- x
Format attıktan sonra yuklenmesi gereken driver'lar ve programlar nelerdir ?
13 Cevap61855 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

111 Mesaj
28 Mart 2010; 16:18:37 

format attıktan sonra yuklenmesi gereken driver'lar ve programlar nelerdir ?? Ve driver yüklemede bir sıra mevcutmudur?
Teşekkürler

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

2843 Mesaj
28 Mart 2010; 16:47:54 

driverlar herkes için aynı değildir senin sistemindeki parçalara uygun driverları kuracaksın sıra olarakta önce anakart driverlarını sonrada ekran kartını kurarsın programlara gelince buda göreceli bir kavram herkesin ihtiyacı olan programlar farklıdır senin hangisine ihtiyacın varsa onları kurmalısın

Nefsine yenik düşen dervişin Dergahında izzet bekleyen şeyhin Nefesinden aşk dökülen fakirin
Dilinden HU, Yüreğinden HU, Zihninden HU dökülen garibin
Emeğinden ter damlayan işçinin
Diktatörün, zorbanın ve zalimin
Nefretin karanlığına yenik düşenlerin Haramdan medet, medetten hayır umanların
Hep birlikte buyurun;
EDEP YA HU! deme zamanı…

3857 Mesaj
28 Mart 2010; 17:50:26 

Önce anakart sürücüsünü yükleyin.
Ardından ekran kartı.
Ses kartı.
Eğer tak çıkar aletlerinizin sürücüsü var ise onları yükleyin; mouse, klavye, monitor, yazıcı vs...
Ethernet kartı.
Modem.

Olmazsa olmaz programlar kişiye göre değişir. Ben genelde şu sıralamayla yüklerim:

MS Office
Web tarayıcı,
Antivirüs,
Kodekler ve playerlar,
Adobe Reader,
Nero,
Winamp,
Messenger,
WinRAR veya 7-zip gibi sıkıştırma programları,
Advanced System Care ve Everest gibi sistem bakım ve kontrol programları...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Mart 2010; 18:00:02 

quote:

Orijinalden alıntı: C@Ni

format attıktan sonra yuklenmesi gereken driver'lar ve programlar nelerdir ?? Ve driver yüklemede bir sıra mevcutmudur?
Teşekkürler

hangi driver a ihtiyaç duyduğunu görmek için

bilgisayarım üzerinde mause sağ klik yönet de

aygıt yöneticisini açınca yüklemen gereken diriver monitörün sağ tarafında sarı zemin üzerinde ? ile belirtilmiş olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsilat makbuzu -- 28 Mart 2010; 18:00:53 >

1122 Mesaj
28 Mart 2010; 18:17:01 

Uniblue Driver Scanner progarmını yükle..pc için gerekli olan tüm drvierleri bu program otomatik olarak indirip yüklüyor..

Galatasaray

1 Mesaj
22 Mart 2013; 14:10:08 

süper bir program, teşekkürler.

1 Mesaj
19 Haziran 2013; 19:55:54 

kardeş bişey sorucam bn bilgisayarıma format attım windows xp suan
ama oyunları fln açamıyorum
hani demişsinya ekran kartı fln
bn bilgisayarıma sağ klik yapıp aygıt yöneticisine giriyorum orada soru işareti olanlar var ethernet fln
onları güncelle diyorum ama güncellemiyor bi cd var bn bilgisayarın içini yenilediğim zmn verilmişti asusun cd si
onu takınca güncelleyebliyorum...
ama yine aynı
ekran kartı fln gözükmüyor..
sende team viever varsa bi yardımcı olsan olrmu? cvp vermeni bkliyorum.... @Darkness

Bu mesajda bahsedilenler: Darkness

323 Mesaj
13 Kasım 2013; 15:56:14 

quote:

Orijinalden alıntı: C@Ni

Teşekkürler

internetden driver pack 2013 diye arattır onu indir çalıştır ne var ne yok komple kuruyor

4325 Mesaj
14 Aralık 2013; 20:53:38 

quote:

Orijinalden alıntı: efe engın

ben bütün herşeyi indirdim gta sanandreası yükledim ama acılmıyo mausun yanında mavi yuvarlak dönüyo sonra kaybolup pc normal haline dönüyor

eğer bi bilgisi olan varsa

LÜTFEN YARDIM ETSİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

ekran kartı driverini kurdunmu bir de kürek varmı?

