Şimdi Ara

***POWER SUPPLYDEN BAŞIMA GELEN***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • INTEL Pentium 4 630 (3.0GHz,800MHz,2MB,HT,LGA775) BOX
    ABIT AA8XE Fatal1ty (I925X,GLAN,SATA,RAID)
    TWINMOS DDR2 533 512MB
    SAMSUNG 52x24x52x16 Combo Bulk Siyah
    ASUS 128MB AX300-SE-TD (Radeon X300SE)
    MITSUMI 1.44 MB USB Siyah
    SAMSUNG 200GB 7200RPM 8MB SATA
    FEEL Hurricane 460W Siyah
    A4TECH KB 21A-Anti RSI Multimedya
    A4TECH SWOP80 - Office 8K Kablolu Optik

Arkadaşlar 2 gün oldu yukarıdaki sistemi toplayalı. Ama dün kullanırken bilgisayar restart çekyim dedim açılışta alarm verdi ve daha sonra power supplydan duman çıktı sizce bilgisayara ne oldu... Ve ne yapmalıyım...

Bu sorun yüzünden bilgisayarımı götürdüm anakart ve power supply yanmış.
    Kasanın kendi powerını kullanmıyacağım bana kaliteli bi power önerirmisiniz ama fiyatı biraz uygun olursa iyi olur malum para kalmadı...

• kardes öncelikle geçmiş olsun diorum.powerın 12v raili kaç amperdiki power yandı.neyse bnm sana önerim madem powerdan başın yandı ucuza kaçmaman malum nerdeyse en önmli parça haline geldi powerlar.önerim ise fsp 400watt , tagan 380 watt , zalman 400 watt , enermax 485 watt ama bu biraz pahalı 100$+kdv kadar.
  • dostum öyle lanet bir şeydir ki bu
    biz buna zincirleme arıza diyoruz
    anakart yüzünden power yanar
    power yüzündende anakart yanar
    bunu teknik servisi gördükten sonra daha iyi açıklayabilir
    power içinde tavsiye isteseydin keşke
  • sağolun arkadaşlar FEEL Hurricane 460W'nin orjinal içinde gelen powerdı.
    Şu powerı almayı düşünüyorum nasıl TAGAN 2Force 480Watt PSU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RapStarX -- 27 Ağustos 2005, 19:27:52 >
  • ado anakart yüzünden power yanmaz saçmalama sadece power gücü dağıttğından dolayı power anakarı veya diğer donanımları yakar yanlış bilgi verme
  • O powerlar pek güvenilir değil sanırım.Sen bütçene göre FSP,TAGAN,COOLER MASTER,ENERMAX marka psu alabilirsin.
  • geçmiş olsun..böyle bir sistem topluyorsunuz ve satıcı sizi uyarmıyor o power supply ın yetmeyebileceğine dair..
  • Hiç bişeye yanmıyorumda o kadar heveslenerek aldım daha tadını çıkaramadan geri gitti şimdi anakartta istanbula gitmiş Allah bilir ne zaman gelcek...
  • Arkadaşlar bide anakartı istanbula gönderdik dediler tamir olcaksa olcakmış yoksa yenisi verilecekmiş açıkçası ben tamir görmüş anakartı kullanmak istemem. Bu konuyle ilgili tüketici haklarına dayanarak ne yapılabilir...
  • Arkadaşım sana tavsiyem ne yap ne ettin anakartı yeniletmeye bak çünkü sorunlar bir başladımı ardı arkası kesilmez. Baktın olmuyor alsınlar o kartı kaç paraya sayıyolarsa artık yenisini çek. PSU Coolermaster veya Tagan al kesinlikle ayrıca sogutma sisteminde önemli.
  • Bilgisayar 2.ci gününde yanında garantisi var daha. anakartı 177 dolar + kdvye aldım.. Tagan 480 watt alcam
  • Kardeşim geçmiş olsun gerçekten üzüldüm. :( Yepyeni sistem toplayıp da insanın başına böyle bir şey gelmesi çok can sıkıcı oluyor.
    PSU olarak FSP tavsiye ederim.
  • sağol dostum.
    quote:

Orijinalinden alıntı: DoubleDragon

Kardeşim geçmiş olsun gerçekten üzüldüm. :( Yepyeni sistem toplayıp da insanın başına böyle bir şey gelmesi çok can sıkıcı oluyor.
    PSU olarak FSP tavsiye ederim.
  • kardeş bende yeni aldım bilgisayarı ama yani hemen hemen tüm parçaların ayrı ayrı garantisi var!
    Garanti kapsamında mı diye bir sorsaydın! Sende kaynaklanan bir sorun değilse tabi...
    ki anlattılarına göre öyle görünüyor
  • quote:

Orijinalinden alıntı: THE_ONE06

sağolun arkadaşlar FEEL Hurricane 460W'nin orjinal içinde gelen powerdı.
    Şu powerı almayı düşünüyorum nasıl TAGAN 2Force 480Watt PSU

bu power supplyı deneme fırsatı buldum gerçekten çok güzel bi psu.. bunun dışında da tek marka var oda fsp.. geçmiş olsun..
  • Evet sorun garanti kapsamındaymış. Herkese ayrı ayrı Teşekküerler.
    Keşke hiç olmasaydı...
  • feel in psu ları dandik

ille de feel kasa istiyom banane banane derseniz 57+kdv ye boş feel kasa alın bi de 480w tagan çakın al sana fıstık gibi feel kasa

geçmiş olsun arkadaşım bu olay da dolu feel kasa alacakları bir daha düşündürmeye itecektir
  • merak etme o anakart arızalandıysa tamiri bayağı zor olur. Olsa bile yenisinin fiyatını geçeceği için tamie etmezler. Yani yenisini vereceklerdir ...geçmiş olsun
  • o sistem o psu gitmemiş doğrusu bence aopen serisi bir gerçek 350w lık bir kasa ondaki psu dan daha eftaldir.. geçmiş olsun diyelim.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: lord_of_the_ring_17

ado anakart yüzünden power yanmaz saçmalama sadece power gücü dağıttğından dolayı power anakarı veya diğer donanımları yakar yanlış bilgi verme

öncelikle hitap şekillerimize dikkat edelim
    ikincisi bu konuda detaylı bilgi istiyorsan vede gerçekten öğrenmek istiyorsan sana bunun ile ilgili bir çok sebep anlatabilirim,,ama amacın polemik yaratmak ve maksat cevap vermiş olmaksa hiç yorma beni arkadaşım..switch mode devrelerin çalışma esasları hakkında küçük bir araştırma yap ne dediğimi anlayacaksın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.