- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Nikotini vücuttan atma_?
15 Cevap20583 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Mart 2010; 11:55:59 

arkadaşlar 3 gündür sigara içmiyorum çok fena halde canım sıkılıyor hayattan zevk alamıyorum bunalıma girdim desem yeridir bu lanet nikotini tamamen nasıl atabilirim vücudumdan kurtulmak istiyorum artık 7 yıldır içiyorum hırıltı öksürük aksırık koyu balgam bıktım tiksiniyorum bırakamıyorum kalıcı bir yöntem bilen paylaşssın çok kötüyüm

3622 Mesaj
30 Mart 2010; 12:18:44 

Allah yardımcın olsun sigarayı bırakmak zor ben geçen sene bırakmıştım 3 ay sonra bile içenlere imreniyordum sonra tekrar başladım.benimkisi daha çok psikolojik bağımlılık.nikotin bandı veya nikotin sakızı kullan vücudun istemeyecektir

Gigabyte p55m-ud2 - i5 750 2.66 - Ocz 4 gb ddr3 1600 mhz cl7 - Wd 1 tb black - Powercolor hd 4770 - Corsair 350D - High Power 600w

476 Mesaj
30 Mart 2010; 12:28:13 

Bıraktıktan sonra neler olur ?

20 dakika: Kan basıncı ve kalp hızı normale döner. Eller ve ayaklar dolaşım normale döndüğü için ısınmaya başlar.

8 saat: Kanda oksijen düzeyi normale döner. Kalp krizi riski düşmeye baslar.

24 saat: Karbonmonoksit (egzoz gazı) vücuttan atılır. Akciğerlerdeki balgam ve diğer birikimler temizlenmeye başlar.

48 saat: Nikotin vücutta artık saptanamaz. Tat ve koku alma duyularınızın daha iyi çalıştığını hissedersiniz

72 saat: Solunum yolları gevşediği için nefes almak kolaylaşır.

2-12 hafta: Dolaşım bütün vücutta düzelir. Akciğerlerinizdeki balgamı atmaya başlarsınız ve öksürük, balgam, nefes darlığı ve hırıltı bulguları geriler Vücut enerjisi artar. Yürümek kolaylaşır.

3-9 ay: Öksürük, nefes darlığı düzelir. Akciğer işlevi yüzde 5-10 oranında artar.

5 yıl: Kalp krizi riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner.

10 yıl: Akciğer kanseri riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner. Kalp krizi riski hiç sigara içmemiş biri ile eşit olur. Bir kaç saat içinde nikotin tamamen sisteminizden atılır.

bir hunterin yaşadıkları: http://realhunterofturkey.blogcu.com

Willst du eine Frau nehmen, so zieh die Ohren mehr als die Augen::

1175 Mesaj
30 Mart 2010; 12:40:14 

sabırdan başka yol yokki

vücuttn atılana kadar vücut unutana kadar inatla ısrarla bekleyeceksin
10-15güne durduk yere can çekmen biter,
birinde görünce isteme başlar,
o da 3 aya biter

ilacı sabır

602 Mesaj
30 Mart 2010; 12:49:00 

olay vücutta atılması değil nikotinin. beyindeki reseptör hücrelerinin unutmasını sağlamak lazım. bu da ancak sigarayı 1 ila 2 hafta kullanmamakla olacaktır. beyindeki reseptör hücrelerinin görevi vücut için gereksinim duyulan şeyleri kodlamasıdır. misal hava yemek ve su. nikotin de ilk içilmeye başlandığında kodu reseptör hücrelere yazılıyor ve hava yemek ve su gibi ihtiyaç duyulan bir unsur olarak benimseniyor. sigarayı bırakmak biraz da boğulmaya benzer bu yüzden. sanki nefes alırsınız ama ihtiyaç duyduğunuz şey(reseptörlerin benimsediği nikotin) size verilmeyince sanki havasızlıktan boğulur gibi olursunuz. ama bu geçicidir. bu ihtiyacınızı unutacak bir şeyle uğraştğınızda, misal oyun oynamak ya da yemek yemek, bu ihtiyaç ta bir süre sonra gereksinmekten uzaklaşır

2051 Mesaj
30 Mart 2010; 12:51:44 

hayattan zevk alman sigara içmene bağlıysa git bi köprüden at kendini zaten

böyle canım istiyo bunaldım ölücem triplerine girersen tekrar başlarsın. benim çevremde sigarayı bırakan çok kişi oldu. ama adamlar harbiden kararlı adamlardı. sigarayı kafalarında bırakıyolardı bikere... sanki sigaranın icadından haberleri yok gibiydi.

sende buna benzer bişeyler dene...

