (ki anlamak için gerekmiyor ya neyse..);

Kablosuz İnternet,
    Kablosuz iletişim aracılığı ile başka bir psp ile oyun oynama şansı. (kişi sayısı oyuna göre değişiyor.)
    mpeg4 oynatma (dvd,divx herşeyi seyredebiliyorsunuz. format problem değil.)
    mp3 çalabilme (4 farklı tarz (heavy, pop, jazz,off, 1 tane daha olması lazım aklıma gelmiyor. açmayada üşendim..)
    UMD Disk sayesinde;
    Film seyretme
    Müzik dinleme
    -
    Slayt gösterimi (jpg, bmp, gif)
    Temalar
    ve daha aklıma gelmeyen bir çok şey.. (windows lu psp de gördüm. 95 kurmuştu adam)
    ---------
    İleride ise neler olacagını okudunuz zaten..
    ---
    Ek parçalarla özellikler artabiliyor..

its2up bu psp de film seyretmek için umd disc mi lazım yani umd disc olmadan film nasıl seyrede biliriz.Ben mp4 formatına bir filmin sokulum pspnin hafızasına atılıp izlendiğini duydum. doğrumu doğruysa mp4 program çeviricisini nerden bulabilirim?Bide multiplayer oynarken makine wifi özelliğini kullanarak oynanıyomuş wifiyi açıklarsan iyi olur

• sizlere bir sorum olucak biladerlerim.
    yeni yeni araştırmaya başladım.
    pspyi almak risk midir.
    çok fazla teknolojik özelliği var ve piyasada boşluklar var gibi gelio.
    mesela cihazı ben gameboy gibi oyunu tak çıkar sanıyodum.
    daha çok bilgisayar gibi
    mp3 ve video formatlar nedir.
    nasıl yüklenir
    kopya oyunlar piyasaya çıkınca oynayabilmek için ne yapılabilir.
    çok teşekkür ederem.
  • Bende PSP almak istiyordum ama bu oyun fiyatları öcü gibi ya.. Rüyalarıma falan giricek yakında!!
  • Oyun fiyatlarından korkmayın.Oyun yerine 1 gb memory stick alın yeter.
    Sonra firmwarnizi 1.50 ye downgrade yaparsınız.Ondan sonra gelsin oyunlar.

Benim psp de şuanda
    Doom 1-2 ve bir sürü wad dosyası
    Quake1
    Metal Gear Acid
    Ap e Monkeys
    Nba 2k5 yüklü.

Bir sürüde download ettiğim iso var.Sırasıyla oynadıkça memory sticktekileri değiştiriyorum.
  • PSP için güzel bir gelişme var burada belirtmek yerinde olacak sanırım, Ingiltere bazlı bir üretici olan Datel daha uzun ömürlü bir pil ile 4GB micro drive bir araya getirmiş, hem cihazın şarj gerektirmeden çalışma süresi artıyor hemde 4GB belleğe kavuşuyorsunuz...

Sony PSP'nin gelecekteki frimware güncellemeleri ile eklenecek olan yenilikler

Ürünün yurtdışı fiyatı 250$ civarında

http://www.lik-sang.com/info.php?products_id=7825&lsaid=295872

• iyi güzel olcak bu güncellemelerde kopya oyunlara karşı da bi güzellik yaparlar
  • PSP gerçekten geleceği çok açık bi oyun konsolu.Pardon eksik yazdım MOBİL OYUN KONSOLU.Almaya çekinen arkadaşlar neden bu kadar korkuyorlar ben anlamadım.İnternette PSP diye bi arama yapsınlar bak,karşılarına neler neler çıkacak.İnanmayacaksınız belki ama bi sitede denk geldim:adamlar PSP'de Windows 95 i bile çalıştırmışlar.Daha ne diyeyim
  • benim psp versiyon 2.60 neyapıcaz
  • araştırırsan ne yapcağını öğrenebilirsin.Konu ile mesajın alakalı olsun biraz...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.