Şimdi Ara

Pegatron, Nvidia Tegra 2 tabanlı medya bilgisayarını gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia tarafından ilk defa Ocak ayında tanıtılan Tegra 2 platformu, oturma odalarımızı hedef alan medya bilgisayarlarına da girebilir. Asus'un üretim ayağını oluşturan ve önümüzdeki Temmuz ayında operasyonlarında yeniden yapılanmaya gitmesi beklenen Pegatron, Tegra 2 tabanlı HTPC sistemini gösterdi. Çift çekirdekli Cortex A9 mimarisini, Nvidia GPU'su ile buluşturan Tegra 2 platformu sayesinde hem 1080p video oynatabilen hem de Flash videoları hızlandırabilen sistem, sahip olduğu HDMI ara birimi üzerinden işlediği görüntüleri uyumlu bir monitöre ya da sahip olduğu HDTV'ye de aktarabiliyor.

Tegra 2 platformu sayesinde düşük güç tüketimine ve oldukça ince bir tasarıma sahip olan sistemde Android veya Windows CE işletim sistemleri çalıştırılabiliyor. Sahip olduğu depolama birimi hakkında henüz herhangi bir bilgi olmasa da ince tasarımı dikkate alındığında NAND flash tabanlı bir çözümü kullanıldığı düşünülen sistemin, tercihe bağlı olara HTPC sistem, medya oynatıcısı veya ağ depolama sunucusu olarak kullanılabileceği belirtiliyor. Kullanıma sunulacağı tarih ve satış fiyat henüz netleşmese de, Pegatron'un Tegra 2 tabanlı sistemi 100 dolar civarında bir fiyatlandırma ile pazara sunabileceği tahmin ediliyor.

• Haberi pentegon diye okudum, dumur oldum bi an.

İşlemci olarak ne kullandığını tam olarak anlamadım. Cortex A9 mimarisini mimarisi neymis acaba.
  • 100 dolar :S ağlamak istiyorum
  • 100 dolara onun kasasını satarlar bize burda.
  • Nerde kaldı fermi testleri?
  • @t3

Tegra platformu bir Soc (Systen on a chip=tek çipte bilgisayar) olup tek bir çipte tüm bilgisayarın ihtiyacı olan işlemcileri (CPU, GPU, ses, ağ vs.) barındırmaktadır. CPU'su ise ARM'ın Cortex A9 mimarisini baz almaktadır.
  • boyutları ve özellikleri güzelde kasasını daha şık yapabilirlermiş...
  • 100$ mı?
    Keşke o fiyata gelse ama sanmıyorum.
    Ion sistemler en ucuz 247.26$ +KDV ye bulunabiliyor.
    http://www.teknofiyat.com/?search=ion+330&altlimit=&ustlimit=
  • Gercekten güzel bir alet
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.