1021 Mesaj
30 Mart 2010; 13:06:12 

Kuruyemiş filan ye yerine unutturur ben öyle yapıyodun bırakmak için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroy00 -- 30 Mart 2010; 13:07:23 >

3559 Mesaj
30 Mart 2010; 13:32:54 

bende uzun zamandir kullaniyorum.bir keresinde 1-2 ayligina birakabildim.bu sure zarfinda yaklasik 4-5 kilo almistim.simdi biraksam korkuyorum kilo falan alicam diye.ayni sorunu yasayan varmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkLuck. -- 30 Mart 2010; 13:34:28 >

3559 Mesaj
30 Mart 2010; 14:22:01 

up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Mart 2010; 21:43:47 

bırakıcam allah izin verirse sabır

4385 Mesaj
30 Mart 2010; 21:46:38 

Bırakmayı denedim fakat bırakamadım uzun soluklu.Bende vücudun kendini tamir etmesi için 3 ayda bir 15 gün sigara içmeme sözü veriyorum kendime.

2706 Mesaj
30 Mart 2010; 22:04:45 

hocam al eline kolanı cipsini hayatını yasa,sigara neymis ya,kim isteyince bırakamamıs ki.

0 Mesaj
6 Haziran 2014; 14:55:36 

nikotin en hızlı karanfil çayı ile vucuttan atıldığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
ama nikotini vucüttan atmak senin çözümün değil. vücutta nikotin oranı düştüğü için sigara içme isteği duyarsın zaten :)
tavsiyem;
campix veya zyban(önerim) ilaçları nı araştır. bunlar sigaranın beyindeki uyarıcı etkisini engelliyor.
ve en önemlisi iradeni sağlamlaştır yoksa hiç bir şey fayda etmez. :)

14 Mesaj
6 Haziran 2014; 14:57:43 

Sigarayı bırakmanın temel şartı zevk veren bir şey olduğu algısını yıkmak. Yoksa kndine eziyet edersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

324 Mesaj

[28 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

6 Haziran 2014; 15:04:45 

quote:

Orijinalden alıntı: legen.(WFI).dary

20 dakika: Kan basıncı ve kalp hızı normale döner. Eller ve ayaklar dolaşım normale döndüğü için ısınmaya başlar.

8 saat: Kanda oksijen düzeyi normale döner. Kalp krizi riski düşmeye baslar.

24 saat: Karbonmonoksit (egzoz gazı) vücuttan atılır. Akciğerlerdeki balgam ve diğer birikimler temizlenmeye başlar.

48 saat: Nikotin vücutta artık saptanamaz. Tat ve koku alma duyularınızın daha iyi çalıştığını hissedersiniz

72 saat: Solunum yolları gevşediği için nefes almak kolaylaşır.

2-12 hafta: Dolaşım bütün vücutta düzelir. Akciğerlerinizdeki balgamı atmaya başlarsınız ve öksürük, balgam, nefes darlığı ve hırıltı bulguları geriler Vücut enerjisi artar. Yürümek kolaylaşır.

3-9 ay: Öksürük, nefes darlığı düzelir. Akciğer işlevi yüzde 5-10 oranında artar.

5 yıl: Kalp krizi riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner.

10 yıl: Akciğer kanseri riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner. Kalp krizi riski hiç sigara içmemiş biri ile eşit olur. Bir kaç saat içinde nikotin tamamen sisteminizden atılır.

Kim 10 yıl bekleyecek yak bir tane daha.

Taş kırılır, tunç erir ama Türklük ebedidir.

700 Mesaj

[22 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

6 Haziran 2014; 15:14:54 

4 yıllık hort konuymuş la. Adam çoktan tekrar sigaraya başlamıştır.

Satış ortaklığı için.... Kendi işini kurmak isteyen ortaklar.....(İlk önce iş dinlenir ve cevap verilir. Network tarzı iş etkileşiminde bulunmayın. HAZETMİYORUM) http://www.facebook.com/efekan.candan2
En Beğenilmeyen Yorumlar

8 saat: Kanda oksijen düzeyi normale döner. K... Yoruma Git
Yorumun Devamı legen.(WFI).dary - 30 Mart 2010; 12:28:13 -1
hayattan zevk alman sigara içmene bağlıysa git bi köprüden at kendini zaten

böyle canım istiyo bunaldım ölücem triplerine girersen tekrar başlarsın. benim çevremde sigarayı bırakan çok... Yoruma Git
Yorumun Devamı -BoZ- - 30 Mart 2010; 12:51:44 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Nikotini vücuttan atma_?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.234