AMD FX X6 6100 6 ÇEKİRDEK 3.30 (TURBO: 4.50) GHZ || ASUS M5A97 EVO 2133MHZ ANAKART || SAPPHIRE HD6850 TOXIC 1GB GDDR5 EKRAN KARTI || GSKİLL 8(2X4) KİT DDR3 1600MHZ RAM || 1 TB SEAGATE || OCZ AGILITY 3 120 GB SSD || 600W HIGH POWER POWER SUPPLY || LOGİTECH G230 GAMING HEADSET || LOGİTECH Z323 2 1 SES SİSTEMİ || LOGİTECH WAVE CORDLESS DESKTOP SET ||
Laptop: Samsung SAMSUNG NP355V5C-S0BTR AMD A10-4600M 8GB 1TB HD7670M 2GB 15.6" Win 8

1 Mesaj
28 Aralık 2013; 12:35:46 

quote:

Orijinalden alıntı: oguz298

ekran kartı driverini kurdunmu bir de kürek varmı?

Kardeşim ekran kartı ve kürekten bahsetmişsin;
Kürek nedir? Açıklarmısın ??

1 Mesaj
6 Şubat 2014; 7:50:08 

öncelikle bilgisayar bileşenlerini tanıtmalısın bunu gerek bilgisayar ana cd si ile gerekse driver pack slution programı ile yapabilirsin formattan sonraki programlarıda kendiniz belirleyebilirsiiniz öncelikle ofis programı ve flaş adobe reader şarttır antivirüs programını fazla önemsemeyin sonuçtta ücretsiz indirceksiniz oda yarın cortayı çekecek deepfrezee yada shadow kullanın

3041 Mesaj
8 Şubat 2014; 5:12:15 

Driver işi için öncelikle Windows Update ile aratın ne çıkıyorsa yükleyin ta ki hiç bir şey çıkmayana kadar.
Sonra SlimDrivers kullanın, Microsoft'un onayladığı bir program gayet de iyi çalışıyor.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4322 Mesaj
8 Şubat 2014; 5:25:57 

En onemlisi vurus girmesin diye ilk once avira antivurusu kurarim ondan sonra driver ve araclari kurarim benim siralam soyle
Avira
Windows etkinlestirme
Ekran karti driveri
Winrar
Tarayicilar (wep)
Vlc player
İdm
Advence sistem care ve guncellemeleri yaparim pcnin
Ondan sonra oyunlari yuklerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: C@Ni

İNTEL CORE 2 DUO E7400 2.80CHZ(O.C 4.20 CHZ)\\ASUS P5KPL 2.0 ANAKART\\DRR2 2GB RAM\\AMD HD 5670\\SEGATE BARCULA 1TB SATA3 6GB \\EVERST 500EPS 500 WAT PSU\\AOPEN KASA

12885 Mesaj
8 Şubat 2014; 8:25:53 

Özrün kabahatinden büyük. Tavsiye ettiğin programı bi kendin indir kur, bak bakalım sana soruluyormu yandex yüklensinmi diye.
Tavsiye ettiğin program hiç bir işe yaramadığı gibi, tamamen bilgisayarı kirleten bir program. Ve sen hala gelmiş ukalalık yapıyorsun.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git ekran kartı driverini kurdunmu bir de kürek varmı? oguz298 - 14 Aralık 2013; 20:53:38 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Format attıktan sonra yuklenmesi gereken driver'lar ve programlar nelerdir ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.330